Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero strelivo 9/19 mnenja, pripombe.
(13-12-2018, 12:52)jabolko Napisal: Drži ja nimam prostora pravijo največkrat Hand

V stanovanju malce tezje.
V bajti pa bi zagotovo slo.
Ostale stvari... izpit, oprema... ni panike.
Odgovori
Smile 
... pri nabavni ceni 0,183€/kom velja ...  :-D

lp upor500
Odgovori
Brez nekega groznega naprezanja in barantanja za sestavne dele sam naredim 9x19 za 8,68 centa.

Pa pojdimo po vrsti:
Krogla by MiHec: 4,5c
S&B netilka: 3,15c ( cena na spletu pri Proarmisu)
Smodnik Cheddite 50€/kg Koptex 3,9gr kar znese 1,3c

.38 special WC me pa cent dražje pride.
Sw mi ne splača trenirat z mk kratkocevno.
Odgovori
Reloading je dodaten hobi znotraj strelskega hobija. Ne da se vsega v življenju ovrednotiti. Verjamem pa da enim pač ni do tega, ali pa nimajo časa. Tudi to je ok.
Odgovori
(13-12-2018, 14:37)mkosir Napisal: Brez nekega groznega naprezanja in barantanja za sestavne dele sam naredim 9x19 za 8,68 centa.

Pa pojdimo po vrsti:
Krogla by MiHec: 4,5c
S&B netilka: 3,15c ( cena na spletu pri Proarmisu)
Smodnik Cheddite 50€/kg Koptex 3,9gr kar znese 1,3c

.38 special WC me pa cent dražje pride.
Sw mi ne splača trenirat z mk kratkocevno.

Da imaš primerjavo jabolka-jabolka, moraš prišteti še ceno tulca: 0,0525 € / tulec.
To ti da ceno, 0,14 €/naboj.  Do 0,19 € manjka zelo malo.
Odgovori
da se pripogneš in ga pobereš običajno ne stane 5 centov...
Odgovori
0,05 € niti ni dosti za nekaj kar lahko veckrat uporabis.
Odgovori
(13-12-2018, 16:55)Kristian Napisal: da se pripogneš in ga pobereš običajno ne stane 5 centov...

... ampak nekateri od teh pobranih tudi niso za uporabo ...

... no, pa smo spet zašli ... povzetek: poceni in dobro strelivo 9x19 sta S&B in STV, še cenejše je lastno polnjenje, odločitev kako in kaj pa je prepuščena vsakemu posamezniku ...

lp upor500
Odgovori
evo... da ne bom samo provociral... ob delovni obremenitvi, urnikih in še času ki ga moraš nameniti za družino priznam da sem tudi sam večkrat že pomislil da kupiš strelivo, sploh tako ki se po ceni približa polnjenemu. Recimo 9mm in pa včasih tudi .223rem. Seveda bo marsikdo rekel "ja, pa zvečer narediš, ko gredo otroci spat" ampak je žal tako da so večerne ure rezervirane za delo na projektih, ki jih v službenem času nisem uspel zaključit. Če pa že imam frej, sta otroški sobi lih pod podstrešno polnilnico in z Dillonom brez dileme zbudim delo v prvih 10minutah dela.

Zato sem jeseni večino prestreljal z PP22 puško in MK strelivom, ne samo ker mi je bilo všeč, ampak ker sem v tistih redkih trenutkih, ki sem si jih lahko vzel, pobral spakirano torbo, vrgel notri 2 škatli streliva in šibal ...

sorry za offtopic
Odgovori
Tinček, si ga pa mal mim pihnu! Da izpustiš gostilno pa ne gre! Rajši kupiš bolj zmogljivo prešo in potem v istem času opraviš oboje!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(13-12-2018, 19:35):hand:turist Napisal: Tinček, si ga pa mal mim pihnu! Da izpustiš gostilno pa ne gre! Rajši kupiš bolj zmogljivo prešo in potem v istem času opraviš oboje!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk

Hand Clap
Odgovori
(13-12-2018, 19:35)turist Napisal: Tinček, si ga pa mal mim pihnu! Da izpustiš gostilno pa ne gre! Rajši kupiš bolj zmogljivo prešo in potem v istem času opraviš oboje! ...
... da še jaz nekaj vprašam:
Opcija 1: z reloadom začneš npr. ob 21:00 (ko otroci že spijo)... ko končaš ob 22:00, a te žena še spusti v gostilno?
Opcija 2: najprej greš v gostilno, potem prideš domov in začneš z reloadanjem ... kakšna je konstantnost polnitve?
lp upor500

... spet smo skrenili ...  Doh

lp upor500
Odgovori
Že opcija 1 ne drži. Sta otroka že oba čez 20!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
(12-12-2018, 22:58)MarkB Napisal:
(12-12-2018, 18:41)SD Proarmis Napisal: Fantje ne se kregat. Jaz in moja druščina v prvi ekipi SD Proarmis, ki je zmagala v kategorija pištola streljamo s STV. Sami presodite kupite škatlico in se čudite. Popolnoma dovolj dobro in za to ceno. [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan

Bojan, zrihtaj da bomo imeli tako ceno ko vojska, 0,10 € na kom ;)

Žal. Tudi vojska jih ne dobi brez DDV po o'10€ kljub temu, da jih vzame cca 2.000.000 letno. Ne moremo se pa primerjat z vojsko in policijo glede količin.
 Ja tako kot je Jabolko omenil, da so mu krogle znane je res, da so delno losove krogle v STV nabojih. Smodnik pa Lovex. Precej prijaznejša polnitev kot v prejšnjih nabojih. 
Sam sem v protestiral pri dobavitelju, da so polnitve premočne in so rekli, da ne morejo samo za nas spreminjat polnitve. Zgleda, da se je še kdo bunil in so naredili popolnoma nov naboj. Moram priznat, da so zadeli.
Društvo, ki promovira strelski šport - Spletna stran - PractiScore
Odgovori
(16-12-2018, 11:23)SD Proarmis Napisal: Sam sem v protestiral pri dobavitelju, da so polnitve premočne in so rekli, da ne morejo samo za nas spreminjat polnitve. Zgleda, da se je še kdo bunil in so naredili popolnoma nov naboj. Moram priznat, da so zadeli.

Kaj pa tiste probleme s kakovostjo / varnostjo STV streliva izpred leta in pol so uspešno odpravili?
Na tem forumu je bilo veliko govora o tem, nisem pa zasledil, da bi se dobavitelj posipal s pepelom in ustrezno ukrepal v svojem proizvodnem procesu ter zagotovil, da so napake odstranjene.

Če se ne motim, je šlo za tulce brez luknjice skozi katero netilka vžge smodnik.
Odgovori
(12-12-2018, 18:41)SD Proarmis Napisal: Fantje ne se kregat. Jaz in moja druščina v prvi ekipi SD Proarmis, ki je zmagala v kategorija pištola streljamo s STV. Sami presodite kupite škatlico in se čudite. Popolnoma dovolj dobro in za to ceno. [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan
A jih preložite v druge škatlice, ker jih na tekmah AA ni videti?

Poslano z mojega SM-G965F z uporabo Tapatalk
Odgovori
(12-12-2018, 18:41)SD Proarmis Napisal:  [Image: stv_scorpio_9mm_luger_9x19.jpg]

https://www.proarmis.si/strelivo/krogeln...attr_0=200

lp Bojan

 Hoj, ali ima kdo tole v CZ 75 B in kako se obnese ?
Odgovori
Iz ransom resta je grupa velika kot muš
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
kaj je ''muš'' ?
Odgovori
(31-10-2019, 13:28)JureD Napisal: kaj je ''muš'' ?
Osel...ali Muš Shifty


Priponke Male slike
   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)