Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spektiv za na 25m
Pogledal danes tele lidlove spektive...moram rečt, da bo vsak kitajski spektiv na ebayu ali aliekspresu za ENAKO ceno boljši. Morebiti pa imam smolo in sem vzel v roke "ponedeljkovega"...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(12-12-2017, 16:27)micko Napisal: Optimist. Iz svojih izkušenj ti povem, da se pri slabi svetlobi ne vidi niti lukenj v črno pri .45 na 50m.

(12-12-2017, 19:45)turist Napisal: Res, "potvoje" !
Realnost pa bo povsem drugačna! Mrgreen

Takole, danes sem si vzel čas in kljub slabemu vremenu naredil izlet do strelišča, da sem sprobal spektiv.

Še preden nadaljujem naj povem, da sem v strelstvu relativno frišen (Slabo leto), moje streljanje je omejeno pretežno na naše klubsko strelišče kjer za veselje šicam vse možno na 10 do 100m. Bil sicer na par preciznih tekmah, kolikor je bilo treba za izpolnitev pogojev za OL to je pa tudi to.

Izkušenj s spektivi nimam (razen z enim klubskim meni nepoznanega porekla), prav tako ne nekih obsežnih izkušenj z optikami, zato je zapisano zgolj moje laično opažanje glede na to koliko sem bil v danih pogojih sposoben videt s temle cheap Lidlovim spektivom

POGOJI: Oblačno in deževno, svetloba temu primerna

RAZDALJA gledanja: 25m, 50m, 100m (glej sliko)

Na 25 in 50m sem gledal v tarčo, ki je namenjena streljanju z MK puško z optiko:

Na 100 m sem gledal luknje v navadni kartonasti tarči, ki sem jih predhodno na 25m ustrelil z MK pištolo (22LR). Ni se mi dalo vlačit okoli puške po takem vremenu. Skratka bistvo je, da so luknje v tarči bile od MK pištole isto kot če bi streljal z mojo Zastavo 21 5.56x45. Gor imam red dot, zato velikokrat streljam enostavno tako, da si na takem kartonu kot je na fotki naredim eno piko in pač streljam tja.

OPAŽANJA:

Na 25m je bilo videt vse popolnoma jasno. Glede na to, da je naslov tekme spektiv na 25m, bi rekel, da je ta za to več kot dovolj dober. Tudi glede na slabo svetlobo in dež sem lepo videl vse na tarči. Na 25m sem probal tudi pištolsko tarčo in tudi črna ni bila problem.

Na 50m se je bilo treba za jasno razbrat luknje v tej MK tarči že malo potrudit.. Povečava spektiva je primerna, ampak manjka malo ostrine, da bi takoj vse lepo videl. Na beli površini je lepo videt, na črtah oz v centru pa tako tako. Ampak pričakujem, da bo v lepem vremenu pri boljši svetlobi mogoče tudi to.

Na 100m sem gledal samo luknje od 22LR v belem kartonu. Slika seveda niti približno ni tako ostra, kakor če pogledaš skozi eno kvalitetno optiko, ampak vseeno se je dalo luknje zaznat, jih preštet, itd.. In to je v bistvu vse kar v tem trenutku potrebujem.

ZAKLJUČEK:

Pojma nimam kakšni so drugi za enako ceno na Ebayu/Aliexpresu, lahko pa zaključim, da je za moje potrebe, tudi za na 100m zaenkrat dovolj dober in sigurno vreden tistih 30 EUR.

Če se bom pa dal v precizno streljanje bo pa najbrž treba investirat malo več in nabavit kaj boljšega. Spektiv za 30 EUR nikakor ne more biti enak kot tisti za par 100 ali še mnogo več EUR.
Odgovori
(14-12-2017, 16:15)dex Napisal:
(12-12-2017, 16:27)micko Napisal: Optimist. Iz svojih izkušenj ti povem, da se pri slabi svetlobi ne vidi niti lukenj v črno pri .45 na 50m.
(12-12-2017, 19:45)turist Napisal: Res, "potvoje" !
Realnost pa bo povsem drugačna! Mrgreen

Takole, danes sem si vzel čas in kljub slabemu vremenu naredil izlet do strelišča, da sem sprobal spektiv.

Še preden nadaljujem naj povem, da sem v strelstvu relativno frišen (Slabo leto), moje streljanje je omejeno pretežno na naše klubsko strelišče kjer za veselje šicam vse možno na 10 do 100m. Bil sicer na par preciznih tekmah, kolikor je bilo treba za izpolnitev pogojev za OL to je pa tudi to.

Izkušenj s spektivi nimam (razen z enim klubskim meni nepoznanega porekla), prav tako ne nekih obsežnih izkušenj z optikami, zato je zapisano zgolj moje laično opažanje glede na to koliko sem bil v danih pogojih sposoben videt s temle cheap Lidlovim spektivom

POGOJI: Oblačno in deževno, svetloba temu primerna

RAZDALJA gledanja: 25m, 50m, 100m (glej sliko)

Na 25 in 50m sem gledal v tarčo, ki je namenjena streljanju z MK puško z optiko:

Na 100 m sem gledal luknje v navadni kartonasti tarči, ki sem jih predhodno na 25m ustrelil z MK pištolo (22LR). Ni se mi dalo vlačit okoli puške po takem vremenu. Skratka bistvo je, da so luknje v tarči bile od MK pištole isto kot če bi streljal z mojo Zastavo 21 5.56x45. Gor imam red dot, zato velikokrat streljam enostavno tako, da si na takem kartonu kot je na fotki naredim eno piko in pač streljam tja.

OPAŽANJA:

Na 25m je bilo videt vse popolnoma jasno. Glede na to, da je naslov tekme spektiv na 25m, bi rekel, da je ta za to več kot dovolj dober. Tudi glede na slabo svetlobo in dež sem lepo videl vse na tarči. Na 25m sem probal tudi pištolsko tarčo in tudi črna ni bila problem.

Na 50m se je bilo treba za jasno razbrat luknje v tej MK tarči že malo potrudit.. Povečava spektiva je primerna, ampak manjka malo ostrine, da bi takoj vse lepo videl. Na beli površini je lepo videt, na črtah oz v centru pa tako tako. Ampak pričakujem, da bo v lepem vremenu pri boljši svetlobi mogoče tudi to.

Na 100m sem gledal samo luknje od 22LR v belem kartonu. Slika seveda niti približno ni tako ostra, kakor če pogledaš skozi eno kvalitetno optiko, ampak vseeno se je dalo luknje zaznat, jih preštet, itd.. In to je v bistvu vse kar v tem trenutku potrebujem.

ZAKLJUČEK:

Pojma nimam kakšni so drugi za enako ceno na Ebayu/Aliexpresu, lahko pa zaključim, da je za moje potrebe, tudi za na 100m zaenkrat dovolj dober in sigurno vreden tistih 30 EUR.

Če se bom pa dal v precizno streljanje bo pa najbrž treba investirat malo več in nabavit kaj boljšega. Spektiv za 30 EUR nikakor ne more biti enak kot tisti za par 100 ali še mnogo več EUR.
Lepo da si zadovoljen! Uživaj!

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Tudi jaz lahko potrdim dexovo "raziskavo". Kupil sicer pocenski spektiv v Conradu, ampak podoben temu v Lidlu. Na 25m se odlično vidi vse luknje v kakršni koli svetlobi. Na 50m ga nisem probaval, sem pa se na 100m mučil z njim in iskal zadetke od M48 po tarči. Kateremu se ni problem malo pomatrati s fokusiranjem in opazovanjem tarče, bo tudi na 100m dovolj, je pa po mojem mnenju bolj kot sama optika za to kriv dokaj grob in neprecizen gumb za nastavljanje fokusa, kot sama optična zmogljivost spektiva. 

Tudi jaz razmišljam o nakupu orng spektiva enkrat, definitivno pa ne zaradi gledanja na 25m. Definitivno pa to kar piše Micko ne drži, ker jaz na 25m vidim 1/2 zadetkov z .45 s prostim očesom na zaprtem strelišču z neonsko osvetlitvijo, sploh kadar streljam SWC. In ja, nisem superman z rentgenskim vidom.

Tako, to je bilo mojih 5 centov.
Odgovori
Tudi jaz imam lidlov spektiv, streljam na 25m VK in občasno 50m KK, nimam nobenih pripomb na spektiv.
 To je za nas amaterje. Seveda si želim boljšega ampak za tisti denar raje grem po kaj druga.
Tisti ki se pa greste snajperiste in ostale specialce ne kupujte "Low Budget" opreme ker potem vaši   komentarji strašijo amaterje mojega kova ki se opremljajo za "golaž tekme" kot jih imenujete.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
Na koncu se je treba vseno vprašat ,če vam ni škoda oči naprezat pri opazovanju tarč čez te kose iz kinderjajčka.  
Kitajci te dni že zeljao precej uporabnih optik a tudi veliko šare. 

Načeloma pod 150 Eur ni kaj dosti pametnega za vidt so kak izjeme samo jih je težko najdt.

Sam sem okoli kitajcev in njihovih optik naredil cel doktorat pa nakoncu ugotovil ,da ni nič predvidlivega tako da so bile izkušnje precej mešane .Pod 150Eur MPC, sem našel več ali manj samo en res presentljivo dober spektiv ,ki sem ga vzel kot vzorec pri enem večjem ,naročilu kitajskih optik a ko sem naprimer vzel še enkrat dražji model istega proizvajalca in iz iste linije so bile med njima razlike zanemarljive. 
Prvi z povečavo do 45x bi imel MPC v Sloveniji cca 120 Eur , ter je boljši od vsega kar lahko pri nas kupite pod 350.-eur ,drugi 60x pa cca 250eur a razen večjega objektiva in 60x povečave z celo malce slabšo kvaliteto slike ,to najbolje ilustrira kako težko je dobit najboljši bang for the buck v kategoriji male pare. Ta kitajc izdeluje vse spektive Athlon pa kup optik za druge zahodne brande. 

Zanimivo tudi v rangu tja okoli 400 Eur se najde kak čist jajc po drugi strani pa kup precej dobrih kosov. 
Eno večjih skrpucal v ligi do 400 Eur je sigurno Yukon 6-100x , to je kos ki ga kitajc za 120eur nese po dolgem in počez and ''then some'' mi sploh ni jasno ,da se to še sploh prodaja.
Odgovori
Pred leti sem kupil kitajca NIPON 25-125x92 za cca 130€ z poštnino in davkom..
Če povem na kratko .. bolj nebi mogel bit zadovoljen .. na 100m se MK vidi odlično več ne potrebujem..
Sem pa prepričan, da bi z njim tja do 300m lahko gledal VK zadetke brez težav.
Za te € je bil zame best buy. ( no je še vedno )
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)