Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ SHADOW 2
(29-05-2020, 20:51)Kristian Napisal:
(29-05-2020, 19:49)SU84 Napisal: Druga CZ-jevka ... same crap ... prou po češko jih boli kurac, da pištola za 1200 nima niti centriranih merkov.
Loctite je spodaj ja, je treba segret da popusti in s kladivom prvič malo ruknit.

vsak uč in vsaka roka sta drugačna, zato si moraš nastavit svojo pištolo, da bo tebi ustrezala. S2 ni kriva če je tvoj uč kriv ;)
Jst rabm da je dejansko centrirano, se more moj šubler strinjat, ne oko :)

Dobra fora drgač ><
Nism lih fan zamaknjenih merkov in vlečenja sprožilca v stran :D
Odgovori
Vrhunski komentar, centrirani merki na kaj, na sosedovo hruško, na zaklep, na navidezno linijo med Ljubljano in Rimom, na 27 vzporednik...?
Odgovori
To, da bi si vsak sam moral nastavljati merke, pac ne pije vode. Tudi, ko kupim avto, pričakujem, da je volan poravnan in da ob poravnanem volanu ne pelje levo ali desno. In ne, nisem mehanik, niti se ne bom igral mehanika, da bi si to naštimal, "kot bi meni pasalo". Enako je pa pri pistoli. Vsekakor šlamparija v tovarni, ki si je nebi smeli lrivosciti, sploh ker je pri pistoli natancnost ena najpomembnejsih lastnosti.
Odgovori
Sedež pri avtu si nastaviš po svoje tako kot merke pri pištoli in ostalem orožju. Zato pa se merki nastavljajo ,eni bolj eni manj ,če bi bil v strelstvu dovolj dolgo bi to vedel.
Odgovori
Vozilo ni izpravno, ce je volan ni ravno nastavljen, tako pa po mojem mnenju tudi pistola ni izpravna, ce ne izpolnjuje osnovnega pogoja, natancnosti. Polozaj sedeza ne vpliva na izpravnost vozila. Seveda ce si avtomobilski fanatik si bos namontiral sportni volan in ga nastavil v mikrone natancno, da bos zadovoljen, orozarski fanatik si bo pa namontiral nevem kaksen oh in sploh merek, da bo zadovoljen.

Ko pa normalen uporabnik gre kupiti vozilo v stacumo, pa pricakuje, da bo volan namontiran naravnost, kot tudi nekdo, ki gre kupit orozje, pricakuje, da bo en jebeni merek pri nakupu pistole poravnan. In teze nekaterih uporabnikov tu gor, ki tulijo, da si naj vsak sam nastima merek, pac ne pijejo vode.

Če slučajno ne razumes napisanega, mi povej, bom poizkusil se bolj poenostaviti. Kako dolgo je kdo v strelstvu pa nima smisla debatirati, ker pri tem ne igra nobene vloge.
Odgovori
Hm, če govorimo o (mehanski) natančnosti oz. preciznosti orožja, to nima nobene zveze z merki. Tudi če neko orožje sploh nima merkov, je lahko samo po sebi zelo natančno - se pravi, če ga vpneš v primež, bo na določeni razdalji spravilo vse zadetke v zelo majhno skupino.

Da to izkoristiš v praksi, seveda potrebuješ neke vrste namerilno napravo, ki jo je treba ustrezno naravnati glede na os cevi. To si mora vsak strelec nastaviti po svojih potrebah, saj nihče med nami nima čisto enake roke in očesa. Mnogo orožja (sploh starejše izdelave) navsezadnje sploh nima nastavljivih merkov in si pač prisiljen sproti izvajati korekcijo "na oko" - pomeriš malo drugam kot v center, da zadaneš sredino tarče.

Ampak glede na vprašanje v izhodišču to nima dosti zveze - Shadow 2 je v vseh pogledih odlična pištola, v svojem razredu zelo natančna. Loctite gor ali dol, tudi nastavitev oz. premik zadnjega merka ni ravno velika umetnost, če pa res ne gre drugače, bo pomagal kak puškar. :)
Odgovori
Daj pistolo v ransom rest pa bos videl. Ni blo nastrelitvene tarce zraven? Se nisi nikoli streljal z orozjem od koga drugega? Ce si, so bili zadetki na istem mestu kot ce je streljal on? Jaz imam zadetke za cel crn krog nizje in pol crnega v desno od kolega. Z istim orozjem.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Če sem prav razumel temo, je bilo govora o tem, da je merek krivo-neravno-izven centra namontiran na postolo. To je slamparija proizvajalca in nic drugega. Kar sem komentiral pred tem je usmerjeno izkljucno na to, brez ozira na vse ostale specifike, ki jih zdaj omenjate.
Odgovori
Ne, nastrelitvene tarče ni bilo poleg. In tudi z restom je zgodba ista. Jajca. Za to ceno si lahko to nekam vtaknejo.
Odgovori
Se mi zdi, da se še zmeraj ne razumemo popolnoma. Merek je lahko popolnoma centriran glede na širino zaklepa, pa to ne pomeni, da bo pištola v tvoji roki nesla točno v center. Kar seveda ni noben problem, če je merek kakor koli nastavljiv.

Zadnja pištola ČZ, ki sem jo nabavil pred kratkim (P10F), je imela zadnji merek dejansko popolnoma nacentriran na širino zaklepa (izmerjeno s šublerjem). Tudi nastrelitvena tarča je bila skoraj perfektno v centru. Meni je pištola na 25 m zadevala malo previsoko in vstran - prednji merek/muho sem zamenjal z nižjim (#2), zadnji merek potolkel za par desetink mm in je to to. Vsega 5 minut dela. (Čeprav je bilo treba tudi v tem primeru malo pogreti predvsem prednji merek, ker so v tovarni očitno uporabili kar močan loctite.)
Odgovori
(30-05-2020, 13:03)tomazl Napisal: Se mi zdi, da se še zmeraj ne razumemo popolnoma. Merek je lahko popolnoma centriran glede na širino zaklepa, pa to ne pomeni, da bo pištola v tvoji roki nesla točno v center. Kar seveda ni noben problem, če je merek kakor koli nastavljiv.

Zadnja pištola ČZ, ki sem jo nabavil pred kratkim (P10F), je imela zadnji merek dejansko popolnoma nacentriran na širino zaklepa (izmerjeno s šublerjem). Tudi nastrelitvena tarča je bila skoraj perfektno v centru. Meni je pištola na 25 m zadevala malo previsoko in vstran - prednji merek/muho sem zamenjal z nižjim (#2), zadnji merek potolkel za par desetink mm in je to to. Vsega 5 minut dela. (Čeprav je bilo treba tudi v tem primeru malo pogreti predvsem prednji merek, ker so v tovarni očitno uporabili kar močan loctite.)
 Vse jasna stvar. AMPAK - s katerokoli pištolo sem streljal je vedno šlo po sredini. Vsaj s factory setupi. Z mojo sem streljal iz naslona - isto sranje. Grupa za 2 evrski kovanec z Geco Hexagon. Streljali so še trije - vsi levo, eden celo izven črnega komajda v rob tarče. Ni kriva roka, pa bi imel tokrat raje, da bi bila.
Odgovori
Dobro no sej ni konc sveta xD samo zadnji merk za premaknt. Mass production pač.

P.s. Ja, center glede na slide, kaj pa druzga, imo bi pač mogli to zagotovit, sam eno orodje bi rabli za omejit hod ko ga nabijejo noter in bi bilo rešeno.
Odgovori
Dobra stvar CZ S2 je, da ne izgublja cene. Če se ti je tako zelo zamerila, jo boš dokaj enostavno prodal in si kupil karkoli drugega za streljat produkcijo. Pa imaš problem rešen, ane?
Odgovori
Ta shadow 2 je cisto spodobna in sposobna pokalica.
Razumljivo da nekdo ki jo kupi, ni ravno poceni, pricakuje da delujejo osnovne zadeve.
Skoda da ima ‘prazni hod’ na sprozilcu. Brez tega bi bil res kos brez vecjih pomanjkljivosti, vsaj meni se tako zdi.
Odgovori
Prazni hod se resi z menjavo disconnectorja.
Sicer pa prazni hod ne vpliva na delovanje sprozilca. Tudi custom pistole imajo nekaj praznega hoda in je tudi zazeljen.
V kolikor ti je predolg, zamenjas disconnector. (Cesar shop)
Odgovori
To je zdaj čisto druga zadeva, sem žal živel v zmoti, mene so naplahtali, da je premikanje zadnjega merka namenjeno pomiku grupe v točko merjenja. Posledično imam na nekaterih kosih merke levo, nekaterih desno in nakaterih tudi v osi zaklepa. Zdaj bom moral vse prešraufat in centrirat na zaklep :-(
Odgovori
Zdravo,

Ko berem vse tele poste me je kr malo strah Shadowko 2 kupiti.
Do sedaj nisem streljal z nobenimi presežki od pištol (TT v vojski, Beretta in en S&W, vse v nižjem cenovnem rangu).
Poskusil sem prijateljevega Taipana, prvi trije streli so bili itak polomija, ker je prožilec tako mehak :-), potem sem se navadil in ujel kje ima steno.
Ker mi pa nekako ni za zapravit 2000€ sem, nekako v ožji izbor dal tudi Shadow 2.
Sem bil v JBI imajo trenutno samo en kos Shadow 2 in je ne more dati na strelišče za probat, pa me sedaj zanima ali je med Shadow 2 in Taipanom res tako ogromna razlika v proženju?
Pustimo prosti hod, ki je pri Shadow 2 večji in ja malo več sile je potrebne pri samem proženju. Pa so to res tako močni vplivi, da ne bi mogel nek soliden (precizen) krog odstreljati v tarčo?
Odgovori
Ni za verjet kakšne teze eni postavljajo...nič čudnega da smo tam kot smo...
koliko tinte prelite za en ubogi merek premaknit, ki rabi minutko dela pa je Pray


Priponke Male slike
   
Odgovori
(20-04-2021, 09:53)Boško13 Napisal: Zdravo,

Ko berem vse tele poste me je kr malo strah Shadowko 2 kupiti.
Do sedaj nisem streljal z nobenimi presežki od pištol (TT v vojski, Beretta in en S&W, vse v nižjem cenovnem rangu).
Poskusil sem prijateljevega Taipana, prvi trije streli so bili itak polomija, ker je prožilec tako mehak :-), potem sem se navadil in ujel kje ima steno.
Ker mi pa nekako ni za zapravit 2000€ sem, nekako v ožji izbor dal tudi Shadow 2.
Sem bil v JBI imajo trenutno samo en kos Shadow 2 in je ne more dati na strelišče za probat, pa me sedaj zanima ali je med Shadow 2 in Taipanom res tako ogromna razlika v proženju?
Pustimo prosti hod, ki je pri Shadow 2 večji in ja malo več sile je potrebne pri samem proženju. Pa so to res tako močni vplivi, da ne bi mogel nek soliden (precizen) krog odstreljati v tarčo?

Zakaj shadow2 za precizno? Shadow 2 je namenski kos za dinamiko, niti v osnovni verziji nima SA sprožilca ipd.
Odgovori
(20-04-2021, 09:53)Boško13 Napisal: Zdravo,

Ko berem vse tele poste me je kr malo strah Shadowko 2 kupiti.
Do sedaj nisem streljal z nobenimi presežki od pištol (TT v vojski, Beretta in en S&W, vse v nižjem cenovnem rangu).
Poskusil sem prijateljevega Taipana, prvi trije streli so bili itak polomija, ker je prožilec tako mehak :-), potem sem se navadil in ujel kje ima steno.
Ker mi pa nekako ni za zapravit 2000€ sem, nekako v ožji izbor dal tudi Shadow 2.
Sem bil v JBI imajo trenutno samo en kos Shadow 2 in je ne more dati na strelišče za probat, pa me sedaj zanima ali je med Shadow 2 in Taipanom res tako ogromna razlika v proženju?
Pustimo prosti hod, ki je pri Shadow 2 večji in ja malo več sile je potrebne pri samem proženju. Pa so to res tako močni vplivi, da ne bi mogel nek soliden (precizen) krog odstreljati v tarčo?

Ja, je ogromna razlika med taipan in shadow 2.
Poleg tega je taipan single action.
Imam obe, ampak imam tudi na shadowki predelano proženje, na mehkejše.
Za precizno je taipan, za dinamiko shadow.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)