Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VABILO na ll krog LIGA REXzero1-2016 Bohinjska Bela
#1
Spoštovani udeleženci LIGE REXzero1...s tem VABILOM vas vabimo na drugi krog Lige REXzero1, ki jo organiziramo na strelišču SV Mlake pri Vipavi. Najboljši tekmovalci prejmejo do tretjega mesta medalje, finalisti prejmejo praktične nagrade podjetja Arex d.o.o.

Org.tekmovanja SDVV Ljubljana
Datum tekmovanja:sobota 02.04.2016
Lokacija tekmovanja: Strelišče SV Mlake pri Vipavi
Začetek tekmovanja: 09,30 uri
Konec tekmovanja: 14,00 uri
Podelitev priznanj:14,30 uri
Vodja tekmovanja:Boris Zafran

Tekmovalne panožne discipline:

1.Revolver VK
2.Pištola VK
3.MK puška 50 m odprta merilna naprava
4.VP puška 100 m
5.OS puška 100 m
6.OS puška 300 m

Pravila za tekmovalce, ki tekmujejo v Ligi je obvezna uporaba pištole REXzero1...za ostale tekmovalce to ne velja.
Tekmovalne discipline za skupni rezltat so naslednje:Pištola/VP puška/OS puška 300 m. ( dovoljen samo sprednji naslon)
V vednost: tokat bomo uporabili nove tarče, ki bodo bolj prilagodljive tekmovalcu.

Za prisotne tekmovalce je obvezna zaščitna oprema zaželjeno je, da se držite navedene ure in ostalih navodil org.


 

Lep pozdrav....
#2
SPOŠTOVANI tekmovalci.....Objavljamo spremembo Liga REX zero1. Tekmovanje bomo PRELOŽILI na DAN: 02.04.2016 sprememba lokacije Mlake pri Vipavi, GLEJ RAZPIS...
Z dnam sobota 26.03.2016 bo na Bledu Tactical Shooting.Razpis sledi. lp

SDVV
#3
Potrditev tekmovanja z dne sobota:02.04.2016...VABLJENI.....SE VIDIMO V SOBOTO NA MLAKAH PRI VIPAVI...Liga REX zero1.Tekmovanje je odprtega značaja....vreme bo sončno in toplo, samo dobra volja in mirna roka. lp :))
#4
Zdravo

v 1 krogu lige je bilo razpisano za 50 m mali kaliber -OPTIKA,sedaj v drugem pa ODPRTI merki. Question
zakaj sprememba? Question
prav tako me zanima ,zakaj sprememba pri OS 100m  in OS 300m, V 1 krogu lige je bil naslon spredaj in zadaj, za 2 krog lige pa je naslon samo spredaj.
moje osebno mnenje je ,da se pravila ne bi smela spreminjati iz kroga v krog lige dokler v tekočem letu lige ni konec.
od 1-10 kroga lige bi le ta morala potekati pod enakimi pravili.

hvala in brez zamere
Lp, Tomaž H.
#5
(30-03-2016, 18:57)ERNESTO Napisal: Zdravo

v 1 krogu lige je bilo razpisano za 50 m mali kaliber -OPTIKA,sedaj v drugem pa ODPRTI merki. Question
zakaj sprememba? Question
prav tako me zanima ,zakaj sprememba pri OS 100m  in OS 300m, V 1 krogu lige je bil naslon spredaj in zadaj, za 2 krog lige pa je naslon samo spredaj.
moje osebno mnenje je ,da se pravila ne bi smela spreminjati iz kroga v krog lige dokler v tekočem letu lige ni konec.
od 1-10 kroga lige bi le ta morala potekati pod enakimi pravili.

hvala in brez zamere

Ernesto, z leti spoznaš zadeve...
#6
(30-03-2016, 19:16)jabolko Napisal:
(30-03-2016, 18:57)ERNESTO Napisal: Zdravo

v 1 krogu lige je bilo razpisano za 50 m mali kaliber -OPTIKA,sedaj v drugem pa ODPRTI merki. Question
zakaj sprememba? Question
prav tako me zanima ,zakaj sprememba pri OS 100m  in OS 300m, V 1 krogu lige je bil naslon spredaj in zadaj, za 2 krog lige pa je naslon samo spredaj.
moje osebno mnenje je ,da se pravila ne bi smela spreminjati iz kroga v krog lige dokler v tekočem letu lige ni konec.
od 1-10 kroga lige bi le ta morala potekati pod enakimi pravili.

hvala in brez zamere

Ernesto, z leti spoznaš zadeve...

in spoznanje da se imaš vso pravico udeležit tega tekmovanja...
#7
Objava uradnih rezultatov panožne zveze SZPS z dne:02.04.2016  Liga REX zero1 Tekmovanje smo izvedli na strelišču SV Mlake pri Vipavi. Vsem udeležencem tekmovanja se zahvaljujemo v imenu podjetja AREX d.o.o. in organizatorja se vidimo naslednjič...hvala. lp

Tekmovalne discipline:

Pištola VK - Liga REX zero1:

1.mesto:Vlado Kržič - 180 krogov
2.mesto:Dean Zarnik - 175 krogov
3.mesto:Marko Zarnik - 171 krogov
4.mesto:Mirko Zalokar - 165 krogov
5.mesto:Luka Štern - 159 krogov

Pištola VK:

1.mesto:Dean Zarnik - 189 krogov
2.mesto:Vlado Kržič - 180 krogov
3.mesto:Marko Zarnik - 174 krogov
4.mesto:Dušan Seražin - 173 krogov
5.mesto:Vinko Pesjak - 168 krogov

Revolver VK:

1.mesto:Vlado Kržič - 179 krogov
2.mesto:Dean Zarnik - 175 krogov
3.mesto:Marko Zarnik - 162 krogov
4.mesto:Vlado Bezek - 156 krogov
5.mesto:Seražin Dušan -145 krogov
              Bruno Petrovič - 145 krogov

MK puška 50m:

1.mesto:Luka Štern - 183 krogov
2.mesto:Vinko Pesjak - 179 krogov
3.mesto:Vlado Bezek - 170 krogov
4.mesto:Dean Zarnik - 165 krogov
5.mesto:Valter Sabadin - 157 krogov

VP puška 100 m:


1.mesto:Vinko Pesjak - 200 krogov
2.mesto:Ervin Černuta - 198 krogov
3.mesto:Vlado Bezek - 195 krogov
4.mesto:Luka Štern - 191 krogov
5.mesto:Dean Zarnik - 190 krogov


OS puška 100m:

1.mesto:Rudi Pogačar - 98 krogov
2.mesto:Valter Sabadin - 96 krogov
3.mesto:Vlado Kržič - 95 krogov
4.mesto:Luka Štern - 93 krogov
5.mesto:Vinko Pesjak - 91 krogov

OS puška 400m:

1.mesto:Luka Štern - 96 krogov
2.mesto:Mirko Zalokar - 95 krogov
3.mesto:Dušan Petek - 93 krogov
4.mesto:Rudi Pogačar - 92 krogov
5.mesto:Valter Sabadin - 89 krogov


Zmagovalec Lige REXzero1 je tekmovalec:Vlado Kržič z 457 točkami ostali sledijo:Dean Zarnik z 445 točkami, Luka Štern z 443 točkami in Marko Zarnik z 432 točkami.Tokrat se je pokazal zelo velik interes za Ligo REXzero1, naslednje tekmovanje vsi tekmovalci Lige prejmejo kape in majice glede prepoznavnosti..hvala.

NASLEDNJI RAZPIS BO OBJAVLJEN 14 DNI PRED TEKMOVANJEM  DATUM JE PREDVIDEN 21.maj.2016. Če bo potreba bomo tekmovanje prestavili v B.B. na dan 23.april. 2016.
#8
Zanimivi rezultati.
V mislih imam primerjavo v prvih dveh disciplinah.
Je mozno dobiti se informacijo s katerimi pistolami so streljali v drugi disciplini?
Ker so isti strelci streljali vk pistolo najbrz s svojimi, je potem neka okvirna primerjava med rexom in ostalimi?
#9
(03-04-2016, 20:22)JRC Napisal: Zanimivi rezultati.
V mislih imam primerjavo v prvih dveh disciplinah.
Je mozno dobiti se informacijo s katerimi pistolami so streljali v drugi disciplini?
Ker so isti strelci streljali vk pistolo najbrz s svojimi, je potem neka okvirna primerjava med rexom in ostalimi?

Jaz na primer sem streljal samo z Rexom (180), SS-X5 je tokrat počival.

LP
#10
Ah, skoda... Mene namrec firbec matra koliko se pozna razlika med arexom in kaksno bolj znanim proizvajalcem. In seveda tudi med 5" in 6" (ceprav to lahko sedaj ugotavljam na svojih tanfoglio pistolah, ampak nisem jaz neka referenca).
Hvala.
#11
JRC...odvisno je kdo drži v roki pištolo.... tukaj je primerjava 100 % Rexa je pač potrebno malo dodelat na primer, če začnemo samo pri zamenjavi prednje in zadnje merilne naprave ....ostalo se pa postopoma nadaljuje.Lado je naredil test različnega streliva, brez zastojev in dosegel odličen rezultat..tako, da je Rex zelo dobra pištola, ki bo z časoma pridobila svojo kvaliteto in ponos Arexa.lp
#12
To mi je povsem jasno, da je strelec tisti, ki vpliva - ravno zato so mi zanimivi rezultati teh tekem, kjer isti strelec uporablja rexa in nekaj drugega v drugi disciplini.
#13
Ja seveda, če imaš malo predelano, nastavljivi merki i.t.d.
Rad bi opomnil na mnogo napak pri ocenjevanju tarč.
Ocenjevalec bi moral dodobra poznati pravila in kriterije, kajne Boris?
#14
(04-04-2016, 10:06)Baron von st Napisal: Rad bi opomnil na mnogo napak pri ocenjevanju tarč.
Ocenjevalec bi moral dodobra poznati pravila in kriterije, kajne Boris?

Luka, mogoče pa so kriva pravila, ki se sproti prilagajajo in nisi seznanjen z njimi! Mrgreen
#15
Luka nič nisi bil prikrajšan tudi,če bi ti štel en krog več ne bi zmagal bilo je preveč razlike saj si bil o tem seznanjen. lp
#16
Strela, mislim da ni imel v mislih zmago. Po moje gre bolj za dejstvo, da se ni ocenjevalo pravilno, kar meče slabo luč na tekmo.

"Meni je štel enega premalo, kaj pa če je onemu štel enega preveč? Skupaj pa je imel ravno toliko, da je zmagal?"  Če razumeš kaj hočem povedati.
#17
(04-04-2016, 15:34)Bobo Napisal: Strela, mislim da ni imel v mislih zmago. Po moje gre bolj za dejstvo, da se ni ocenjevalo pravilno, kar meče slabo luč na tekmo.

"Meni je štel enega premalo, kaj pa če je onemu štel enega preveč? Skupaj pa je imel ravno toliko, da je zmagal?"  Če razumeš kaj hočem povedati.

Da se nebi preveč razpisali o teoriji zarote in ker sem vpleten v to:

Luka v kategoriji OS 100m ni uspel s pritožbo za en krog, jaz sem imel pripombo za dva kroga, ki sta bila na meji, a tudi nisem uspel in se nisem metal po tleh. V obeh primerih bi Luka ostal na 4. mestu, jaz pa na 3. Namigovanje o morebitni "kuhinji" pri rezultatih je neupravičeno.

LP, Vlado Kržič
#18
Vlado jaz ne namigujem nič. Tekmovalec je napisal, da ni bilo Ok ocenjevanje. Jaz zraven nisem bil in ne morem komentirati ali je ali ni bilo OK, zato se v ta del ne bom spuščal. Če boš še 1x prebral moj post ti bo jasno kaj sem hotel napisati.

Eno je če se nekdo ne strinja z oceno in se pritoži, kar se običajno na licu mesta uredi (in kot ti praviš se je), drugo pa je če po tekmi tekmovalci postajo, da se ni ocenjevalo pravilno. To potem meče slabo luč, zato je prav da se pojasni. Tako je zdaj jasno, da je bilo ocenjevanje Ok, očitno pa se tekmovalec ni strinjal s tem in je zato napisal post.

Jbg vedno se bo našel kdo, ki se ne bo strinjal s sodniško odločitvijo. Običajno ko se sodnik zmoti v korist strelca se nihče ne pritoži in zahteva popravek v svojo škodo. :)
#19
Pozdravljeni kolegi strelci.

Z bratom sva tekmovala v obeh disciplinah 
Pištola REX zero 1 (standard, tov. proženje + nastavljivi merki) - do sedaj izstreljeno le 200 kom
VK pištola - CZ 85b  (standard, tov. proženje + nastavljivi merki ) - do sedaj cca 12.000 kom

Težko bi primerjala med seboj pištole le na podlagi doseženih rezultatov .... ???
Ali pa naprimer na podlagi dolžine cevi (REX - 108 mm , CZ 85 - 120 mm), seveda je  
precej odvisno tudi od teže proženja in "kilometrine" posamezne pištole.
Osebno se nama zdi REX odlična "delovna pištola", ki je za ( precizno streljanje ) zanesljiva in natančna, vredna svojega denarja. Od samega začetka se ves čas dodatno izpopolnjuje in nadgrajuje ! Dajmo pištoli čas ! 
A ne bi bilo lepo, če bi prišli še modeli s 5" ali 6" cevjo, mogoče je že tudi v načrtu model REX zero 2 ..... 

LP Marko (in Dean)
#20
Hvala za mnenje.
Vedno bolj se mi dozdeva, da bom šel kmalu spet po nabavno dovoljenje  Whistle
Saj ne, da bi rabil rexa, ampak da podprem domačega proizvajalca.

Menjam Glock 17L (spedenan pri Jerni, postreljenih manj kot 500 nabojev) za Rex Zero 1, če koga zanima?




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)