Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XDM ali ČZ 75 B OMEGA
#1
Odločam se med tema dvema pištolama v kal. 9mm pa me zanima mnenje.

Lp
#2
Če si za klasiko ČZ,drugače pa vsekakor XDM.
#3
Se strinjam z Tonijem 123

Se strinjam s Tnonijem 123
#4
Če te zanima mnenje je dobro, da navedeš tudi namen uporabe, ker je na koncu od tega odvisno tudi mnenje... No zgornja dva odgovora sta precej površna, kar pa je na splošnost vprašanja nekako pričakovano.....

 Xdm in 75 sta dva precej različna svetova in je vse odvisno za kakšen namen uporabe kopuješ... Samo za občasno plinkanje ali če si jager in jo boš vzel vsamo občasno na lov, potem bosta obe služili namenu. ... Čeprav pri CZ je edini kos, ki bi ti ga odsvetoval ravno CZ 75 Omega, ker so notri zbasal proženje, ki ne dela najbolje, vsi modeli 75 brez omega oznake so boljši nakup po mojem mnenju... 

Očitno kupuješ rabljen kos, glede na specifično primerjavo, ki si jo navedel in v tem primeru ti svetujem Xdm-a.

Drugače imaš v tem cenovnem razredu kar nekaj pištol, ki so enako dobre ali boljše kot Xdm in sigurno boljše od CZ Omega verzij za občasno plinkanje ali kakšno dinamiko, kot tudi za nošenje s sabo na lov. 

V tem cenovnem razredu dobiš Siga P320 in Waltherja PPQ M2, ki sta trenutno vroči žemljici v razredu plastičnih "striker" pištol, zaradi odličnega proženja in naštudirane ergonomije. P320 sicer na sliki zgleda  "štorast" vendar, ko ga primeš v roke je daleč od tega.
#5
Kot začetnik v streljanju in za začetek  rabim za streljanje v tarčo za svoje zadovoljstvo. Gledal sem pa novo nekje v rangu do 700 eur. Probal sem streljat že z nekaj pištolami, in mi je najbolj pasal walter ppq. Za ti dve sem pa vprašal nasplošno . Tudi zaradi cene.
#6
Noob, zanima me kaj meniš o tem Walterju?  WALTHER PPX M1 9x19.
hvala
#7
Ti žal ne znam povedat, ker poznam samo bežno PPX model...
Evo tle lepo razloži bistvene razlike... 
#8
Za občasno plinkanje in svoje zadovoljstvo ter s budgetom do 700eur ti svetujem ReX -Zero..
#9
Jaz pa menim, da boš z XDM-om prav zadovoljen. Predvsem pa primi enkrat oba (ali več kosov) v roke in odstreli nekaj nabojev. Tako boš dobil občutek.
Na sliki je vsaka lepa, ljudje pa smo različni. Predvsem nimamo enako velikih rok. Na tvojem mestu bi iskal rabljeno in dobro ohranmjeno pištolo do 400-500 EUR, ostalo pa vložil v naboje. ;)
#10
CZ 75B omega...
evo sem lastnik 3 leta, ustreljeno 30K+ strelov (IPSC), torej pištola dela kot urca, razen kadar se kaj zlomi, 
podrobnosti v tej temi:
http://www.strelec.si/forum/thread-10949...D+kladivca
#11
(29-01-2016, 10:30)NooB Napisal: Čeprav pri CZ je edini kos, ki bi ti ga odsvetoval ravno CZ 75 Omega, ker so notri zbasal proženje, ki ne dela najbolje, vsi modeli 75 brez omega oznake so boljši nakup po mojem mnenju... 

 Kot zadovoljnega lastnika Omege me zanima, kaj točno pri proženju ne dela najbolje?
#12
V kolikor imaš manjšo roko poskusi ergonomijo Waltherja PPQ, sam ga imam in sem zadovoljen, dela brez problema.
#13
(29-01-2016, 17:57)765Br Napisal:
(29-01-2016, 10:30)NooB Napisal: Čeprav pri CZ je edini kos, ki bi ti ga odsvetoval ravno CZ 75 Omega, ker so notri zbasal proženje, ki ne dela najbolje, vsi modeli 75 brez omega oznake so boljši nakup po mojem mnenju... 

 Kot zadovoljnega lastnika Omege me zanima, kaj točno pri proženju ne dela najbolje?

Vpraši Ivana :))
#14
(01-02-2016, 21:48)NooB Napisal:
(29-01-2016, 17:57)765Br Napisal:
(29-01-2016, 10:30)NooB Napisal: Čeprav pri CZ je edini kos, ki bi ti ga odsvetoval ravno CZ 75 Omega, ker so notri zbasal proženje, ki ne dela najbolje, vsi modeli 75 brez omega oznake so boljši nakup po mojem mnenju... 

 Kot zadovoljnega lastnika Omege me zanima, kaj točno pri proženju ne dela najbolje?

Vpraši Ivana :))

Ma sej sem se nekaj postov nazaj že sam hvalu :P
#15
Tudi mene zanima zakaj odsvetujete CZ 75 Omega ???

Kaj je boljša izbira CZ 85 Combat ?
#16
Pomoje ja. Zamenjas feder kladivca in dobis odlicno prozenje, pa se straha da se ti zlomi pin od kladivca nimas....
#17
(01-02-2016, 21:48)NooB Napisal:
(29-01-2016, 17:57)765Br Napisal:
(29-01-2016, 10:30)NooB Napisal: Čeprav pri CZ je edini kos, ki bi ti ga odsvetoval ravno CZ 75 Omega, ker so notri zbasal proženje, ki ne dela najbolje, vsi modeli 75 brez omega oznake so boljši nakup po mojem mnenju... 

 Kot zadovoljnega lastnika Omege me zanima, kaj točno pri proženju ne dela najbolje?

Vpraši Ivana :))

Ivanov primer poznam. V njegovi temi vse piše kaj in kako. Osebno sumim,da je do loma prišlo,ker se je zatič vrtel skup s kladivcem. TEBE sprašujem, kaj točno pri proženju ne dela najbolje? Glede na tvoj odgovor sklepam, da si podal oceno o omegi na podlagi ivanove izkušnje......
#18
765br ni problem samo Ivanova izkušnja.... Koliko si že postrelil z Omego, da lahko trdiš, da tebi se pin ne bo zlomil? Povej mi točno številko....

Omega proženje je mogoče iz škatle res boljše kot pri klasični 75, vendar klasično 75 se da nadgradit na odlično proženje z nekaj dela in novimi koščki, medtem ko omega ni možno nadgradit v takšni meri. Problem ima tudi zaradi pozicije blokade igle, kar povzroča da se proženje bolj vleče in reset podaljša..... 
Potem pa je tukaj še minus, da so vsi koščki noter manj robustni, ker so poenostavli mehanizem....
Ko potegneš črto ne vidim razloga, zakaj bi nekdo kupil omego, ker nima niti ene prednosti razen poenostavljenega mehanizma....
#19
(29-01-2016, 11:34)ticom Napisal: Kot začetnik v streljanju in za začetek  rabim za streljanje v tarčo za svoje zadovoljstvo. Gledal sem pa novo nekje v rangu do 700 eur. Probal sem streljat že z nekaj pištolami, in mi je najbolj pasal walter ppq. Za ti dve sem pa vprašal nasplošno . Tudi zaradi cene.

Obvezno lastnoročno preizkusiti na strelišču model pištol, med katerimi izbiraš. Boljšega nasveta ti po mojem nihče ne more dati.
Sam sem na koncu sicer izbral CZ Shadow (pa sem na podlagi forumov in reklam izbiral med XDM in Glock), tako da CZ 75 zasnovo na nek način poznam, ne vem pa, koliko je v praksi proženje Shadow različno od Omege.
Po zasnovi gre med XDMin CZ75 res za precej različno orožje (že samo težo pogledaš), tako da razlike ugotavljati in odločitve  sprejmati na podlagi foruma v tem primeru ne bo lahko.
#20
NooB:
Dobrih 2K,zaenkrat. Ne rečem, lahk se kej zlomi,ampak kot sem tudi opisal kaj sumim da je bil problem.Pri meni se to ne pojavlja.
Se vid,da je nikol nisi v rokah držu in posledično pišeš bedarije :D Edino kar je "problematično" pri proženju je blokada udarne igle. Zaradi nje je proženje malce crispy,ampak se tudi to da rešit. Friziranje proženja je pa tudi piece of cake, kot pri vsaki drugi 75 ČZ-jki ;) Par delčkov zamenjaš pa je že lažje in lepše...pa vsi skup ne stanejo 20€ :) 
Zdej pa zame bistvena prednost omege:
Zadeva je kovinska :) Osebno ne zaupam unim kinderjajcom.




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)