Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Tole je za prebrat in poslati EU poslancem: http://www.firearms-united.com/images/do...marini.pdf
Odgovori
24ur je danes v dnevniku zelo realno povedal, seveda g. Tomaz iz trgovine, da je problem predvsem nelegalno orozje in ne legalno, predstavljen je bil tudi postopek pridobitve, opredeljen kot zahteven.
Odgovori
Dejte prosim mal postov prebrat, ki jih pišete in se tako zelo zgražate kako lahko ljudje ne marajo orožja...

Orožje ni problematično nobeno niti legalno niti ilegalno, lopata je lopata problem je v ljudeh in kot smo že 1000krat rekl in se več al manj strinjal težava je v tem kako nekdo nekaj uporabi in ne v tem kako je to dobil in kaj je to one bilo. Seveda se lahko debatira kako pride neko orodje nekomu v roke in kako to preprečit ampak fokusirat debato na predmet je ravno POINT in MANTRA, ki jo nasprotniki orožja gulijo do nezavesti.


Semantična pravilnost je osnova in če padeš že na tem je kasneje težko kaj resnega iz tega narediti.

Pazite prosim na izražanje (pa ne mislim s tem na bullshit okrog vulgarnosti ali pa žaljenja) in uporabljajte točne termine, ker so ključ do kvalitetne javne razprave.

Citat:24ur je danes v dnevniku zelo realno povedal, seveda g. Tomaz iz trgovine, da je problem predvsem nelegalno orozje in ne legalno, predstavljen je bil tudi postopek pridobitve, opredeljen kot zahteven.

24ur je danes v dnevniku zelo realno povedal, seveda g. Tomaz iz trgovine, da je problem predvsem v kriminalcih, ki uporabljajo orožje pridobljeno na črnem trgu in ne zgubljajo časa in denarja s pridobivanjem dovoljen za nakup orožja. Nadaljuješ pa lahko v smislu, da je bistveno se fokusirati na kriminalce in črni trg kajti srž problema leži tam in ne pri poštenih lastnikih legalnega orožja, kjer so pogoji hrambe in pridobivanja dokaj zapleteni in dragi.
Odgovori
(23-11-2015, 20:07)Mato Napisal: Politično gledano nam gre sedaj na roko tudi SDS s predlogom glede vreč čez glavo saj je levica takoj skočila, da "stranka temelji na omejevanju in prepovedovanju" kar je sedaj idealno za naše razmere saj bo potrebno v naslednji fazi zagotoviti JASEN odgovor strank in njihovega stališča tako, da bo jasno kam svojih potencialnih 100k glasov dat....

BINGO ! Upam da je kdo prestavil problem stranki. Eni in drugi bi imeli korist od tega.
Odgovori
(23-11-2015, 17:35)Snipe Elite Napisal: Tole sem dobil tak odgovor iz pisarne Fajonove...

Spoštovani,

Evropska komisija je v sredo, 18. novembra 2015 sprejela predlog direktive, ki naj bi prinesel spremembe v sedaj veljavni orožarski zakonodaji.
Radi bi poudarili, da gre v tem trenutku le za predlog. Da bi predlog stopil v veljavo, ga morata potrditi Evropski parlament in Svet, kar torej pomeni nadaljnje (lahko zelo dolgotrajne) postopke. Na tej točki torej ni mogoče govoriti o končni vsebini predloga direktive, še posebej glede na dejstvo, da se problem, ki ga izpostavljate športni strelci, pojavlja tudi v drugih državah članicah.
 
Postopek zakonodajnega akta bomo seveda spremljali, je pa tudi javno dostopen na spletnih straneh Evropskega parlamenta.
 
S pozdravi,

Pisarna Tanje Fajon

Tudi jaz sem dobil enakega, vendar sem vesel, da si je nekdo vsaj cas vzel! Od ostalih, se nic....
Odgovori
(23-11-2015, 21:17)Mato Napisal: Dejte prosim mal postov prebrat, ki jih pišete in se tako zelo zgražate kako lahko ljudje ne marajo orožja...

Orožje ni problematično nobeno niti legalno niti ilegalno, lopata je lopata problem je v ljudeh in kot smo že 1000krat rekl in se več al manj strinjal težava je v tem kako nekdo nekaj uporabi in ne v tem kako je to dobil in kaj je to one bilo. Seveda se lahko debatira kako pride neko orodje nekomu v roke in kako to preprečit ampak fokusirat debato na predmet je ravno POINT in MANTRA, ki jo nasprotniki orožja gulijo do nezavesti.


Semantična pravilnost je osnova in če padeš že na tem je kasneje težko kaj resnega iz tega narediti.

Pazite prosim na izražanje (pa ne mislim s tem na bullshit okrog vulgarnosti ali pa žaljenja) in uporabljajte točne termine, ker so ključ do kvalitetne javne razprave.

Citat:24ur je danes v dnevniku zelo realno povedal, seveda g. Tomaz iz trgovine, da je problem predvsem nelegalno orozje in ne legalno, predstavljen je bil tudi postopek pridobitve, opredeljen kot zahteven.

24ur je danes v dnevniku zelo realno povedal, seveda g. Tomaz iz trgovine, da je problem predvsem v kriminalcih, ki uporabljajo orožje pridobljeno na črnem trgu in ne zgubljajo časa in denarja s pridobivanjem dovoljen za nakup orožja. Nadaljuješ pa lahko v smislu, da je bistveno se fokusirati na kriminalce in črni trg kajti srž problema leži tam in ne pri poštenih lastnikih legalnega orožja, kjer so pogoji hrambe in pridobivanja dokaj zapleteni in dragi.

Lepo si me dopolnil Clap
Odgovori
Vem, da je eno kasneje analizirati debato, izjave kot pa nekaj v živo ali brez temeljite priprave govoriti vendar če bomo se znašli v vlogi sogovornikov ali medijev ali laikov je potrebno biti precizen zato, da se vsaj z naše strani v javnost lansirajo pravi termini in povdarek. Logično je seveda, da je to bolj jalovo početje zaradi površnosti in agresivnosti medijev pri furanju lastne agende ampak vseeno...
Odgovori
Berem poste že 2 uri.
UUUUUUUUUUUUUUU kera jeba.
Čisto tako.
Če razumem bistvo.
Čim več, čim bolj civilizirano in omikano izražati svoje nestrinjanje in ozaveščat čim več ljudi da nas hočjo nategnt.

A je kdo kej govoru s kakim trgovcem če so svoje lene riti kaj premaknil.
Pr nas so jagri tak tolk zadaj da jih nit 5% nima mailov tak da kle ne bo supporta. Tisti ki pa majo pa peticije ne bojo podpisal.
Odgovori
@alien: ni Fajonova edina, ki je odgovorila. Sploh pa, tisto ni noben odgovor.

@zoisli: trgovci so zelo aktivni, ne razumem, zakaj jih tako pavsalno zalis?

@tomirus: gled ena odziv dr.Zvera, si upam trditi, da bo stranka SDS mocno nasprotovala tej direktivi, kar pa pomeni, da bo koalicija direktivo zagotovo podprla.


V danasnji stevilki revije Reporter je clanek o orozju v Sloveniji, v katerem so zelo jasno poudarili tudi neumnost te direktive.
Odgovori
(23-11-2015, 23:30)JRC Napisal: @zoisli: trgovci so zelo aktivni, ne razumem, zakaj jih tako pavsalno zalis?

Ni bila mišljena žalitev.... Samo malo sarkastično vprašanje glede na situacijo glede na to da jim je to kruh
Odgovori
Pri jagrih je stvar zanimiva. Maili se jih ne dotaknejo, ker vodilne boli k... po domace. Vendar ko sem kontaktiral par kolegov, ki so tut strelci in so oni poklicali svoje kolege okol in jim predstavli zadevo, kot se zagre, jih je nanadoma zacelo mocno zanimat. Sicer jim dol visi za B7, zdravniski na 5 let pa jih precej moti. 
Dajte se drugi probat na tak nacin.
Odgovori
ta change.org lahko kaj spremeni? Je veljaven, se ga lahko uposteva?

Gledam tole http://ec.europa.eu/citizens-initiative/public/welcome in je zadeva videt dokaj komplicirana ...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Vprašanje verjetno ne. To uradno pa mrbit bi težko spregledal če bi uspeli dobiti miljon...Dosti bo odvisno seveda od aktivnosti v večjih državah.
Odgovori
@markojelen: po mojem je bolj pomembno oddati mnenje/protest na tem portalu:
https://ec.europa.eu/transparency/regdoc...anguage=sl 

kot zgolj zbirati podpise na change.org.
Odgovori
(23-11-2015, 12:47)Desc Napisal: Noranji boj bojujejo tukaj tisti, ki so zagriženi nasprotniki desnice, čeprav vedo, da je to njihov tradicionalni zaveznik, glede svobodne orožne zakonodaje....

in teh je tukaj žal večina...
Odgovori
(24-11-2015, 11:51)JRC Napisal: @markojelen: po mojem je bolj pomembno oddati mnenje/protest na tem portalu:
https://ec.europa.eu/transparency/regdoc...anguage=sl 

kot zgolj zbirati podpise na change.org.

Poslal sem svoje mnenje na zgornji naslov (kot državljan), seveda kar v angleščini. Predvidevam, da se da mnenje podati tudi v slovenščini (čeprav nimam informacije o tem), s čimer bi se najbrž opogumilo več ljudi in oddalo svoje mnenje.

Poleg tega pa sem podobno mnenje poslal tudi na e-naslove nekaterih evropskih političnih strank, ki bi nam bile glede na svoj program morda pripravljene prisluhniti (ECR, ALDE, EFA, ENL). V naslednjih dneh načrtujem poslati e-pošto še poslancem teh strank. Držim pesti, da se zadeva koga dotakne.
Odgovori
Mene pa zanima nekaj, ker še nisem opazil da bi kdo izpostavil.
V Sloveniji je veliko zbiralcev orožja, ki imajo v lasti veliko , večinoma starejših kosov orožja, je pa dovoljena tudi posest avtomatskega orožja (zbiralci). Pri nas je tako kar nekaj zbiralcev, ki imajo v svojih zbirkah kar nekaj starih, dragocenih kosov kulturne dediščine. Ali to pomen,i da bomo šli uničevat tudi to kulturno dediščino, ker je to rekla EU. Potemtakim nismo nič boljši os IS ki razstreljuje stare spomenike. Kdo bo zbiralcu povrnil naprimer 50.000 eur izgubljenega premoženja, marsikateri zbiralec je namreč dosti raje vlagal denar v svojo strast kot v banko. Finci kjer poleg Slo. tudi lahko posedujejo A kategorijo so se pametno uprli...Zanima me vaše mnenje.
Odgovori
Citat: Ali to pomen,i da bomo šli uničevat tudi to kulturno dediščino, ker je to rekla EU.

Po tem predlogu vsekakor DA. Vendar pa če potem poslušate nabijanje une poljske avše je pa rekla da ne tako, da mislim, da še sami ne vedo točno kaj so dali v predlog. Po mojem mnenju so pač morali nekaj narest in so vzeli ven osnutek predloga, ga na hitro napolnili z nekim paničnim prepovedovanjem brez repa in glave in upali, da bo izpadlo, da nekaj delajo za varnost folka.


Disclaimer: Neumnost uradnikov in neumni predlogi še ne pomenijo, da se ob odsotnosti nasprotovanja tudi taki kot so ne sprejmejo!
Odgovori
Kot zbiralec se tudi sam bojim tega, pa nimam ravno nekih ultra redkih kosov. Vseeno pa jih je škoda za v plavž (ali kasnejšo prodajo v kakšno deželo Culukafrijo). Poznam pa ljudi, ki jih imajo. Poleg tega kakšen zbiralski kos ni toliko vreden zgolj zaradi modela, pač pa zgodovine samega kosa. PPK sicer ni avtomat, za primerjavo pa lahko rečem, da ima PPK iz moje zbirke popolnoma drugačno vrednost kot PPK iz Topolšice, ki ga je nosil A. Löhr. Enako velja za ostale, tudi avtomatske kose.
Kar pa se tiče zgoraj omenjenega dopisa na e. komisijo. Ni problema napisat v slovenščini, saj morajo tam prevesti, tudi sam obrazec je v slovenščini. Pišite, škoditi verjetno ne more. Pa argumentirajte.
Odgovori
Reporter


Priponke Male slike
           
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 8 Gost(ov)