Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mato gre na Litostrojsko
#21
Ta država oziroma ne država,ker država smo mi,ampak gnila drhal v policiji,sodstvu,raznih inšpekcijskih uradih, itd.... je drek od dreka.Najbolj razpadlo truplo niti približno ne smrdi kot te institucije.
Odgovori
#22
Noro...zdaj smo iz (vsaj na papirju) pravne države prišli že kar na sistem "Kadija te tuži, kadija te sudi" Doh Kritike, tudi, če so bile izrečene z bolj ostrimi besedami za tiste, ki vsaj površno spremljamo temo o inšpekcijskem nadzoru strelišč, niso iz trte izvite. Zato tudi verjamem, da bo tožba kaj hitro ostala na trhlih temeljih.
Odgovori
#23
No, no, zdaj so se pa dokončno zaklali, ker dokler so samo meštrali z nenatančnimi odgovori in izgovori, je bilo za njihove položaje še vse na varni strani, zdaj pa ko so zadevo predali drugim organom, pa nobeno prikrivanje in zavlačevanje ne bo več dovolj. Bomo videli ali bodo nepristransko peljali to zadevo drugi pristojni organi, vsekakor pa s tem zadeva preide na povsem drug nivo, kjer bodo vprašanja namesto inšpektorata dobili poslanci, predsednik vlade in predsednik republike, kajti takih vabil kot posledico kritike oblasti se spomnimo iz nekih minulih časov.
Odgovori
#24
Zanimnivo bi bilo vso stvar spraviti v javnost med novinarje da naredijo nekaj prispevkov na to temo. Me prav zanima kako oziroma kaksni izgovori bi bili potem aktualni ... vec kot ocitno nekajteri lahko, drugi pac ne smejo...
Odgovori
#25
Ustavi te policaj ki trdi da si vozil prehitro! Ker se s tem ne strinjas ker menis da mu radar ne dela dobro oziroma ni atestiran in celo ves da ta policaj to ve (domnevas da na svojem polozaju pa bi ze moral to vedeti), se na odlocbo pritozis in uzaljeni policaj te ovadi za razalitev ker se upas pomisliti da kaj ni v redu z negovim postopkom ali ravnanji. In pritožba na ustrezne organe je edina možnost in pot navadnega državljana!
Banalno a gre za isti primer!
Seveda bo sledila ovadba za krivo prijavo! Po moje bi morala reagirati ze policajka ki vabi Matota in to po uradni dolznosti. Ce pa se ne preganja po uradni dolznosti je pa potrebno pač podati prijavo!
Razžalitev! Zanimivo je pregledati sodno prakso! Ta zadeva nima šanse da je neugodna za Matota! Je samo primer poskus ustrahovanja s strani nekoga ki misli da nekaj je! No bomo videli kaj je! Jaz že vem kaj je....
Odgovori
#26
Mene pa moti, da na vabilu ne pise koga in kdaj in s kom si uzalil, torej bos ti dokazoval,da ga nisi, konec koncev kako pa te lahko kar tako vabijo, kaj pa bodo s tem ugotovili, ali si sploh dolzan odgovarjati na vprasanja... zanimivo res.
Odgovori
#27
A
C
A
B
Odgovori
#28
Jaz sumim, da je nekoga zmotilo, da je bil opisan z najrazličnejšimi zanimivimi pridevniki in samostalniki. Če ga motijo izrečene besede na "papirju", pa so bili njegovi starši verjetno nesposobni vzgoje otroka v stabilnega odraslega človeka.
Odgovori
#29
Vsi državni uradniki so v "varni coni" - razum ne sme vnemirjati njih čustev.
Odgovori
#30
Tole sicer ni v neposredni zvezi. Sodelavec je potreboval sodnega izvedenca, da bi mu ocenil poslopje, jo tri dni čakal doma, ko jo je dočakal in jo je malo preveč zoprno vprašal, zakaj se ne drži datuma, je ženski dvignilo pokrov in odšla. Naslednji dan je dobil vabilo, da naj se oglasi na policijski postaji. Tam se je hladil naslednjih 24 ur. Mimogrede, po pol leta še vedno nima ocenjeno.
Mali bogovi je kar primeren vzdevek za marsikoga.
Odgovori
#31
(26-03-2016, 07:58)andrejf Napisal: Ustavi te policaj ki trdi da si vozil prehitro! Ker se s tem ne strinjas ker menis da mu radar ne dela dobro oziroma ni atestiran in celo ves da ta policaj to ve (domnevas da na svojem polozaju pa bi ze moral to vedeti), se na odlocbo pritozis in uzaljeni policaj te ovadi za razalitev ker se upas pomisliti da kaj ni v redu z negovim postopkom ali ravnanji. In pritožba na ustrezne organe je edina možnost in pot navadnega državljana!

to sem jst zapisal v pritožbi, ampak so me samo prijazno pisno zavrnili da je vse uredu, kdaj je bil atestiran itd, in sledilo je samo plačilo celotne kazni Mrgreen
Odgovori
#32
WTF!!?
Torej država lahko tebi po mili volji grozi in te kaznuje, ti pa če njih samo razžališ si podlegel kazenskemu pregonu!? GESTAPO ANYONE!?
Aja temu danes polepšano in obarvano rečemo evropsko-pravna ureditev.
Mato kaj si rekel užaljenemu, RESNICO? Ker jih nič bolj ne užali in razžali kot ta!
Odgovori
#33
Poglej si primer Jelinćić Vs nek tožilec, ko je jelinćić dejal, da mu ne bi zaupal niti črede ovac ali nekaj takega...na koncu je bil zbiratelj oproščen

Je pa trajalo vse do ustavnega sodišča

http://www.zurnal24.si/ustavni-sodniki-v...nek-250887
Odgovori
#34
(24-03-2016, 16:17)Mato Napisal: Zanimivo, bomo videli kaj točno se mi očita in s čim točno naj bi nekoga prizadel oz. razžalil :)....

Glej, Matej, jaz ti dam nasvet iz prve roke...

Mene so prijavili že najmanj n-krat, enkrat za protizakonit vstop v lastne prostore. Vendar so vse obdolžitve padle, če prej ne, na sodišču.

To je pravna država, pa se zdaj ne bi kregali, če pravna ali pravniška. To je še vedno daleč bolje, kot šeriatsko pravo, kjer se sekajo roke ali krvna osveta, kjer se sorodniki pobijajo med sabo.

Tako iz izkušenj ti povem, da je vložitev kazenske ovadbe, 'najcenejši' način, da te nekdo nekam zvleče (na sodišče).

Ker vsi ostali, vključno s tožbo, nekaj stanejo, na začetku takso, na koncu pa kar nekaj denarja.

Moj odvetnik bi ti rekel, da je boljše, da te tožijo in ovajajo, kot da tožiš in ovajaš ti, ker je dokazno breme na tistem, ki toži in ovaja.

Sicer je tudi res, da je zloraba instituta ovadbe kazniva in ker je kar nekaj obdolžb proti meni padlo, mi je (moj) odvetnik ponujal vložitev tožbe in (kontra) kazenske. Nikoli nisem ničesar vlagal, ker je življenje kratko in meni se ne da zajebavati se s tem.

V grobem te vabijo na policijo, ter bodo tipično zelo skopi kaj te je kdo ovadil in zakaj natančno.

Če se nečesa natančno spomniš, ter ti ni v škodo, to poveš. Če se ne spomniš, pač poveš da se ne spomniš. Tako iz prakse ti povem, da je rok, da nekdo vloži kazensko OMEJEN ČASOVNO. Mislim, da je to 60 dni, spomnim pa se natančno ne. Tudi se moraš zavedati, da lahko kazensko vloži samo OŠKODOVANI in da ta oškodovanost mora biti konkretno dokazana.

Ker so oni zelo skopi, velja zate enako, odgovoriš na kratko, ja, ne, ne vem, se ne spomnim. Ne razlagaj zgodb in ne špekuliraj, zakaj je to nekdo storil.

Ko boš končal, PROSI ZA KOPIJO ZAPISNIKA, ker ti je sami od sebe ne bodo dali.

Preden karkoli podpišeš, si vzemi čas, pazljivo preberi.

Če je v zapisniku napaka ali napačna navedba, povej, da je to narobe.

Samo enkrat v življenju sem srečal inšpektorico, ki mi je stvari začela podtikati. Četudi stvari nisem povedal, je napisala.

Dvakrat sem jo izpod čela pogledal in ji jasno povedal, da tega naj ne dela več.

Enkrat je še probala, pa sem jo še enkrat opozoril. Potem je dala mir. Enkrat je bil zapisnik 'že napisan' in je pisalo, da potrjujem nekaj. Tega nikoli nisem rekel. Po nekaj minutnem prerekanju se je velik del brisal, praktično vse, kar je 'že bilo napisano'.

Seveda policaji imajo zvijače. Ena takih je, da se poskušajo "postaviti" na tvojo stran, češ da kako grd je bil ta, da te je prijavil.

Jaz sem kar molčal in dejansko pač je nekaj takih trikov.

Enkrat se mi je zgodilo, da inšpektor NI NAPISAL, kar sem rekel.  Ko sem to dal pripombo, da je to izpustil, mi je odvrnil, da lahko to kasneje še povem.

Tega kasneje ne bo nikoli. Če se ti zdi, da so nekaj izpustili, izrecno vztrajaj, da se doda to in to.

Bolj si skop v besedah, boljše je.

In to je to.

Potem bodo to poslali na okrožno državno tožilstvo, kjer bodo bodisi obtožnic vložili, bodisi zavrgli.

Če je ne bodo zavrgli, potem je čas, da prihajaš na sodišče ali kamorkoli - z odvetnikom.

Večkrat so me opozorili, to je nekje drugje, da naj nekih brisov sluznic in prstnih odtisov ne dajem, tudi če to zahtevajo.

Pri meni niso to zahtevali, kolega pa je rekel, da so to zahtevali, čeprav ne vem, kako je bilo s tem potem naprej.

Lahko ti povem, da se bo ta tvoja izjava pregledovala od črke do črke, zato glej, da bo v nulo. Brez podtikanj in izpuščanj.

Četudi se ti bo tako zdelo, policist ni tvoj prijatelj.
Odgovori
#35
(26-03-2016, 20:38)bbbbbb2011 Napisal:
(24-03-2016, 16:17)Mato Napisal: Zanimivo, bomo videli kaj točno se mi očita in s čim točno naj bi nekoga prizadel oz. razžalil :)....

Glej, Matej, jaz ti dam nasvet iz prve roke...

Mene so prijavili že najmanj n-krat, enkrat za protizakonit vstop v lastne prostore. Vendar so vse obdolžitve padle, če prej ne, na sodišču.

To je pravna država, pa se zdaj ne bi kregali, če pravna ali pravniška. To je še vedno daleč bolje, kot šeriatsko pravo, kjer se sekajo roke ali krvna osveta, kjer se sorodniki pobijajo med sabo.

Tako iz izkušenj ti povem, da je vložitev kazenske ovadbe, 'najcenejši' način, da te nekdo nekam zvleče (na sodišče).

Ker vsi ostali, vključno s tožbo, nekaj stanejo, na začetku takso, na koncu pa kar nekaj denarja.

Moj odvetnik bi ti rekel, da je boljše, da te tožijo in ovajajo, kot da tožiš in ovajaš ti, ker je dokazno breme na tistem, ki toži in ovaja.

Sicer je tudi res, da je zloraba instituta ovadbe kazniva in ker je kar nekaj obdolžb proti meni padlo, mi je (moj) odvetnik ponujal vložitev tožbe in (kontra) kazenske. Nikoli nisem ničesar vlagal, ker je življenje kratko in meni se ne da zajebavati se s tem.

V grobem te vabijo na policijo, ter bodo tipično zelo skopi kaj te je kdo ovadil in zakaj natančno.

Če se nečesa natančno spomniš, ter ti ni v škodo, to poveš. Če se ne spomniš, pač poveš da se ne spomniš. Tako iz prakse ti povem, da je rok, da nekdo vloži kazensko OMEJEN ČASOVNO. Mislim, da je to 60 dni, spomnim pa se natančno ne. Tudi se moraš zavedati, da lahko kazensko vloži samo OŠKODOVANI in da ta oškodovanost mora biti konkretno dokazana.

Ker so oni zelo skopi, velja zate enako, odgovoriš na kratko, ja, ne, ne vem, se ne spomnim. Ne razlagaj zgodb in ne špekuliraj, zakaj je to nekdo storil.

Ko boš končal, PROSI ZA KOPIJO ZAPISNIKA, ker ti je sami od sebe ne bodo dali.

Preden karkoli podpišeš, si vzemi čas, pazljivo preberi.

Če je v zapisniku napaka ali napačna navedba, povej, da je to narobe.

Samo enkrat v življenju sem srečal inšpektorico, ki mi je stvari začela podtikati. Četudi stvari nisem povedal, je napisala.

Dvakrat sem jo izpod čela pogledal in ji jasno povedal, da tega naj ne dela več.

Enkrat je še probala, pa sem jo še enkrat opozoril. Potem je dala mir. Enkrat je bil zapisnik 'že napisan' in je pisalo, da potrjujem nekaj. Tega nikoli nisem rekel. Po nekaj minutnem prerekanju se je velik del brisal, praktično vse, kar je 'že bilo napisano'.

Seveda policaji imajo zvijače. Ena takih je, da se poskušajo "postaviti" na tvojo stran, češ da kako grd je bil ta, da te je prijavil.

Jaz sem kar molčal in dejansko pač je nekaj takih trikov.

Enkrat se mi je zgodilo, da inšpektor NI NAPISAL, kar sem rekel.  Ko sem to dal pripombo, da je to izpustil, mi je odvrnil, da lahko to kasneje še povem.

Tega kasneje ne bo nikoli. Če se ti zdi, da so nekaj izpustili, izrecno vztrajaj, da se doda to in to.

Bolj si skop v besedah, boljše je.

In to je to.

Potem bodo to poslali na okrožno državno tožilstvo, kjer bodo bodisi obtožnic vložili, bodisi zavrgli.

Če je ne bodo zavrgli, potem je čas, da prihajaš na sodišče ali kamorkoli - z odvetnikom.

Večkrat so me opozorili, to je nekje drugje, da naj nekih brisov sluznic in prstnih odtisov ne dajem, tudi če to zahtevajo.

Pri meni niso to zahtevali, kolega pa je rekel, da so to zahtevali, čeprav ne vem, kako je bilo s tem potem naprej.

Lahko ti povem, da se bo ta tvoja izjava pregledovala od črke do črke, zato glej, da bo v nulo. Brez podtikanj in izpuščanj.

Četudi se ti bo tako zdelo, policist ni tvoj prijatelj.
Težko bi kdo bolje povedal.......
Odgovori
#36
Citat:Četudi se ti bo tako zdelo, policist ni tvoj prijatelj.

Predvsem to je univerzalna resnica, kakor je 1+1=2.
Odgovori
#37
Tudi če pride zadeva na sodišče, državni pravobranilci so tako zelo podhranjeni, da je čudež, da lahko sploh delajo.
Odgovori
#38
(27-03-2016, 09:55)romunov Napisal: Tudi če pride zadeva na sodišče, državni pravobranilci so tako zelo podhranjeni, da je čudež, da lahko sploh delajo.

Za začetek tega ne bodo imeli pravobranilci, ampak tožilci.

Tudi tožilci po moje ne delajo kvalitetno (v razloge se ne spuščam, ker me ne zanimajo), vendar je vsaka obdolžba BREME za obdolženega.

Nenazadnje rabiš odvetnika.

Medtem, ko tožilce plača država.

Zato, kot rečeno, je po moje zelo pomembno, da je zapisnik res v nulo narejen, ker je indikacija nekega primera.

Razžalitev je zelo subjektivna (neka gospodarska škoda pa v tem kontekstu zelo eksaktna) in pri meglenih (nedorečenih) stvareh se je težko braniti.
Odgovori
#39
"Zato, kot rečeno, je po moje zelo pomembno, da je zapisnik res v nulo narejen, ker je indikacija nekega primera."

Ja to bi veljalo v normalnih državah, pri nas pa je pomembneje, kateri tožilec stvar dobi v roke.
Odgovori
#40
Še za nas, ki nam angleščina ni dovolj domača:

https://www.youtube.com/watch?v=8Xm3CCYi...CIZNhPF7HA
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)