Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero orodje za struzenje vrata na tulcu?
Zanima me katero orodje-priprave uporabljate za struzenje vrata na tulcih?
Odgovori
RCBS trimmer :D
Odgovori
Bom vprasal drugace, kateri trimmerji so dobri in kateri niso? Kje nabavit najceneje?
Odgovori
(24-03-2016, 23:06)HenrikVIII Napisal: Bom vprasal drugace, kateri trimmerji so dobri in kateri niso? Kje nabavit najceneje?

Najprej je treba definirat, ali bi vrat tulca poravnav tanšal, ali bi vrat tulca krajšal...to sta dve različni pripravi.
Odgovori
rabljeni trimmerji so vedno na egunu. niso pa tako zelo poceni kot bi si mislil na prvi pogled, zato sem jst uzel kar novega.
Odgovori
najceneje je Lee. Dosti ljudi uporablja Forsterja, Wilso je pa še dražji. Glede na to kako kvaliteten setup imaš, se odločaš kaj od opreme boš nabavljal. Če imaš vrhunski Fclass rig = puška+optika+res+vreče, potem ne boš verjetno uporabljal najcenejše opreme. Enako vellja za obratno, če imaš staro krepelo, ni smisla imeti najdražjega trimerja.
Forsterja dobiš pri Grauwolfu.

Struženje vratov pa je spet odvisno od kvalitete puške. Če imaš vse ostalo poštimano v nulo, potem seveda. Raznoraznih orodij je kot peska,, izstopa pa orodje firme " 21st Century".  Seveda pa ni poceni.
Odgovori
meni dela LEEjev na +/- nekaj stotink, na bormašini je tudi hiter. Kot "običajni" zapravljivec streliva sem zelo zadovoljen z njim.

...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
(24-03-2016, 23:06)HenrikVIII Napisal: Bom vprasal drugace, kateri trimmerji so dobri in kateri niso? Kje nabavit najceneje?

(24-03-2016, 23:17)jabolko Napisal:

Najprej je treba definirat, ali bi vrat tulca poravnav tanšal, ali bi vrat tulca krajšal...to sta dve različni pripravi.
Res je. Sprasujem za tanjsanja vratu tulca
Odgovori
(25-03-2016, 08:15)Kristian Napisal: Raznoraznih orodij je kot peska,, izstopa pa orodje firme " 21st Century".  Seveda pa ni poceni.

k&m je tudi ok?
Odgovori
(25-03-2016, 11:05)Marks Napisal: k&m je tudi ok?

seveda je, so pa na voljo tudi drugi, ki so boljši. Malo poglej ali pa vprašaj mr.T, Klemna in ostale ki jim je iskanje ultimativne natančnosti zelo visoko na prioritetni listi.
Neglede na to kar kupuješ, pa moraš kupit tudi ekspander od iste firme. Torek K&M ekspander in K&M geret za struženje. Je pa to stvar, ki prinese merljiv efekt pri kvalitetnih tulcih šele na daljših razdaljah, pa seveda ko imaš puško/rest/podloge, etc vse v nulo poštimane...
Odgovori
Disclaimer: če imaš v lasti puško, ki ni konstantno sposobna grupirat v .3 MOA, potem pozabi na idejo o neck turningu...
Moja TOP3 izbira so: 21st Century, PMA Tools ter K&M (v tem vrstnem redu). Vsi 3 so kvaliteti, vendar pri prvih dveh cenim, da serijsko ponujajo nož, ki sovpada z kotom ramen posameznega tulca. Tudi če imaš nekaj manj kilometrine tako ne boš zarezal pregloboko v ramena tulca. K&M je za tiste z nekaj več kilometrine, saj ima univerzalni kot rezanja. Problem nastane, če npr. delaš tulce 30BR iz 6BR, 6 Dasher iz 6BR, 284WIN iz 6.5-284...kjer se začetek ramen premakne na novo točko pred ali po fireformingu ter obstaja verjetnost da preveč oslabiš ramena tulca. Plus K&M je da preprečuje nastanek "donought-a" ravno zaradi tega, ker bolj zareže v ramena. Vsi trije so dovolj na fino nastavljivi.
POMEMBNO: vedno kupuj expanderje in pilote istega proizvajalca, ker si vsi vzamejo mere po svoje. Splača se jih vzeti v karbidni varijanti.
PMA ter K&M dobiš pri Grauwolfu po naročilu. Komplet te hitro pride okoli 300 Eur in več.
Odgovori
je smiselno tanjšat vrat, če nimaš neck chamber frezan na točno določeno dimenzijo stene tulca + mikro špranje? kolikor sem bral so mnenja deljena...
Odgovori
(25-03-2016, 16:15)Marks Napisal: je smiselno tanjšat vrat, če nimaš neck chamber frezan na točno določeno dimenzijo stene tulca + mikro špranje? kolikor sem bral so mnenja deljena...

Če uporabljaš čisto čisto fiksen bipod, potem sigurno NE  Doh
Odgovori
:))  itq da jst ne razmišljam o takšnih podvigih, samo zanima me
Odgovori
Sam uporabljam Sinclairov neck turning kit. Cenovno je ugoden. V kompletu dobis vse kar rabis. Malo je neroden za nastavljanje globine noza. Drugace pa je OK.
Sicer pa da si izposodim temo. Kako vi nastavljate zeleno debelino vratu? Dokupil sem merilne listice vendar so ti samo .010, .015 ter .020. Ce bi zelel recimo debelino .0135 jo nastavim kako? Ali obstaja kaksna druga pot kot ta da nastavljas dokler se ti ne posreci?
Odgovori
(25-03-2016, 14:22)SteyrAUG Napisal: Disclaimer: če imaš v lasti puško, ki ni konstantno sposobna grupirat v .3 MOA, potem pozabi na idejo o neck turningu...
Moja TOP3 izbira so: 21st Century, PMA Tools ter K&M (v tem vrstnem redu). Vsi 3 so kvaliteti, vendar pri prvih dveh cenim, da serijsko ponujajo nož, ki sovpada z kotom ramen posameznega tulca. Tudi če imaš nekaj manj kilometrine tako ne boš zarezal pregloboko v ramena tulca. K&M je za tiste z nekaj več kilometrine, saj ima univerzalni kot rezanja. Problem nastane, če npr. delaš tulce 30BR iz 6BR, 6 Dasher iz 6BR, 284WIN iz 6.5-284...kjer se začetek ramen premakne na novo točko pred ali po fireformingu ter obstaja verjetnost da preveč oslabiš ramena tulca. Plus K&M je da preprečuje nastanek "donought-a" ravno zaradi tega, ker bolj zareže v ramena. Vsi trije so dovolj na fino nastavljivi.
POMEMBNO: vedno kupuj expanderje in pilote istega proizvajalca, ker si vsi vzamejo mere po svoje. Splača se jih vzeti v karbidni varijanti.
PMA ter K&M dobiš pri Grauwolfu po naročilu. Komplet te hitro pride okoli 300 Eur in več.

Hvala! To pa je odgovor!
Odgovori
(25-03-2016, 16:15)Marks Napisal: je smiselno tanjšat vrat, če nimaš neck chamber frezan na točno določeno dimenzijo stene tulca + mikro špranje? kolikor sem bral so mnenja deljena...

Kot že rečeno, če nimaš cevi, ki RESNIČNO kaže potencial, potem je to izguba časa.
Če kaže dober potencial, potem je moje mnenje, da se še vedno splača narediti neck turning, kljub temu da imaš velikodušno ležišče (CIP). Lahko pobereš samo "visoke točke" vratu (in ne 100% neck clean-up, da ne stanjšaš preveč). Profitiraš konstantni "neck tension" ter "bullet release", kar se pozna pri daljših daljavah (mid range - 500m+). Negativna stvar je, da ti bo zaradi večje zračnosti med steno tulca in steno cevi prej pokali vratovi (lahko rešiš z anealingom).
Odgovori
(25-03-2016, 17:55)cemanc Napisal: Sam uporabljam Sinclairov neck turning kit. Cenovno je ugoden. V kompletu dobis vse kar rabis. Malo je neroden za nastavljanje globine noza. Drugace pa je OK.
Sicer pa da si izposodim temo. Kako vi nastavljate zeleno debelino vratu? Dokupil sem merilne listice vendar so ti samo .010, .015 ter .020. Ce bi zelel recimo debelino .0135 jo nastavim kako? Ali obstaja kaksna druga pot kot ta da nastavljas dokler se ti ne posreci?

Sam uporabljam Mitutoyo mikrometer, natančen na tisočinko milimetra. Skalibriram tulec, vstavim kroglo, ki razširi vrat, zmerim diameter vratu s kroglo. Ločim kroglo od tulca, ponovno kalibriram, vstavim kroglo. Trial & error. Ponavljam in pobiram po malo, dokler ne pridem na željeno mero (poznam vse dimenzije svojega ležišča). Tako dobim zelo dobro povprečje, debelina vratu tulca je sešteta 2X.
Odgovori
(25-03-2016, 18:06)HenrikVIII Napisal:
(25-03-2016, 14:22)SteyrAUG Napisal: Disclaimer: če imaš v lasti puško, ki ni konstantno sposobna grupirat v .3 MOA, potem pozabi na idejo o neck turningu...

Hvala! To pa je odgovor!

Kaj si pa pričakoval...Klemen je vendar št.1a. preciznega strelstva v slo in še daleč naokoli... Clap
Odgovori
(25-03-2016, 19:06)SteyrAUG Napisal:
(25-03-2016, 17:55)cemanc Napisal: Sam uporabljam Sinclairov neck turning kit. Cenovno je ugoden. V kompletu dobis vse kar rabis. Malo je neroden za nastavljanje globine noza. Drugace pa je OK.

Sam uporabljam Mitutoyo mikrometer, natančen na tisočinko milimetra. Skalibriram tulec, vstavim kroglo, ki razširi vrat, zmerim diameter vratu s kroglo. Ločim kroglo od tulca, ponovno kalibriram, vstavim kroglo. Trial & error. Ponavljam in pobiram po malo, dokler ne pridem na željeno mero (poznam vse dimenzije svojega ležišča). Tako dobim zelo dobro povprečje, debelina vratu tulca je sešteta 2X.

Lahko vprasam katero neck turning orodje uporabljas. Kot sem omenil je pri sinclairjevem kar problem nastavljanje. Kar hitro se ti namrec zgodi, da si nastavil pregloboko in bos pobral prevec materiala. Zato sem mislil da se uporablja kaksna zadeva, katero bi vstavil pod noz in ga nato spustil. (jaz sem mislil da imam no turn .272 lezisce, pa izgleda da je ozje)  :-D
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)