Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelišča SV (Bile, Lipe, Bač)
#1
Pozdravljeni vsi. 
Sem novinec v strelskih vodah. Ravnokar sem dokončal papirologijo, kupil svoj prvi kos (Zastava M21 z dolgo cevjo) in municijo, sedaj pa imam težavo...

Kje pri vragu v SLO lahko sploh streljaš na 100m+? Oziroma kje razen na Rudniku je strelišče primerno za dolgocevno orožje?

Prihajam iz Cerknice in vsake poti dlje stran so mi odveč. Zakaj? Če že grem recimo v Ljubljano streljat, bom šel verjetno še kaj po drugih opravkih in orožje puščat v avtu mi daje nek nelagoden občutek in tega nočem prakticirat... Kjerkoli bližje pa so strelišča le za MK ali pa za kratkocevno orožje, kar mi ne pomaga dosti, ker mislim, da nima smisla streljat s puško na manj kot 50m. 

Glede strelišča za lastne potrebe sem prebral celoten forum in mi je stvar kristalno jasna, vendar zaenkrat to še ni izvedljivo (moram narediti nasip na lastni parceli sredi gozda, pripravit table, trak,... Bo še nekaj časa trajalo)...

Ker iščem začasno rešitev me zanima naslednje:
Kako je s civilno uporabo strelišč SV? Bač, Bile, Lipe, Bloška polica? Te lokacije so v moji neposredni okolici in so lahko dostopne. Ali je civilna uporaba teh strelišč sploh možna? Nikjer na forumu niti na spletu namreč ne najdem govora o tem. 
Ali je sploh možno, da letiš na Bloško al pa na Bile/Lipe in pok pok pok... Verjetno ni tako simpl vse skupaj... ali pač? 


Za vašo pomoč in odgovore se vnaprej zahvaljujem.

Lp
Kristjan
Odgovori
#2
Ravno pred nekaj urami sem se vrnil iz Bača, kjer se je streljalo. Ostrostrelci so imeli kar dolge razdalje (za naše razmere), tisti, ki imamo pa malo krajše, smo pa celo streljali na padajoče tarče na 100, 200 in 300 metrih.

Ta strelišča dobijo razna strelišča v uporabo pretežno ob sobotah. Po mojih izkušnjah pa to niso najbolj hermetično zaprte skupine in se da pogosto priključiti kot gost. Se ti pa splača izvohat kako dobro družbo in z njo hoditi pokat. Razpored društev na streliščih je verjetno na voljo bolj samo insiderjem, ampak zadeva nikakor ni vojna tajna, tako da jo bo mogoče lahko kdo objavil.

Kot Cerkničan imaš definitivno eno boljših izhodišč za dolge proge.
Odgovori
#3
Samo čekiraj na forumu kje in kdaj se kaj dogaja pa gas v akcijo!!
Odgovori
#4
Živjo,

jaja saj čekiram forum. 
Samo kar je takega že od 2015 ni bilo nič hehe.

Bi bil zelo hvaležen, če bi mi lahko kdo tu na forumu sporočil kadar bo kaj takega na kakšnem od teh strelišč. 

@romunov
Ali imaš ti kakšne informacije kdaj bo kaj takega spet na katerem od teh strelišč (Bile, Bač, Lipe, Bloška)? Ali te sproti obvestijo in povabijo?


P.S. v katerem podforumu se ponavadi to najpogosteje objavlja? Napovedniki mislim o tovrstnih streljanjih....


Hvala vnaprej
Lp
Odgovori
#5
http://www.strelec.si/forum/showthread.php?tid=16188
Odgovori
#6
Zanimivo. 
Samo to je tekma. Nemorem na tekmo s puško, ki sploh umerjena ni... Bom streljal na svojo tarčo, zadeval pa sosedovo. Samo nekaj pokat se mi zdi pa nesmiselno. :)

Dejansko ni prostora v tej SLO kjer bi sploh lahko prišel in umeril svoje orožje brez, da bi moral čakat tedne, morda mesece, da se pojavi en odprt trening nekje na primernem strelišču...
To se mi zdi res čudno. 
Zgleda mi ne ostane drugega kot čakat, da se nekaj pojavi in upat, da pridem zraven...
Odgovori
#7
Pa probaj tukaj,da se boš napokal.
http://www.siegert.at/wp/de-zangtal/
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#8
(19-03-2016, 20:37)KristjanS Napisal: Kje pri vragu v SLO lahko sploh streljaš na 100m+? Oziroma kje razen na Rudniku je strelišče primerno za dolgocevno orožje?

Prihajam iz Cerknice in vsake poti dlje stran so mi odveč. Zakaj? Če že grem recimo v Ljubljano streljat, bom šel verjetno še kaj po drugih opravkih in orožje puščat v avtu mi daje nek nelagoden občutek in tega nočem prakticirat... Kjerkoli bližje pa so strelišča le za MK ali pa za kratkocevno orožje, kar mi ne pomaga dosti, ker mislim, da nima smisla streljat s puško na manj kot 50m. 


Kristjan

za na dobrih 100m imas strelisce 5 kilometrov stran na Uncu
l.p.
Odgovori
#9
Tja nemoreš it streljat kar tako, če nisi član njihovega kluba. 
Švercat se pa nočem (sem prepošten)... Tja grem lahko le, če bi mi lastnik dovolil ampak zaenkrat ne dovoli, ker je strelišče za lastne potrebe (potrebe kluba).
Strelja se tam pa na 150m lahko. Sem bil večkrat seveda v spremstvu... 


Lp
Odgovori
#10
(20-03-2016, 08:58)KristjanS Napisal: Tja nemoreš it streljat kar tako, če nisi član njihovega kluba. 
Švercat se pa nočem (sem prepošten)... Tja grem lahko le, če bi mi lastnik dovolil ampak zaenkrat ne dovoli, ker je strelišče za lastne potrebe (potrebe kluba).
Strelja se tam pa na 150m lahko. Sem bil večkrat seveda v spremstvu... 


Lp

A drugače pa si član kakega kluba; ali pa si dobil nabavno dovoljenje brez potrdila o članstvu v strelskem klubu?
Odgovori
#11
V društvu BUM BUM sem. Pri Markotu. 

On sicer ima strelišče samo je za kratkocevne. S puško nimaš kaj delat tam :)
Odgovori
#12
Ja pa se vpiši v SD MUŠ, tam se zelo ukvarjajo z dolgocevnim in velikimi razdaljami. A je problem? Hand
Odgovori
#13
Kolikor vem naslednji vpisi šele 2017...
Pa tudi nevem, če me bodo sprejeli, ker sem imel dve šansi za včlanitev že pa sem jih preskočil... enkrat zaradi financ, drugič zaradi nekih drugih interesov,.... :)
Odgovori
#14
Kot vem, lahko na Rudniku nastrelis pusko na 100m.
Spektiv lahko dobis tam in za zacetek nekaj je, a ni?
Odgovori
#15
Ja ja seveda nekaj je. 
Tja bom tudi šel en dan, ker druge možnosti nimam. Samo za to v Ljubljano hodit mi je malo tako.. Kot sem napisal, če sem v Lj grem še po kakih drugih opravkih in puščat orožje v avtu brez nadzora mi ni glih v interesu (morda pretiravam ampak pri današnji družbi in današnji kulturi nikoli ne veš in ni odveč bit previden).

Drugače pa tekom 2 tednov bo imel kolega na voljo kamjon in mi bo v gozd na parcelo pripeljal en kason zemlje in peska oziroma šare, da mi nasuje. Potem pa bom tam naredil za lastne potrebe strelišče. Je treba izkoristit to možnost dokler jo v kakšni dopolnitvi zakona črno na belem ne prepovejo, ker se vse zaostruje.
Tam si bom uredil na 100-200m dolžine odvisno od tega kako gredo sosednje parcele. Moram do takrat še malo preštudirat in ogledat teren. ::) juhej hehe
Odgovori
#16
Da nisi vse prevec zakompliciral, tu je dovolj informacij kje in kako se strelja v slo, ce si sam ne bos pomagal, tudi tu ne bos dobil konkretne pomoci ?
Odgovori
#17
temu se reče v jeziku južnih slovanov "on bi da jebe a da ne uđe"...
če se ti ne da vozit na strelišče, ali pa se ti ne da plačat teh100€ članarine, je edina možnost da si na parceli narediš teh 200m kot si omenil.
Odgovori
#18
Potem pa nas povabi, da se stestira klima....
Odgovori
#19
Ni mi problem plačat članarine ::)
Seveda brez nič ni nič. To je jasno. Samo iščem pač možnosti v bližini svojega kraja, ne pa 50+km stran :)Tisti zemljevid tu na strelec.si je sicer zelo koristen. Sem ga pregledal :)
Odgovori
#20
poglej na to drugače... ker se moraš vozit x km, ti to daje priložnost, da si doma urediš strelišče, kar pa večini, ki živimo v bolj urbanem okolju ni dosegljivo... in se spet vozimo vsaj 50km da pridemo do primernega strelišča :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)