Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zračna puška B11
#41
To nič ni, čakam Skalarjeve ugotovitve podkrepljene z dolgoletnimi izkušnjami 
predvsem pa meritve na kronografu kot pri Darkotu  Shifty
Odgovori
#42
(27-11-2019, 22:50)benko8 Napisal: Če imaš dve vzmeti predvidevam ,da imaš starejši model LG (V) 55 . V mach ni primerna za 10m ker so premočne ,tudi ,če piše 7,5J in so samo za novejše modele.
Ja zdaj sem že veliko prebrebral okoli, da je to bolj za moč.Jaz pa tega ne rabim na 10m ampak čim večjo natančnost. Bom pa dal k Šumer v Celju delat nove vzmeti. Ne vem točne dolžine ker so notri dve ena je krajša druga je daljša obe imata pa 13 navojev.Katera je prava?? :s-sniper:
Odgovori
#43
Verjetno je ena vzmet posedena, drugače pa morajo bit obe enake dolžine ,ena levo druga desno navitje.
Odgovori
#44
(30-11-2019, 14:08)benko8 Napisal: Verjetno je ena vzmet posedena, drugače pa morajo bit obe enake dolžine ,ena levo druga desno navitje.
Mogoče veš kje bi dobil nova tesnila, ko bom menjal vzmeti bi se to dihtongo na batu? A bi bilo smiselno dat delat vzmet iz Titana, če jih delajo bila mogoče dalj časa enako močna?
Odgovori
#45
Original je pod št. 19 (levi desni) sedaj večinoma prodajajo enega (daljši) , je pač ceneje.
https://www.waffencenter-gotha.de/shop/E...:1600.html
Odgovori
#46
(30-11-2019, 14:44)benko8 Napisal: Original je pod št. 19 (levi desni) sedaj večinoma prodajajo enega (daljši) , je pač ceneje.
https://www.waffencenter-gotha.de/shop/E...:1600.html
Zanimive cene. Potem je še pa poštnina 12.95€ za Evropo. Dobro, vzmet piše, da je zdaj samo ena brez sredinske plastike. Jaz bom dal vseeno delat dve kratki, ker sem že imel eno notri pa se mi zdi, da je več vibracij. Te plastične dihtunge, še pa pač zaenkrat ne bom menjal. Hvala za pomoč.
Odgovori
#47
Darko pri dum dum ne uporablja dovolj močne puške, niti postopek "diselinga" ni pravilen. Diseling v večini poveča hitrosti diabole, ampak zlomi vzmet. Diseling najbolje uspeva z WD 40. 
Do pravega diselinga pride , če manjšo količino vnetljive snovi pod pritiskom vliješ, kapneš v telo puške. Tam pride do vžiga, ki lomi vzmeti. To sem pač ugotovil na lastnih bedastih izkušnjah, ker sem preveč zavzeto mazal puške. Tudi od znotraj. Sem imel na 3. različnih, počeno vzmet zaradi tega. Na Diani 400. Gamo hunter 1250 in Diani magnum 380.
Od tu naprej sem vse svoje zračne puške servisiral sam. Vseh skupaj sem imel preko 20 kom. Med njimi tudi PCP. 
Na weichrauh hw 97k mi je počila zaradi preveč masti v komori.
Jabolko, dokazat ti ne morem, ker nimam nič posneto. Lahko si pa na YouTube poiščeš posnetke na to temo. 
Sam nima časa niti volje. Lahko pa enkrat prinesem svojo v Cerkno, ti pa kronograf pa poskusiva.

Ker sem si na to temo sam pogledal ogromno videov od strokovnjakov, ki se s tem ukvarjajo profesionalno (v VB- Velika Britanija), kjer je strelstvo z zračnimi puškami zelo razširjeno, vem, da so Weichrauhove puške preveč namazane v tovarni. Prvo jih v resnejših trgovinah po VB, najprej razstavijo, potem pa namažejo "kot je treba". Tega v navodilih ne piše. 

En takih boljših trgovcev trgovcev je Sandwell Field Sports. Njegove posnetke servisiranja, tuninga in pravilnega mazanja imaš tudi na YouTube. Sicer vse v angleščini. Razišči.

(30-11-2019, 22:33)SKALAR Napisal: Darko pri dum dum ne uporablja dovolj močne puške, niti postopek "diselinga" ni pravilen. Diseling v večini poveča hitrosti diabole, ampak zlomi vzmet. Diseling najbolje uspeva z WD 40. 
Do pravega diselinga pride , če manjšo količino vnetljive snovi pod pritiskom vliješ, kapneš v telo puške. Tam pride do vžiga, ki lomi vzmeti. To sem pač ugotovil na lastnih bedastih izkušnjah, ker sem preveč zavzeto mazal puške. Tudi od znotraj. Sem imel na 3. različnih, počeno vzmet zaradi tega. Na Diani 400. Gamo hunter 1250 in Diani magnum 380.
Od tu naprej sem vse svoje zračne puške servisiral sam. Vseh skupaj sem imel preko 20 kom. Med njimi tudi PCP. 
Na weichrauh hw 97k mi je počila zaradi preveč masti v komori.
Jabolko, dokazat ti ne morem, ker nimam nič posneto. Lahko si pa na YouTube poiščeš posnetke na to temo. 
Sam nima časa niti volje. Lahko pa enkrat prinesem svojo v Cerkno, ti pa kronograf pa poskusiva.

Ker sem si na to temo sam pogledal ogromno videov od strokovnjakov, ki se s tem ukvarjajo profesionalno (v VB- Velika Britanija), kjer je strelstvo z zračnimi puškami zelo razširjeno, vem, da so Weichrauhove puške preveč namazane v tovarni. Prvo jih v resnejših trgovinah po VB, najprej razstavijo, potem pa namažejo "kot je treba". Tega v navodilih ne piše. 

En takih boljših trgovcev trgovcev je Sandwell Field Sports. Njegove posnetke servisiranja, tuninga in pravilnega mazanja imaš tudi na YouTube. Sicer vse v angleščini. Razišči.
Drugi stavek popravljam, ker samega prispevka ne morem. Diseling v večini primerov NE poveča hitrosti diabole. Ampak zlomi vzmet, če do "detonacije" pride v komori puške. Čeprav so na You tubu tudi videi s kronografom, kjer se FPS poveča ko da na krilo diabole mast. Eden med njimi je tale : https://www.youtube.com/watch?v=yyfxinhOQxs
Odgovori
#48
Clap Clap Clap
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)