Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neznana optika
#1
Ali mi lahko kdo pomaga. kakšna je to optika? kdo jo je uporabljal?


Priponke Male slike
           
Odgovori
#2
tole meni izgleda kot beloruski Zenit...
Odgovori
#3
(03-01-2016, 19:28)Kristian Napisal: tole meni izgleda kot beloruski Zenit...

podatek ki sem ga dobil da ga je nabavila T.O. leta 90 ali prej
Odgovori
#4
Morda kaka izvedba iz Zraka zgleda že tko...
Odgovori
#5
Po moje ima Kristian prav! Poglej na stran Kalinka optics!
Odgovori
#6
janko( ipsc ) pravi da takrat so montirali na nemške mauserje k98   za ostrostrelce.
 napis m 98  ima.
lahko drži?
Odgovori
#7
Bo verjetno res neka Vzhodna zadeva in ne Zrak tudi finish je čist drugi bolj moderen...
Odgovori
#8
(04-01-2016, 21:23)Mato Napisal: Bo verjetno res neka Vzhodna zadeva in ne Zrak tudi finish je čist drugi bolj moderen...

ja imaš prav zrak ni ,bil sem v zraku v SARAJEVU nimajo takega finisha

moram dobit kakega veterana super seniorja nonota  ki ve kaj od te optike
Odgovori
#9
... nekaj je navedenega tukaj:

http://gunsmagazine.com/5-german-sniper-systems/

lp upor500
Odgovori
#10
(04-01-2016, 21:45)upor500 Napisal: ... nekaj je navedenega tukaj:

http://gunsmagazine.com/5-german-sniper-systems/

lp upor500

mislim da T.O. ni kupovale nemške stare optike  po 1000 evrov
Odgovori
#11
Najbolj vrjetno gre za eno od mnogih izvedenk VOMZ( aka Vologda optical-and-mechanical plant JSC ) P8 je pa res da so praktično identične kose izdelovali tudi drugi biroji KOMZ ,ZENIT etc.

Če je tole TO res kupil so jih ali ornk olupl ali pa je bil budget res majhen praktično na kilo saj so to kosi , ki so se v 90ih v ZDA prodajal po 80$ ,v razsulu SSSR pa še za precej manj, čeprav jim nič ne manjka in zdrzijo tudi polnokrvne kalibre.
Odgovori
#12
(04-01-2016, 22:22)mr.T Napisal: Najbolj vrjetno gre za eno od mnogih izvedenk VOMZ( aka Vologda optical-and-mechanical plant JSC ) P8 je pa res da so praktično identične kose izdelovali tudi drugi biroji KOMZ ,ZENIT etc.

Če je tole TO res kupil so jih ali ornk olupl ali pa je bil budget res majhen praktično na kilo saj so to kosi , ki so se v 90ih v ZDA prodajal po 80$ ,v razsulu SSSR pa še za precej manj, čeprav jim nič ne manjka in zdrzijo tudi polnokrvne kalibre.

mislim da niso bili tako glupi da bi kupili slobo robo,denarja so imeli in veliko veliko
Odgovori
#13
Bojda je stari Šteh za TO delal sniper m48. Vprašati ni greh pravijo?
Odgovori
#14
(04-01-2016, 23:05)mkosir Napisal: Bojda je stari Šteh za TO delal sniper m48. Vprašati ni greh pravijo?

morda res on bi znal,treba ga prašat
Odgovori
#15
(04-01-2016, 22:45)kaliber Napisal: mislim da niso bili tako glupi da bi kupili slobo robo,denarja so imeli in veliko veliko

Noben ne pravi ,da je slabo ni bilo pa pretirano drago v primerjavi z kako avstrijsko in nemško optiko ,prav tako je ta retikl za manj vežbanega bolj uporaben kot takrat na zahodu standardni 'Nemški' retikli Tipa 1 .

Glupi ne glup to je relativno TO je imel nabrano orožje iz vseh vetrov a pri vsemu skupaj nobene redeče niti , pošteno rečeno je bilo  kupljeno tudi nekaj robe kot bi si to zmišljeval kak paglavc po ogledu  kakega Deltaforce z 'Čakijo Noris' v glavni vlogi , pa ne pozabimo konjskih gasmask.
Odgovori
#16
Namig kolega iz SV ,bojda gre za optiko hrvaške proizvodnje ''Ruđer Boškovič'' nemenjeno M76  lahko pa se je seveda uporabila tudi na kakem Mauserju saj je križ narejen za balistično krivuljo 7,9x57.

Prav tako naj bi bil pokrivalo optike na sliki hrvaško.
Odgovori
#17
Sam da ni Đuro Đaković pa je ok...
Odgovori
#18
Kolikor je meni znano je proizvajalec Zrak. Sem ga mel kakšne pol leta nazaj, ima kristalno čisto sliko :))  ! Ostalo pa drži kot je T napisal, retikula za 7,9.
Odgovori
#19
Rade Končar
Odgovori
#20
Zavod za laserska i atomska istraživanja i razvoj (ZLAIR)Institut Ruđer Bošković (vrjetno isti inštitut)
je za VHS  razvil  optiko IRB CT-1,5x 

Kakor koli obrnemo obrambna idustrija tam kar hara..

Đuro Đakovič uspešno štanca Patrie naše Gorenje pušiona
HS je pri pehotnem orožju svetovna klasa - pri Arex se malo matrajo z klonom sig226 in alu kitom za jugo kalaša
Ruđer Boškovič razvija optične merke- Fotona pa orodje za plastično kirurgijo ženskega mednožja





[Image: zRdYOKZ.jpg]
[Image: HSProduktVHS2triina10D0icepp5d6_zpsfd8b7c4c.jpg]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)