Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Vicky Ford: 
- zahvaljuje se vsem, ki so sodelovali pri popravkih prvotnega predloga direktive
- da bi direktiva v celoti padla, ni bilo soglasja večine parlamentu, zato se zdaj pogajajo (parlament, svet europe in EK)
- pravi, da pogajanja dobro napredujejo
- deactivated firearms. postavili bodo enoten standard za deaktivacijo.
- če imaš star deaktiviran kos, ga boš še vedno lahko imel in prodal... eu standard bo veljal od nekega datuma naprej.
- semiautomatic. svet europe in parlament sta PROTI uvedbi kategoriji A7. 
- športni strelci bomo lahko še naprej imeli to kar imamo. to je bila sinoči najbolj burna debata pravi.
- glede konverzije iz automatic v semiautomatic: bodo še naprej razpravljali in se pogajali. Če imaš tak kos, lahko obstoječi lastniki še naprej imeli. Torej odvzema ne bo. Parlament in Svet EU se strinjata.
- medicinski pregledi. če sem prav razumel, je to stvar vsake države, kako bodo imeli v svojih državah. EU zahteva od države, da imajo ustrezen sistem za zdravstevno kontrolo (vključno s psihotestom) in sistem velja za vse imetnike orožja.

Nič pa ni govorila o številu nabojev v nabojnikih.
Upam,da bo to kdo vprašal.

Zdaj govori Stephen Patroni (Malta), kot zbiratelj.
O tem, kako zbiratelji opravljajo delo na svoje stroške, da zato nimajo nobenih prihodkov kot muzeji,itd... ker pa me to manj zanima, bom izkoristil čas, za par mailov.
Se je pa predvsem zavzemal za to, da bi bili zbiratelji izvzeti iz nove direktive.
Odgovori
Dobro jih je spucal, ko bi le strelci imeli takšnega govorca kot je ta za zbiratelje! Edino za njih je upanje da se ven izvlečejo iz direktive.
Odgovori
Italijanski član EU parlamenta. Stefano Maullu.
Če sem prav razumel, je tudi sam strelec.
Osebno je mnenja, da bi morala biti direktiva v celoti zavrnjena, ker ne koristi nikomur.
Prizadel pa bo vse imetnike orožja, proizvajalce, trgovce... in da se je takšni birokraciji treba upreti, ker je noče(mo) v Evropi.

Mikko Pesonen, član FireArms United (športni strelec, inštruktor finskih rezervistov...)
Govori o finskih rezervistih, ki trenirajo s svojim orožjem (tudi B7) in o tem, kako bi to prizadelo Finsko nacionalno obrambo.
Imajo zakon, ki ureja športno strelstvo, lovstvo,... o tem, kako imetniki orožja najbolj upoštevamo zakonodajo, EK pa nas kriminalizira kot potencialni dobavitelji orožja teroristom... brez nekih dokazov.
(tole nisem dobro slišal, telefon pač...)
Zaključil je, da upa, da bodo skupaj zaprli "luknje" v zakonodaji, ampak da to ne bo vplivalo na športne strelce, lovce in zbiralce.

Zdaj pa Pia Clerte: švedska državna prvakinja IPSC (puška) in nordijska (šibra).
Govorila bo o "dinamičnem strelstvu". 
Prvič prijela za orožje pred dvemi leti, prej nikoli... razlaga o tem, kaj je to IPSC (hitrost, natančnost, stage-i....o tem ne bom pisal)
Zanjo je to strast... pravi, kot joga  Clap
Vsa njena orožja so polavtomatska, z nabojniki z več kot 21 naboji.... zato je v skrbeh, da njen šport ne bi preživel, če bi bila direktiva sprejeta.
Največji problem direktive je uvedba A7, kamor bi uvrstili nekatere polavtomatsko orožje... kar pa pomeni, da ne moreš več iti na tekmo v drugo državo. In tudi ne več uvažati-izvažati (v in iz EU), vključno z rezervnimi deli (ona postreli 25.000 nabojev letno).

Če ukinejo njen šport, ne bo to prav nič prizadelo ali zaustavilo terorizma.
Predlaga, da nehajo s to "šarado" in se začnejo ukvarjati z resničnim problemom: ilegalnim orožjem in pustijo njen šport pri miru.
(Najdaljši aplavz!)
Clap Clap Clap
Odgovori
Sledijo vprašanja in odgovori... jaz pa moram v avto, če ne bom ostal brez večerje.
Odgovori
Moram rečt, da je tale EU ena večjih neumnosti, ki se je zgodila naši državi.
Odgovori
Dober point: EK samo spoštuje proceduro... kar koli se v razpravah pripomne glede predloga direktive sploh ne vpliva na EK, ki še vedno na vsako razpravo pride z isto vsebino tako, da karkoli se pripomne ali sugerira ne vpliva nanjo.
Nobene neumnosti ne spremenijo.

Še en point: Nihče ni bolj zainteresiran za varno uporabo in nadzor orožja,kot legalni lastniki legalnega orožja. Vsakič, ko se kaj zgodi z ilegalnim orožjem, vsakič ko kriminalec ali terorost uporabi ilegalno orožje, bodo populistični politiki napadli ravno legalne lastnike in legalno uporabo orožja.
Odgovori
(16-11-2016, 17:39)95krogov Napisal: Dober point: EK samo spoštuje proceduro... kar koli se v razpravah pripomne glede predloga direktive sploh ne vpliva na EK, ki še vedno na vsako razpravo pride z isto vsebino tako, da karkoli se pripomne ali sugerira ne vpliva nanjo.
Nobene neumnosti ne spremenijo.

Še en point: Nihče ni bolj zainteresiran za varno uporabo in nadzor orožja,kot legalni lastniki legalnega orožja. Vsakič, ko se kaj zgodi z ilegalnim orožjem, vsakič ko kriminalec ali terorost uporabi ilegalno orožje, bodo populistični politiki napadli ravno legalne lastnike in legalno uporabo orožja.

Drugi point je zanimiv, gotovo drži. Ampak zakaj, saj v resnici ni povezave, zakaj bi zakonodajna oblast prepovedala ali omejila posest športnega in lovksega orožja na podlagi argumenta terorističnih napadov s predelanim deaktiviranim ali / in ilegalnim avtomatskim orožjem. Gre za tako očiten anahronizem oziroma popolni nonsense, da je vprašanje na mestu.
Odgovori
(16-11-2016, 16:38)JRC Napisal: Vicky Ford: 

- semiautomatic. svet europe in parlament sta PROTI uvedbi kategoriji A7. 
- športni strelci bomo lahko še naprej imeli to kar imamo. to je bila sinoči najbolj burna debata pravi.

Nevem, če si tole prav slišal. Jaz sem razumel da se v tej točki strinjata. Kar pomeni da gre semiauto v A7 in da bodo A7 lahko izjemoma uporabljali samo športni strelci.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
@Ljuticabogdan
Zato, ker gre tu za zamenjavo teze. Tu ni nobene vzročne zveze. Preprosto je nekdo zaradi nekega interesa zahteval od tih EK komisarjev da zaostrijo orožno zakonodajo in da naredijo vse, da se čim več ljudi razoroži.
Vse ostalo, teroristi, kriminal, ilegalno orožje jim samo pomaga pri argumentaciji. Pri tem ne upoštevajo nobenih vsebinskih argumentov temveč želijo zadevo spraviti čisto tehnično skozi parlamentarno proceduro.
V parlamentu pa računajo na dovzetnost poslancev do populističnih predlogov, kajti splošno populistično mnenje je, da je orožje nekaj slabega in da so vsi lastniki orožja potencialni ubijalci. Vse ostalo so samo nianse. (terorizem, kriminal, norci , extremisti, psihopati ipd. ...)
Odgovori
(16-11-2016, 18:20)poltergist Napisal:
(16-11-2016, 16:38)JRC Napisal: Vicky Ford: 

- semiautomatic. svet europe in parlament sta PROTI uvedbi kategoriji A7. 
- športni strelci bomo lahko še naprej imeli to kar imamo. to je bila sinoči najbolj burna debata pravi.

Nevem, če si tole prav slišal. Jaz sem razumel da se v tej točki strinjata. Kar pomeni da gre semiauto v A7 in da bodo A7 lahko izjemoma uporabljali samo športni strelci.


Jaz sem razumel,da sta parlament in svet evrope proti, lahko pa, da sem narobe slisal.
Ce bi vsi semiauto kosi sli v a7, potem ne mores ven iz drzave na tekmo.
Ne bom pa trdil, da sem vse prav slisal, ker sem bil vmes tudi kaj zmoten, pa se tipkal sem sproti.
Bo treba pocakati na posnetek, oz. na naslednji dokument IMCO.
Odgovori
(16-11-2016, 18:25)95krogov Napisal: /...je nekdo zaradi nekega interesa zahteval od tih EK komisarjev da zaostrijo orožno zakonodajo in da naredijo vse, da se čim več ljudi razoroži. /
...kaj pa, če...
...nekdo želi, da se čimveč ljudi v EU dejansko oboroži. In to dosegajo na način, da želijo zaostrit zakonodajo na tem področju.
Seveda, če bi vlade držav v EU rekle svojim državljanom: ''Državljani, prosim, da se čimbolj oborožite, ker so časi negotovi.'', bi povsod izbruhnila panika, in časi bi postali naekrat še bolj negotovi.
Tako pa v strahu pred zaostritvijo razmišljamo o novih nakupih, konzerviranju, število športnih strelcev se povečuje ipd...
...samo v premislek...
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
Ja so kao proti ampak le z besedami... na papirju ni in ne bo nikjer nobenih konkretnih privilegijev za šs in lovce... niti ni nikjer objasnjeno kaj z deli, z potovanji itd... razen seveda besed da "nene ne bo to tako hudo vse se bo dalo". Zajeli so preveliko žlico ampak za njih druge rešitve ni kot pa da prevelik knedl pogoltnejo čeprav bo jih malo bolelo... nazaj se kar ne bodo potegnili da jih mediji razbijejo da niso "NIČ" ukrepali... edina svetla točka je da bo še tole malo trajalo in če bodo še kake volitve kje prej in bo kdo spet popušil bodo morda malo zabremzali, ne ukinili malo odložili.
Odgovori
(16-11-2016, 19:14)MadMan Napisal:
(16-11-2016, 18:25)95krogov Napisal: /...je nekdo zaradi nekega interesa zahteval od tih EK komisarjev da zaostrijo orožno zakonodajo in da naredijo vse, da se čim več ljudi razoroži. /
...kaj pa, če...

... ja prav gotovo... :) :)
Odgovori
Dani79, malo pretiravas.
Vicky Ford je zagotovila, da se bodo usklajevali in pogovarjali z vsemi vpletenimi in da ne bo noben sklep enostranski.
Sicer pa ne bo trajalo vec dolgo, to bo v mesecu ali dveh na mizi, oz.na glasovanju v parlamentu.  Vsekakor ne racunaj na druge volitve.

Glede na danasnje informacije bi rekel, da nekih splosnih prepovedi in odvzemov ne bo.
Zaostrili in poenotili bodo deko in predelave iz auto v semiauto. Omejitev pri nabojnikih ne pricakujem.
Potem je samo vprasanje ali bo komisija odnehala, ali bodo vztrajali pri prepovedi B7 zato, da bo se Vicky nekje popustila....mislim pa, da glede na danasnji prikaz, kaj A7 pomeni za sport, do tega ne bo prislo.
Odgovori
(16-11-2016, 19:16)dani_79 Napisal: edina svetla točka je da bo še tole malo trajalo in če bodo še kake volitve kje prej in bo kdo spet popušil bodo morda malo zabremzali, ne ukinili malo odložili.

Nobene volitve tega ne bodo ustavile , saj se ne menja nič v EK ali EP , tole bo šlo v parih mesecih skozi in pred poletjem bo pod streho. Samo od pritiska na vpletene je odvisno v kaki obliki.

Poleg tega je treba vedt in pazit na to kako bodo pri nas 'bolj papeške od papeža špilal' saj tudi brez ene novosti iz EU pri nas planirajo prevetritev ZORO in vrjamite zelo vrjetno ne bo šel na bolje .
Odgovori
Posnetek konference za tiste ki ste zamudili LIVE. 

EU Firearms Directive Reform / 2016-11-16 / 14:00 to 18:00
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
(16-11-2016, 20:56)mr.T Napisal:
(16-11-2016, 19:16)dani_79 Napisal: edina svetla točka je da bo še tole malo trajalo in če bodo še kake volitve kje prej in bo kdo spet popušil bodo morda malo zabremzali, ne ukinili malo odložili.

Nobene volitve tega ne bodo ustavile , saj se ne menja nič v EK ali EP , tole bo šlo v parih mesecih skozi in pred poletjem bo pod streho. Samo od pritiska na vpletene je odvisno v kaki obliki.

Poleg tega je treba vedt in pazit na to kako bodo pri nas 'bolj papeške od papeža špilal' saj tudi brez ene novosti iz EU pri nas planirajo prevetritev ZORO in vrjamite zelo vrjetno ne bo šel na bolje .

Kako pa lahko gre na bolje, saj mu čisto nič ne fali...men je pomembno to, da lahko nabavim legalno po veljavni zakonodaji vse... kaj pa ne moreš Question ostalo me ne zanima :))
Odgovori
Super, sems se ravno spraseval, ce je ze kje na voljo.
No evo: 1;24 zacne Vicky Ford, pri 1:30 pove, da sta parlamemt in svet eu odlocno zavrnila predlog komisije glede A7 in da bodo sportni strelci izjema in bo dovoljena uporaba nabojnikov vecjih kapacitet. In da to ne bo samo na papirju, ampak v praksi, kar pomeni, da bomo lahko taksno orozje imeli, ga uporabljali in prenasali na tekme. 
Torej kot jaz razumem, to ne bo A7, saj je z A prepovedan promet cez mejo.

glede deaktivacije pa se moram popraviti: kar je bilo deaktivirano pred aprilom 2016, prepusca eu drzavam clanicam, da presoja, ce je skladno z zahtevami eu. Imetniki lahko s tem prosto razpolagajo ali prodajajo.

Ostalo pa si bom ogledal jutri.
Odgovori
(16-11-2016, 19:33)JRC Napisal: Glede na danasnje informacije bi rekel, da nekih splosnih prepovedi in odvzemov ne bo.
Zaostrili in poenotili bodo deko in predelave iz auto v semiauto. Omejitev pri nabojnikih ne pricakujem.

(16-11-2016, 22:41)JRC Napisal: Super, sems se ravno spraseval, ce je ze kje na voljo.
No evo: 1;24 zacne Vicky Ford, pri 1:30 pove, da sta parlamemt in svet eu odlocno zavrnila predlog komisije glede A7 in da bodo sportni strelci izjema in bo dovoljena uporaba nabojnikov vecjih kapacitet. In da to ne bo samo na papirju, ampak v praksi, kar pomeni, da bomo lahko taksno orozje imeli, ga uporabljali in prenasali na tekme. 
Torej kot jaz razumem, to ne bo A7, saj je z A prepovedan promet cez mejo.

Sry tole si čist natobe zastopu

»Regarding semiautomatics the council and the parliament both rejected the commision approach on A7, that firearms that resemble automatic firearms should be prohibited, we both rejected that and instead suggested that there should be in category A a treatment to certain semiautomatic firearms when they are fitted with hi-capacity magazines and we also both agreed that there should be special authorizations for sport shooters to be able to continue to own those types of firearms.« (moj transkript Vicky Ford 1:30:00) 

Skratka strinjajo se da so semiauto v A (tisti v katere lahko vtakneš hi cap nabojnike, AR-15 recimo), da pa so športni strelci izjemoma upravičeni da lahko posedujejo še naprej te tipe orožij. Kar je sicer boljš kot direktna prepoved je pa vseeno še zmer totaln drek. Kako bomo pa potovali po EU in izven nje na tekme pa nobenga ne briga. Ta del problema pa lepo opiše Pia Clerte na 2:04.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
Both rejected approach....torej parlament in svet evrope sta nasprotovala  direktivi glede a7.
Da bodo sportni strelci lahko normalno potovali tudi s high-capacity pa je poudarila se enkrat na koncu, preden so se zacele debate iz publike.
Jaz to vidim kot pozitiven razplet...ker to so pac pogajanja, kjer vsak nekaj popusti.
Kot je Fordova rekla na zacetku: ona mora delati z vecinskim mnenjem v parlamentu, ki pa je nasprotovalo zavrnitvi direktive v celoti.
Seveda bi to bilo za nas najbolje, ampak zal je premalo taksnih poslancev, kot je Italijan, ki je direktno povedal, da bi morali direktivo zavrniti.

Drugace kot z dialogom se stvari ne da urejati....enako bo potem pri novem ZORO - lahko samo upamo, da bodo pogajalci uspeli cim olj omiliti prvotne zahteve.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 23 Gost(ov)