Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nivo govora na forumu
#1
Pozdravljeni kolegi strelci,
 
sledeče pišem v želji, da se dvigne nivo slovenskega športnega strelstva in nivo objav na tem forumu. Sestavek je namenjen začetku konstruktivnih razprav, ki jih razen redkih izjem na forumu nisem zasledil. Velika večina objav na forumu, ki mi jih je do danes uspelo prebrati, je nekonstruktivnih in polnih zmerljivk.
 
1.točka. @Moderatorji in administratorji foruma: vi ste tisti, ki postavljate letvico diskurza. Menim, da bi morali le-to konkretno dvigniti. Medsebojna obračunavanja se lahko odvijajo drugje. Začnete lahko pri tej objavi. Spodbujam vas, da nadaljujete tudi drugje na tem forumu, čeprav bi bilo zaradi količine balasta skoraj lažje resetirati forum.
 
2. točka. Kot bivši športnik lahko rečem, da je organizacija športnega streljanja v primerjavi z ostalimi športnimi panogami neprimerljivo slabša. Dajem pobudo, da vsi veljaki na forumu, z dolgoletnimi izkušnjami strelskem področju, prispevate svoje znanje za skupno dobro slovenskega športnega strelstva. Če zmorete preseči medsebojne razlike, predlagam, da sedete/mo za skupno mizo in se lotite/mo težav in izzivov sistematično in organizirano. Nenazadnje je ena izmed težav, s katero se spopadamo, gonja z državnim aparatom. Ta je organiziran. Razdrobljeni in sprti nimamo niti najmanjše možnosti za uspeh proti takemu nasprotniku. Apeliram na visoko izobražene ljudi med športnimi strelci, ki bi na tem področju lahko prispevali svoje strokovno znanje in pomagali doseči skupno dobro.
 
3. točka. Spletne strani tipa www.strelec.si so javno dostopne. Trenuten nivo diskurza na forumu je voda na mlin nasprotnikom strelske dejavnosti, ki (ne boste verjeli) tudi obiskujejo te strani. Rad bi si mislil, da se motijo in da športni strelci nismo sami kmetavzi. Če pa smo ... potem se bo že ta objava razvila v napačno smer, jaz pa sem ravnokar za pisanje te objave zapravil svoj čas za brez veze.
 
LP
Odgovori
#2
Očitno te bolj malo zanima strelstvo in ta forum, če sicer v poplavi abervezniških prispevkov in resnično tudi veliko žaljenja ne najdeš strokovnih in kvalitetnih objav in prvi post porabiš za jamranje kako zelo nekonstruktivne in žaljive debate kvarijo nek ugled (karkoli že to pomeni) športa - kot da je podsistem športnih strelcev kaj drugačen kot večji sistem Slovenija...

Morda bi bilo pa bolje, da se udeležiš forumov od ISSF, IBU in še koga, ki bolje predstavlja strelski šport in se bolj zavzemajo za enotno apliciranje zakonodaje in še česa sem prepričan, da so diskurzi tam na bistveno višjem nivoju kot pa tu med kmetavzi...
Odgovori
#3
Dej Mato, ti pa bi se lahko tudi enkrat v zivljenju ugriznil v jezik in nebi neki napisal na prvo zogo. Poskusi globoko vdihnit in stet do 1000, ce pa to ne pomaga pa do miljon preden pises.
Odgovori
#4
Sirius: zelo, zelo, zelo se strinjam z vsem, kar si napisal.
Odgovori
#5
a bo plus v sredo?
Odgovori
#6
Se oproščam očitno sem edini ki ga moti vzvišenost in apel na visoko izobražene posameznike, ki bodo rešili strelstvo pred kmetavzi, ki se obkladajo z žaljivkami. Očitno sem s svojim magisterijem edini kmet tu pa me moti, če nekdo prvi post izkoristi za to, da popljuva vsebino (ki ga očitno niti ne zanima, ker bi drugače našel ogromno znanja, ki smo ga nekateri tu kljub na trenutke patetičnim poizkusom bastardizacije vsebine s strani osnovno neizobraženih osebkov pustili) in članstvo ter edini resni strelski forum označi za škodljivega za strelstvo. Kakor mi je znano v uglednih zvezah sedijo ravno taki tiči kot jih v prvem postu omenja in tudi na različnih mestih v javni upravi, ki problematizira našo dejavnost in zdej naj bi ta isti profil na vljuden, konstruktiven način rešil šport?
Odgovori
#7
(01-03-2016, 08:37)Mato Napisal: Očitno te bolj malo zanima strelstvo in ta forum, če sicer v poplavi abervezniških prispevkov in resnično tudi veliko žaljenja ne najdeš strokovnih in kvalitetnih objav in prvi post porabiš za jamranje kako zelo nekonstruktivne in žaljive debate kvarijo nek ugled (karkoli že to pomeni) športa - kot da je podsistem športnih strelcev kaj drugačen kot večji sistem Slovenija...

Morda bi bilo pa bolje, da se udeležiš forumov od ISSF, IBU in še koga, ki bolje predstavlja strelski šport in se bolj zavzemajo za enotno apliciranje zakonodaje in še česa sem prepričan, da so diskurzi tam na bistveno višjem nivoju kot pa tu med kmetavzi...
In takšen pristop na ponujeno roko je vsa tvoja moč in smisel.
Odgovori
#8
Kakšna ponujena roka jaz berem predvsem:

1. Nepoznavanje vsebine

2. Označevanje večine za kmetavze

3. Da se dela neka škoda strelstvu

4. Da naj bi neki visoko izobraženi člani rešili strelstvo

A sem kaj falil morda??'
Odgovori
#9
Mato: Siriusevo tretjo točko si malo narobe razumel. 
Pisec ni nikogar zmerjal s kmetavzom, saj je napisal "smo" (in ne "ste" ali "so").
Sicer pa mislim, da Sirius ni "gušter", ampak sem prepričan, da že dlje časa spremlja forum in je samo spisal apel z novim imenom (ampak to je stvar admina).

Jaz bi si res želel, da bi stopili skupaj in ustanovili stanovsko združenje, kot je NRA. Morda kakšna prizadevanja in aktivnosti v to smer že tečejo, vendar vsaj jaz tega nisem zasledil. Bi pa z veseljem sodeloval in pomagal, ampak to je že druga tema.
Odgovori
#10
Mato:
Dej ne bluzi, ne zavijaj dreka v celofan in ne spuščaj megle, če lahko uporabim tvoje analogije. Govora je bilo o dviganju nivoja dialoga in nobene kritike na vsebino. Po tvojem moramo uporabniki v zameno za koristne napotke in informacije trpeti in brati diarejo nekaterih posameznikov, ki se obnašajo se kot da je forum njihovo zasebno dvorišče na katerem so glavni petelini. In če se že hvališ z magisterijem, na katerega si očitno zelo ponosen, bi to lahko ugotovil že sam.
Odgovori
#11
Če ne bi bilo kmetavzov-kmetov, bi se ti sirius  pasel po travniku namesto krav,ker ne bi imel kaj jesti.
Pol pa tak model nabija o žaljenju, nivoju foruma itd.
Evo ta je tudi na prvo žogo.
Odgovori
#12
Kot vem, kmetavz ni enako kmet.
(Mimogrede: tudi jaz sem kmet.)
Odgovori
#13
Če se mene vpraša določene dejansko moti forum in vsebina (pa ne mislim s tem občasna prepucavanja, katere lahko vsak, ki ga motijo mirno preskoči) in še posebej aktivnosti posameznikov, ki so za razliko uveljavljenih organizacij dejansko začele premikati stvari tudi na druge načine kot samo z podkupovanji, lezenji v rit in čohanjem po hrbtu določenih.  Hkrati pa zavračam, da mora biti nivo diskusije visok (karkoli že to pomeni) kajti nekateri so jasno dokazali, da normalnega odgovora enostavno ne zastopijo in mora človek pač znižati svoj odgovor vprašanju primerno...

Morda sem res narobe zastopil del osnovnega posta, vendar pa ne zastopim narobe poizkusov skozi čas, da se forum sterilizira v neko abervezniško (sicer vljudno) in "versko" (kjer je važno mnenje ne realnost in kjer je treba paziti na čustva "vernikov", da se jim ne razblinijo njihovi milni mehurčki z realnostjo) razpravljanje z dodano vrednostjo okoli 0. Sam poglej nekaj drugih sorodnih forumov kako zelo so obiskani in aktivni....

Offtopic, ki je bil vir večine konfliktov je sedaj tako ali tako zaprt in večine niti ne zanima vsebina medtem ko pa vse ostalo je kot vidite v smislu ali bo rdeč ročaj za moj glock 17 izboljšal točnost na 44.9m in ali bi bilo bolje imeti moder ročaj za 24.8m in nato razprava o barvi ročaja... Teme ki se pa res tičejo vseh nas pa razen nekih občasnih predlogov kako kaj naj (drugi) rešijo in redkih izjem, ki kaj pametnega napišejo pa bolj kot ne samevajo.
Odgovori
#14
(01-03-2016, 09:50)JRC Napisal: Kot vem, kmetavz ni enako kmet.
(Mimogrede: tudi jaz sem kmet.)

Izpeljanka kmetavz je prišla iz slabšalnice za kmeta, kolikor je meni znano.
In v naši širši okolici je tudi tisti ki je nekega kmeta označil z nazivom kmetavz, dobil pošteno po kanistru. :-D
Odgovori
#15
Lih kontra dragec moj magisterij ni vreden da si rit z njim obrišeš pa je narejen na KAO priznani Univerzi in za razliko od marsikoga drugega mene definira nekaj povsem drugega kot list papirja pridobljen z levo roko.... Je pa zanimivo, da mene taki posti motijo medtem ko drugi pa berejo isto stvar povsem drugače....
Odgovori
#16
Volvo2: Ja, ampak to ne pomeni, da smo vsi kmetje kmetavzi in da je vsak kmetavz kmet  Mrgreen
Odgovori
#17
(01-03-2016, 09:54)JRC Napisal: Volvo2: Ja, ampak to ne pomeni, da smo vsi kmetje kmetavzi in da je vsak kmetavz kmet  Mrgreen
Midva lahko debatirama v neskončnost, sicer pa naredi preizkus in reči nekomu za katerega si siguren da ni kmet ampak kmetavz in bomo videli ,če se strinja z tem. Mrgreen
Odgovori
#18
Nivo govora je zelo zanima stvar.. skor kot statistika... če je nekdo idiot in mu rečeš da je idiot kakšen nivo govora je to? Forum je vsekakor postal trn v peti mnogim očitno, saj se tu obelodani marsikaj kar jih sedaj ovira sedaj pri njihovem "nategovanju" raje... a ne?: čeprav bi bilo zaradi količine balasta skoraj lažje resetirati forum. - verjamem da nekaterim bi bilo to všeč ja! Podmukla igra ki pa je bila hitro spregledana...
Odgovori
#19
Forum je forum, zadeva za svetovanje, spraševanje, debate. Poglejte malo po drugih forumih, na kakšnem nivoju se vse skupaj dogaja in boste prišli do zaključka, da smo tu še v dokaj blagi obliki!
Je pa res, da se nekatere lahko tudi žali, pa se ne pride do nekega zaključka, ampak še kar nekaj nabijajo!
Aja, a sem mogoče narobe razumel in naj bi bilo strelstvo in ta strelski forum samo za visoko izobražene, ne pa za kmete, kmetavze.
Očitno bi nekateri radi delali vzporednico z golfom, tenisom, itd
Odgovori
#20
Da ne bo pomote: mene forum prav nič ne moti; super mi je, da obstaja, ker sem marsikaj izvedel in spoznal par super ljudi; z nekaterimi se tudi srečal v živo (z nekaterimi upam, da se še bom).
Me pa motijo zmerjanja in žaljivke... in zato podpiram Siriusev poziv, da se s tem neha.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)