Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
(22-11-2015, 17:28)Ivan 22Lr Napisal: http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/je-l...sta-859712

Dobro razmišlja tale Hrvat. Problem je v tem, da večina Evropejcev ne razmišlja, ampak čustvuje.
Odgovori
(22-11-2015, 16:56)Ales Napisal:
(22-11-2015, 13:58)mr.T Napisal:
(22-11-2015, 13:35)Kristian Napisal: večina lovcev, še iz tako zakotnih krajev dobivajo tiskano glasilo LZS. Če mogoče kdo pozna dotične, bi bilo zelo koristno objaviti poziv lovcem v glasilu.  Načeloma bi to moralo storiti vodstvo LZS ampak ti so precej bolj zaposleni  s tem da bi bili lovci izvzeti iz ukrepov, kot pa da se skupaj upremo ukrepom...

Sem bil na to temo na sestanku na centrali LZS in so rekli ,da do januarja ne bodo nič objavlali ,saj že imajo vrstni red in naslove za članke.Kot ,da je vse to v granit vklesano.

Kasneje sem z njimi kontaktiral glede nadaljne akcije in jim predstavil dosedanje ukrepe vključno z tisto prijavo na upravno inšpekcijo zaradi LD Slovenj Gradec (žančani,lovsko državno prvenstvo) pa so bili užaljeni ker sem jim omenil, da bi drugače to lahko tudi LD ali LZS naredila saj se primarno tiče njih pa še lastno pravno službo imajo.

Oni delujejo samo iz ozadja preko političnih vez in njihov cilj je ,da bi bili izvzeti ,to so v določeni meri že dosegl.

Hm, pa zdravniški pregled, če že, bi bil bolj potreben za lovce kot za športno na strelišču, tam ni gozda in grmovja in gobarjev, ki jih kdo lahko zamenja za divjad...

Kdo pa trdi, da lovci ne rabijo opravljati zdravniškega pregleda za pridobitev orožne listine?
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
Ne gre slabo, dobil sem mail:


36 Hours and 75000 signatures
stijn Vandamme
Boezinge, Belgium

Nov 21, 2015 — Good evening,

first of all , thank you for signing.

We have reached 75000 people in 36 hours!!!
Great stuff.
Odgovori
Problem je, da ni 36 ur.
Peticija traja cca 4 dni, jaz sem jo podpisal pred 84 urami, ko je imela 6000 podpisov. Takrat sem dobil prvi mail.
Po 24 urah je imela 28,000, po 48 urah enih 50,000, po 72 urah 68,000 in sedaj po 96 urah pa 87,000.

TTIP peticija je zbrala 3,000,000 glasov in so jo gladko odjebali.
Odgovori
Poglej datum
Odgovori
Se pravi da bodo tole se lazje odjebali:/
Odgovori
a bojo odjebali tudi tole, kopiram s fb...mislim malo tipkanja nobenega nič ne stane:

Please everybody, after you sign the petition against the amendments to the EU Weapons Directive, please make your voice heard directly in the EUC:
https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/…
BE SPECIFIC! Read the exact wording of the amendment proposal, and let them know what exactly you oppose.
For instance, I find the proposal for EU-wide regulations for marking of guns and gun parts sound, but I oppose the criminalization of semi-auto weapons, merely because they look a certain way.
KEEP IT SOBER! We as a community needs to be looked upon as a worthy partner in communication around this issue.
Kind regards,
Ebbe Wolff 
Denmark.


link v slovenščini:

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc...anguage=sl
Odgovori
(22-11-2015, 13:58)mr.T Napisal:
(22-11-2015, 13:35)Kristian Napisal: večina lovcev, še iz tako zakotnih krajev dobivajo tiskano glasilo LZS. Če mogoče kdo pozna dotične, bi bilo zelo koristno objaviti poziv lovcem v glasilu.  Načeloma bi to moralo storiti vodstvo LZS ampak ti so precej bolj zaposleni  s tem da bi bili lovci izvzeti iz ukrepov, kot pa da se skupaj upremo ukrepom...

Sem bil na to temo na sestanku na centrali LZS in so rekli ,da do januarja ne bodo nič objavlali ,saj že imajo vrstni red in naslove za članke.Kot ,da je vse to v granit vklesano.

Kasneje sem z njimi kontaktiral glede nadaljne akcije in jim predstavil dosedanje ukrepe vključno z tisto prijavo na upravno inšpekcijo zaradi LD Slovenj Gradec (žančani,lovsko državno prvenstvo) pa so bili užaljeni ker sem jim omenil, da bi drugače to lahko tudi LD ali LZS naredila saj se primarno tiče njih pa še lastno pravno službo imajo.

Oni delujejo samo iz ozadja preko političnih vez in njihov cilj je ,da bi bili izvzeti ,to so v določeni meri že dosegl.

Ogabno.
Odgovori
Citat:KEEP IT SOBER! We as a community needs to be looked upon as a worthy partner in communication around this issue.


Partner! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Pol pa pogledaš od kje je pa je vse jasn.  Enim zahodnjakom ne bo jasno niti k bodo dobil osebni dokument kjer bo pisali namesto Johanness Vikingus  Ishmahili Saracenus in ko bo konec ocvirkov in masti...
Odgovori
(22-11-2015, 14:53)bsemtex Napisal: pedrom hočejo dat otroke, nam bojo pa vzel šport, narobe svet.....

Moje priporočilo bi bilo, da se tovrstnih komentarjov vzdrži, saj izpademo kot "nori desničarji", kljub temu, da nas večina ni (norih in/ali desnih).
Odgovori
(22-11-2015, 21:19)romunov Napisal:
(22-11-2015, 14:53)bsemtex Napisal: pedrom hočejo dat otroke, nam bojo pa vzel šport, narobe svet.....

Moje priporočilo bi bilo, da se tovrstnih komentarjov vzdrži, saj izpademo kot "nori desničarji", kljub temu, da nas večina ni (norih in/ali desnih).

Thumbup Thumbup

Odgovori
Lepo pozdravljeni,

danes sem poslal na naše in evroposlance dopisa, ki sta v priponki. V bistvu gre za en in isti dopis, s tem, da je eden v slovenščini drugi pa v angleščini. Dopis sem sestavil iz že objavljenih dopisov (upam da nisem s tem naredil kaj narobe), dodal pa sem tudi nekaj svojih misli. 

Dopisa lahko uporabite v originalni obliki ali pa sta mogoče lahko komu v pomoč pri sestavljanju lastnega dopisa.

Dejstvo pa je, da bo verjetno zaleglo le, če bomo vse zasuli s številnimi maili.

Lep pozdrav in lahko noč vsem skupaj.

Anže Križ


Priponke
.docx   Nestrinjanje z novo EU direktivo.docx (Velikost: 18,73 KB / Prenosi: 278)
.docx   Disagreement with the new EU directive on weapons.docx (Velikost: 17,57 KB / Prenosi: 209)
Odgovori
Neuradno se v bruseljskih krogih šušlja, da bi strelci dobili letno kvoto streliva, ki ga lahko kupijo. Drug takšen ocvirek je da bi v EU prepovedali prodajo smodnika in netilk, torej ukinili ves reloading. Vse skupaj je neuradno in zelo tiho, babareklababakazala, ampak glede na to kam ta cirkus gre, me ne bo preveč presenetilo.

Ali ima kdo kakršne koli informacije na to temo?
Odgovori
Iz rubrike »še pomnite tovariši«:

Prva aktivnost okupatorja (po predaji - kapitulaciji) na zasedenih ozemljih je ta, da prebivalcem (poštenim domoljubom) pobere orožje.
Odgovori
Zlo odvisno je od odziva namreč preizkušajo in tipajo teren že od 90ih sedaj pa so začutili svojo priliko in bodo udarili na polno. Če odziv ne bo oster silovit, agresiven in predvsem širok jih bo to opogumilo, da so uspešno oprali glavo dovolj velikemu procentu populacije, da lahko nadaljujejo z večjimi koraki proti finalnemu cilju.

Vsi se neki bojijo, da ne bodo izpadli desni, nori, da so to samo športni rekviziti itd itd itd itd... Politična korektnost v vseh porah razmišljanja oz. cela modifikacija razmišljanja uspela do te mere, da se ljudje že samo cenzurirajo pri mislih. TAKO ALI TAKO označijo liberalci vse, ki nimajo enakega mnenja kot oni za bilokero nalepko se jim najbolj splača.

Morali bi zahtevati ravno kontra in sicer popolno sprostitev kategorij prestavitev iz A kategorij avtomatsko orožje v B kategorijo (recimo ji B8 - avtomatsko orožje ki je EKVIVALENTNO vojaškemu) in katero bi lahko kupili vsi preverjeni in usposobljeni državljani in v primeru BARVNE LESTVICE ALARMOV na določeno BARVO VSI DRŽAVLJANI, ki imajo B8 MORALI NOSITI 24/7 orožje s seboj kamorkoli gredo do spremembe  BARVE.

Druga zahteva je obvezna sprostitev prikritega nošenja oz. "varnostnega orožja" za vse usposobljene in preverjene državljane in omogočitev nošnje tudi na javnih prireditvah.

To bi morale biti naše zahteve, ker DOKAZANO NA PRIMERIH:

1. EU pojma nima in še vedno uvaža biološko orožje v EU...
2. Če EU pojma nima in je to namenoma smo v vojni kjer nas določeni neidentificirani elementi želijo iztrebiti torej poteka genocid...
3. Če je vse skupaj zgolj splet nesrečnih okoliščin še vedno ostane dejstvo, da kljub strahovitim naporom država, policija in vojska niso sposobne zavarovati državljanov in če niso sposobni zagotavljati človekovih pravic si morajo le te zagotoviti državljani, če pa to omejujejo pa glej točko 2...
Odgovori
Elżbieta BIEŃKOWSKA razlaga o novi zakonodaji
Odgovori
(22-11-2015, 21:19)romunov Napisal:
(22-11-2015, 14:53)bsemtex Napisal: pedrom hočejo dat otroke, nam bojo pa vzel šport, narobe svet.....

Moje priporočilo bi bilo, da se tovrstnih komentarjov vzdrži, saj izpademo kot "nori desničarji", kljub temu, da nas večina ni (norih in/ali desnih).

se strinjam...nestrpnost do drugacnih nam ne bo pomagala, ker tako imenovani 'pedri' nimajo s tem nic...lp
Odgovori
Citat:nestrpnost do drugacnih

 V bistvu je to vir problema -> strpnost do drugačnih seveda ne gre za farbo, kdo koga kam za užitek ali gensko sestavo ampak za to, kar je po novem na forumu nezaželjeno (se mora prilagajati občinstvu očitno) in to je, da bedaku (kar na forumu pomeni bedasto izjavo ali trditev, ker se pač osebno ne poznamo, da bi bilo dovolj zgodovine - čeprav po parih objavah je to že kar precej jasno) vsak, ki ni bedak, da to tudi jasno vedeti zato, da se ne more zgoditi, da bedak kdaj rata nekdo z močjo ali da se več bedakov ne združi do te mere, da krojijo "svet". Pomislite kako drugače bi bilo, če marsikateremu diplomantu marsikaterega izobraževalnega bisera ljudje, ki resnično znajo in delajo rekli kar jim gre namesto prizanesljivega smehljanja in hrambe misli zase...

Lahk sicer okolišimo in nabijamo do nezavesti politično korektnost ampak s tem se realnost ne bo kaj dosti spremenila, kvečjemu nasprotno še bolj se bomo oddaljili od identifikacije resničnega problema in logično s tem močno zmanjšali možnost rešitve problema.

Tale cela štorija je tipičen primer kaj se zgodi, če združiš pokvarjene interese z nesposobnimi in prodanimi ljudmi v vlogi politikov in butasto rajo (ki je zgolj in samo makro slika bilo kere manjše populacije - recimo tega foruma), ki ni sposobna logičnega razmišljanja in ki ima razgledanost fijakarskega konja.


PS: Ampak če dobro pomislite tko malo z distance dejansko je tako, da je za velik del populacije normalno, da dva moška ali dve ženski posvojita otroka in ga (po mnenju tega dela populacije) lahko uspešno vzgojita v koristen del populacije oz. polnovredno človeško bitje medtem ko več ali manj ta isti del populacije meni, da vsa populacija ni sposobna varno imeti v lasti polavtomatsko (sicer menijo za bilokero ampak ok...) orožje, ker bo to nekako nevarno za vse. (če ker bob ne dojame tega pointa ga povem bolj na simpl, kompleksno biološko opravilo lahko počne vsaka kombinacija ne glede na sposobnost ali naravno danost medtem, ko preprosto opravilo rokovanja z orodjem, ki ima cca 3 ročke in dve ali tri pritikline in zmore zgolj eno ali maks dve stvari je pa prekompleksno opravilo za ves biološke kombinacije)

PS2: To, da je v neki družbi prepovedano govoriti o nečem in da gremo celo tako daleč, da se samocenzuriramo (češ kaj bodo pa drugi rekli) je znak podrejenosti in uspešnega napada na družbo s strani nasprotnikov svobode - poglejte mal komunizem in ostale totalitarne sisteme - povsem isti mehanizem in stanje v družbi.
Odgovori
eni se celo tako bojijo pedrov da mislijo da se homoseksualnost in strelstvo izključujeta in potem pišejo bistroumnosti kot so: pedrom hočejo dat otroke, nam bojo pa vzel šport, narobe svet..... tud strelcem bi dali otroke in tud pedrom bi šport ukinili... tud pedri peticijo ki je v naslovu podpisujejo!!! (in ja nisem peder, sem poročen oče dveh otrok)
Odgovori
OK dost o spolni usmerjenosti, raznih razlogih za stanje itd. Skoncentrirajte se na resevanje problema z imenom teror evropske komisije in se nehajte prepucavat. Bolj pomembno delo je za nardit.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 15 Gost(ov)