Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciscenje tulcev
#1
Odlocil sem se da zacnem polniti strelivo(za zdaj 9x19 in .38special). Imam ze vso ostalo opremo, potrebujem le nekaj za ciscenje tulcev. Po dolgem prebiranju raznih forumov se nekako odlocam med Ultrazvocnim ciscenjem in pa pralnim strojem. :)
Ce bi vzel ultrazvocnega bi vzel verjetno tega http://www.ebay.de/itm/DIGITAL-ULTRASCHA...2#shpCntId
Noter lahko dam malo vecjo kolicino tulcev, tako da ne rabim cistit ravno vsak teden, plus tega ga lahko se kdaj uporabim za kaj drugega. Edini minus je cena.
Pri pralnem stroju pa me skrbi da bi se stroj poskodoval. Ce bi pral v pralnem stroju bi seveda dal zraven se kake delavske hlace ali pa stare krpe in brisace, tako da ublazi premetavanje.
Je imel kdo ze kaksne slabe izkusnje s ciscenjem tulcev v pralnem stroju (razen seveda da se je razvezala vreca)?
Odgovori
#2
Poskusi z vrelo vodo in bogatim dodatkom univerzalnega čistila z amonijakom (jaz uporabljam litrski Pril z amonijakom). Potem malo mešaš s plastično kuhavnico, malo pustš, spet malo mešaš, nato pa odliješ umazano vodo s čistilom in tulce zelo dobro izpereš. Potem jih zaviješ v staro rjuho in dokler so ležišča za netilke še mokra, s paličko z vato za ušesa očistiš tista ležišča , kjer so še ostanki izgorevanja (enega po enega, še vedno je veliko lažje, kot praskanje ležišč pred vlaganem netilk). Enkat streljani tulci imajo po pranju večinoma že čista ležišča za netilke, tako da je treba čistiti le tiste, ki so bili že večkrat reciklirani. 

Meni se tako čiščenje obnese in je veliko bolj poceni in preprosto od vsega, kar sem zasledil na netu. 

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#3
Sem o tej metodi ravno bral na ameriskih forumih in da das noter citronsko kislino in malo prila, ter pol parkrat zamenjas vodo da tulce lepo speres. Verjetno bom kar to poskusil, stane me nic, ce pa ne bom zadovoljen pa se lahko se zmeraj za kaj drugega odlocim.
Odgovori
#4
Poskusil sem tudi kombinacijo vrele vode, citronske kisline in Prila. Zadeva se je obnesla, saj tulci prav magično hitro dobijo svetel lesk. So mi pa včasih po pranju potemneli in to kljub temu, da sem jih dobro spral. Američani dodajajo sol, pa so mi tulci tudi s soljo potemneli. Po mojem je finta v tem, da ne pretiravaš s citronsko kislino in da tulce na koncu res dobro spereš.

Konec koncev pa so tudi temni medninasti tulci čisti in se jih napolni prav tako kot tiste, ki se svetijo kot pasja m..a.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#5
Ne smeš mešati citronske kisline in prila,.....
v citronski kislini jih očisti in potem v čisti vodi po večjem izperi ,šele nato daš v vodo pril zaradi nevtralizacije..
Zato si pa imel flekaste tulce..
Pril nevtralizira kislino in potem ne morejo biti flekasti.


Najboljša kombinacija je ultrazvočni čistilec in citronka,potem pa še tumbler in so kot novi..lp
Odgovori
#6
ali pa jiz zvečer vržeš v tumbler, potem pa pozabiš izklopit in vrti do jutra, ko greš v službo... nič drkljanja, nič spiranja, nič sušenja, tulci so pa čisto dovolj čisti.
Ampak lej, precej ceneje je pucat, kot pa streljat ;)
Odgovori
#7
mislim da malo tenzidov zraven citronke v ultrazvoku nič ne škodi. nevtraliziraš v bazi/sodi bikarboni, spereš z demi vodo.
Odgovori
#8
(21-01-2016, 15:29)Kristian Napisal: ali pa jiz zvečer vržeš v tumbler, potem pa pozabiš izklopit in vrti do jutra, ko greš v službo... nič drkljanja, nič spiranja, nič sušenja, tulci so pa čisto dovolj čisti.
Ampak lej, precej ceneje je pucat, kot pa streljat ;)

Jaz sem za cca 7 €  kupil v elektrotrgovini mehanski timer s 24-urnim ciklusom. 
Nastavil sem ga takole: ob 22h se vklopi in 2 uri laufa, potem 1 uro miruje (da se kao ohladi elektromotor) in potem še 2 uri tumbla. 
Zjutraj grem v drvarnico, izklopim tumbler iz elektrike in če imam čas, še separiram tulce in medijo. Sicer pa počakajo tulci v tumblerju in separiram popoldne po šihtu. 
V najslabšem primeru pozabim, da imam tumbler on line v drvarnici in se naslednjo noč čiščenje ponovi - enkrat mi je to že ratalo.
Odgovori
#9
Kaj pa medij za tumbler, kaj priporočate? Da so res "šajni" in svetli.
Sicer nima to veze s kvaliteto in je le estetskega vidika, ampak prijetnje je delat s takimi. Moja kompulzivna motnja pač. :-P

(21-01-2016, 11:39)MPMatchMaster Napisal: Ce bi vzel ultrazvocnega bi vzel verjetno tega http://www.ebay.de/itm/DIGITAL-ULTRASCHA...2#shpCntId

tale ne pošilja v SLO, kot sem pogledal...
Odgovori
#10
Ne samo za brancina v soli, tudi kot medij za tumbler, lahko uporabiš zmlete peške slovenskih oljk. Tulci se svetijo in so prijetni za otip...  :-D
Odgovori
#11
kje pa to dobim? Ne mislim brancina...
Odgovori
#12
Ko boš nabavljal te peške pokliči, če boš imel težave kam z brancinom. :)
Odgovori
#13
(21-01-2016, 21:38)kBobo Napisal: Ko boš nabavljal te peške pokliči, če boš imel težave kam z brancinom. :)

Ma, če dobim brancina zraven pešk, ni hudiča da ti ne odstopim kak grižljaj!  Beer
Odgovori
#14
Sprobal vse živo tudi ultrazvočni Hornadyev čistilec,vendar sem se vrnil na tumbler.Kateremu je za zajebancijo z mokrim čiščenjem naj se zajebava,jaz nikoli več.
Kupil Hornadyjev tumbler dodam medij + polirno sredstvo vklopim in to je to,lahko pa prilepim slike ,če želi kdo pogledat rezultate.Kot opombo,rezultati se ne razlikujejo
z očiščenemi ali umazanimi tulci. :))
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#15
bravo doktore. izgleda da nas je več šlo po tej poti.
Odgovori
#16
kakšen medij in polirno sredstvo? Daj kakšno fotko, da vidimo, kako to zgleda.
Odgovori
#17
drgač je pa ful zanimiv pa še kvalitetno čas mine ko
vsakmu tulcu s palčko z vato za ušesa očistiš tista ležišča Slam
Odgovori
#18
(21-01-2016, 23:27)šimek Napisal: drgač je pa ful zanimiv pa še kvalitetno čas mine ko
vsakmu tulcu s palčko z vato za ušesa očistiš tista ležišča Slam

sem se tud sam z težavo tukaj uzdržal komentarja Nod Wall Wall Wall
Odgovori
#19
To je zdaj moj tornado res proti Top shot  http://www.grauwolf.net/hornady-m2-tumbl...-volt.html
Polirno sredstvo  odlična zadeva tudi preši se nič http://www.grauwolf.net/hornady-poliermi...gramm.html
Medij pa tako veš kaj je za tumbler.Imel to http://www.grauwolf.net/hornady-l-n-l-ul...-volt.html
saj je dobro ampak jaz nimam potrplenja.Slike jutri.

LP
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#20

(21-01-2016, 23:31)jabolko Napisal: sem se tud sam z težavo tukaj uzdržal komentarja Nod Wall Wall Wall

o, lej ga zdravnika,

kr povej tem komplikatorjem, kako in s čim se glava ščisti v Idrijskih koncih
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)