Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organiziranost tekme VP- M48
#61
Ja,če bi bila grupa toliko nad črnim poljem,potem se še nekako da.Drugače pa,smo pohvalno ,odkar vojska tole izvaja se smo se že štirje vpisali v strelsko društvo.To pa ne more biti slabo,sem prepričan.
Odgovori
#62
(15-04-2018, 07:35)Kristian Napisal: ... ko dobiš tako tarčo in moraš merit nekam v božju mater....jasno da to ni  "Tekmovanje VP M48" ampak je bolj pravilen naziv "Loterija VP M48".

V katero/čigavo mater pa bi šele moral merit, če bi dobil na ogled tarčo, ki je nedotaknjena/"bianco"? ;)
Pred časom sem že napisal, da gre tu le za orožne strelske vaje, ki za seboj potegnejo tudi nekaj dobrega...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#63
Seveda obstaja možnost da je bilo s puško kaj resno narobe.
Obstajata pa še vsaj dve drugi možnosti:
1. ciljanje na napačno tarčo (videl včeraj v živo, ko je gospod 3 strelska mesta levo napokal poskusne kolegu desno od mene)
2. zadnji merek ni bil v zadnjem položaju (na oznaki 100m), ampak npr na 300. + ciljanje v center, ne pod črno, pa gredo lahko vse lepo čez tarčo.

Ta druga opcija je tudi najlažji način, kako zajebat vse strelce za seboj. Jaz vedno to preverim in opozorim svoje iz ekipe, da naredijo enako.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#64
+ dobra organizacija. Vse je teklo več ali manj brez problemov. Tle so se res izkazali vsi odgovorni.
+ zelo dober motiv - približati streljanje tudi tistim, ki tega do sedaj niso počeli.

- koncept tekmovanja.O tem je (bilo) povedano že toliko, da ni treba izgubljati besed. Vprašanje za MadMan - kam pa moraš dati zadnji merek da je center grupe na 2 spodaj? BTW, pa nisem bil edini s takimi zadetki.

Za 357: star slovenski pregovor pravi da se je bolje roditi srečen, kot pa z lulčkom. Ker če si srečen, ti bo zrasel nov, še večji :)
Odgovori
#65
(15-04-2018, 13:08)Kristian Napisal: + dobra organizacija. Vse je teklo več ali manj brez problemov. Tle so se res izkazali vsi odgovorni.
+ zelo dober motiv - približati streljanje tudi tistim, ki tega do sedaj niso počeli.

- koncept tekmovanja.O tem je (bilo) povedano že toliko, da ni treba izgubljati besed. Vprašanje za MadMan - kam pa moraš dati zadnji merek da je center grupe na 2 spodaj? BTW, pa nisem bil edini s takimi zadetki.

Za 357: star slovenski pregovor pravi da se je bolje roditi srečen, kot pa z lulčkom. Ker če si srečen, ti bo zrasel nov, še večji :)

Bravo Kristian, za komentar in rezultat. Ni mi pa jasno, kdo te je prepričal, da greš na tako tekmo. Jaz bil po službeni dolžnosti na tekmi na Mlakah in lahko rečem, da je bila večini od 30 strelcev, ki so bili na moji liniji, to edina možnost, da streljajo z vojaškim orožjem ali pa sploh z orožjem. Ne bom pozabil ekipe iz Baške grape, ki so ravno ustanovili strelsko društvo in so porabili 2 uri za prihod čez hrib na Mlake. Za njih je to strelski dogodek leta in po mojem mnenju so tekme M48 namenjene takim. Puške na liniji pa so kakršne so, če imaš srečo in znanje, sledi dober rezultat, sicer pa kot v tvojem primeru, nima smisla. Lp
Odgovori
#66
Res je. Sreča je pač opoteča... :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#67
(15-04-2018, 13:08)Kristian Napisal: ...kam pa moraš dati zadnji merek da je center grupe na 2 spodaj? BTW, pa nisem bil edini s takimi zadetki.

Večinoma so se puške s takim POI po preverjanju delovanja izločile.
Vem pa za primer, ko se je označilo puško, ki je grupirala dobro, ampak nizko, da more biti (ne me držat za besedo) zadnji merek na 300, da se je grupa prestavila za tistih 20cm gor in je ostala za rezervo. Pred shranjevanjem se je zapisalo na dokumentacijo kje more biti merek, označen je bil tudi zadnji merek.
Kako se je to v praksi na tekmah izvedlo, to je pa druga stvar. A so strelci prestavili merek nazaj na 100, ipd.

Koncept tekmovanja se meni zdi čisto ok, človek, puška, brez ostalih dodatkov. Za vse enako.
Seveda bi bilo pa potrebno VSE puške nastreliti tako kot se spodobi. Morda naslednje leto... :D

Moje grupe iz preverjanja delovanja M-48. 3 puške, z eno streljano 3x5; probna+potrditvena+po prestavitvi merkov. Streljano s sprednjim in zadnjim naslonom, POA pod črno.
   
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#68
Streljanje se izvaja ze 5 let. Dvomim, da bo drugo leto drugace
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#69
Teh tekem se udeležujem že od leta 2015 in se mi zdi da je vsako leto bolje.
Prepričan sem, da bo naslednje leto še boljše.

Če bi bile še puške vse enake, bi bilo že kar odlično.

Predlogi za izboljšave so seveda dobrodošli.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#70
Meni so tele tekme enostavno všeč. Lani sem streljal prvič, bil na drugem nivoju s korekcijo nepazljiv in sem celotno ekipo tam tudi ustavil. Za en sam krog! Letos sem korekcijo izvedel pravilno, ciljal na tarči v 5 na 5 in uspel. Enako tudi ostala dva iz ekipe, saj vsako oko vidi drugače in nastreljena puška drugemu pač ni takšna. Skupni rezultat ekipe je bil 262 krogov in gremo na naslednji nivo. Kot je nekdo omenil, precej je loterije. Še več pa pravilne korekcije in ravno v tem je čar teh tekem. Svoja krepelca vsi poznamo in z njimi zadevamo, tole pa je malo težje. Moje mnenje.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#71
Meni se zdi organizacija tekme relativno dobra... ampak kaj ko se pri meni zmeraj pojavijo problemi .. pa ne po moji krivdi.

Ko smo se prijavli bi bili čez pol ure na vrsti .. nakar nas pokličejo v vrsto ko se zaplete da smo dve skupini z isto številko .. prebukirajo nas iz 4 serije v 8mo ... hecno je to, ker pri nas se niso .. zmotili so se kasneje pri drugih, ki so jim dali naše mesto ... Ok na koncu se izkaže da ene ekipe ni tako, da nas spet urinejo nazaj v 4 serijo :) lucky us...
Po 5ih strelih se mi zaskoči zaklep ne odpre se več .. z malo muke to uredimo ampak pri naslednjem strelu spet isto .. oni bi mi zamenjal puško ( se prav da tud če streljam v zrak bo isti k... ) nekak vztrajam, da to rešmo kar se zgodi potem se zaklep zlomi .. ok nakoncu dobim drug zaklep za zadnji strel... napeto all the way ..

Jaz lahko pohvalim tako delo vojske in spodbujanje .. če ne drugega nekdo dobi priložnost streljanja z "vojaškim orožjem".. strelišče je tipi topi organizacija tudi.. vojaška kot se podobi.

Mam pač to smolo, da se pr men zmer neki zalom... tko, da se še mal sprašujem, če so nakonc res mojo tarčo ocenil pa pod moj rezultat vpisal .. ah ..
Nastrelitvena tarča je kazala na nek spodoben rezultat..


Priponke Male slike
   
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
#72
(15-04-2018, 20:22)Jazzy Napisal: Meni se zdi organizacija tekme relativno dobra... ampak kaj ko se pri meni zmeraj pojavijo problemi .. pa ne po moji krivdi.

Ko smo se prijavli bi bili čez pol ure na vrsti .. nakar nas pokličejo v vrsto ko se zaplete da smo dve skupini z isto številko .. prebukirajo nas iz 4 serije v 8mo ... hecno je to, ker pri nas se niso .. zmotili so se kasneje pri drugih, ki so jim dali naše mesto ... Ok na koncu se izkaže da ene ekipe ni tako, da nas spet urinejo nazaj v 4 serijo :) lucky us...
Po 5ih strelih se mi zaskoči zaklep ne odpre se več .. z malo muke to uredimo ampak pri naslednjem strelu spet isto .. oni bi mi zamenjal puško ( se prav da tud če streljam v zrak bo isti k... ) nekak vztrajam, da to rešmo kar se zgodi potem se zaklep zlomi .. ok nakoncu dobim drug zaklep za zadnji strel... napeto all the way ..

Jaz lahko pohvalim tako delo vojske in spodbujanje .. če ne drugega nekdo dobi priložnost streljanja z "vojaškim orožjem".. strelišče je tipi topi organizacija tudi.. vojaška kot se podobi.

Mam pač to smolo, da se pr men zmer neki zalom... tko, da se še mal sprašujem, če so nakonc res mojo tarčo ocenil pa pod moj rezultat vpisal .. ah ..
Nastrelitvena tarča je kazala na nek spodoben rezultat..

Drugič imej u žepu krpico ki je blago naoljena malo z njo obriši naboje pa se bo zaklep normalno odprl po strelu glede ocenjevanja tarč pa takole če ti jo nočejo pokazat pol ni tvoja :))
Odgovori
#73
(15-04-2018, 20:17)sekira Napisal: ...ciljal na tarči v 5 na 5 in uspel...

Lahko tebi, dokler imaš "sokolje oči"  Clap
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#74
V Mackovcih, tudi to soboto, so imeli oznaceno kako je puska nastreljena. Tako kot je nekdo ze prej omenil so bile puske nastreljene na 200 ali 300 metrov. Glede na nastrelitev so bile na spodnji strani puske nalepke z oznako M2 ali M3 in je lahko vsak tekmovalec pred pricetkom sam preveril kako je bila puska nastreljena in kako mora biti merek nastavljen.
Meni se zdijo tekmovanja solidno organizirana. Edino kar me moti je eno pravilo pri ocenjevanju, da ce imas v tarci vec kot 10 zadetkov, ti najboljsega odstejejo. To se mi zdi pri tekmovanjih z lastnim orozjem ok, saj imas lastno municijo in lahko bilo kdaj kakega dodatnega potegnes iz zepa. Tukaj ko ti pa dajo oni municijo pa ne mores oz vsaj vecina ljudi ne more imeti 11 ali vec zadetkov(razen ce si kdo kakega svojega prinese poleg), ce pa ze imas pa ima vsaj en od sosedov poleg tebe 9 in je fer da se ti odsteje najslabsi, saj nisi sam kriv da ti je sosed streljal v tarco. Poleg tega so za strelci vojaki kateri nadzirajo streljanje tako da tudi ce bi kdo zelel kakega svojega pretihotapit bi ga vojak lahko videli.
Odgovori
#75
@MPMatcMaster
Imaš prav! Pri "višku zadetkov" v tarči, je treba obvezno pregledati še sosednje tarče - če tvojega posta organizatorji niso prebrali, jim drugič to povej ( jih poduči ) na štiri oči. ;)
Zakaj naj bi bile puške nastreljene na 200 ali 300 m, če se strelja na 100m??
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#76
Ce so "nastreljene", zakaj more potem celotna ekipa ciljat številko strelnega mesta, ki visi desno spodaj na nosilcu tarc, da je v crnem?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#77
(16-04-2018, 10:47)markojelen Napisal: Ce so "nastreljene", zakaj more potem celotna ekipa ciljat številko strelnega mesta, ki visi desno spodaj na nosilcu tarc, da je v crnem?

Puška se nastreli za strelca saj to vsak ve...ne more bit kar nastreljena za vse, če ste se odločil tja it pol tu ne jamrajte morate sprejet njihova kvazi pravila Papers ali pač ne greste...
Navsezadnje tako puško lahko vsak ki želi nabavi...za mal dnarja in:)) ni treba tam ovco špilat Snooty
Odgovori
#78
Ja ma nisem se mogo vec zadrzevat, moral sem nekaj napisat.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#79
(16-04-2018, 14:07)markojelen Napisal: Ja ma nisem se mogo vec zadrzevat, moral sem nekaj napisat.

Clap Clap Clap
Odgovori
#80
(16-04-2018, 14:07)markojelen Napisal: Ja ma nisem se mogo vec zadrzevat, moral sem nekaj napisat.

+1
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)