Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 17 ali CZ 75B ali Beretta 92FS
#41
(06-03-2016, 15:35)boris59 Napisal: sprašujem se ali vsi ki ti svetujejo v resnici prodajajo svoje orožje (vsak cigan svojega konja hvali) ali pa nimajo pojma kaj govorijo ? poglej kaj imajo v svoji oborožitvi vojaki najmočnejše vojske na svetu(Amerika)?? vsi od policije do vojakov in agentov uporabljajo Berette. se pravi da so vsi ti strokovnjaki bedaki mi slovenčeki smo pa pametni,pravtako tudi slo policija uporablja Berette predvsem zato ker so vzdržljive,zaneslive in tudi precizne ko je to potrebno seveda če znaš to uporabljat

Ammmm....vzdržljive in zanesljive? Možno.Tega ne vem,zato v to ne bom zapenju. Vem pa, da 92FS ni baš neki biser preciznosti na 20m. Vsaj tista s katero sem strelu ni bila. Drgač pa luštn kos za strelat.Na oko deluje ko en kramp,ampak v roki lepo sedi.
Odgovori
#42
Beretta je bila uvedena v vojsko in policijo ker je bila najcenejsa in ker je ena najbolje varnih pistol na svetu.Saj ima 5 varovalk.Mores bit res pacient da se pocis z njo....
Odgovori
#43
Ne vem kako je bilo včasih, ampak danes na razpisih zmaga tisti, ki najbolj podmaže oz. kateremu največ z mize pade. Kvaliteta gor al dol.
Odgovori
#44
(07-03-2016, 09:58)romunov Napisal: Ne vem kako je bilo včasih, ampak danes na razpisih zmaga tisti, ki najbolj podmaže oz. kateremu največ z mize pade. Kvaliteta gor al dol.

Tale je pa kar realna!
Odgovori
#45
seveda nisem bil zraven ko so izbirali pištolo (pa je bil cel hudič. ker so prvič v zgodovini zamenjali 45acp z 9mm) ampak na koncu sta ostala P226 in Beretta. Čeprav je bil 226 boljši po kvalitetah, je bila Beretta cenejša za nekaj 10$, dali so zastonj magacine (ki so jih pri P226 zaračunali) ter rezervne dele. Poleg vsega so obljubili da bodo pištole delali v ameriški tovarni, tako so strelske kvalitete seveda pomembne, še zdaleč pa ne odločujoče.
Odgovori
#46
Ampak James Bond je v zadnjem filmu (Spectre) imel P226 in Waltherja. 
No, P226 je punci namenil, ampak na koncu je pa najprej s 226 streljal na helikopter pa ga ni uspel sklatiti, ko je pa z Waltherjem užgal, mu je pa uspelo  Whistle
Odgovori
#47
A niso enkrat ene rabljene USA Berette pristale tudi na našem EU trgu?
Odgovori
#48
Zanima me ali ima kdo sploh Beretto 92 FS v lasti in jo dejansko uporablja na 25m ?  Izkušnje, zastoji, problemi, itd

.....ali je vse bolj fama v stilu baba čula, baba rekla
Odgovori
#49
streljal sem z njo, ni mi bila všeč ker je precej lahka spredaj in ima zoprno dolg hod DA, tako da nisem imel niti kaj dosti interesa poglabljati najin odnos. K sreči nimam potreb po službeni/varnostni pištoli, pri športnih pa iščem vse kaj drugega...
Odgovori
#50
(07-03-2016, 17:48)milan_r Napisal: Zanima me ali ima kdo sploh Beretto 92 FS v lasti in jo dejansko uporablja na 25m ?  Izkušnje, zastoji, problemi, itd

.....ali je vse bolj fama v stilu baba čula, baba rekla

Jaz imam eno Beretto. Je črne barve in je pridna :-D . Stara je 21 let in je brez zastoja (majke mi) odpokala okrog 11.000 - 12.000 strelov tovarniške municije. Po spominu je bila ta municija PPU različnih letnikov (1991-2015), stare Hinterbergerje, S&B in Fiocchi. Morda še kakšne druge tudi, pa se ne spomnim, Na njej je še vse originalno.
Dokler nisem začel športat je bila Betka moja ljubica, potem pa sem enega 2009 leta ugotovil, da je še polno drugih ljubic na svetu, ki imajo lepše joške in riti, da so njihovi boki bolj skladni in mi na njih moje roke počivajo lepše. V bistvu sem ugotovil, da sem pri "dogovorjeni poroki" z Betko dobil en kos orožja, ki mi ne sede v roke, ker ima ročaj čudne oblike (nekako čudno ovalno-okrogel), ki je za moje kratke prste preširok. Ugotovil sem tudi, da, kot je napisal Kristian, precej brca, ker ima "grušt" lahek (aluminij), zaklep pa relativno visok. Poleg tega so me začeli motiti tudi njeni zobje, oz. presledek med njimi. To mislim na zadnji merek, ki je tako širok, da je sprednji merek v reži zadnjega merka, pa je zadetek na petnajstih metrih lahko pol metra v levo, v centru, ali pa pol metra v desno. Pa pištola je tako široka, da jo v civilu ne moreš nosit drugače kot v palačinki na pasu. Aja, pa, kot je tudi že napisal Kristian, DA je res dolg za popi.... (saj veš, moji kratki prsti pa to). Drgač pa super pištola Whistle ...

Upam, da sem bil vsaj malo koristen in da sem ti v tem kratkem zapisu vsaj kaj malega pomagal.

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#51
(07-03-2016, 08:32)765Br Napisal:
(06-03-2016, 15:35)boris59 Napisal: sprašujem se ali vsi ki ti svetujejo v resnici prodajajo svoje orožje (vsak cigan svojega konja hvali) ali pa nimajo pojma kaj govorijo ? poglej kaj imajo v svoji oborožitvi vojaki najmočnejše vojske na svetu(Amerika)?? vsi od policije do vojakov in agentov uporabljajo Berette. se pravi da so vsi ti strokovnjaki bedaki mi slovenčeki smo pa pametni,pravtako tudi slo policija uporablja Berette predvsem zato ker so vzdržljive,zaneslive in tudi precizne ko je to potrebno seveda če znaš to uporabljat

Ammmm....vzdržljive in zanesljive? Možno.Tega ne vem,zato v to ne bom zapenju. Vem pa, da 92FS ni baš neki biser preciznosti na 20m. Vsaj tista s katero sem strelu ni bila. Drgač pa luštn kos za strelat.Na oko deluje ko en kramp,ampak v roki lepo sedi.

V Ameriki Beretto uporablja predvsem samo redna vojska, ker druge izbire nima pa še ti hočejo presedlati na 45 ACP. Vsi drugi uporabljajo vse kaj drugega. Tako je v policije najštevilčnejši Glock v kalibru 40 S&W, razne specijalne enote imajo Sig Sauerja 226, FBI uporablja kaliber 45 ACP včasih so imeli Springfield 1911 TRP sedaj mislim, da so jo zamenjali a ostali zvesti 45 ACP itd...
Odgovori
#52
Spodobno orožje, ki ne izstopa iz povprečja. Edino kar bi morda izpostavil je "italijanski design", nekoliko drugačna.

Moje mnenje, odvisno za kaj jo uporabljaš, za preciznost mogoče ni najbolj primerna.
Odgovori
#53
Večina vas filozofov leta 1985 ni bilo rojenih. Le od kod vam tako znanje?
Odgovori
#54
Če primerjate na 25m Beretto 92 in CZ 75B kaj bi bolj priporočali ?
Odgovori
#55
(07-03-2016, 20:19)Dejan Stančević Napisal: Večina vas filozofov leta 1985 ni bilo rojenih. Le od kod vam tako znanje?

Ne boš verjel, ampak nekateri smo precej starejši od letnika 85. In kar se tiče Berette - bila je moj prvi kos. Kupil sem čisto novo. Lepa kot hudič, ampak nič kaj natančna. Občutki enaki kot Bobi...Pa se me je usmilil Boško in sva zamenjala.

milan: čeh - o tem sploh ni debate.
Odgovori
#56
Joj bobi kot,da si mi misli prebral glede Betke.
Plusek zate.
Odgovori
#57
Beer
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#58
(07-03-2016, 17:48)milan_r Napisal: Zanima me ali ima kdo sploh Beretto 92 FS v lasti in jo dejansko uporablja na 25m ?  Izkušnje, zastoji, problemi, itd

.....ali je vse bolj fama v stilu baba čula, baba rekla
Jaz sem imel Beretto FS 92 Brigadier s 6 colsko cevjo ..
Daleč od navadne FS tovarniške Betke.
S to pištolo se da streljat precizno..edino za kar eem jo prodal je bil za mojo velikost roke prevelik ročaj..
Odgovori
#59
Raje kot Berreto 92 vzami CZ 85 Combat z nastavljivimi merki.
Odgovori
#60
(07-03-2016, 20:26)milan_r Napisal: Če primerjate na 25m Beretto 92 in CZ 75B kaj bi bolj priporočali ?

Čehinjo...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)