Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Nemška lovska zveza - Z birokracijo proti terorizmu...

https://www.jagdverband.de/content/mit-b...errorismus
Odgovori
(11-06-2016, 15:51)Desc Napisal: Fritz, prosim da našteješ, kaj od tega kar so naši "harmonizirali" je bilo pozitivno.

Kar sem videl, je šlo za inšpektorsko zapiranje strelišč na podlagi za lase privlečenih razlogov. Potem je še sodba sodišča, ki praktično prepoveduje vsako streljanje, če se bodo držali tega stališča.

Glede na to, da imamo v EU državah skoraj identično kategorizacijo orožja in da lahko orožje relativno lahko kupuješ po EU, je verjetno kaj določeno s strani EU. ZOrO-1 je glede kategorizacije sledil temu, čeprav tedaj še nismo bili v EU. No, morda pa je šlo le za prepis dela nemških predpisov.

Kar se tiče domislic s strelišči, so zadeve posledica bistroumnosti naših uradnikov, ker imajo odprta strelišča tudi v ostalih članicah EU.

Zadeva z rinjenjem te direktive je podobna poskusom iz preteklosti na drugih področjih in če ne bo dovolj odpora, bo šla skozi. Če ne bo šla, bodo pa poskusili čez leto, dve, tri... TISO smo zrušili, sedaj imamo tukaj TTIP. Če ga zrušimo, zagotovo ne bodo odnehali. Gre za boj na dolge proge, kjer so čustva in jamranje bolj kot ne odveč.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
EU tone v totalitarizem, Evropski "Zeleni" želijo prepovedati referendume...

http://www.krone.at/Welt/EU-Gruene_wolle...ory-504556

"Zeleni" so najbolj sprevržena politična stranka, v Nemčiji že 40 let želijo legalizirati pedofilijo, njihov predlog je legalna spolnost z 12-letniki..

http://www.welt.de/politik/deutschland/a...achen.html
Odgovori
Razlog za paniko EU komisarjev je jasen... Očitno bodo morali EU-federalisti po avstrijskih predsedniških volitvah potvoriti tudi rezultate britanskega izstopnega referenduma, ter nas na hitro razorožiti, še preden EU dokončno razpade...

Povsod po EU je zaznan trend zmanjševanja policije in vojske, treba je razorožiti še ljudi...

http://www.krone.at/Welt/55_Prozent_der_...ory-514533
Odgovori
Potem pa orjemo tistim, ki se ne razorozijo?
Odgovori
Tisti, ki namenite več časa za prekategorizacijo pušk kot pa za vršenje pritiska na eu poslance in vse ostale akterje, ki lahko neposredno vplivajo na izid, si lahko zabijete vaše B4 puške v rit in uživate v občutkih.
Odgovori
(12-06-2016, 13:40)ggrreo Napisal: Tisti, ki namenite več časa za prekategorizacijo pušk kot pa za vršenje pritiska na eu poslance in vse ostale akterje, ki lahko neposredno vplivajo na izid, si lahko zabijete vaše B4 puške v rit in uživate v občutkih.

Glavno, da ti veš kaj kdo od nas počne in to lahko presojaš s svojega prestola Bow
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(12-06-2016, 13:40)ggrreo Napisal: Tisti, ki namenite več časa za prekategorizacijo pušk kot pa za vršenje pritiska na eu poslance in vse ostale akterje, ki lahko neposredno vplivajo na izid, si lahko zabijete vaše B4 puške v rit in uživate v občutkih.

S prednjim merkom ali brez prednjega merka?  Whistle
Odgovori
(12-06-2016, 13:40)ggrreo Napisal:  .....za vršenje pritiska na eu poslance in vse ostale akterje, ki lahko neposredno vplivajo na izid....

Eek

Imaš kakšno novo in konkretno idejo, ki še ni bila realizirana ?
Odgovori
Tole kar se je v ZDA odvrtelo bo zdaj ziher tema tudi v EU , sploh če so žrtve ...........
Odgovori
Avstijski "Zeleni" (die Grüne) želijo prepovedati civilno orožje, tudi lovsko... Nimajo podpore...

http://m.kurier.at/chronik/oesterreich/k...00.470.649
Odgovori
https://www.facebook.com/FirearmsUnited/...88?theater
Odgovori
OK, Slovenija se je spet lakajsko priklonila do tal in polizala rit gospodarjem v Bruslju, saj je pred dnevi na sestanku ministrov glasovala ZA spremebo zakonodaje. Dobro, naj gredo v rit, če jo že itak ližejo, tole si bomo dobro zapomnili za naslednje volitve. Ne samo jaz, ampak tudi moja širša družina in prijatelji, ki sicer niso lastniki orožja, so pa volilci, ki znajo razmišljat s svojo glavo.

Tule je seznam slovenskih EU poslancev, ki jim lahko pišete, saj se bo zdaj končna odločitev sprejemala v EU parlamentu (njihovi email naslovi so tudi tam):
http://www.europarl.si/sl/poslanci/slove..._2014.html


Ne bo vam vzelo veliko časa, le par minut, da jim napištete email: Vljudno jih prosite, naj vam razložijo, kako bodo glasovali in kakšno je njihovo stališče do EU spremembe orožne zakonodaje, ki NE prizadane kriminalcev in teroristov, temveč zgolj legalne uporabnike, zato nima nikakršnega vpliva na večjo varnost.

Če še niste podpisali peticije, jo podpišite, manjka še 173.000 do 500.000
https://www.change.org/p/council-of-the-...-ownership

Recite tudi svojim prijateljem naj podpišejo peticijo. Ter jim seveda nujno razložite, kam EU pes v resnici moli taco, drugače si bodo mislili, da le po otroško jokate, ker vam hočejo vzeti vašo igračko...
Odgovori
https://www.all4shooters.com/en/Shooting...-approves/
Odgovori
Še nekaj bi dodal:

Ko lev napade čredo antilop, vsaka od njih poskuša rešti samo svojo glavo. Vsaka si misli le, da bo nevarnost mimo, ko bo lev zagrabil eno antilopo in dobil plen. Važno, da nje ne ujame in da lev svojo lakoto poteši z nekom drugim. In tako do naslednjega dne, ko morda ravno ona postane plen...

Podobno se mi zdi da razmišljajo nekateri lastniki orožja: kako bi ga skril, prekvalificiral, mogoče pa bodo mene kot tekmovalca pustili pri miru, morda se bo nekdo drug potegnil zame...

Po drugi strani pa plenilci običajno lovijo usklajeno v tropu, zato pa so na vrhu prehranjevalne verige.

Če se torej mi ne sestavimo skupaj, bo na koncu EU prepovedala celo replike.

Vse ostalo (da bodo nekoga pustili pri miru, da se bo nekako izognil, ipd...) pa so le naivne sanje.
Odgovori
(13-06-2016, 11:16)Bacekjon Napisal: OK, Slovenija se je spet lakajsko priklonila do tal in polizala rit gospodarjem v Bruslju, saj je pred dnevi na sestanku ministrov glasovala ZA spremebo zakonodaje. Dobro, naj gredo v rit, če jo že itak ližejo, tole si bomo dobro zapomnili za naslednje volitve. Ne samo jaz, ampak tudi moja širša družina in prijatelji, ki sicer niso lastniki orožja, so pa volilci, ki znajo razmišljat s svojo glavo.

Tule je seznam slovenskih EU poslancev, ki jim lahko pišete, saj se bo zdaj končna odločitev sprejemala v EU parlamentu (njihovi email naslovi so tudi tam):
http://www.europarl.si/sl/poslanci/slove..._2014.html


Ne bo vam vzelo veliko časa, le par minut, da jim napištete email: Vljudno jih prosite, naj vam razložijo, kako bodo glasovali in kakšno je njihovo stališče do EU spremembe orožne zakonodaje, ki NE prizadane kriminalcev in teroristov, temveč zgolj legalne uporabnike, zato nima nikakršnega vpliva na večjo varnost.

Če še niste podpisali peticije, jo podpišite, manjka še 173.000 do 500.000
https://www.change.org/p/council-of-the-...-ownership

Recite tudi svojim prijateljem naj podpišejo peticijo. Ter jim seveda nujno razložite, kam EU pes v resnici moli taco, drugače si bodo mislili, da le po otroško jokate, ker vam hočejo vzeti vašo igračko...

koliko nas uporablja twiter? vsi razen enega imajo twiter kar menim, da je boljsi pristop kot pa email. Say so tweet-i javni in se jim ni mozno izogniti :)
jim napisem vrasanje na tweet zvecer potem pa tisti, ki ga uporablate likajte in delite dalje  Whistle
Odgovori
(13-06-2016, 11:43)Bacekjon Napisal: Podobno se mi zdi da razmišljajo nekateri lastniki orožja: kako bi ga skril, prekvalificiral, mogoče pa bodo mene kot tekmovalca pustili pri miru, morda se bo nekdo drug potegnil zame...

Po drugi strani pa plenilci običajno lovijo usklajeno v tropu, zato pa so na vrhu prehranjevalne verige.

Če se torej mi ne sestavimo skupaj, bo na koncu EU prepovedala celo replike.

Vse ostalo (da bodo nekoga pustili pri miru, da se bo nekako izognil, ipd...) pa so le naivne sanje.

Napačno razmišljaš, ker ne veš kaj vse drugega smo posamezniki storili poleg teh individualnih ukrepov. In ravno takšne sodbe ljudi ne, da bi ob tem imeli vsaj delček pojma o kom govorimo, prispevajo k tem, da se ne iščejo skupna stališča temveč se med ljudmi ustvarja razdor.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
(13-06-2016, 11:57)fritz Napisal:
(13-06-2016, 11:43)Bacekjon Napisal: Podobno se mi zdi da razmišljajo nekateri lastniki orožja: kako bi ga skril, prekvalificiral, mogoče pa bodo mene kot tekmovalca pustili pri miru, morda se bo nekdo drug potegnil zame...

Po drugi strani pa plenilci običajno lovijo usklajeno v tropu, zato pa so na vrhu prehranjevalne verige.

Če se torej mi ne sestavimo skupaj, bo na koncu EU prepovedala celo replike.

Vse ostalo (da bodo nekoga pustili pri miru, da se bo nekako izognil, ipd...) pa so le naivne sanje.

Napačno razmišljaš, ker ne veš kaj vse drugega smo posamezniki storili poleg teh individualnih ukrepov. In ravno takšne sodbe ljudi ne, da bi ob tem imeli vsaj delček pojma o kom govorimo, prispevajo k tem, da se ne iščejo skupna stališča temveč se med ljudmi ustvarja razdor.

Vem, da ste mnogi že veliko storili, kapo dol.

Sem pa v pogovoru z nekaterimi dobil občutek, kot da se jih zadeva čisto ne tiče - na takšne leti moja kritika. Upam, da so v manjšini. Zato sem napisal " nekateri lastniki orožja", ne pa "mnogi" ali pa "večinoma".
Odgovori
Odgovor vodje pisarne evropskega poslanca dr. Milana Zvera preko e-pošte na nekaj kratkih vprašanj na tematiko spremembe EU zakonodaje o orožju:

Dr. Milan Zver: Sem proti predlagani spremembi Direktive o orožju
 
Evropski poslanec dr. Milan Zver ostro nasprotuje dopolnitvi Direktive o orožju (91/447), ki jo je Evropska komisija objavila 18. novembra 2015, in napoveduje, da bo na plenarnem zasedanju Evropskega parlamenta glasoval proti taki obliki dopolnitve.
Besedilo sicer vključuje nekaj koristnih predlogov, večinoma pa je populistično, nestrokovno, celo absurdno, saj spremembe z ničemer ne bodo prizadele kriminalcev in teroristov, bodo pa prizadele športnike, lovce in zbiratelje, običajne državljane EU, ki spoštujejo pravila in zakone.  
Prav je, da pri vprašanju orožja države članice sodelujejo med seboj, da harmonizirajo pravila in sprejmejo skupne minimalne standarde za dezaktivirano orožje. Prav tako je dober predlog, da bi bilo moč slediti orožju v celotni EU. To so koristne nadgradnje obstoječe zakonodaje.
A dopolnitev direktive daje državljanom lažen občutek varnosti, saj nima nikakršnega potenciala, da prepreči teroristična dejanja. Evropska komisija je dopolnitev objavila le nekaj dni po zadnjih terorističnih napadih v Parizu in jo je predstavila kot ukrep, ki bo preprečil taka dejanja v prihodnje. Besedilo pa se ne osredotoča na resnični problem, torej dostopnost, trgovino in uporabo ilegalnega orožja v EU, temveč na legalno pridobljeno orožje. Zaostruje pogoje za delovanje zbirateljev orožja in prepoveduje uporabo orožja, ki je bilo do sedaj v EU dovoljeno in uporabljano s strani športnikov in lovcev. 
Uporabniki legalnega orožja so že po sedaj veljavni zakonodaji podvrženi pregledom psihičnega in fizičnega zdravja, preteklosti, opraviti morajo tudi tečaj varnega ravnanja z orožjem.
Evropska komisija že leta dopušča različne interpretacije veljavne direktive o orožju s strani nekaterih držav članic. Sprememba direktive, ki jo predlaga zdaj, tega problema ne odpravi.  
Poleg tega, da je predlog Komisije populističen, strokovnjaki opozarjajo tudi na to, da je nestrokoven. Postavlja se vprašanje, zakaj želi Komisija prepovedati uporabo nekaterih kategorij orožja, ne pa drugih, saj nič ne kaže na to, da bi bila ena kategorija bolj problematična kot ostale. Strokovnjaki opozarjajo tudi na to, da so ključne definicije v predlogu nejasne, kot na primer "polavtomatsko orožje, ki je podobno avtomatskemu".
Več držav EU je že izrazilo močno nasprotovanje direktivi ali njenim delom, medtem ko Slovenija tega ni storila. Finska je denimo zaprosila za izločitev iz omenjene evropske zakonodaje, če bo sprejeta v trenutni obliki, saj računa na polavtomatsko športno orožje, ki ga Evropska komisija želi prepovedati, kot na potencialno orožje za vojaške rezerviste. Strokovnjaki opozarjajo tudi na to, da je Velika Britanija v 80ih in 90ih letih sprejela podobne ukrepe, kot jih sedaj napoveduje Komisija, a želenega učinka na zmanjšanje kriminala in terorizma niso dosegli.
Prav tako se strokovnjaki ne strinjajo s trditvijo Komisije, da dezaktivirano orožje zbiralcev predstavlja nevarnost. Legalni imetniki niso vir orožja za kriminalce ali teroriste, saj je to na črnem trgu cenejše kot legalno kupljeno orožje. Za pridobitev ključnih delov za ponovno aktivacijo orožja, ki je bilo dezaktivirano v skladu s predpisi, je potrebno nabavno dovoljenje in registracija teh delov, prav tako kot za pridobitev celotnega kosa orožja. Je pa te dele moč dobiti na črnem trgu, na katerega nova direktiva ne bo vplivala. 
Dr. Zver opominja tudi na to, da so prav športni strelci in lovci ter njihovo orožje odigrali pomembno vlogo v času slovenskega osamosvajanja. 
Zaradi vsega naštetega dr. Zver Evropski komisiji predlaga, da svoj predlog umakne oz. ga ustrezno popravi, obenem pa pričakuje čim prejšnji odgovor na svoje poslansko vprašanje v zvezi s spremembo Direktive o orožju.

 
 
http://www.milanzver.eu/clanki/dr-milan-zver-sem-proti-predlagani-spremembi-direktive-o-orozju
Odgovori
Clap Clap Clap
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 4 Gost(ov)