Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PPU - HPBT
#1
Zanima me kako se obnesejo PPU-ove HPBT krogle za precizno? Oziroma v primerjavi z Scenarji, Hornady BTHP, Sierrom HPBT kolko so slabše? Boljše?
Odgovori
#2
Realno gledano za nabijanje v zrak so dobre za precizno streljanje pa ne. Enostavno če prideš na patron za cca 70 centov je tlačenje PPU v tak patron stran metanje denarja, ker boš za približno isto ceno ali morda 10/20% dražje dobil dosti boljši izstrelek. Govorim za .308 nimam pa informacije za druge kalibre a bi predpostavljal podobno... 

Če ima kdo izkušnje posebej v .338 (cena PPU match je cca 30centov/100kom)  bi bilo zelo dobrodošlo sploh če izpade, da ni enako kot v .308?
Odgovori
#3
Nekaj sanjam da bi probal v 6,5mm, 120gn za precizno ker so poceni... Bi kaj pomagalo če bi ih popravil z "bullet pointing die ..." setom??  Ve mogoče kdo kolko je že v štartu % škarta v paketu-glede na težo ?
Odgovori
#4
(09-01-2016, 14:38)HenrikVIII Napisal: Nekaj sanjam da bi probal v 6,5mm, 120gn za precizno ker so poceni... Bi kaj pomagalo če bi ih popravil z "bullet pointing die ..." setom??  Ve mogoče kdo kolko je že v štartu % škarta v paketu-glede na težo ?

Saj ti piše spodaj na kroglah  7, 8, 9, 10 uzameš iz paketa samo tiste označene z 10 in si nov svetovni prvak...tako kot ti pišeš neumnosti sem ti tudi sam odgovoru...nobena firma ne dela škarta pač so ene krogle bolše druge slabše vse so pa za streljat namenjene, če hočeš super robo jo boš drago plačal, seveda ni vse samo v krogli ampak je malo morje dejavnikov tako da razmisli kaj se ti splača oziroma ali greš na vrhunsko detaljno streljanje ali bolj rekreacisko za malo manj sredstev in preiskušanja... Doh
Odgovori
#5
(09-01-2016, 15:10)jabolko Napisal:
(09-01-2016, 14:38)HenrikVIII Napisal: Nekaj sanjam da bi probal v 6,5mm, 120gn za precizno ker so poceni... Bi kaj pomagalo če bi ih popravil z "bullet pointing die ..." setom??  Ve mogoče kdo kolko je že v štartu % škarta v paketu-glede na težo ?

Saj ti piše spodaj na kroglah  7, 8, 9, 10 uzameš iz paketa samo tiste označene z 10 in si nov svetovni prvak...tako kot ti pišeš neumnosti sem ti tudi sam odgovoru...nobena firma ne dela škarta pač so ene krogle bolše druge slabše vse so pa za streljat namenjene, če hočeš super robo jo boš drago plačal, seveda ni vse samo v krogli ampak je malo morje dejavnikov tako da razmisli kaj se ti splača oziroma ali greš na vrhunsko detaljno streljanje ali bolj rekreacisko za malo manj sredstev in preiskušanja... Doh

V bistvu nisem nič butastega vprašal, namreč strelci ki krogle vagajo-sortirajo pred reloadingom lahko povejo kolko slabih krogel (glede na preveliko razliko v teži izločijo iz paketa že v 1. koraku , tudi pri renomiranih proizvajalcih). Če je "škarta" malo in se po tem krogle bistveno ne podražijo je nakup smiseln - drugač pa ni! Ker še nisem imel opravka z PPU-om vprašam tiste ki so že.... Glede dragih krogel in kvalitete je stvar čisto jasna ,ampak mamljiva stvar tukaj je cena ki pritegne pozornost , vse ostalo pa so dejstva pridobljena iz prakse. Glede tvojih odgovorov (ki pa so zanalašč neumni) je pa tako da v katerikoli temi kjer se ti pojaviš, imaš cilj da narediš vprašanje neumnim -kolikor se la da, da bi potem ti izpadel zvezda! Sicer je to folku tukaj nasplošno znano (to zveš ko komentiraš forum v živo ) ampak te pustijo na miru, ker glede na število prijavljenih forumašev ih je bore malo ki sudelujejo kjerkoli, bolj opazujejo in se zgražajo...
V bodoče bi te PROSIL, da se zadržiš komentiranja mojih postov (obljubim da se bom jaz tvojih), lahko pa si zadoščaš da mi vsak dan, daš kak minus zaradi neumnih vprašanj -Tako boš TI še naprej najbolj pameten, jaz se pa ne bom rabil umazat na tebi. Smajlija si pa lahko določiš sam.
Odgovori
#6
(09-01-2016, 14:38)HenrikVIII Napisal: Nekaj sanjam da bi probal v 6,5mm, 120gn za precizno ker so poceni... Bi kaj pomagalo če bi ih popravil z "bullet pointing die ..." setom??  Ve mogoče kdo kolko je že v štartu % škarta v paketu-glede na težo ?

Z "bullet pointing" matrico NE boš popravil PPU krogel, raje za ceno Pointing seta kupi kvalitetnejše krogle. Tole prebiranje PPU krogel je za kakšne resne namene zguba časa, vse pa je odvisno od tega kakšno preciznost pričakuješ.
Odgovori
#7
(09-01-2016, 16:32)SteyrAUG Napisal:
(09-01-2016, 14:38)HenrikVIII Napisal: Nekaj sanjam da bi probal v 6,5mm, 120gn za precizno ker so poceni... Bi kaj pomagalo če bi ih popravil z "bullet pointing die ..." setom??  Ve mogoče kdo kolko je že v štartu % škarta v paketu-glede na težo ?

Z "bullet pointing" matrico NE boš popravil PPU krogel, raje za ceno Pointing seta kupi kvalitetnejše krogle. Tole prebiranje PPU krogel je za kakšne resne namene zguba časa, vse pa je odvisno od tega kakšno preciznost pričakuješ.

OK! Hvala na konkretnem odgovoru.
Odgovori
#8
Sam uporabljam PPU diameter 323, 200grs za m-98 k.Krogle so BT match line. Na vagi sploh ni velikega odstopanja plus minus 0,5 grs. Cena v primerjavi z recimo siero ali ostalimi proizvajalci pa je polovico nižja.Probal sem tudi siero GK pa je na vagi isto, pri tem pa je cena 26-centov za PPU proti 51 centov za siero veliko bolj sprejemljiva.
Odgovori
#9
če streljaš v k98, potem je tudi PPU lahko zadosti dober, za karkoli bolj preciznega pa je to izguba časa in kurjenje cevi brezveze.
Odgovori
#10
(09-01-2016, 15:44)HenrikVIII Napisal:
(09-01-2016, 15:10)jabolko Napisal:
(09-01-2016, 14:38)HenrikVIII Napisal: Nekaj sanjam da bi probal v 6,5mm, 120gn za precizno ker so poceni... Bi kaj pomagalo če bi ih popravil z "bullet pointing die ..." setom??  Ve mogoče kdo kolko je že v štartu % škarta v paketu-glede na težo ?

Saj ti piše spodaj na kroglah  7, 8, 9, 10 uzameš iz paketa samo tiste označene z 10 in si nov svetovni prvak...tako kot ti pišeš neumnosti sem ti tudi sam odgovoru...nobena firma ne dela škarta pač so ene krogle bolše druge slabše vse so pa za streljat namenjene, če hočeš super robo jo boš drago plačal, seveda ni vse samo v krogli ampak je malo morje dejavnikov tako da razmisli kaj se ti splača oziroma ali greš na vrhunsko detaljno streljanje ali bolj rekreacisko za malo manj sredstev in preiskušanja... Doh

V bistvu nisem nič butastega vprašal, namreč strelci ki krogle vagajo-sortirajo pred reloadingom lahko povejo kolko slabih krogel (glede na preveliko razliko v teži izločijo iz paketa že v 1. koraku , tudi pri renomiranih proizvajalcih). Če je "škarta" malo in se po tem krogle bistveno ne podražijo je nakup smiseln - drugač pa ni! Ker še nisem imel opravka z PPU-om vprašam tiste ki so že.... Glede dragih krogel in kvalitete je stvar čisto jasna ,ampak mamljiva stvar tukaj je cena ki pritegne pozornost , vse ostalo pa so dejstva pridobljena iz prakse. Glede tvojih odgovorov (ki pa so zanalašč neumni) je pa tako da v katerikoli temi kjer se ti pojaviš, imaš cilj da narediš vprašanje neumnim -kolikor se la da, da bi potem ti izpadel zvezda! Sicer je to folku tukaj nasplošno znano (to zveš ko komentiraš forum v živo ) ampak te pustijo na miru, ker glede na število prijavljenih forumašev ih je bore malo ki sudelujejo kjerkoli, bolj opazujejo in se zgražajo...
V bodoče bi te PROSIL, da se zadržiš komentiranja mojih postov (obljubim da se bom jaz tvojih), lahko pa si zadoščaš da mi vsak dan, daš kak minus zaradi neumnih vprašanj -Tako boš TI še naprej najbolj pameten, jaz se pa ne bom rabil umazat na tebi. Smajlija si pa lahko določiš sam.

Prosiš lahko odloču se bom pa sam kaj bom komentiral in kaj ne saj navsezadnje je forum temu namenjen ...minus ali plus pa dam tistemu ki ga po mojem mnenju zasluži...krogla ki ni iste teže ni škart še zmerom jo lahko po njeni teži daš v neko grupo in ko boš bolj iskušen polnilec boš ugotovil da vse to kakega vpliva niti nima...
Odgovori
#11
(09-01-2016, 18:53)jabolko Napisal:
(09-01-2016, 15:44)HenrikVIII Napisal:
(09-01-2016, 15:10)jabolko Napisal:
(09-01-2016, 14:38)HenrikVIII Napisal: Nekaj sanjam da bi probal v 6,5mm, 120gn za precizno ker so poceni... Bi kaj pomagalo če bi ih popravil z "bullet pointing die ..." setom??  Ve mogoče kdo kolko je že v štartu % škarta v paketu-glede na težo ?

Saj ti piše spodaj na kroglah  7, 8, 9, 10 uzameš iz paketa samo tiste označene z 10 in si nov svetovni prvak...tako kot ti pišeš neumnosti sem ti tudi sam odgovoru...nobena firma ne dela škarta pač so ene krogle bolše druge slabše vse so pa za streljat namenjene, če hočeš super robo jo boš drago plačal, seveda ni vse samo v krogli ampak je malo morje dejavnikov tako da razmisli kaj se ti splača oziroma ali greš na vrhunsko detaljno streljanje ali bolj rekreacisko za malo manj sredstev in preiskušanja... Doh

V bistvu nisem nič butastega vprašal, namreč strelci ki krogle vagajo-sortirajo pred reloadingom lahko povejo kolko slabih krogel (glede na preveliko razliko v teži izločijo iz paketa že v 1. koraku , tudi pri renomiranih proizvajalcih). Če je "škarta" malo in se po tem krogle bistveno ne podražijo je nakup smiseln - drugač pa ni! Ker še nisem imel opravka z PPU-om vprašam tiste ki so že.... Glede dragih krogel in kvalitete je stvar čisto jasna ,ampak mamljiva stvar tukaj je cena ki pritegne pozornost , vse ostalo pa so dejstva pridobljena iz prakse. Glede tvojih odgovorov (ki pa so zanalašč neumni) je pa tako da v katerikoli temi kjer se ti pojaviš, imaš cilj da narediš vprašanje neumnim -kolikor se la da, da bi potem ti izpadel zvezda! Sicer je to folku tukaj nasplošno znano (to zveš ko komentiraš forum v živo ) ampak te pustijo na miru, ker glede na število prijavljenih forumašev ih je bore malo ki sudelujejo kjerkoli, bolj opazujejo in se zgražajo...
V bodoče bi te PROSIL, da se zadržiš komentiranja mojih postov (obljubim da se bom jaz tvojih), lahko pa si zadoščaš da mi vsak dan, daš kak minus zaradi neumnih vprašanj -Tako boš TI še naprej najbolj pameten, jaz se pa ne bom rabil umazat na tebi. Smajlija si pa lahko določiš sam.

Prosiš lahko odloču se bom pa sam kaj bom komentiral in kaj ne saj navsezadnje je forum temu namenjen ...minus ali plus pa dam tistemu ki ga po mojem mnenju zasluži...krogla ki ni iste teže ni škart še zmerom jo lahko po njeni teži daš v neko grupo in ko boš bolj iskušen polnilec boš ugotovil da vse to kakega vpliva niti nima...

Odvisno, če strelaš 4x na sekundo natančen reloading nima pomena dokler orožje cikla in ni premalo pulvfra, če pa strelaš 1 strel na minuto potem dokaj hitro vidiš potrebo po dovršeni municiji.
Odgovori
#12
No vidiš saj ti gre če komentiraš zadevo in se ne ukvarjaš z menoj...dovršena municija ,seveda, izbrat prave komponente in z testi ugotovit kaj puški paše se pravi delat grupo  dokler se zapira, oži...in z ustrezno opremo iskjučit, omilit svoje napake to lahko traja od pomladi do jeseni ali se nadaljuje umes menjaš cev, saj se ti bo zadeva spreminjala tako kot letni časi.. ko to imaš poskusi iste komponente napolnit  brez kompliciranja se pravi vzemi skup zmeči presenečen boš nad rezultatom...zadeva ni enostavna ugotavljam da večina niti pristopa nima pravega zato pa tudi je samo neki strelcev v slo ki so zvezde stalnice predvsem zaradi njihovega entuzijasta, stalnega testiranja, vrhunske tehnike, in predvsem razumevanja zadeve... Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)