Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Vsi smo nazaj dobili tole skrupocalo ja, osebno me je sram da imamo takšnega poslanca...
Odgovori
Jap, cisto enako za vse. Skratka na zelene ni za racunat. Glede na zadnji stavek si lahko clovek razlaga, da rajsi krsijo ustavo in kaznjujejo postene drzavljane, pod pretvezo nujnosti, kot pa naredijo karkoli dejansko uporabnega.
Odgovori
Sem dobil enak odgovor, ki pa me ne preseneča - zeleni in levi so bili ponavadi zagovorniki raznih navidez človekoljubnih ideologij, ki so bile seveda ravno nasprotne od tistega, kar se je zdelo na prvi pogled. In izobraženi državljani, po možnosti še sposobni samozaščite, so pri tem samo ovira.

Ampak če bi se pristojni bolj spuščali v dokaj ohlapno politiko boja proti črnemu trgu z orožjem, ki je v tem razlogu zgolj omenjena, in nekontrolirani imigraciji kulturno nekompatibilnih oseb, med katerimi je bilo najdenih kar nekaj takih z zločinsko preteklostjo v sirski vojni (mnogo se jih je pa odkritju zagotovo izognilo), bi bil učinek vsekakor večji.

Še en dokaz več, da se nekateri znotraj EU trudijo za začetek boja proti lastnim, poštenim državljanom.
Odgovori
Sej fajn, da se pokažejo prave barve, da ljudje ne bodo mel problema izbirat naslednjič 40.000 x recimo 3 pa je neki ne...
Odgovori
https://ukshootingnews.wordpress.com/201...admits-ec/
Odgovori
Včasih bi to označili kot narodno izdajstvo. Da vidimo naslednje odgovore. Če bodo ...
Odgovori
Vsi dobro veste, da so edini naši zavezniki lahko desne stranke, to pa sta NSi in SDS. Ampak teh vi ne marate, ker so vam bližje stranke, ki se zaklinjajo na "tekovine" in jih lahko vidite skupaj na proslavah, ki častijo revolucijo. Vem, da je to večini tukaj jasno, zato je sprenevedanje smešno. Tako je pri nas in povsod po svetu. Bolj ko bo svet postajal poln besed, kot so eko, človekove pravice, nediskriminacija, tolerantnost, naprednost, ..., jasneje bo, da smo vse bliže krasnemu novemu svetu. Sluzavost besed ne more skriti, da jim gre ravno za nasprotno od tega kar govorijo. Pomen besed danes in pred sto leti je povsem sprevržen. Človekove pravice postajajo posmeh in zato se lahko ustanovi"verska" stranka Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja. Če bi se to zgodilo pred ohoho leti, bi desci stopili iz gostiln in nalomili "vernike", da ne bi niti vedeli kje so doma. Ampak danes je to moderno.

Se lahko potem čudimo utemeljitvi, da se bo povečala varnost, če bodo pobrali zakonito orožje. Imam jih na sumu, da se bolj bojijo, da bi prebivalstvu enkrat prekipelo od umotvorov oblasti. Za to pa je seveda treba razorožiti vse. Vojsko so hoteli že ukiniti, kjer ni brez greha prav Šoltez & co. Ker niso uspeli, so jo skrčili na nivo ki je prej namenjena posmehu kot morebitni obrambi, takoj za njimi bo pa šla policija.
 [url=http://cezvesoljskacerkev.weebly.com/][/url]
Odgovori
[i]Iz odgovora g. Šoltesa:  "....Ti ukrepi predvsem predstavljajo rezultat nedavnih terorističnih napadov..."[/i]

Torej, če ne bi bilo nedavnih napadov, bi bilo vse OK , ali razumem narobe ?
Torej bo 7 teroristov posredno razorožilo nekaj sto tisoč europejcev ?
Kdo je zdaj talec ?
Odgovori
Spoštovana gospa Lina,
Spoštovani gospod dr. Igor Šoltes,

Naj se Vam za vaš odgovor najprej zahvalim in Vam povem, da smo strelci seznanjeni z dogajanji v zvezi z
novim predlogom, kot tudi z gnusnimi dogajanji teroristov po Evropi.

Kot ste že sami omenili, je zakon pri nas in po večini EU zelo strog pri prodobivanju LEGALNEGA
orožja in prav je tako. Težava novega predloga je, da dejansko ne naredi popolnoma nič pri preprečevanju nakupa
orožja na črnem trgu, le nas poštene državljane blokirate in nas  popolnoma enačite s teroristi, kar pa se meni
osebno in z lahkoto trdim tudi drugim strelcem zdi nezaslišano.

Evropska komisija naj bi s tem pokazala podporo državam članicam, pa koga imate vi za norca. Podporo bo pokazala
s tem, da onemogoči dostop poštenim državljanom do orožja oziroma njihovega hobijla ali športa??


V resoluciji, s katero je Evropski parlament 9. julija 2015 podprl predlog Komisije o evropski agendi o varnosti, je že opredeljeno, da se mora EU nujno bolj osredotočiti na boj proti nezakoniti trgovini z orožjem. 

Izhajajte iz tega, kot ste tukaj zapisali, ne mešajte hrušk in jabolk. Borite se proti nezakoniti trgovini in ne proti nam.

Naj še omenim migrantsko krizo. V Evropo prihaja desettisoče ilegalnih migrantov ali beguncev, brez dokumentov brez nadzora in vi jim boste dali VSE, ozrite se naokoli in poglejte koliko SLOVENCEV je potrebnih pomoči! Policaji, vojaki,
gasilci imajo sramotno nizke plače, gospodarstvo stiskate v kot ampak za migrante pa ni problema.

Kot pošten in ponosen državljan Slovenije Vam sporočam, da politiki pokažete malo hrbtenice in se končno zaborite za nas SLOVENCE!!!


V priponki vam predlagam dejstva, ki jih je zapisala Katja Triebel in jih prosim preberite.

Z vsem spoštovanjem.

(25-11-2015, 14:14)bsemtex Napisal: Spoštovana gospa Lina,
Spoštovani gospod dr. Igor Šoltes,

Naj se Vam za vaš odgovor najprej zahvalim in Vam povem, da smo strelci seznanjeni z dogajanji v zvezi z
novim predlogom, kot tudi z gnusnimi dogajanji teroristov po Evropi.

Kot ste že sami omenili, je zakon pri nas in po večini EU zelo strog pri prodobivanju LEGALNEGA
orožja in prav je tako. Težava novega predloga je, da dejansko ne naredi popolnoma nič pri preprečevanju nakupa
orožja na črnem trgu, le nas poštene državljane blokirate in nas  popolnoma enačite s teroristi, kar pa se meni
osebno in z lahkoto trdim tudi drugim strelcem zdi nezaslišano.

Evropska komisija naj bi s tem pokazala podporo državam članicam, pa koga imate vi za norca. Podporo bo pokazala
s tem, da onemogoči dostop poštenim državljanom do orožja oziroma njihovega hobijla ali športa??


V resoluciji, s katero je Evropski parlament 9. julija 2015 podprl predlog Komisije o evropski agendi o varnosti, je že opredeljeno, da se mora EU nujno bolj osredotočiti na boj proti nezakoniti trgovini z orožjem. 

Izhajajte iz tega, kot ste tukaj zapisali, ne mešajte hrušk in jabolk. Borite se proti nezakoniti trgovini in ne proti nam.

Naj še omenim migrantsko krizo. V Evropo prihaja desettisoče ilegalnih migrantov ali beguncev, brez dokumentov brez nadzora in vi jim boste dali VSE, ozrite se naokoli in poglejte koliko SLOVENCEV je potrebnih pomoči! Policaji, vojaki,
gasilci imajo sramotno nizke plače, gospodarstvo stiskate v kot ampak za migrante pa ni problema.

Kot pošten in ponosen državljan Slovenije Vam sporočam, da politiki pokažete malo hrbtenice in se končno zaborite za nas SLOVENCE!!!


V priponki vam predlagam dejstva, ki jih je zapisala Katja Triebel in jih prosim preberite.

Z vsem spoštovanjem.
Prosim ne glejte slovničnih napak, sem pa poslal to nazaj g. Šoltesu.
Odgovori
Pravkar prejet odgovor iz pisarne nasega EU poslanca g. Igorja SOLTESA (glej spodaj)!

Moti predvsem tisto kar sem oznacil v BOLDU! Deko naj porihtajo, koga briga deko kako je onesposobljen…ampak…ocitno so Zeleni EU kar za vse vstran pobrat in NE RAZUMEJO DA TO NI OROZJE KI PRISTANE V ROKAH TERORISTOV.


------------------------
Spoštovani,
 
V imenu evropskega poslanca dr. Igorja Šoltesa vam v nadaljevanju pošiljam odgovor na vaš poziv glede zakonodajnega predloga o spremembi Direktive 91/477/EEC :
 
»Vedno bolj kompleksne, hibridne, asimetrične, nekonvencionalne, mednarodne in hitro spreminjajoče grožnje notranji varnosti Unije so razlog, da je Evropska komisija aprila 2015 predstavila evropsko agendo o varnosti za obdobje 2015-2020. Zaradi izzivov, s katerimi se EU trenutno sooča, so v agendi določene nekatere prednostne naloge: terorizem, nasilni ekstremizem, čezmejno organizirani kriminal in kibernetska kriminaliteta najvišje grožnje. Te zahtevajo usklajeno delovanje na nacionalni, evropski in globalni ravni. V resoluciji, s katero je Evropski parlament 9. julija 2015 podprl predlog Komisije o evropski agendi o varnosti, je že opredeljeno, da se mora EU nujno bolj osredotočiti na boj proti nezakoniti trgovini z orožjem.
 
18.11.2015 je Evropska komisija predstavila sveženj ukrepov, ki zaostrujejo možnosti pridobitve strelnega orožja v EU, izboljšujejo sledenje zakonitemu hranjenju orožja, krepijo sodelovanje med državami članicami in zagotavljajo, da onesposobljeno strelno orožje postane neuporabno. Kot že omenjeno, so bili ti ukrepi predvideni že v Evropski agendi o varnosti, vendar pa so nedavni tragični dogodki pospešili njihov sprejem. S temi ukrepi naj bi Evropska komisija pokazala svojo podporo državam članicam pri njihovih prizadevanjih za zaščito svojih državljanov in preprečevanju dostopa do orožja kriminalcem in teroristom. Komisija je predlagala spremembo direktive o nadzoru nabave in posedovanja orožja, s katero določa predvsem:
 
  • strožja pravila za prepoved nekaterih polavtomatskih strelnih orožij, ki odslej naj ne bi bila dovoljena nobeni fizični osebi, tudi v primeru, ko je bilo to strelno orožje onesposobljeno,

  • strožje predpise o spletni nabavi orožja in streliva,

  • skupna pravila o označevanju strelnega orožja za izboljšanje njihova sledljivosti,

  • boljšo izmenjavo informacij med državami članicami (npr. o morebitni zavrnitvi dovoljenja za pridobitev in posedovanje strelnega orožja s strani nacionalnega organa) in obveznost medsebojnega povezovanja med nacionalnimi registri orožja,

  • skupna merila v zvezi z alarmnimi orožji, da bi se preprečilo njihovo morebitno preoblikovanje v delujoče strelno orožje, 

  • strožje pogoje za kroženje onesposobljenega orožja,

  • strožje pogoje za zbiratelje, saj bi se tako omejilo tveganje preprodaje orožja kriminalcem.
 
Ti ukrepi predvsem predstavljajo rezultat nedavnih terorističnih napadov, kjer naj bi teroristi uporabili tudi že deaktivirana strelna orožja, med drugim tudi v napadih na Charlie Hebdo. Preiskave so tako pokazale, da je takšno orožje možno dobiti brez posebnih težav, saj so predmet prostega pretoka, možno pa jih je tudi ponovno uporabiti. V Skupini Zelenih, ki ji pripadam, se zavedamo tragičnosti teh dogodkov, zato podpiramo aktivnosti za preprečitev  morebitnih ponovnih napadov, tudi če to morda pomeni prepoved imetja polavtomatskega strelnega orožja poštenim in odgovornim državljanom, saj je tveganje v trenutni situaciji enostavno preveliko. V Sloveniji je postopek pridobitve orožnega dovoljenja urejen po Zakonu o orožju (ZOro-1, Ur. l. RS št. 23/2005), ki za to predpisuje precej stroge pogoje. Vendar pa je razvoj varnostne politike EU  deljena pristojnost, ki zahteva usklajena prizadevanja vseh držav članic, institucij in agencij EU, civilne družbe ter organov pregona.  Sam sem mnenja, da je pri tem potrebno poiskati pravo ravnotežje, da sprejmemo ukrepe, ki bodo zagotovili varnost in preprečili takšna grozovita dejanja, vendar pa po drugi strani še vedno ohranili svobodo in pravice vseh evropskih državljank in državljanov. Zato se zavzemam za to, da se varnostne ukrepe izvaja v skladu z načeli pravne države in varstva temeljnih pravic ter pri tem upošteva tudi načeli nujnosti in sorazmernosti.«
 
Z lepimi pozdravi,
Analina Merhar

------------------------

Se moja replika:

Hvala za odgovor. Moram pa pokomentirati dve zadevi:

1) Vsi strelci se strinjamo, da se naj problematika deko orožja uredi kakorkoli je že potrebno
2) Izjava: “V Skupini Zelenih, ki ji pripadam, se zavedamo tragičnosti teh dogodkov, zato podpiramo aktivnosti za preprečitev  morebitnih ponovnih napadov, tudi če to morda pomeni prepoved imetja polavtomatskega strelnega orožja poštenim in odgovornim državljanom, saj je tveganje v trenutni situaciji enostavno preveliko.” pa popolnoma ni na mestu. Kaj ima LEGALNO PRIDOBLJENO orožje z terorističnimi napadi!? Ničesar. Teroristi in nepridipravi si lahko avtomatsko puško Kalažnikov kupijo na črnem trgu za >300EUR. Vse kar boste sprejemali s tem trgom in temi ljudmi nima nobene veze. Ne spomnim se primera, da bi LEGALNO PRIDOBLJENO orožje bilo uporabljeno v takčnih incidentih.
Odgovori
Djabe polemizirate in secirate izjavo, ki je dovolj govoreča. Naj to secirajo in uporabljajo njihovi politični nasprotniki (dopovedal tem itak ne boste nič).

Resnično ne se trudit argumentirat stvari vernikom povsem jalovo početje. Prav je da se piše in prav je da se izjasnijo. Vzameš na znanje in ob priliki primerno ukrepaš seveda se je pa za kaj takega treba malce pomujat pa z riti vstat pa it kdaj tudi glas oddat.

Nikakor pa ne podcenjujte javnosti, DALEČ VEČINSKO mnenje je da z orožjem ni nič narobe ter da ga ni za prepovedovati, tistih nekaj pacientov in bolnikov, ki živijo v svojem la la la svetu je pa zgolj in le glasnih čivav in je potrebno jim jasno in glasno na volitvah reči ne.

Pred volitvami bomo sedaj (če bo admin dopuščal) jasno in glasno pozvali vse stranke, da se izjasnijo o orožju, pravicah in načelih na katerih bi morala temeljiti na ša družba potem pa naj vsak sam odloči kaj mu je bolj važno (vsaj ne bo več izgovorov in jokanja da so drugi krivi).
Odgovori
Pravzaprav bi bilo dobro da se jim povpraša že sedaj... da se lahko vidi kako do volitev to tudi zagovarjajo in udejanjajo...
Odgovori
(25-11-2015, 14:20)Mato Napisal: Pred volitvami bomo sedaj (če bo admin dopuščal) jasno in glasno pozvali vse stranke, da se izjasnijo o orožju, pravicah in načelih na katerih bi morala temeljiti na ša družba potem pa naj vsak sam odloči kaj mu je bolj važno (vsaj ne bo več izgovorov in jokanja da so drugi krivi).

To je to Mato....To je naloga vsakega posameznega volilca in mislim da se morajo vse stranke OPREDELITI to tega vprašanja, kot tudi širše problematike migrantov etc....Prepričan sem, da bi volilna udeležba sedaj presegala vse dosedanje rekorde!!!
Odgovori
(25-11-2015, 14:20)Mato Napisal: Djabe polemizirate in secirate izjavo, ki je dovolj govoreča. Naj to secirajo in uporabljajo njihovi politični nasprotniki (dopovedal tem itak ne boste nič).

Resnično ne se trudit argumentirat stvari vernikom povsem jalovo početje. Prav je da se piše in prav je da se izjasnijo. Vzameš na znanje in ob priliki primerno ukrepaš seveda se je pa za kaj takega treba malce pomujat pa z riti vstat pa it kdaj tudi glas oddat.

Nikakor pa ne podcenjujte javnosti, DALEČ VEČINSKO mnenje je da z orožjem ni nič narobe ter da ga ni za prepovedovati, tistih nekaj pacientov in bolnikov, ki živijo v svojem la la la svetu je pa zgolj in le glasnih čivav in je potrebno jim jasno in glasno na volitvah reči ne.

Pred volitvami bomo sedaj (če bo admin dopuščal) jasno in glasno pozvali vse stranke, da se izjasnijo o orožju, pravicah in načelih na katerih bi morala temeljiti na ša družba potem pa naj vsak sam odloči kaj mu je bolj važno (vsaj ne bo več izgovorov in jokanja da so drugi krivi).

Tokrat se pa s teboj ne strinjam. Več kot bo odpora večje so možnosti za uspeh. Na našo javnost pa nebi polagal veliko upov, saj se večina obrača kot veter zapiha.
Odgovori
Citat:Tokrat se pa s teboj ne strinjam. Več kot bo odpora večje so možnosti za uspeh.

Sej nisem rekel da se moraš :9 ti se kar trudi samo sem ti hotel prihraniti mal truda, ker ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da vernika (čist vseen v kaj veruje a je to ekobioumatrjefinapaprika al pa bugabuganavrhvulkanamisprstomžuga ) z argumentom in logiko ne boš premaknu. So druge metode samo so dandanes označene za "nedemokratične"...
Odgovori
Pričakovan uradniški odgovor europoslanca Šoltesa, ki ga je še najbolje (in to večkrat) razkrinkal Požareport!
Prepričan sem tudi to, da bodo vse t.i. levičarske stranke podprle to direktivo, nasprotovali pa ji bodo desni.
Tudi na Twitterju sem dosedaj zasledil, da direktivi nasprotujejo samo pripadniki desnice.

@Desc: se strinjam s tvojim komentarjem zgoraj in ga podpišem v celoti!
Odgovori
(25-11-2015, 14:36)Mato Napisal:
Citat:Tokrat se pa s teboj ne strinjam. Več kot bo odpora večje so možnosti za uspeh.

Sej nisem rekel da se moraš :9 ti se kar trudi samo sem ti hotel prihraniti mal truda, ker ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da vernika (čist vseen v kaj veruje a je to ekobioumatrjefinapaprika al pa bugabuganavrhvulkanamisprstomžuga ) z argumentom in logiko ne boš premaknu. So druge metode samo so dandanes označene za "nedemokratične"...

To je pa res. Bom vsaj imel mirno vest, da sem kaj probal naredit, če zadeva ne uspe.
Odgovori
(25-11-2015, 13:18)markojelen Napisal:
Citat:Spoštovani,
 
V imenu evropskega poslanca dr. Igorja Šoltesa vam v nadaljevanju pošiljam odgovor na vaš poziv glede zakonodajnega predloga o spremembi Direktive 91/477/EEC :....

Tudi pri meni isto v poštnem predalu...

... so me (spet) spomnili, zakaj ne maram zelenih..
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
http://m.dailyjournal.net/view/story/3d5...-Poland-EU

Kdor si upa, ta si upa.

Mi bomo pa bojazljivo pogledovali proti Bruslju in nekaterim našim ljigavcem tam, ali nam bodo vzeli osebno imetje in šport, in kaj še nam bodo vzeli naslednjič ... in jih v en glas hvalili hvala, hvala Bruselj, da tako altruistično skrbiš za nas, zelo smo hvaležni, mi brez vas živeti ne moremo.

Super. Od tega zmuzljivega tipsona pa nisem pričakoval drugega kot da se ti userje na obraz, če sem povsem odkrit.
Odgovori
Najpomembnejše je, da se mi (lastniki legalnih pokalic) ne delimo na rdeče, plave, vijolične, mavrične ... Imamo namreč skupnega sovražnika, ki se imenuje grožnja, da ostanemo brez pokalic. Tu mi pride na misel vprašanje, ki so ga med vojno postavili Churchilu. Zakaj, da podpira, glej jo grozo komunistično, Stalina? Če povzamem na kratko, je odgovoril, da je pripravljen podpreti tudi hudiča, če mu bo le ta pomagal premagati Hitlerja. Enako lahko rečem zase. Če mi bo pomagal obdržati moje pokalice, bom podprl tudi hudiča, pa naj na njegovih vratah piše SMC, SDS, SD, NSI, DESUS, ali pa je.. pokvarjeno Evropo. Podprem samo tistega, ki podpira mene. Saj bodo volitve, morda kmalu ...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 7 Gost(ov)