Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odstranjevanje svinca iz cevi
#1
Zanima me, kateri produkt mi svetujete za odstranjevanje svinčenih ostankov iz cevi (revolver, puška).
Iščem kak kvalitetni produkt, ki ne nazira bromure in dobro odstranjuje svinec iz kanalov "rora".


hvala
Odgovori
#2
Če ga ni preveč zelo dobro deluje bakrena srajčka na FMJ strelivu.  Mrgreen
Odgovori
#3
(08-12-2015, 18:46)borzon Napisal: Zanima me, kateri produkt mi svetujete za odstranjevanje svinčenih ostankov iz cevi (revolver, puška).
Iščem kak kvalitetni produkt, ki ne nazira bromure in dobro odstranjuje svinec iz kanalov "rora".


hvala
Pozdravljen, 

en tak preprost in skrajno učinkovit način (ne poškoduje brunure in odlično odstrani svinec ). Uporabi živo srebro. Z gumijastim čepom,katerega si lahko izdelaš sam glede na kaliber orožja zamašiš cev na ustju vanjo vliješ živo srebro zamašiš cev še na drugem koncu in lepo počasi pretreseš. Postopek tresenja ponoviš nekajkrat in presenečen boš nad rezultatom. Uporabi zaščitna sredstva (latex rokavice, zaščitna očala lahko tudi zaščita dihal). To ni nič nevarnega ,če imaš vse pod kontrolo. Uporabljeno živo srebro lahko uporabiš večkrat saj se svinec ne sprime z njim. Lepo previdno pa boš zelo zadovoljen. Sam sem na takšen način odstranil že veliko svinca iz cevi. Verjetno se veliko uporabnikov tega foruma ne bo strinjalo s tem kar sem napisal ampak sam se prepričal o tem in zadeva res deluje. Pa veliko sreče ne glede za kakšno metodo se boš odločil.


LP
Odgovori
#4
Pegas ima prav..Če imaš možnost dobiti kje živo srebro,naredi kot ti je opisal Pegas..
Nobeno čistilo ga ne odstrani kot Živo srebro.in še brunure in orožja ne poškoduje..lp
Odgovori
#5
http://www.365-plus.com/tetra-gun-copper-solvent S temple boš odstranil brez problema, sam čistim cev na sniperju, jurišni puški in pištoli.
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#6
(08-12-2015, 22:32)365 Plus Tactical Napisal: sam čistim cev na sniperju, jurišni puški in pištoli.
Od kdaj pa v sniper puški in jurišni puški streljaš svinčene krogle?
Če bi prebral vprašanje,uporabnika zanima kako se iz cevi odstrani svinec in ne baker..
Odgovori
#7
Sandiruger če bi prebral opis izdelka bi vedel, da ostranjuje tudi svinec in ne samo baker če prav je v imenu omenjen baker.

LP
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#8
če streljaš svinčenke, recimo WC v revolverju nobena reč, tudi namenska čistila za MK, ki so formulirana za odstranjevanje voska in svinca, ne dela niti približno tako dobro kot živo srebro.
Za ostalo (baker/saje) je pa toliko priporočil kolikor je produktov...
Odgovori
#9
(08-12-2015, 23:19)365 Plus Tactical Napisal: Sandiruger če bi prebral opis izdelka bi vedel, da ostranjuje tudi svinec in ne samo baker če prav je v imenu omenjen baker.

LP

Iz osebnih izkušenj ti govorim da nobeno čistilno sredstvo ne odstrani svinca iz cevi in bobniča revolverja kot živo srebro..
Se pa strinjam s Kristijanom kar je napisal za baker..
Odgovori
#10
Citat: Uporabljeno živo srebro lahko uporabiš večkrat saj se svinec ne sprime z njim
Kako to misliš. Svinec se raztopi v živem srebru. Nastane amalgam. Živo srebro sčasoma ni več tekoče.
Odgovori
#11
(09-12-2015, 16:07)alojz1 Napisal: Citat: Uporabljeno živo srebro lahko uporabiš večkrat saj se svinec ne sprime z njim
Kako to misliš. Svinec se raztopi v živem srebru. Nastane amalgam. Živo srebro sčasoma ni več tekoče.
Živo srebro odstrani svinec. Ko vse skupaj zliješ  iz cevi v posodo vidiš delce srebra in delce svinca  posebej. Že verjetno ,da po veliko čiščenjih živo srebro ni več tekoče kot ti praviš. Moje zaenkrat je še. Nisem pa kemik. Ko pa ne bo več tekoče bom uporabil novo dozo srebra,starega pa bom oddal na sprejemnem centru kjer sprejemajo takšne nevarne odpadke. Takole iz prakse ti povem,da imam eno čajno žličko živega srebra že vsaj ene 4 leta in je še zmeraj tekoče. Povej mi potem ti prosim,če morda  imaš izkušnje s to metodo kolikokrat pa lahko odstraniš svinec iz cevi preden postane živo srebro ne tekoče.  Bi bilo zanimivo vedeti. Hvala .


LP
Odgovori
#12
Kje se sploh lahko kupi živo srebro v takih količinah?
Odgovori
#13
bobo, poišči po bolhi. Tam je par možakov, ki prodajajo.
Odgovori
#14
1 kg. :)

http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo/...ivo+srebro
Odgovori
#15
(11-12-2015, 09:50)Bobo Napisal: 1 kg. :)

http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo/...ivo+srebro

Presenečen boš nad težo in količino  kovinska ampula ki se je uporabljala v rudniku živega srebra v idriji velikosti dobrega litra za shranjevanje, ima polna težo 30kg...1 kg ki ga mož prodaja je dober deci da se ti ne bo zdelo veliko....
Odgovori
#16
Vem, vem, sam tudi deci je veliko. :)
Odgovori
#17
(11-12-2015, 13:19)Bobo Napisal: Vem, vem, sam tudi deci je veliko. :)

potencialnih uporabnikov tudi... Hand
Odgovori
#18
Pa ne nalivat v cev z kakšnimi kavnimi žličkami. Dobro se obnese injekcija, seveda brez igle.
Odgovori
#19
A pol pravš to ni najboljš za dekoracijo torte?
Odgovori
#20
(11-12-2015, 14:22)Desc Napisal: Pa ne nalivat v cev z kakšnimi kavnimi žličkami. Dobro se obnese injekcija, seveda brez igle.

Ne res ne z kavno žličko jaz raje uporabljam zajemalko za juho. Je bolj varno Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)