Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KaBoom, oziroma katastrofalna napaka
#21
(22-03-2016, 06:54)patriot Napisal: videl sem mačistično živčno repetiranje ob zastojih potem pa bummm.......vse je v glavi!

Tole pove vse. Tudi jaz sem videl, da je aktivirana le netilka v puški. Pa je vstavil drug naboj. In sem bil strahopetec, ko mu nisem pustil ustreliti. Seveda je bila krogla v cevi.
Odgovori
#22
(21-03-2016, 23:45)bbbbbb2011 Napisal:
(21-03-2016, 21:12)Matej045 Napisal: http://www.outdoorhub.com/stories/2015/0...can-learn/

Malo sem pogledal tole in nobenega glocka ni.

Pri AR-15 gre dostikrat za napačno strelivo. 5,54x45 ni isto kot .223 Rem. Cev .223 Rem, strelivo močnejše.

No pri AR-15 nisem ravno siguren da bo zgoraj omenjena razlika povzročia Kaboom. Večkrat je primer, da strelci pobirajo tulce po streliščih (sploh dinamičarji) in seveda vsake toliko se najde tudi kak neustreljen naboj. Glede na vedno večjo popularnost wildcat kalibrov imaš hudo težavo če v .223 vtakneš naboj, za katerega je sicer uporabljen tulec od .223, krogla je pa npr. 7.62 (npr. .300 AAC/.300BLK). Ti hudiči imajo že tako višjo energijo, ko pa 7.62 kroglo zagozdiš v .223 cev si pa lahko samo predstavljaš kaj se zgodi ko ustreliš. 

Da ne bo pomote, ko boš repetiral ne boš opazil napake, ker se povečini primerov krogla zabije v cev in pogrezne v tulec, kar pomeni, da se prostor za izgorevanje samo še dodatno zmanjša. Tulec je isti, kar pomeni, da bo zaklep normalno zaprl in prožil. Seveda krogla bo ostala na mestu in sila se bo nekam morala sprostiti.

Kako to izgleda si lahko poiščeš na netu. pa to še zdaleč ni edini tak kaliber, kjer hitro pride do zamenjave v kolikor nisi pozoren.

Skratka v veliki večini primerov gre za napako strelca in ne strojne opreme.
Odgovori
#23
(24-03-2016, 14:54)Bobo Napisal:
(21-03-2016, 23:45)bbbbbb2011 Napisal:
(21-03-2016, 21:12)Matej045 Napisal: http://www.outdoorhub.com/stories/2015/0...can-learn/

Malo sem pogledal tole in nobenega glocka ni.

Pri AR-15 gre dostikrat za napačno strelivo. 5,54x45 ni isto kot .223 Rem. Cev .223 Rem, strelivo močnejše.

No pri AR-15 nisem ravno siguren da bo zgoraj omenjena razlika povzročia Kaboom. Večkrat je primer, da strelci pobirajo tulce po streliščih (sploh dinamičarji) in seveda vsake toliko se najde tudi kak neustreljen naboj. Glede na vedno večjo popularnost wildcat kalibrov imaš hudo težavo če v .223 
Skoraj ne morem verjeti, da bi nekdo lahko vtaknil kroglo večjega kalibra v puško.
Vem, da AR-15 platformo eni delajo z .223 Rem, drugi pa z vojaško 5.54x45 platformo. 
Razmišljal sem tudi, da če je strelivo vlažno, da ne bi ustrelilo. To po moje pri športnih strelcih ne more priti, poznam pa nekaj lovcev, ki postrelijo bolj malo nabojev - oz. vlačijo okrog ene in iste.
Ali kdo sploh 'dihta' naboje pri netilki in pri stiku tulca in krogle?
Bral sem, da je material za dihtanje na asfaltni bazi in tudi da je treba z dihtanjem počakati, ker je notranjost tulca pod nadpritiskom, zaradi polnjenja.
Dihta kdo svoje naboje v praksi?
Odgovori
#24
Z lahkoto zamenjaš in daš not večjo kroglo. Ravno v tem je problem, ker na zunaj sta si naboja "dokaj" podobna če nisi pozoren. Ko repetiraš se krogla spredaj zagozdi v cev zadaj pa jo porine nazaj v tulec tako da sploh ne opaziš da je bilo kaj narobe. :)
Odgovori
#25


https://www.youtube.com/watch?v=oEV15uVnhG4

Zadnji primer, z repetirko ...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#26
Marsi komu se lahko zdi uporaba rokavic šminkeraj.
Lahko pa ti enkrat preprečijo hujše poškodbe.
Odgovori
#27
Meni se rokavice zdijo v redu, da si kože ne spraskas pri ravnanju z orožjem. Ali da te zaklep rani pri starejših pištolah ko se repertira. Slabost pa vidim v slabšem občutku za prijem. Rezanje rokavice v kazalcu pa je meni nekako čudno čeprav pri sniperjih dopustno.

Koliko pa sicer rokavica pomaga? Ja sigurno da pomaga da te plini ne pozgejo pri kB.

Poslano z mojega Mi MIX 2S z uporabo Tapatalk
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)