Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero strelivo 9/19 mnenja, pripombe.
#81
v grosuplju po 0,193 eur/kom za +2.000kom
Odgovori
#82
(11-12-2018, 22:12)kn3z007 Napisal: Hvala vsem. 
Kje v Ljubljani ali okolici kupujete večjo količino in je kljub temu cena še vedno ok?

Dokaj blizu LJ v Grosuplju imaš Matica, Matic je zakon pokliči ga pa bo poštimal..
https://www.facebook.com/trgovinalovec

LP

(11-12-2018, 22:28)Zlatgol Napisal:
(11-12-2018, 22:12)kn3z007 Napisal: Hvala vsem. 
Kje v Ljubljani ali okolici kupujete večjo količino in je kljub temu cena še vedno ok?

Dokaj blizu LJ v Grosuplju imaš Matica, Matic je zakon pokliči ga pa bo poštimal..
https://www.facebook.com/trgovinalovec

LP

https://www.strelec.si/forum/thread-22503.html

(11-12-2018, 22:12)kn3z007 Napisal: Hvala vsem. 
Kje v Ljubljani ali okolici kupujete večjo količino in je kljub temu cena še vedno ok?

Jaz ponavadi v Celju, ker mi je pač bližje

www.nold.si

LP
Odgovori
#83
(11-12-2018, 22:12)kn3z007 Napisal: Hvala vsem. 
Kje v Ljubljani ali okolici kupujete večjo količino in je kljub temu cena še vedno ok?

 Saj cena za večjo količino je kljub temu zmeri ok,  kot za manjšo se ti ne zdi Doh
Odgovori
#84
(11-12-2018, 16:23)kn3z007 Napisal: Da potegnem temo iz naftalina.
Katero strelivo priporočate za treninge? V strelstvu sem dokaj nov, kupoval jih bom po 1.000 kosov hkrati, da ne bom vsak teden visel v trgovini. Seveda iščem nek price/performance tip. Cene iz teme še veljajo?

Hvala.

Se en + za nold v Celju.
Ugodna cena za S&B po 250 kos za 8+ skatlic (2.000+ kom).
To je siver ca. 35 - 40 min iz LJ. 
V LJ pa imas cesar shop, ne vem ce ima kak popust za vecjo kolicino. Poklici, pisi gospod je top, se da marsikaj zmenit.
Odgovori
#85
S&B za moje pojme top!

Trenutno v LJ in okolici S&B strelivo pri nas, Marinč - Grosuplje = 0.193€/kom za karton 2000kom.

Opcije so tudi TOP SHOT po 0.20€ za enako količino, opcija tudi S&B pakirano po 50kom, cene podobne.. 

12min z LJ, 3min z AC.
TRGOVINA LOVEC GROSUPLJE

T: 01 7862 063 G: 041 760 654 G: 041 662 642 E: info@lovec-arms.com
W: lovec-arms.com F: facebook
Odgovori
#86
kljub temu, da sem bolj amaterske sorte sem do sedaj ugotovil naslednje...

kar se streliva tiče je najbolje kupiti par kosov nabojev različnih proizvajalcev, različnih tež in oblik krogle,
ter nato iz naslona preizkusiti, kako različno strelivo grupira v danem kosu orožja.

vsakemu orožju paše nekaj drugega, tako da posploševanja glede ustreznosti ni.

po pregledu rezultatov iz naslona lahko strelivo sortiraš glede na price-performance in potem streljaš to...


spodnja slika dovolj jasno pokaže kako je grupa odvisna od vrste streliva, vse streljano z isto pištolo iz naslona.

[Image: collage-strelivo.jpg]
Odgovori
#87
(12-12-2018, 09:10)elo Napisal: kljub temu, da sem bolj amaterske sorte sem do sedaj ugotovil naslednje...

kar se streliva tiče je najbolje kupiti par kosov nabojev različnih proizvajalcev, različnih tež in oblik krogle,
ter nato iz naslona preizkusiti, kako različno strelivo grupira v danem kosu orožja.

vsakemu orožju paše nekaj drugega, tako da posploševanja glede ustreznosti ni.

po pregledu rezultatov iz naslona lahko strelivo sortiraš glede na price-performance in potem streljaš to...


spodnja slika dovolj jasno pokaže kako je grupa odvisna od vrste streliva, vse streljano z isto pištolo iz naslona.

[Image: collage-strelivo.jpg]

Ko ti tako grupira 'iz roke' si car ;)
Je pa zanimiv test.
Ves mogoce katera kombinacija je katera? Bolj iz firbca sprasujem.
Odgovori
#88
Je..š naslon! Velik streljat pa kmalu pride grupa!
Pa potem prideš tudi do zaključka, da od municije sploh ni toliko odvisno! :)):))
Odgovori
#89
Streljanje pištole z naslona ni u redu...Rest  ali ti naredi test denimo Turist in podobni ki obvladajo
pa navsezadnje ti je povedal ni treba testa :))
Odgovori
#90
Fantje ne se kregat. Jaz in moja druščina v prvi ekipi SD Proarmis, ki je zmagala v kategorija pištola streljamo s STV. Sami presodite kupite škatlico in se čudite. Popolnoma dovolj dobro in za to ceno. [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan
Društvo, ki promovira strelski šport - Spletna stran - PractiScore
Odgovori
#91
(12-12-2018, 18:41)SD Proarmis Napisal: Fantje ne se kregat. Jaz in moja druščina v prvi ekipi SD Proarmis, ki je zmagala v kategorija pištola streljamo s STV. Sami presodite kupite škatlico in se čudite. Popolnoma dovolj dobro in za to ceno. [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan

 Te pobakrene krogle so mi pa nekam znane he he :))
Odgovori
#92
(12-12-2018, 21:26)jabolko Napisal:
(12-12-2018, 18:41)SD Proarmis Napisal: Fantje ne se kregat. Jaz in moja druščina v prvi ekipi SD Proarmis, ki je zmagala v kategorija pištola streljamo s STV. Sami presodite kupite škatlico in se čudite. Popolnoma dovolj dobro in za to ceno. [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan

 Te pobakrene krogle so mi pa nekam znane he he :))

Bojan jih hvali, izgleda so boljše kot tiste iz "zgodovine" ko ni bilo ravno vse na nivoju..
No verjamem Bojanu, da so poštimali proizvodnjo..
LP
Odgovori
#93
(12-12-2018, 18:41)SD Proarmis Napisal: Fantje ne se kregat. Jaz in moja druščina v prvi ekipi SD Proarmis, ki je zmagala v kategorija pištola streljamo s STV. Sami presodite kupite škatlico in se čudite. Popolnoma dovolj dobro in za to ceno. [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan

Bojan, zrihtaj da bomo imeli tako ceno ko vojska, 0,10 € na kom ;)
Odgovori
#94
Tako ceno in še boljši naboj v vseh pogledih lahko dosežeš če boš polnil strelivo. Hand
Odgovori
#95
(12-12-2018, 11:39)MarkB Napisal: Ko ti tako grupira 'iz roke' si car ;)
Je pa zanimiv test.
Ves mogoce katera kombinacija je katera? Bolj iz firbca sprasujem.

seveda, izvoli:

vse krogle H&N HP, smodnik Vihtavuori, streljano iz Sig Sauer P210 supertarget, OAL naboja 28.15mm

spodaj desno: 100gr, 4.8gr N340
spodaj v sredini: 125gr, 4.3gr N340
spodaj levo: 100gr, 5.6gr N340
zgoraj desno: 125gr, 3.6gr N320
zgoraj levo: 125gr, 3.9gr N320

se strinjam, če bi iz roke takole grupiral bi über-car! :)

kot sem napisal, ker sem zelenec v reloadingu sem se pač odločil testirati kaj in kako prebavlja moja dotična pištola.
polnitve, ki so trosile po tarči so imele tudi zelo veliko hitrost, vse nad 400m/s.


glede streliva, ki ga omenja Bojan iz Proarmisa pa:
res je, gre za presenetljivo natančno strelivo.
problem je v tem, da jo moja P210 ne prebavlja. na vsakih 5 nabojev moram dvakrat dodatno ročno napeti kladivce in ponoviti strel.
ko sem obupal nad kombinacijo STV in P210 sem za hec spražil 10 nabojev iz TS75 Orange, brez da bi sploh gledal skozi spektiv.
ko pa pogledam po koncu, 95 krogov. iz roke, ne iz resta... :)
Odgovori
#96
(13-12-2018, 08:53)elo Napisal:
(12-12-2018, 11:39)MarkB Napisal: Ko ti tako grupira 'iz roke' si car ;)
Je pa zanimiv test.
Ves mogoce katera kombinacija je katera? Bolj iz firbca sprasujem.

seveda, izvoli:

vse krogle H&N HP, smodnik Vihtavuori, streljano iz Sig Sauer P210 supertarget, OAL naboja 28.15mm

spodaj desno: 100gr, 4.8gr N340
spodaj v sredini: 125gr, 4.3gr N340
spodaj levo: 100gr, 5.6gr N340
zgoraj desno: 125gr, 3.6gr N320
zgoraj levo: 125gr, 3.9gr N320

se strinjam, če bi iz roke takole grupiral bi über-car! :)

kot sem napisal, ker sem zelenec v reloadingu sem se pač odločil testirati kaj in kako prebavlja moja dotična pištola.
polnitve, ki so trosile po tarči so imele tudi zelo veliko hitrost, vse nad 400m/s.


glede streliva, ki ga omenja Bojan iz Proarmisa pa:
res je, gre za presenetljivo natančno strelivo.
problem je v tem, da jo moja P210 ne prebavlja. na vsakih 5 nabojev moram dvakrat dodatno ročno napeti kladivce in ponoviti strel.
ko sem obupal nad kombinacijo STV in P210 sem za hec spražil 10 nabojev iz TS75 Orange, brez da bi sploh gledal skozi spektiv.
ko pa pogledam po koncu, 95 krogov. iz roke, ne iz resta... :)

Hvala.

(13-12-2018, 00:51)jabolko Napisal: Tako ceno in še boljši naboj v vseh pogledih lahko dosežeš če boš polnil strelivo. Hand

Ja tako pravijo.
Žal nimam prostora za ta hec. Drugace bi z veseljem.
Mogoce pa Bojan kaj 'zrihta' ;)

Grem, da vec ne smetim po temi.
Odgovori
#97
Drži ja nimam prostora pravijo največkrat Hand
Odgovori
#98
... je pa tukaj še tudi finančni vidik ...

... da začneš polniti moraš narediti izpit, kupiti opremo, sestavine ...

... in sem si nekako izračunal, da se mi "pokrije" pri ceni 0,1€/kom šele po 7.000 kosih ...

... upoštevati pa moraš še čas, ki ga za to porabiš (oz. izgubiš za druge stvari) ...

... zaključek: za "normalnega" strelca je bolje najti cenejše tovarniško strelivo kot polniti sam ...

lp upor500
Odgovori
#99
(11-12-2018, 22:58)jabolko Napisal:
(11-12-2018, 22:12)kn3z007 Napisal: Hvala vsem. 
Kje v Ljubljani ali okolici kupujete večjo količino in je kljub temu cena še vedno ok?

 Saj cena za večjo količino je kljub temu zmeri ok,  kot za manjšo se ti ne zdi Doh

(12-12-2018, 18:41)SD Proarmis Napisal: Fantje ne se kregat. Jaz in moja druščina v prvi ekipi SD Proarmis, ki je zmagala v kategorija pištola streljamo s STV. Sami presodite kupite škatlico in se čudite. Popolnoma dovolj dobro in za to ceno. [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan

Bojan pozdravljen.

Hvala za info. Bova sigurno v kontaktu čez kak mesec. 
Če ne drugega jih vzamem testno 200 kosov, da vidim kako se obnesejo. Cena je, priznam, zelo zanimiva.
Odgovori
(13-12-2018, 13:06)upor500 Napisal: ... je pa tukaj še tudi finančni vidik ...

... da začneš polniti moraš narediti izpit, kupiti opremo, sestavine ...

... in sem si nekako izračunal, da se mi "pokrije" pri ceni 0,1€/kom šele po 7.000 kosih ...

... upoštevati pa moraš še čas, ki ga za to porabiš (oz. izgubiš za druge stvari) ...

... zaključek: za "normalnega" strelca je bolje najti cenejše tovarniško strelivo kot polniti sam ...

lp upor500

Drži samo polniš lahko  denimo z prešo  Rcbs Partner in kompletom Lejevih matric kar je 200e in še kaka malenkost 
pa bo naboj popolnoma ustrezen...in tu ne velja tvoja številka 7.000kosov niti pod razno.

Treba tud povedat da je to sila zanimivo ko ustvariš boljši in cenejši naboj kot se kupi...

Navsezadnje namesto tv ali gostilne zvečer narediš 100 nabojev kar ti uzame pol ure na način ki 
sem ga navedel...seveda ko obvladaš ampak v temu je čar zadeve a ne in po drugi strani žena in otroci
ukolikor so bodo sila zadovoljni ker bo ati zgodaj doma kar tudi ni za zanemarit. Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)