Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dovoljenje za nabavo pištole in menjalne cevi iz tujine?
#1
Zdravo,

situacija je naslednja: v tujini pri trgovcu kupujem pištolo, ki ima priloženo menjalno cev.
Jasno mi je, da rabim nabavni dovoljenje za oboje, a na UE pravijo, da teh dovoljenj naenkrat ne morem dobiti, saj moram v SLO imeti najprej registrirano osnovno orožje (torej pištolo), na katero se preko reg.št. potem veže nabavno za menjalno cev.
V praksi to za seboj potegne časovni zamik, dvojne stroške pošiljanja in zgodbo vsaj za menjalno cev pripelje na rob rentabilnosti (strošek papirologije in pošiljanja je 1/2 vrednosti menjalne cevi).
Ima kdo v klobuku kako pametno rešitev?

LP,

Milan
Odgovori
#2
Pokliči na inšpektorja na MNZ, prijazno razloži situacijo, da teta/stric na UE ni kos nalogi ter naj jo malo pokličejo in ji razložijo postopke uvoza...čez 10 min bo problem rešen, ti pa boš orožje Z menjalno cevjo dobil v samo eni pošilji... že večkrat preverjena praksa pri meni.
Odgovori
#3
Točno...ma kdo to pravi...referent in ti domov ker je on bog...mislim 
drgač ti je Klemen odgovoru dodal bi samo to, da zahtevaj od nesposobnega referenta naj on pokliče in se pozanima ker se je dolžan seznanit z postopkom.
Odgovori
#4
Hvala za nasvete, sem stopil še enkrat na UE in čakam razplet.
Odgovori
#5
Zgodba se je razvila v pozitivni smeri, nabavno in predhodini soglasji sta bili izdani, je pa bilo potrebno nekaj iznajdljivosti s strani referenta, da je šlo skozi.
Vsaj na dotični UE tovrstna nabava ne bo več problem, saj je kolega teden za menoj brez težav in čakanja uredil praktično identičen primer.
Hvala še enkrat za nasvet!
Odgovori
#6
Na UE v Kamniku ni takih problemov, očitno je odvisno od referenta na dotični UE.
Odgovori
#7
Ojla!

Se bom samo na hitro priklopil k tej debati. Kupil bom kos orožja svojega (žal mnogo prehitro pokojnega) prijatelja. Imel je pištolo, z menjalno cevjo v istem kalibru (zgolj različni dolžini). Postopek verjetno vseeno zahteva dve nabavni dovoljenji, ali bi šlo skozi z enim (ravno tako vpis v OL?) - zanima me zgolj zaradi stroškov, drugo mi ni važno.

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#8
Bobi odvisno od referenta. Če dela v dobro svojih strank ti bo dal/zaračunal 1 papir. 

Jaz bi se naredil neumnega in oddal eno vlogo pa boš videl. Mogoče gre skozi.
Odgovori
#9
Jaz sem v Lj moral vložiti 2 nabavna. To je bil moj prvi kos orožja. Oba sem plačal po polni ceni, ker je baje menjalna cev nekaj posebnega in ne šteje pod drugi kos z nižjo ceno.
Odgovori
#10
haha dobra, iznajdljivost tam na UE res ne pozna meja.
Odgovori
#11
(30-01-2016, 09:41)bobi Napisal: Ojla!

Se bom samo na hitro priklopil k tej debati. Kupil bom kos orožja svojega (žal mnogo prehitro pokojnega) prijatelja. Imel je pištolo, z menjalno cevjo v istem kalibru (zgolj različni dolžini). Postopek verjetno vseeno zahteva dve nabavni dovoljenji, ali bi šlo skozi z enim (ravno tako vpis v OL?) - zanima me zgolj zaradi stroškov, drugo mi ni važno.

Ajd!

menjalna cev se upiše posebej... rabil boš nabavno  Hand
Odgovori
#12
Jaz sem plačal posebej za nabavno za menjalno cev, a je bila cena za 2.nabavno polovična.
Odgovori
#13
Hvala vsem za "ideje" in izkušnje Thumbup .

Nalim, kako to, da je bilo nabavno za menjalno cev polovično? Je bilo prvo nabavno dejansko tvoj prvi kos orožja, ali je kak drug razlog za razliko v taksi med dejanskim kosom orožja in njegovo menjalno cevjo?

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#14
Tudi za vpis menjalne cevi v evropsko orožno listino plačaš (ponovno)takso.
lp Pavle
Odgovori
#15
(30-01-2016, 22:48)bobi Napisal: ...
Je bilo prvo nabavno dejansko tvoj prvi kos orožja ...

Točno tako, šlo je za moj prvi kos.
Odgovori
#16
(31-01-2016, 16:46)pavle.domadenik Napisal: Tudi za vpis menjalne cevi v evropsko orožno listino plačaš (ponovno)takso.
lp Pavle

Pavle za vse upise v EP do sedaj nisem plačal nič pa jih je bilo kar neki...tako da se mal pozanimaj da te ne bodo brez veze lupil.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)