Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Danes je Vicky Ford v intervjuju povedala kako fino je vse, skoda samo, ker se ni dalo še več omejit ,da je na posameznih državah ,če nam sploh pustijo B4 in B7 ter, da bo za nabojnike potrebno posebno dovoljnje. Nikjer ni bilo več govora o kakih izjemah športnih strelcev .
Odgovori
Meni je bila ta ženska že od samega začetka sumljiva - 1. je angležinja (angleži so že sami vse pri sebi omejili, zakaj bi ona na ravni EU ravnala drugače?) in 2. kakšen interes ali razlog bi imela, da se zavzema za strelce in ljubitelje orožja, če sama ne spada sem? Je pa odličen primer, kako hinavski in zahrbtni so politiki, ko se trudijo doseči nek cilj - njim je dejansko vseeno, kakšen bo končni rezultat, gre se samo zato, da so oni nekaj dosegli oz. sprejeli, pri tem pa uporabijo vse metode in govorijo eno, čeprav mislijo drugo. Dejansko je že od samega začetka delala za nasprotno stran, vsi pa so bili ves čas prepričani, da dela za strelce in zbiratelje - boljšega človeka si tisti, ki želijo uveljaviti prepovedi, ne bi mogli želeti. Enake vrste je slovenski poslanec Šoltes in mi je že sedaj kristalno jasno, katero tipko bo pritisnil na glasovanju.
Odgovori
Mr.T: imas link do intervjuja?
Direktiva sicer zelo jasno opredeljuje dovoljenja za sportne strelce.
Odgovori
(28-01-2017, 18:01)JRC Napisal: Mr.T: imas link do intervjuja?
Direktiva sicer zelo jasno opredeljuje dovoljenja za sportne strelce.

In kdo so športni strelci ?
Kakšni so kriteriji za športne strelce ?
Je športni strelec vsak, ki ima v DP ali OL vpisano "ŠPORT" ?

Imam še tisoč vprašanje, ker vem, kako si uradniki na različnih UE različno razlagajo zakone.
Odgovori
Nisem aktiven predvsem zato, ker nočem postavljati Admina v položaj da me bo moral banat ali pa tolerirati žaljenje. Nekaterim, ki so v zadnjem času bolj aktivni tu (seveda tistih kvalitetnih, ki so se baje držali stran od foruma zaradi mene in meni podobnih itak ni....) lahko v odgovor napišeš samo žaljivke in jih direktno pošlješ v pizdo, ker ali drugega ne zastopijo ali pa drugega niti vredni niso.

Kar se pa konkretne teme tiče pa mislim (sploh če pogledate prispevek 24kur), da je povsem irelevantno predstavljanje naše dejavnosti kot šport, nenevarne itd., ker prvič jih ne briga in drugič točno vedo kaj hočejo in prej kot se boste ostali sprijaznili s tem prej vam bo jasno kaj je za narediti. Trump je v ZDA začel delati pravo stvar in to je žaliti tiste ki so žalitev potrebni, razkrinkavati tiste ki so razkrinkanja potrebni in onemogočati tiste, ki delajo škodo temu kar on in več kot 70% pravih američanov pojmujejo pod ameriško družbo ali povedano drugače bobu reči bob vedno in ob vsaki priliki brez izjem, ker ne glede na to kako glasne so svinje dejstvo je da so v manjšini in dejstvo je, da če (tiha) večina dvigne glavo in odpre usta kar naenkrat niso noben faktor več - predvsem zaradi slednjega take tendence po preganjanju določene vrste govora, ker glavno orožje proti tem svinjam je odkrito in javno govorjenje proti njim.

Pravilno stališče lastnikov orožja mora biti, lastništvo orožja je moja osnovna pravica, ki presega celo pravico svobode govora in kdor koli se s tem ne strinja ko ga jebe, kdor pa aktivno ali pasivno sodeluje pri kratenju te pravice je pa sovražnik in svinja, ki jo je treba zatreti v kali. Najslabše se je skrivati in se iti noja "sej morda bo šlo pa mimo" ter nato tiho pridušati v gostilni, da kako zelo grozni so ostali, ker ne razumejo užitkov in veselja, ki jih prinaša orožje (predstavljajte si gostilniške pogovore na to temo pa da ni tema orožje ampak teniški lopar, sekira, motorka, vilica, avto, kamion, kamen, nož, golf palice, bejzbol kij, električni kabel večjega premera... bizarno).


Skratka potrebno je prikazati vse tendence tako oblasti kot liberalcev (Rok je povsem pravilno uporabil besedo in je povsem vseeno kaj kurji možgani goveda iz Slovenije mislijo pod tem terminom tako ali tako večina lokalnih goved še vedno živi v letu '45, ker so črno-bele stvari ugodne za tisti en na pol delujoč možgan) po čedalje večji kontroli (roko na srce orožje je samo ena od agend in na koncu dneva niti ne najbolj pomembna, ker ko je treba masovno pobijat je orodij za to na državno organiziran ali paradržavni način več kot dovolj - bistveno več kot subjektov pripravljenih na to aktivnost) kot željo po diktaturi in totalitarni ureditvi družbe ter odstirati iluzije in laži, ki jih trosijo skupaj s svojimi kurvinarskimi trobili ala 24kur&co...
Odgovori
Msslosar: ce mene sprasujes, ti lahko odgovorim dvoje:
1. Sportni strelec je po obstojeci zakonodaji vsak, ki ima orozno listino za sport in je torej izpolnil pogoje, ki jih zahteva zakon.
2. Kaksni bodo pa pogoji po novi zakonodaji pa ne more vedeti najbrz se nihce.

Glede razlicnega tolmacenja po UE, pa je verjetno zdravilo samo to, da se oborozis z zakonom in podzakonskimi akti in gres 'v boj' z referentom...

Jaz pac ne verjamem, da je zmerjanje prava pot, ampak je treba argumentirat in vztrajat, dokler je to mozno. Da je pa drzava v mocnejsi poziciji kot je posameznik, je pa tudi danost, ki jo imenujem realnost dojemanja.
Odgovori
Intervju sem poslušal na poti v avtomobilu tako ,da nimam pojma kje se je vrtel original.

Nagrada za opravljeno je že tu , brext gor ali dol.

European Parliament Internal Market Committee Re-elects Vicky Ford as Chairman
Odgovori
hehehehe tole je kot bi gledal House of cards live...
Odgovori
Zmerjanja referenta na občini seveda nima smisla, ampak pomojem mato ni mislil tega. Zmerjati pa je potrebno pristaše zaostrovanja orožne zakonodaje in politike, ki to podpirajo. Napaka je, da se libtardom (pustimo zdaj debato o poimenovanju, ki je lahko brez konca, za to razpravo je ta izraz dovolj) dovoljuje oblikovanje narative in se mi tej prilagajamo.

Žal pa manjka prepoznavnih oseb, ki bi naša stališča podajala v javnosti in jih razširjala.
Odgovori
(28-01-2017, 18:19)Mato Napisal: Nisem aktiven predvsem zato, ker nočem postavljati Admina v položaj da me bo moral banat ali pa tolerirati žaljenje. Nekaterim, ki so v zadnjem času bolj aktivni tu (seveda tistih kvalitetnih, ki so se baje držali stran od foruma zaradi mene in meni podobnih itak ni....) lahko v odgovor napišeš samo žaljivke in jih direktno pošlješ v pizdo, ker ali drugega ne zastopijo ali pa drugega niti vredni niso.

Kar se pa konkretne teme tiče pa mislim (sploh če pogledate prispevek 24kur), da je povsem irelevantno predstavljanje naše dejavnosti kot šport, nenevarne itd., ker prvič jih ne briga in drugič točno vedo kaj hočejo in prej kot se boste ostali sprijaznili s tem prej vam bo jasno kaj je za narediti. Trump je v ZDA začel delati pravo stvar in to je žaliti tiste ki so žalitev potrebni, razkrinkavati tiste ki so razkrinkanja potrebni in onemogočati tiste, ki delajo škodo temu kar on in več kot 70% pravih američanov pojmujejo pod ameriško družbo ali povedano drugače bobu reči bob vedno in ob vsaki priliki brez izjem, ker ne glede na to kako glasne so svinje dejstvo je da so v manjšini in dejstvo je, da če (tiha) večina dvigne glavo in odpre usta kar naenkrat niso noben faktor več - predvsem zaradi slednjega take tendence po preganjanju določene vrste govora, ker glavno orožje proti tem svinjam je odkrito in javno govorjenje proti njim.

Pravilno stališče lastnikov orožja mora biti, lastništvo orožja je moja osnovna pravica, ki presega celo pravico svobode govora in kdor koli se s tem ne strinja ko ga jebe, kdor pa aktivno ali pasivno sodeluje pri kratenju te pravice je pa sovražnik in svinja, ki jo je treba zatreti v kali. Najslabše se je skrivati in se iti noja "sej morda bo šlo pa mimo" ter nato tiho pridušati v gostilni, da kako zelo grozni so ostali, ker ne razumejo užitkov in veselja, ki jih prinaša orožje (predstavljajte si gostilniške pogovore na to temo pa da ni tema orožje ampak teniški lopar, sekira, motorka, vilica, avto, kamion, kamen, nož, golf palice, bejzbol kij, električni kabel večjega premera... bizarno).


Skratka potrebno je prikazati vse tendence tako oblasti kot liberalcev (Rok je povsem pravilno uporabil besedo in je povsem vseeno kaj kurji možgani goveda iz Slovenije mislijo pod tem terminom tako ali tako večina lokalnih goved še vedno živi v letu '45, ker so črno-bele stvari ugodne za tisti en na pol delujoč možgan) po čedalje večji kontroli (roko na srce orožje je samo ena od agend in na koncu dneva niti ne najbolj pomembna, ker ko je treba masovno pobijat je orodij za to na državno organiziran ali paradržavni način več kot dovolj - bistveno več kot subjektov pripravljenih na to aktivnost) kot željo po diktaturi in totalitarni ureditvi družbe ter odstirati iluzije in laži, ki jih trosijo skupaj s svojimi kurvinarskimi trobili ala 24kur&co...

Prvič se popolnoma strinjam z vsem Matovim pisanjem!

Še enkrat bi pa postavil vprašanje kaj bo, ko bo B4 ali B7 v kategoriji A. Kaj bom moral posebno tehnično varovan prostor opremiti še z alarmom, In kaj potem za to puško (L1A1) ne bom smel kupovati ali celo posedovati streliva?
To bo še šov.....
Odgovori
(28-01-2017, 19:29)M67 Napisal:
(28-01-2017, 18:19)Mato Napisal: Nisem aktiven predvsem zato, ker nočem postavljati Admina v položaj da me bo moral banat ali pa tolerirati žaljenje. Nekaterim, ki so v zadnjem času bolj aktivni tu (seveda tistih kvalitetnih, ki so se baje držali stran od foruma zaradi mene in meni podobnih itak ni....) lahko v odgovor napišeš samo žaljivke in jih direktno pošlješ v pizdo, ker ali drugega ne zastopijo ali pa drugega niti vredni niso.

Kar se pa konkretne teme tiče pa mislim (sploh če pogledate prispevek 24kur), da je povsem irelevantno predstavljanje naše dejavnosti kot šport, nenevarne itd., ker prvič jih ne briga in drugič točno vedo kaj hočejo in prej kot se boste ostali sprijaznili s tem prej vam bo jasno kaj je za narediti. Trump je v ZDA začel delati pravo stvar in to je žaliti tiste ki so žalitev potrebni, razkrinkavati tiste ki so razkrinkanja potrebni in onemogočati tiste, ki delajo škodo temu kar on in več kot 70% pravih američanov pojmujejo pod ameriško družbo ali povedano drugače bobu reči bob vedno in ob vsaki priliki brez izjem, ker ne glede na to kako glasne so svinje dejstvo je da so v manjšini in dejstvo je, da če (tiha) večina dvigne glavo in odpre usta kar naenkrat niso noben faktor več - predvsem zaradi slednjega take tendence po preganjanju določene vrste govora, ker glavno orožje proti tem svinjam je odkrito in javno govorjenje proti njim.

Pravilno stališče lastnikov orožja mora biti, lastništvo orožja je moja osnovna pravica, ki presega celo pravico svobode govora in kdor koli se s tem ne strinja ko ga jebe, kdor pa aktivno ali pasivno sodeluje pri kratenju te pravice je pa sovražnik in svinja, ki jo je treba zatreti v kali. Najslabše se je skrivati in se iti noja "sej morda bo šlo pa mimo" ter nato tiho pridušati v gostilni, da kako zelo grozni so ostali, ker ne razumejo užitkov in veselja, ki jih prinaša orožje (predstavljajte si gostilniške pogovore na to temo pa da ni tema orožje ampak teniški lopar, sekira, motorka, vilica, avto, kamion, kamen, nož, golf palice, bejzbol kij, električni kabel večjega premera... bizarno).


Skratka potrebno je prikazati vse tendence tako oblasti kot liberalcev (Rok je povsem pravilno uporabil besedo in je povsem vseeno kaj kurji možgani goveda iz Slovenije mislijo pod tem terminom tako ali tako večina lokalnih goved še vedno živi v letu '45, ker so črno-bele stvari ugodne za tisti en na pol delujoč možgan) po čedalje večji kontroli (roko na srce orožje je samo ena od agend in na koncu dneva niti ne najbolj pomembna, ker ko je treba masovno pobijat je orodij za to na državno organiziran ali paradržavni način več kot dovolj - bistveno več kot subjektov pripravljenih na to aktivnost) kot željo po diktaturi in totalitarni ureditvi družbe ter odstirati iluzije in laži, ki jih trosijo skupaj s svojimi kurvinarskimi trobili ala 24kur&co...

Prvič se popolnoma strinjam z vsem Matovim pisanjem!

Še enkrat bi pa postavil vprašanje kaj bo, ko bo B4 ali B7 v kategoriji A. Kaj bom moral posebno tehnično varovan prostor opremiti še z alarmom, In kaj potem za to puško (L1A1) ne bom smel kupovati ali celo posedovati streliva?
To bo še šov.....

Niti ne bo šov Snooty odnesu jo boš tja, kot ti bo naročeno in za nagrado plačal takso Nod
Odgovori
(28-01-2017, 19:29)M67 Napisal: Še enkrat bi pa postavil vprašanje kaj bo, ko bo B4 ali B7 v kategoriji A?

Zakon o orožju že sedaj jasno opredeljuje pogoje varovanja, ki jih moraš izpolniti, če imaš v posesti orožje kategorije A. To je že zapisano v Pravilniku o tehničnih pogojih varovanja prostorov, kjer se nahaja orožje.
Hakeljc je v tem da so do sedaj to morali izvajati samo zbiratelji, po novem pa grozi, da bodo to deležni tudi vsi ostali lastniki orožja kategorij B4/B7.


Za vse ostalo se lahko reče "i told you so". Naslednji krog uporabe iste fraze bo pri urejanju problematike strelišč.


   
Odgovori
M67, Tine: po trenutni dikciji direktive odvzema ne bo.
Kristian: Polavtomatske puske bodoprekategorizirane v A samo v primeru uporabe nabojnika za vec kot 10 nabojev. Ce kdo ne bo mogel zadostiti pogojem hrambe, bo se vedno lahko po starem hranil kot B z nabojniki za 10.
Ali je to v redu? Seveda ni, ampak jaz se vedno polagam upe, da bodo to ustrezno amandmirali pred glasovanjem, zato tudi aktivno dopovedujem tistim, s katerimi sem v stikih.

Ce ne bodo, pa mislim, da se bo nasla tudi kaksna luknja, kako bi pa lahko se naprej uporabljal nabojnike za 30 ...vsaj 2 jaz ze vidim, ampak ne bi javno pisal  Whistle
Odgovori
O ja, luknje se bodo našle, predvsem v naših tazadnjih, ko nas bodo na suho našpanali.

Saj je prav, da si optimist, pa da te zanima kako biti med tistimi izjemami, ki bodo dobile posebno dovoljenje za šport, samo nekje pa mora bit meja. Zakonodaja je že zdaj za kurac (predvsem v administrativnem smislu in nekaterih brezveznih omejitvah), strelski šport tudi zaradi tega ne cveti ravno, to kar želijo doseči zdaj, ga bo pa zabilo do nafte. Če bi bilo tako enostavno, bi samo spremenili imena orožnih listin, tu gre pa za prepoved določenih kategorij in posledično športa kot takega, kar je več kot očitno.
Odgovori
Je mogoče kje link do predloga novega zakona?
Odgovori
(28-01-2017, 20:23)JRC Napisal: M67, Tine: po trenutni dikciji direktive odvzema ne bo.
Kristian: Polavtomatske puske bodoprekategorizirane v A samo v primeru uporabe nabojnika za vec kot 10 nabojev. Ce kdo ne bo mogel zadostiti pogojem hrambe, bo se vedno lahko po starem hranil kot B z nabojniki za 10.
Ali je to v redu? Seveda ni, ampak jaz se vedno polagam upe, da bodo to ustrezno amandmirali pred glasovanjem, zato tudi aktivno dopovedujem tistim, s katerimi sem v stikih.

Ce ne bodo, pa mislim, da se bo nasla tudi kaksna luknja, kako bi pa lahko se naprej uporabljal nabojnike za 30 ...vsaj 2 jaz ze vidim, ampak ne bi javno pisal  Whistle

Po dikciji trenutno še veljavne EC direktive na primer za C kategorijo ne rabiš nabavcev in OL ampak jo lahko v Mercatorju zraven kruha kupiš , pa nobeh Rajkotov in Strel za pridobit potrdila o udeležbi na tekamh za OL , pa legalni so vsi lonci in najtvižni , nobenih zdravniških ni še manj kakih tečajev o rokovanju z orožjem in tečajev za reloadanje etc.........   pa vemo kako je to urejeno v ZORO
Odgovori
(26-01-2017, 15:27)jabolko Napisal: Kaj ste pa pričakovali  Question 151 strani ste popisali brezveze...nadaljujte Doh
153 strani...ja dajte še...nadaljujte  Doh
Odgovori
Mr.T: Res je, ampak pogovarjamo se o novi direktivi, ne o ZORO-1.
In kot ste tisti z dolgim strelskim stazem ze veckrat povedali: predvideno je bilo, da se spomladi odpre zoro ne glede na EU direktivo. Kaksne nacrte ima zakonodajalec jaz ne vem, komentiram lahko samo nastajajoco eu direktivo, ker sem dokaj pozorno spremljal od prvega drafta.
Pomembno je, da eu direktiva dopusca izjeme, ker se potem pri nas ne bodo mogli izgovarjati na eu...kar nasploh pri nas zelo radi pocnejo.

Pero75: ce mislis na novi slovenski zakon, ga se ni. 
Linkov do direktive imas pa v tej temi obilo, malo pobrskaj; stran ali dve nazaj je objavljeno.
Odgovori
to ne moreš verjet, še pri čem bolj očitnem se vseeno zgovarjajo na EU direktive in navodila iz Bruslja. 
Izjem ne sme biti. Zakaj bi sploh popuščali pri teh zadevah? A delamo kaj narobe? Smo teroristi? Potencialni teroristi?
Če bom danes jaz izjema, kaj bodo čez par let naši otroci, vnuki ... grandfathering ... zakaj sploh?


In ja, faking 153 strani. Nekaterim je bilo jasno pri prvi, nekaterim ne bo niti ob oddaji železja oz. plastike na UE.
Odgovori
(28-01-2017, 18:19)Mato Napisal: ...Trump je v ZDA začel delati pravo stvar in to je žaliti tiste ki so žalitev potrebni, razkrinkavati tiste ki so razkrinkanja potrebni in onemogočati tiste, ki delajo škodo temu kar on in več kot 70% pravih američanov pojmujejo pod ameriško družbo ali povedano drugače bobu reči bob vedno in ob vsaki priliki brez izjem, ker ne glede na to kako glasne so svinje dejstvo je da so v manjšini in dejstvo je, da če (tiha) večina dvigne glavo in odpre usta kar naenkrat niso noben faktor več - predvsem zaradi slednjega take tendence po preganjanju določene vrste govora, ker glavno orožje proti tem svinjam je odkrito in javno govorjenje proti njim...

Nekako tako (bolj spolirana, skrajšana verzija):


Priponke Male slike
   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 13 Gost(ov)