Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vprasanje za 357
#1
k vem da se drzi crke zakona  Papers

zakon pravi, da je prenasanje orozje dovoljeno lastniku samo od doma do strelisca in nazaj
po mojem mnenju potem prenasanje orozja na UE, da se vpise v OL, striktno po crki zakona ni dovoljeno oz.
ce bi naletel na koga k ma slab dan bi ti lahko zagrenil zivot.

recimo v nasi UE ce zeli referent preverit stevilke in mu slika ni dovolj gremo v avto kos pogledat.
na UE pa ga ne smes nest. Vcasih pocakam pri varnostniku na vhodi in pride referent do njega ppreverit
potem pa ga odnesem nazaj v avto in dokoncama papirologijo

strokovna mnenja?
Odgovori
#2
Jaz vedno vstopim s puško na rami - varnostnik točno ve kaj hočem in me pospremi do referentke.
Odgovori
#3
jaz nesem v torbi za violino  :))
Odgovori
#4
8čl.

Citat:Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.


Glede na to, da je vpis orožja v listino zakonska zahteva je prenos orožja od doma do UE oz. mesta vpisa upravičen razlog....
Odgovori
#5
Hmmm...moraš ga pustiti v avtu???  Kaj če ti kdo vmes vlomi v avto in ti ga ukrade (dela za nekaj sekund)? Kolegu so ga ukradli iz avta, 500-1500 eur kazni, malomarnost, preverjanje zanesljivosti itd...bo odgovarjal referent??
Odgovori
#6
Nikoli ne bi pustil ničesar v avtu.
Jaz sem vse kose znosil referentki na mizo.
V torbi za puške, ali v torbi za računalnik (brez računalnika seveda).
Ni pa pri nas varnostnika.
Odgovori
#7
(07-12-2015, 13:25)red_mamba Napisal: k vem da se drzi crke zakona  Papers

zakon pravi, da je prenasanje orozje dovoljeno lastniku samo od doma do strelisca in nazaj
po mojem mnenju potem prenasanje orozja na UE, da se vpise v OL, striktno po crki zakona ni dovoljeno oz.
ce bi naletel na koga k ma slab dan bi ti lahko zagrenil zivot.

recimo v nasi UE ce zeli referent preverit stevilke in mu slika ni dovolj gremo v avto kos pogledat.
na UE pa ga ne smes nest. Vcasih pocakam pri varnostniku na vhodi in pride referent do njega ppreverit
potem pa ga odnesem nazaj v avto in dokoncama papirologijo

strokovna mnenja?

dobr da tvoje mnenje ne šteje Wallti je mato lepo odgovoru....
Odgovori
#8
Mato ima prav. Če bi bil dovoljen prenos samo do strelišča in nazaj, potem tudi puškarji ne bi imeli toliko dela z raznoraznimi flintami....

p.s.: pri nas hoče referent imeti kos na mizi pred sabo.
Odgovori
#9
Na potrdilu o prodaji orožja (2. list nabavnega dovoljenja) spodaj med drugim piše, "Potrdilo služi kupcu kot dokazilo o pravici do posesti in prenosu orožja do registracije orožja ter je sestavi del vloge za registracijo in izdajo orožne listine oz. vpisa orožja v orožno listino.
Hkrati nabavno dovoljenje (1. list nabavnega) med "Posebne dolžnosti imetnika dovoljenja" v 4.2 točki določa, da "Imetnik dovoljenja mora ob registraciji orožja prinesti nabavljeno orožje pristojnemu organu na vpogled in mu hkrati izročiti potrdilo o nabavi"

Torej, orožje je obvezno potrebno prinesti na vpogled na UE pred registracijo orožja, kar koli drugače je narobe. Kupec torej pri prenosu orožja na UE ni v nobene prekršku.
Odgovori
#10
Bolj kot to je problem praksa da na večini UE ne vpišejo orožja takoj v OL ampak te pošljejo domov brez listine. Kaj se zgodi, če te pred UE počaka gospod v plavem ti pa brez papirjev pa vsi vemo.
Odgovori
#11
Saj se da narediti kopijo potrdila o prodaji, ki dovoluje posest in prenos orožja, prav tako se kopija lahko tudi upravno overi. Torej, če registracija orožja ni opravljena takoj, ima kupec še vedno nekaj v rokah. Mar ne?
Odgovori
#12
Vsak kos, seveda v torbi, direktno do referentke. Vedno. Takoj tudi vpiše. :)
Odgovori
#13
Kaj se zgodi, če te pred UE počaka gospod v plavem ti pa brez papirjev pa vsi vemo. - ja vemo... poveš po kaj si prišel on preveri si rečeta nasvidenje in greš domov saj nisi kriminalec... ne komplicirat kjer ni treba... si v postopku in nič ne skrivaš ali mutiš... sam osebno po navodilu referentke prej pokličem preden nesem prijavit vendar bolj zaradi tega da uskladima termin da ne čakam predolgo kot pa kaj drugega...
Odgovori
#14
(07-12-2015, 16:50)dani_79 Napisal: Kaj se zgodi, če te pred UE počaka gospod v plavem ti pa brez papirjev pa vsi vemo. - ja vemo... poveš po kaj si prišel on preveri si rečeta nasvidenje in greš domov saj nisi kriminalec... ne komplicirat kjer ni treba... si v postopku in nič ne skrivaš ali mutiš... sam osebno po navodilu referentke prej pokličem preden nesem prijavit vendar bolj zaradi tega da uskladima termin da ne čakam predolgo kot pa kaj drugega...

Ni ravno tako. Če je plavi tak kot nekateri na žalost so se hitro znajdeš še v drugem postopku. :)

(07-12-2015, 15:57)birokrat Napisal: Saj se da narediti kopijo potrdila o prodaji, ki dovoluje posest in prenos orožja, prav tako se kopija lahko tudi upravno overi. Torej, če registracija orožja ni opravljena takoj, ima kupec še vedno nekaj v rokah. Mar ne?

Drži si pomislil na kose, ki jih imaš doma v omari pa si potem nekaj dni brez dokazila za njih? Tam kjer na UE poznajo pravila v glavnem vpišejo takoj.
Odgovori
#15
Ko sem bil še na prejšnji UE mi je referent, če ni uspel takoj vpisati izdal potrdilo, da je orožni list pri njemu in katera orožja so vpisana. Na sedanji UE pa takoj vpišejo.
Odgovori
#16
Ni ravno tako. Če je plavi tak kot nekateri na žalost so se hitro znajdeš še v drugem postopku. - in koliko takih postopkov poznaš da so se zaključili s kakšno sankcijo?
Odgovori
#17
(07-12-2015, 16:50)dani_79 Napisal: Kaj se zgodi, če te pred UE počaka gospod v plavem ti pa brez papirjev pa vsi vemo. - ja vemo... poveš po kaj si prišel on preveri si rečeta nasvidenje in greš domov saj nisi kriminalec... ne komplicirat kjer ni treba... si v postopku in nič ne skrivaš ali mutiš... sam osebno po navodilu referentke prej pokličem preden nesem prijavit vendar bolj zaradi tega da uskladima termin da ne čakam predolgo kot pa kaj drugega...

(07-12-2015, 17:47)dani_79 Napisal: Ni ravno tako. Če je plavi tak kot nekateri na žalost so se hitro znajdeš še v drugem postopku. - in koliko takih postopkov poznaš da so se zaključili s kakšno sankcijo?

Bi ti dal plusek za tole dvoje, pa ne gre... No, napišem, da si lepo napisal Thumbup

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#18
(07-12-2015, 17:47)dani_79 Napisal: Ni ravno tako. Če je plavi tak kot nekateri na žalost so se hitro znajdeš še v drugem postopku. - in koliko takih postopkov poznaš da so se zaključili s kakšno sankcijo?

Ti bom odgovoril nazaj z vprašanjem: Kolikokrat si pred UE videl gospoda v plavem? Sploh pa kolikokrat te je ustavil?

Ni pa rečeno, da se ne more zgoditi. :)
Odgovori
#19
Vse se lahko zgodi... tud ko stopiš iz bloka ali hiše doma te lahko ustavi in si razlaga da nisi na poti na strelišče ampak hodiš okoli bloka z orožjem.... v teorije je vse mogoče...
Odgovori
#20
No če te pred blokom ustavi z orožjem in si na poti kamorkoli imaš verjetno pri sebi papirje? Ali ti hodiš na strelišče brez njih?

Govorim o dejstvu, da te UE z nespoštovanjem predpisov sili v prekršek, ko ti vzame OL in te pošlje z orožjem domov. Dokler ne dobiš nazaj papirjev si dejansko brez kakršnega koli dokazila, da imaš pravico do posesti orožja (če ti na UE seveda ne izdajo papirja).

Ko sem sam nazadnje vpisoval in so mi hoteli zadržati OL, sem jih opozoril na to in rekel, da naj mi dajo potrdilo za vse kose vpisane, je najprej rekla da ni panike, ko pa je videla koliko dela bo imela s tem, je ugotovila da je lažje če takoj vpiše tisti kos. :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)