Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelišča SV (Bile, Lipe, Bač)
#21
(20-03-2016, 09:43)KristjanS Napisal: Ja ja seveda nekaj je. 
Tja bom tudi šel en dan, ker druge možnosti nimam. Samo za to v Ljubljano hodit mi je malo tako.. Kot sem napisal, če sem v Lj grem še po kakih drugih opravkih in puščat orožje v avtu brez nadzora mi ni glih v interesu (morda pretiravam ampak pri današnji družbi in današnji kulturi nikoli ne veš in ni odveč bit previden).

Drugače pa tekom 2 tednov bo imel kolega na voljo kamjon in mi bo v gozd na parcelo pripeljal en kason zemlje in peska oziroma šare, da mi nasuje. Potem pa bom tam naredil za lastne potrebe strelišče. Je treba izkoristit to možnost dokler jo v kakšni dopolnitvi zakona črno na belem ne prepovejo, ker se vse zaostruje.
Tam si bom uredil na 100-200m dolžine odvisno od tega kako gredo sosednje parcele. Moram do takrat še malo preštudirat in ogledat teren. ::) juhej hehe

Kar študiraj, itak ti bodo pol povedali kvazi mojstri kako in kaj, pazi da ne boš nazaj v prvotno stanje zadevo spravljav...tak primir je že bil ga poznam...
Odgovori
#22
To je res. 
To pri sebi si bom sigurno uredil. Do takrat pa bodo pač mogli padat km in dogovarjanja za termine ::)
Seveda pri sebi nebom nič zidal, nič postavljal in spreminjal namembnosti parcele. Samo zavarovanje območja, en kup nasutega materiala v kolikor ne najdem prostora s hirbom v ozadju na parceli, javil na PP in UE in to je to. Kolikor sem razbral iz foruma je to vse kar je potrebno.

Ko bodo kakšni treningi na počku pa se priporočam, da me kdo od forumašev obvesti v kolikor nebo dogodek zapisan na samem forumu :)
Odgovori
#23
(20-03-2016, 12:34)KristjanS Napisal: To je res. 
To pri sebi si bom sigurno uredil. Do takrat pa bodo pač mogli padat km in dogovarjanja za termine ::)
Seveda pri sebi nebom nič zidal, nič postavljal in spreminjal namembnosti parcele. Samo zavarovanje območja, en kup nasutega materiala v kolikor ne najdem prostora s hirbom v ozadju na parceli, javil na PP in UE in to je to. Kolikor sem razbral iz foruma je to vse kar je potrebno.

Ko bodo kakšni treningi na počku pa se priporočam, da me kdo od forumašev obvesti v kolikor nebo dogodek zapisan na samem forumu :)

Po zakonu nisi dolžan javljati PP ali UE in jih tudi nima kaj brigati. Vsaj za enkrat. Če da kdo prijavo, naj te že najdejo, in če bo zadeva res problematična te bodo že našli.  Več si lahko prebereš v temah na temo strelišč v najbolj zgornji rubriki foruma.

Da napišem kar se da preprosto: Najdi varno lokacijo, postavi trakove, table z ustreznim napisom, red na strelišču in pokaj, predvsem pa ne javljati _nikomur_. Potem dobijo ideje, da bi bilo fino met spisek strelišč, pa spisek kdo strelja vse tam, pa kdaj lahko streljajo... skratka, vse budalajščine, ki jih so jih MNZ s priležniki vrinili v  trenutni predlog Zakona o orožju.
Odgovori
#24
Oh jej, kako smo dandanes komot. Najbolje da se vse k riti prinese. ;)
Ko sem jaz kupil svojo prvo flinto, je bilo bistveno manj strelišč na voljo, nobenih treningov organiziranih in tekma ali dve na leto. Pa sem se vseeno dolga leta vozil vsak teden iz Lj v Vipavo napol na šverc trenirat, sam, na svoje stroške jasno.
Vsak ve, koliko je pripravljen vložiti v svoj šport/hobi, temu primerno pa naj tudi pričakuje rezultate.
Zato so mi hecni jamrači, ki kupijo nekaj na slepo in potem jokajo, kako ne morejo/znajo/nimajo volje tega uporabljati. :)
No pain, no gain, pravijo...
administrator / Strelec.si
Odgovori
#25
Trenutno je najbolj aktualen na Slovenski strelski sceni 



[Image: m540qgw5na0ktmnzvfovgo21aud.jpg]
Odgovori
#26
(20-03-2016, 16:38)admin Napisal: Oh jej, kako smo dandanes komot. Najbolje da se vse k riti prinese. ;)
Ko sem jaz kupil svojo prvo flinto, je bilo bistveno manj strelišč na voljo, nobenih treningov organiziranih in tekma ali dve na leto. Pa sem se vseeno dolga leta vozil vsak teden iz Lj v Vipavo napol na šverc trenirat, sam, na svoje stroške jasno.
Vsak ve, koliko je pripravljen vložiti v svoj šport/hobi, temu primerno pa naj tudi pričakuje rezultate.
Zato so mi hecni jamrači, ki kupijo nekaj na slepo in potem jokajo, kako ne morejo/znajo/nimajo volje tega uporabljati. :)
No pain, no gain, pravijo...

Mislim, da je tak ton brez potrebe, človek pač sprašuje, kje se da pokati brez tega, da ti gre cel dan za vožnjo.
Včasih smo se tud po en par kavbojk vlekli do Trsta, sedaj pa nikomur niti na misel ne pride kaj takega..
Ali mora biti vedno malo sado-mazo principa zraven, da je gušt? Wall
Odgovori
#27
(20-03-2016, 18:50)Barbapapa Napisal:
(20-03-2016, 16:38)admin Napisal: Oh jej, kako smo dandanes komot. Najbolje da se vse k riti prinese. ;)
Ko sem jaz kupil svojo prvo flinto, je bilo bistveno manj strelišč na voljo, nobenih treningov organiziranih in tekma ali dve na leto. Pa sem se vseeno dolga leta vozil vsak teden iz Lj v Vipavo napol na šverc trenirat, sam, na svoje stroške jasno.
Vsak ve, koliko je pripravljen vložiti v svoj šport/hobi, temu primerno pa naj tudi pričakuje rezultate.
Zato so mi hecni jamrači, ki kupijo nekaj na slepo in potem jokajo, kako ne morejo/znajo/nimajo volje tega uporabljati. :)
No pain, no gain, pravijo...

Mislim, da je tak ton brez potrebe, človek pač sprašuje, kje se da pokati brez tega, da ti gre cel dan za vožnjo.
Včasih smo se tud po en par kavbojk vlekli do Trsta, sedaj pa nikomur niti na misel ne pride kaj takega..
Ali mora biti vedno malo sado-mazo principa zraven, da je gušt? Wall

Tak ton je še kako potreben... ma admin čist prav, sem še tud sam vozu u Javor,Šmarco,Gorico dolga leta samo da sem lahko treniral z elito ipsc ja in mi ni bilo prav nič teško, ker sem to počel in še vedno počnem z srcem in ne kar neki, zdej je pa kot pravi admin že odveč 60 km narediti...
Po drugi strani pa človek tud ni nikjer uprašal, kje se da streljat brez tega da ti gre cel dan za vožnjo... Not
Odgovori
#28
Malo je pa le dobro, če premisliš zaporedje. Kot prvo, predno kakšno stvar kupiš, je dobro vedeti, kje se da streljat. Šele ko je to jasno, greš v nakup. Sicer pa je za začetnika streljanje z mk. puško na 50m, kar dober začetek in šele če si tu dober greš v bolj resne kalibre in seveda primerno (drago) optiko. Nabiranje kilometrine z mk. je seveda neprimerno ceneje, pa še sliši se ne daleč, kar bi po nepotrebnem pritegnilo pozornost.
Odgovori
#29
Kateri klub je bil organizator treninga long range na Bacu?
Lep pozdrav
Odgovori
#30
jabolko: a tolk razvajen pa si bil, da si se usedel v avto? Včasih so hodili peš.
Po tvoji logiki so bili takrat še večji kerlci in bolj s srcem zraven. Karkoli so že počeli. :-D
Odgovori
#31
trening sta organizirala SCL in SD 1991. Če sem prav obveščen so letos na sporedu še trije. Je pa to seveda klubska stvar in odprta za člane klubov in povabljene. 
Seveda ti pa nihče ne brani, da ustanoviš klub ter kandidiraš naslednje leto za proste termine ter ti pripraviš trening/tekmo/karkoli želiš...
Odgovori
#32
(20-03-2016, 22:11)Barbapapa Napisal: jabolko: a tolk razvajen pa si bil, da si se usedel v avto? Včasih so hodili peš.
Po tvoji logiki so bili takrat še večji kerlci in bolj s srcem zraven. Karkoli so že počeli. :-D

niti ne, samo teško bi po šihtu ki se je končal ob 14 uri prišel v javor ali šmarco peš na trening do 16 ure... Doh
Odgovori
#33
Če povzamem vso pisanje in ekstrahiram odgovore na povsem korektno vprašanje sledi zaključek:

" Poliži nekaj ritnih lukenj v SCL in SD 1991 ter boš izvedel termine streljanja na streliščih SV."

Ampak to še ni dovolj, da boš lahko streljal na streliščih SV.

A se motim?
Odgovori
#34
Vidm, da ti ni čisto jasno .

Vprašanje je bilo naravnost smešno. 

SV strelišča oddaja zvezam in društvom z katerimi sodeluje preko take ali drugačen pogodbe ,Teh terminov je preko 50 letno na raznih streliščih SV a ti termini niso javne prireditve ampak zaprta zadeva in prav je tako.Odgovornost se konča na enem naslovu in ta ni SV ampak društvo.

V kolikor nisi v kakem od teh društev nič ne bo iz tega pokanja  po streliščih SV v teh terminih , brez težav pa seveda prideš na kako tekmo Strela ,Rajko etc.
Odgovori
#35
Meni se pa analogija s kavbojkami zdi prav dobra. Samo zato, ker ste vi/ker smo mi tako delali ni treba, da tisti za nami isto. Če bi vsi tako razmišljali bi v soboto na Baču namesto glancanja kalašnikov oblikovali pestnjake in jih z ovčjimi črevami vezali na sulice in puščice. Če.
Odgovori
#36
Dumb
Odgovori
#37
lastnike kamnolomov je šel kdo kdaj uprašat če bi dovolili za kakšen vikend pokanje? to se mi zdi en tak krasen plac da bi se povsod lahko uredilo strelišče in bi redkokoga motilo...
Odgovori
#38
Vidim da nisem bil razumljiv. ;)

Nikakor ni bilo mišljeno, da naj bi morali vsi po težji poti, kot s(m)o šli nekateri pred tem. Konec koncev je bil glavni razlog za obstoj tega foruma ravno izmenjava informacij s področja strelstva, orožja in sorodnih tem in olajšanje teh poti novincem.

Zmotil me je edino odnos kolega, katerega pisanje sem na kratko razumel takole: Kupil sem to in to, zdaj bi rad streljal, vendar ne bi nič kaj dosti naredil za to. Ne bi rad čakal, niti se daleč vozil. Ne da se mi do Ljubljane, kjer bi lahko nastrelil puško, si potem po potrebi naredil balistično tabelo in morda potem šel na katero od tekmovanj (ne po rezultat ampak na trening). Če sem narobe razumel, se opravičujem.

Dejstvo, da so nekateri dogodki javno objavljeni, nekateri pa ne, ima svoj razlog. Kot je napisal Mr. T, so za posamezne termine odgovorni klubi, ki si termin priskrbijo. In klubi povabijo (ali pa ne) kogar želijo, za kar imajo spet svoje razloge. Ravno @romunov je odličen primer, kako si s svojim delom in angažiranjem prislužiš povabilo in odprta vrata pri takšnih priložnostih.

Še enkrat lahko povem npr. svoje izkušnje z lanske sezone, kjer je na javno objavljene proste treninge na Bloško Polico vsakič prišla le peščica navdušencev (tudi iz Maribora!), s katerimi niso bili pokriti niti stroški, pa bi lahko vsak prišel mirno pokat do 500m, s čimer bi želel. Ampak spet je bilo vsakič pred tem precej polnih ust s praznimi besedami, po treningu pa "...veš, nisem mogel". Eni se pač potrudijo, drugi ne. Tako da letos vsaj z moje (naše) strani teh treningov ne bo.

Naj še enkrat ponovim svoje mnenje: Nothing worth having ever comes easy.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#39
(21-03-2016, 00:44)Primoz Napisal: Če povzamem vso pisanje in ekstrahiram odgovore na povsem korektno vprašanje sledi zaključek:

" Poliži nekaj ritnih lukenj v SCL in SD 1991 ter boš izvedel termine streljanja na streliščih SV."

Ampak to še ni dovolj, da boš lahko streljal na streliščih SV.

A se motim?

če sem vodja kluba ki je dobil termine na SV in pripravljam treninge za člane, potem je moja diskrecijska pravica povabit kogar hočem. Seveda bom povabi kakšne zanesljive in fejst kolege iz sosednjih klubov, ker je placa vedno dovolj. Ne bom pa vabil bunkseljnov, ki že po forumu pišejo kozlarije ker mi tega v mojem prostem času ni treba prenašati.
Odgovori
#40
Najnovejša informacija...KristjanS je najdu klub in se učlanu v njega...piše v današnjem delu, zdaj pa :sniper: Thumbup
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)