Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reloading Data 6,5x52 Carcano (Italianka)
#1
Pozdravljeni,

Zanima me če ima kdo kake pametne podatke o polnitvah za Carcano 6,5x52? Orožje je bilo pred leti, zaradi zgodovinskih dejstev, zelo popularno na primorskem. Se je sploh ze kdo ukvarjaz z polnitvami tega kalibra?

l.p
Odgovori
#2
           

Pri Normi in Hornady je še par strani....to je za pokušino....ko boš vedel točno kaj želiš (in kakšne sestavine že imaš) boš najbrž dobil še več odgovorov forumašev....
Odgovori
#3
@Gamsek

Hvala za pomoč. Sam imam trenutno samo pusko in moram nabavit še krogle, smodnik, in matrice. No pa tud kakšen tulec več bi prav prisel.
Mi lahko prosim poveš v katerih izdajah priročnikov si dobil te podatke.

L,p
Odgovori
#4
Zaenkrat ti lahko povem da deluje na N140 in original vojaško kroglo odlično količine ne vem ker je človk ki to polni delal samo na pripravljeno merico [volumensko] sem pa meril hitrost in je bila identična ppu naboju... ko dobim naboj bom stehtal polnitev in javim...
Odgovori
#5
       

Fotke/podatki so iz teh 3 priročnikov. Če boš polnil in ko boš vedel kaj uporabljati (smodnik, težo krogle...) pa ti lahko kaj fotokopiram in pošljem...
Odgovori
#6
Hvala vsem za info...
Odgovori
#7
kot sem obljubu... polnitev v PPU naboju -  smodnika je 35,5 gre krogla 140gre 

za primerjavo... človk ki to polni, da isto 35,5gre - N140 krogla original iz vojaškega naboja.
To je nekaj za začet itak je potrebno prilagodit.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#8
@ jabolko

Hvala za informacije...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)