Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orožje, varnost, občutek strahu in anonimnost
#21
Si v službi, žena je v službi in otroci v šoli. 
Veš kaj naredi 2kW fleksarca za 40€, iz Obija v osmih urah iz 100kg omare??
Saj to so najbolj črni scenariji.

Pri branju foruma, lahko za marsikaterega člana izveš kaj ima doma v 100kg omari. Bereš rezultate tekem, kjer sta navedena ime in priimek, bereš komentarje tekem in po temu ti je jasno kdo je kdo.
Po vsem prebranem ni problem najdi naslova na spletu g.Jožeta Novaka, ki ima doma v 100kg omari 10,000€ orožja. Za vse ostalo naprej lahko dela domišljija.
Samo v razmislek, ker danes ti vdrejo v stanovanje tudi za dosti manj.
Mojemu prvemu sosedu so naredili več škode z vdorom kot pa s stvarmi, ki so mu jih odnesli.
Odgovori
#22
Si v službi, žena je v službi in otroci v šoli. 
Veš kaj naredi 2kW fleksarca za 40€, iz Obija v osmih urah iz 100kg omare??
Saj to so najbolj črni scenariji.[/quote]



Dodatno varovanje....


Priponke Male slike
   
Odgovori
#23
(28-08-2016, 00:47)Petgun Napisal: Si v službi, žena je v službi in otroci v šoli. 
Veš kaj naredi 2kW fleksarca za 40€, iz Obija v osmih urah iz 100kg omare??
Saj to so najbolj črni scenariji.

Pri branju foruma, lahko za marsikaterega člana izveš kaj ima doma v 100kg omari. Bereš rezultate tekem, kjer sta navedena ime in priimek, bereš komentarje tekem in po temu ti je jasno kdo je kdo.
Po vsem prebranem ni problem najdi naslova na spletu g.Jožeta Novaka, ki ima doma v 100kg omari 10,000€ orožja. Za vse ostalo naprej lahko dela domišljija.
Samo v razmislek, ker danes ti vdrejo v stanovanje tudi za dosti manj.
Mojemu prvemu sosedu so naredili več škode z vdorom kot pa s stvarmi, ki so mu jih odnesli.

Jeff Sitar to odpre v pol minute brez orodja iz Obija  :)) 

https://youtu.be/qw_4HQMS-pk
Odgovori
#24
(28-08-2016, 00:47)Petgun Napisal: Si v službi, žena je v službi in otroci v šoli. 
Veš kaj naredi 2kW fleksarca za 40€, iz Obija v osmih urah iz 100kg omare??
Saj to so najbolj črni scenariji.

Pri branju foruma, lahko za marsikaterega člana izveš kaj ima doma v 100kg omari. Bereš rezultate tekem, kjer sta navedena ime in priimek, bereš komentarje tekem in po temu ti je jasno kdo je kdo.
Po vsem prebranem ni problem najdi naslova na spletu g.Jožeta Novaka, ki ima doma v 100kg omari 10,000€ orožja. Za vse ostalo naprej lahko dela domišljija.
Samo v razmislek, ker danes ti vdrejo v stanovanje tudi za dosti manj.
Mojemu prvemu sosedu so naredili več škode z vdorom kot pa s stvarmi, ki so mu jih odnesli.

100% varovanja tako ali tako ni. Samo po tvojem razmišljanju, bi moral tudi kopalnico dati v "uber"sef, ker me je tudi stala dobrih 10k€, pa avto...., pa še nobenega orodja ne bi smel imeti doma, da si ga vlomilci ne bodo sposodili, če bodo svojega pozabili...
Varnostne omare so namenjene zato, da preprečijo dostop nepooblaščenim osebam do orožja in pa naključnim vlomilcem, ki jo ne bodo kar tako razstavili in pa ne kar tako odnesli od stanovanja/hiše. Ča pa bodo "tapravi" nepridipravi prišli namensko ukrast orožje h komur koli od nas, ga pa tako ali tako bodo, ker odpeljejo tudi vsak avto, ali pa vlomijo še v veliko bolje varovane zadeve. Samo takim profesionalcem se to ne izplača....
Odgovori
#25
Vidim da je tu ogromno ribičev. Pr RZS pa jamrajo da imajo upad članstva.
Odgovori
#26
Danes je elektronsko varovanje tako poceni, da je to bolje montirati, kot pa kupovati ne vem kakšne trezorje. Če se doda še močnejša zunanja sirena, ga ni junaka, ki bo še naprej operiral z kakšnimi fleksarcami in pajserji.
Odgovori
#27
Če te obdajajo dvomi, potem si na dobri poti. 
Če si prepričan, da imaš vse pod kontrolo, si že zavozil.
Odgovori
#28
(28-08-2016, 00:47)Petgun Napisal: Si v službi, žena je v službi in otroci v šoli. 
Veš kaj naredi 2kW fleksarca za 40€, iz Obija v osmih urah iz 100kg omare??
Saj to so najbolj črni scenariji.

Pa ti si kdaj fleksarico 2kW držal v roki? Ali ti to teoretski?

No, jaz sem urezal 20m dolg rez v asfalt na betonirano podlago.

Kot prvo, če imaš klasično 'šajbo', če z njo naletiš na granit ali na jeklo, jo pobere v 3minutah. Šajbo, ne granit.
Če šibaš na polno, šajbo pobere v 5 minutah. Ne smeš je pregreti.

Če imaš diamantno rezilo (kjer so samo pike diamantne gor), če je to beton, pa morda armaturka, to še gre, samo previdno. Če si pregrob, zobe pobere dok si reko keks in gre šajba za 150 eur.

Nekoč smo izrezovali 10cm rob na levi in desni stran vrat in se je človek z industrijskim rezalnikom 'matral' cel dan, ampak šlo je v bistvu za to, da ni polomil diamantnega rezila.

Da ne govorim o hrupu in dimu.

Jaz mislim, da je odpiranje kvalitetega sefa na silo težje, kot s fleksarico iz Obija.
Odgovori
#29
Uporabljam fleksarco v službi in doma. Doma sta dve, 2 in 0,75 kW. Režem večina kovino, sem pa že rezal tudi armiran beton.
Nisem videl dosti sefov, mislim pa da jih večina zadošča zakonu in ne spada v zgornji rang kvalitete. To pa pomeni, da niso iz posebnih jekel ampak iz navadne debelejše pločevine. Ni pa to point debate.
Sem hotel napisat, da tudi jaz kdaj pomislim, če so otroci zaklenili stanovanje, so vrata na dvorišče zaklenjena.....
Odgovori
#30
Ko te skrbi ce je zena plin zaprla preden gres na vikedn pa se zmeraj to ne pomenu da bos sporhet vrgel iz bajte...
Odgovori
#31
Ker ste že pri fleksarcah, ni vse v kilovatih, nekaj je tudi v obratih.
Odgovori
#32
Mislim, da večino omar, ki jih uporabljate(mo), razrežem v 10. minutah. Zato ni rešitev v debelini pločevine ampak v dostopnosti do njega, kakor tudi v elektronskem varovanju, ki je zanesljivo in se ga dobi že za manj kot 100€.
Odgovori
#33
Vidim, da je zadeva prerasla v obrtniški forum. Ima kdo nasvet kje dobiti dobra in ne predraga vhodna vrata iz hrastovine?
Odgovori
#34
(28-08-2016, 20:56)Desc Napisal: Mislim, da večino omar, ki jih uporabljate(mo), razrežem v 10. minutah. Zato ni rešitev v debelini pločevine ampak v dostopnosti do njega, kakor tudi v elektronskem varovanju, ki je zanesljivo in se ga dobi že za manj kot 100€.

Jaz že dolgo časa iščem dodatno omaro in opažam, da na egun-u prodajajo kar dobre kose. Tale sicer ni tako super:

http://www.egun.de/market/item.php?id=6062911#img

ker je že bila ena 300 kilska. Trenutna ima elektronsko ključavnico, rad bi imel tako s klasično ključavnico na kombinacije.
Majke mi, gledam te omare že 6 mesecev. Od časa do časa se pojavi kakšna zelo super. Samo postavijo sicer zelo visoko ceno, 1500 € ali več. 

Opažam sicer, da vse omare letnika 2000+ tehtajo 35kg, stare šole pa od 140 kil naprej.
Odgovori
#35
Tale je kar primerno težek.

http://www.bolha.com/umetnine-starine/os...sef+orožje
Odgovori
#36
Vezano na uvodni-naslovni tekst.
Res postajamo narod debilov...
Ta glorifikacija in mistifikacija orožja nekaterih na tem forumu (tisti ki so vse vogale poscali) je pa posebna tema.
Iz pičke delamo kozolc...
Odgovori
#37
(28-08-2016, 21:59)Desc Napisal: Tale je kar primerno težek.

http://www.bolha.com/umetnine-starine/os...sef+orožje

Mislim, da se avtor zmotil za eno nulo.

Drugače pa to ni omara za orožje.

To so prodajali za medije shranjevati od backupa velikim firmam. Cena pa je cca 2/3 nove.

Mislim, da ima tudi tecaje navadne. Precne zapore ima, ampak kot sem rekel, to je omara poti ognju.

Glede na starost, pretirano. To je cca med 120 in 200 €.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)