Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naboji NORINCO 7,62x39 FMJ 123gr surplus
Zame je tale test primer zelo konstruktivnega prispevka in čestitam Marku, da ga je opravil in objavil. Žal se mi zdi, da je na tem forumu včasih preveč gostilniškega filozofiranja in premalo tehtnega, argumentiranega pisanja. Kar je naredil Marko, po moje zasluži le pohvale: namesto, da bi Marko o kitajskem surplusu filozofiral, je naredil (preprost, a vendarle!) test in rezultate delil z nami. Marko, hvala!
Odgovori
... primer iz "prakse" za kakšne namene so bili konstruirani "vojaški" naboji..

https://www.youtube.com/watch?v=O0y8ivZso18
Odgovori
(27-05-2016, 12:28)sandiruger Napisal: Tudi pred leti ko je bilo na voljo kupiti 9mmluger naboje Kitajskega proizvajalca North Industries
so se zelo dobro izkazali tako po preciznilosti in zanesljivosti..

Sandi ali so bili ti kitajski 9x19 v takšnih svetlo modrih škatlicah pakirani po 25 kosov mogoče? Jaz sem imel takšno kitajsko strelivo sicer že kar nekaj let nazaj ampak je bilo to zelo soliodno strelivo pa tudi zelo poceni.

Izvajalcu tega testa streliva pa pohvala za trud in za vse podane informacije. Clap

LP
Odgovori
(29-05-2016, 20:16)pegas Napisal:
(27-05-2016, 12:28)sandiruger Napisal: Tudi pred leti ko je bilo na voljo kupiti 9mmluger naboje Kitajskega proizvajalca North Industries
so se zelo dobro izkazali tako po preciznilosti in zanesljivosti..

Sandi ali so bili ti kitajski 9x19 v takšnih svetlo modrih škatlicah pakirani po 25 kosov mogoče? Jaz sem imel takšno kitajsko strelivo sicer že kar nekaj let nazaj ampak je bilo to zelo soliodno strelivo pa tudi zelo poceni.

Izvajalcu tega testa streliva pa pohvala za trud in za vse podane informacije. Clap

LP

Točno tako..Svetlo modre škatlice,proti koncu so bile enake vendar po 50 kom.
Dobri naboji so bili...
Odgovori
Joža je fejst dec, brihten pa tako, da je slišal travo rasti . Ves čas ko je delal na kolhozni farmi ga je zanimalo, kako bi znanstveno ovrednotil kateri traktor je boljši. Da bi se polotil preprostih vprašanj, kateri trakotor več potegne, kateri je bolj zanesljiv , kateri potrebuje manj vzdrževanja in kateri najbolje laufa ne samo na dizel in kurilca ampak tudi na razvpiti Frančkov šnopc v katerega so nastrgali maložajfe in parafinske sveče da je malo bolj mazalo... ne, to so bila preveč vsakdanja in preprosta vprašanja.
Zato je Joža sklenil, da bo naredil test, kateri traktor najhitreje potegne od nič do sto. Konec koncev, to je podatek, ki na dirkah kar nekaj zaleže?
Zbral cvet traktorjev (Steyr, Fergussona, itd)  ter se lotil testiranja. Čeprav je ugotovil, da stara jajca nekako niso najbolj kooperativna ko gre za doseganje stotice, ga to ni ustavilo. In kjer je volja, je tudi pot. No, recimo temu klanec. Bolj ko je bilo strmo, bolj je letelo... in tako smo dobili lestvico kateri traktor nahitreje pride do 100.

Sodelavci in sovaščani so Jožata trepljali po hrbtu, ti si desc, namesto da bi filozofiral, si vzel traktor, ga postavil na vrhu hriba in naredil (preprost, a vedarle) test. Zdej vemo da gre Steyer nabolje, pa da bi Fergusson bil verjetno hitrejši ampak je pri 56 zapeljal v jarek in to ne šteje, pa da je stari poljski Ursus vlekel bolj kot blondinka v liftu, ampak Joža od strahu mižal, pa ni videl kdaj je canger šel ta drugič okoli in čez 50...
Skratka, to je to. Ohrabren z odzivom baje gre Joža naslednje leto v Šalmanovice na traktor trial...

//sarc off: da ne bo kdo zlonamerno mislil, da si delam norca iz Markovega testa. Ta je OK, le smiselnost testiranja nečesa kar strelja grupe velikosti nad 20cm je vprašljiva...Angleži pravijo temu exercise in futility.
Odgovori
ma meni sploh ni jasno kaj enim ni jasno.  možakar je naredil test cenovno najbolj ugodnega streliva in vi ga jebete. danes kar je drago ni nujno tudi kvalitetno in zakaj bistreljal naboj ki stane 1eur če se da dobit kaj ki strelja podobno za manj cekinov in taki testi ti povejo kaj je in kaj ni .  če bi pa možakar nastreljal moa na 100 ,bi polovica šla pokupit kar je zaloge pri rebcu, polovica pa bi jamrala zakaj ni sub moa in da ni vredno se z tem zajebavat. med tem ti ti pa isti povejo da je treba polnit, testirat in je ceneje polnit. možakar je samo ugotavljal čemur  angleži pravijo  bang for buck.  z vsem spoštovanjem. lpm
Odgovori
Umirte tipke. Tule ni bilo nič slabonamernega, le smiselnost izboljševanja 10-20 cm grupe je bilo izpostavljeno. Sicer niso temnopolti v pralnem stroju (ki ven pridejo lepo oprani postavni Kitajci), ampak malo pa lahko občutljivost zmanjšate.

Na fabrškem listu (saige) imam zapisano, da je raztros cca 10 cm in podobno grupo dobim tudi sam (s tole surplus municijo, ki dobro korodira drobovino).
Odgovori
No danes sem izmeril še hitrosti. Dodal sem še komercialni Barnaul FMJ, a sem izmeril le 9 strelov, ker mi je en naboj nabilo v rob ležišča naboja na cevi in natlačilo kroglo v tulec. Puška je skoraj nova PAP M59/66, merjeno s kronografom CED M2:

7.62x39 domačica, tulec PPU, netilka LR Murom KVB-7, smodnik Vihtavuori N125 - 25 grainov, krogla svinčena, oplaščena S&B 123 grainov, tovarniški tip 2907 (15 strelov):
Povprečna hitrost: 711.3 m/s
Največja hitrost: 719.8
Najmanjša hitrost: 697.5
Razlika: 22.3
Standardna deviacija: 7.0

7.62x39 JNA IK 1977 (10 strelov):
Povprečna hitrost: 744.0 m/s
Največja hitrost: 751.2
Najmanjša hitrost: 734.7
Razlika: 16.5
Standardna deviacija: 4.9

7.62x39 Kitajski 1970 (10 strelov):
Povprečna hitrost: 734.7 m/s
Največja hitrost: 746.0
Najmanjša hitrost: 724.3
Razlika: 21.7
Standardna deviacija: 7.3

7.62x39 MFS 1976 (10 strelov):
Povprečna hitrost: 733.6 m/s
Največja hitrost: 746.0
Najmanjša hitrost: 727.1
Razlika: 11.9
Standardna deviacija: 4.1

7.62x39 Barnaul komercialni 123 grainov FMJ (9 strelov):
Povprečna hitrost: 735.2 m/s
Največja hitrost: 746.3
Najmanjša hitrost: 728.3
Razlika: 18.0
Standardna deviacija: 5.4

Upam, da bo komu v pomoč,

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
še na zalogi?
Odgovori
še 2000 nabojev
Odgovori
Razprodano!
Odgovori
Kdaj se pricakuje nova pošiljka?
Odgovori
Trenutno ne načrtujemo ponovne nabave, ker je cena surplus streliva na trgu višja od cene novega Barnaul streliva.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)