Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organiziranost tekme VP- M48
Ker vojska nima par daljnogledov in spektivov? no, čudno res ne bi bilo če tud tega ni več... če vojska da streljati ljudem puške, ki nesejo par metrov gore dole kaj to o tej vojski pove?
Odgovori
(08-05-2018, 09:17)ssecnik Napisal: To smo že razčistili,če ti ne ustreza ,bodi doma ali pa pojdi na kakšno drugo tekmovanje.To streljanje je namenjeno vsem in pod enakimi pogoji.

Katero po tvoje streljanje pa ni namenjeno vsem in pod enakimi pogoji Question
Odgovori
(08-05-2018, 22:17)jabolko Napisal:
(08-05-2018, 09:17)ssecnik Napisal: To smo že razčistili,če ti ne ustreza ,bodi doma ali pa pojdi na kakšno drugo tekmovanje.To streljanje je namenjeno vsem in pod enakimi pogoji.

Katero po tvoje streljanje pa ni namenjeno vsem in pod enakimi pogoji Question

Nja, če kdo med kralji strelja s Tanfoglijem Extreme in drugi z G17 to verjetno niso enaki pogoji, najbrž si vsakdo ne more kupiti pištole za 3k€. Ne poznam verjetno pa je tudi na long range tekmah podobno, pač nisi konkurenčen. Tule pa dobi vsak v roko M48, seveda vsaka lesenjača po svoje nese, ampak zadeti se da.
Odgovori
Katero?Skoraj vsa druga,ki so razpisana tukaj.Pa poglejva tekmo 100m odprti merki.Kot prvo,rabiš orožje,orožno listino,in moraš biti včlanjen v društvo.Te tekme prav gotovo niso namenjene vsem.Pri SV je pogoj polnoletnost,pa lahko strelja vsak.
Pa poglejva enake pogoje;sem se prijavil na tekmo ,disciplina vojaška puška do letnika 1945.Fino,jaz pridem  praktično novo švicarko,nekaj bo že.Pa ja,vsi v zgornji polovici z predelanimi kopiti,mikromerki (ki so tovarniški Doh),novo cevjo cal 308 na mavzerki in to 15 cm daljša.... pritožbe pozabi,vsi zlizani kot naša politika.Mah... Doh
Odgovori
(08-05-2018, 22:54)ssecnik Napisal: Katero?Skoraj vsa druga,ki so razpisana tukaj.Pa poglejva tekmo 100m odprti merki.Kot prvo,rabiš orožje,orožno listino,in moraš biti včlanjen v društvo.Te tekme prav gotovo niso namenjene vsem.Pri SV je pogoj polnoletnost,pa lahko strelja vsak.
Pa poglejva enake pogoje;sem se prijavil na tekmo ,disciplina vojaška puška do letnika 1945.Fino,jaz pridem  praktično novo švicarko,nekaj bo že.Pa ja,vsi v zgornji polovici z predelanimi kopiti,mikromerki (ki so tovarniški Doh),novo cevjo cal 308 na mavzerki in to 15 cm daljša.... pritožbe pozabi,vsi zlizani kot naša politika.Mah... Doh

ok ok vse jasno :)) Hand
Odgovori
Moje osebno mnenje je, da je treba na takšne tekme pač gledati skozi vojaške oči in ne le kot športni strelec. Vojska pač organizira te tekme na podoben način kot tudi sicer deluje. Pač dodeli ti neko flinto, upaš na najboljše, če je po sreči dobiš še strelivo. In ni jamranja zakaj oni drugi lahko, jaz pa ne.
Saj veste kako pravijo... There's the Right way, Wrong way and the Army way.
Moja 2c... ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Da ne govorimo o tem, da jih nastreljujejo naši kolegi oz. strelci, ki naj bi to znali narediti....
Odgovori
Seveda je ta dogodek namenjen splošni popularizaciji strelstva in prav je tako, da imajo vsi naključna in stara krepela. Ampak osnovna stvar, ki bi bila lahko zraven so vsaj spektivi (pri vseh strelskih mestih!) ...da lahko korigiraš, če nese flina pol metra v levo ... tako bi bilo tudi zadovoljstvo in veselje pri "laikih" veliko večje. Največja frustracija je prazna tarča. Pa ne mi zdaj rečt, da vojska nima par daljnogledov in kakšnega soldata, ki bi povedal popravek tistemu, ki pred njim leži in poka. Za to izboljšanje je potrebna le dobra volja in malo manj togosti.

Nihče ne pljuva po organizatorju in samemu dogodku (ki mu ne smemo rečt tekma), pripombe so čisto konstruktivne narave.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Ma še motoriziran steper naslon, pa mogoče drone, da lahko tarčo gledam, pa če lahko še bore laser naboj pa zlato uro z vodometom in zlato ribico, ki plava noter.... 

Vsak lahko se opogumi in lepo naredi tekmovanje, ki določi pravila po svoji mili volji in željah. Strelišče se predhodno rezervira in odpelje tekma. 

Mislim, toliko enega govoričenja in debate
Odgovori
Spet pristavljajo svoje tisti, ki jih očitno na tekmah sploh ni - klasika. Pa preden spet jamrajo, da majo pravico povedat; ja sure imate sam vsakic ko "odprete tipkovnico" izpadete kot butlji in vas počasi še takrat, ko bi celo kaj pametnega "izletelo" ne bo nihče jemal resno.

Skratka tekma kot je in za kogar je je odlična in pravilno zastavljena, ljudje, ki pridejo streljat večinoma nimajo pojma kako se sploh strelja kamoli kaj to pomeni "puška nese tja in tja".  Idealno bi seveda bilo, da bi bile puške vse enake in vse mehansko preverjene, da nesejo v isti center (da ni težav z nastreljevanje in subjektivnimi očmi, ki pač "nesejo kamor pač nesejo") ker pa to ni možno je pač stvar malce stran od idealne in vsaj na prvem nivoju prisotno malce preveč sreče (kar sem uspel videt na omejenem vzorcu več ali manj vse nesejo "v papir" tako, da za (ne)preboj v polfinale definitivno ni kriva/zaslužna puška) kot bi bilo zaželjeno. Sedaj se bodo za polfinale spet nastrelile in če bo ta del opravljen kvalitetno sem skoraj gotov, da bodo vse več ali manj lepo nesle je pa iluzorno pričakovati, da bodo vse in za vsakogar resnično centrirane in bo vsak lahko meril direktno pod črno.

Še dobro da se nben ni vtaknil v free float in kaj se zgodi s špagetom od cevi po nekaj rundah in kam se potem kaj prestavi ali razstavi....

Mčken konteksta prosim preden se preveč jamra sej vseen le to ni golaž tekma za katero je treba plačati 30€ pri znanih obiralcih marne???

(09-05-2018, 11:36)Mato Napisal: Spet pristavljajo svoje tisti, ki jih očitno na tekmah sploh ni - klasika. Pa preden spet jamrajo, da majo pravico povedat; ja sure imate sam vsakic ko "odprete tipkovnico" izpadete kot butlji in vas počasi še takrat, ko bi celo kaj pametnega "izletelo" ne bo nihče jemal resno.

Skratka tekma kot je in za kogar je je odlična in pravilno zastavljena, ljudje, ki pridejo streljat večinoma nimajo pojma kako se sploh strelja kamoli kaj to pomeni "puška nese tja in tja".  Zdej jim pa daj še spektiv hahaha ma dejte no bodite resni...

 Idealno bi seveda bilo, da bi bile puške vse enake in vse mehansko preverjene, da nesejo v isti center (da ni težav z nastreljevanjem in subjektivnimi očmi, ki pač "nesejo kamor pač nesejo") ker pa to ni možno je pač stvar malce stran od idealne in vsaj na prvem nivoju prisotno malce preveč sreče (kar sem uspel videt na omejenem vzorcu več ali manj vse nesejo "v papir" tako, da za (ne)preboj v polfinale definitivno ni kriva/zaslužna puška) kot bi bilo zaželjeno. Sedaj se bodo za polfinale spet nastrelile in če bo ta del opravljen kvalitetno sem skoraj gotov, da bodo vse več ali manj lepo nesle je pa iluzorno pričakovati, da bodo vse in za vsakogar resnično centrirane in bo vsak lahko meril direktno pod črno.

Še dobro da se nben ni vtaknil v free float in kaj se zgodi s špagetom od cevi po nekaj rundah in kam se potem kaj prestavi ali razstavi....

Mčken konteksta prosim preden se preveč jamra sej vseen le to ni golaž tekma za katero je treba plačati 30€ pri znanih obiralcih marne???
Odgovori
Izločiti bi MORALI OBVEZNO puške, ki nosijo nizko - ker vsak M48, po katerem niso čačkali mora nosit na 100m višje:
   
levo/desno mislim, da so cca. nastreljeni. Da bi vsem vsaka puška nesla 100% v muš se ne da doseči, saj vsak gleda/vidi malo drugače.
Spektivi - predvidevam, da niso v "duhu" tekmovanja. Kot je že admin napisal - v vojski si tudi dobil, pač kaj si dobi, in probal iz tega iztisniti največ.
Pa tudi - če že spektivi - bi jih morali zabetonirat v zemljo, sploh na prvem nivoju, ko bi večina od 200 nastopajočih štelala/obračala spektive. Npr. - gleda skozi, dregne s čelom - in evoga - zastoj, "skozi moj rešpetlin se nič ne vidi"

Največji izziv omenjenega streljanja je meriti nekam drugam (glede na probo), kot pod črno, ter vse skupaj ponoviti 10krat natanko enako.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Pripombe so očitno padle na plodna tla in tako je SV danes izvedla, s pomočjo kolegov strelcev, ponovni preizkus-nastrelitev pušk pred sobotnim polfinalom. Vsako puško preizkusila 2 ali 3 strelca. Vreme: malo oblačno, malo sonce z desne, a povprečje 2 ali 3 strelcev pa vremena, da po mojem mnenju kar dobro sliko kaj je sposobna posamezna puška z povprečnim strelcev, ki je vajen M48. Na vsaki puški je označeno mesto povprečja grup zadetkov ca 3x5 strelov. Grupe se, razumljivo, malo spreminjajo od strelca do strelca, a so te razlike za tako tekmo majhne. Puške, kjer so zadetki previsoki ali izrazito nizki, so izločene. Zadetke levo desno smo korigirali s prestavitvijo muhe, če je bilo to še možno in izvedli novo streljanje. Upam, da bo tako tudi v bodoče. Žal tak preizkus-nastrelitev na prvem nivoji ni bil narejen ( a ne zaradi neznanja kolegov strelcev ). Vsem tekmovalcem v polfinalu želim čim boljši rezultat ali vsaj izboljšanje le tega glede na 1. krog.
Odgovori
Clap
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
za pohvalit!
Odgovori
Super, da so jih nanovo nastrelili. Čeprav se je naša ekipa klasificira v polfinale, se mi v soboto križa z IPSC tekmo...

Na Mlakah sem imel spektiv sabo (sedeli smo zadaj na klopcah, na desni strani si videl komplet vse tarče) in ker smo bili praktično zadnji na vrsti sem poiskusil predvidet, kam nesejo puške s katerimi je potem naša skupina streljala. Po petih skupinah pred nami mi ni bilo nič več jasno, gledal sem samo probne strele, saj naj bi takrat strelec meril v sredino (recimo), zadetki (grupe) pa so bila pa večinoma vsepovsod.
Ko sem prišel na vrsto sem ustrelil probne v center in potem še ostalih 10 v center, pa bo kar bo (70 točk je zame, ki sem drugič streljal s tem krepelom super rezultat, če bi bil malo manj neučakan, tle ven dinamika izbije, bi lahko še kakšno točko naredil).
Po mojem je bila moja puško dobro nastreljena (veliko boljše kot lani), organizacija je bila za pohvalit, mogoče edino kakšna plastenka vode ne bi škodila...
Sem se pa tudi jaz spraševal, kaj se dogaja s cevjo po 5x15 strelih pred mano.


p.s. če ne za drugo, smo se pa s spektivom vsaj zamotili dokler smo čakalo ekipe pred nami...
lp Melly
Odgovori
...puške SO BILE nastreljene,
izločene slabše - ostale so samo take , ki so imele skupino 5 strelov v 10cm,
(govorim iz prve roke, bil pri nastrelitvi)

obstaja pa še ena možnost, da se puške "malo pomeša po vsaki rundi",
da se še zmanjša možnost taktiziranja

lphrib48
Odgovori
Aja pa kaj ni to vse skupi ena velika zmešnjava...
ti bi pa še dodatno mešal...mogoče bi žrebal zapisane številke pušk 
kaj takega, no boste že rešili vsaj zanimanja za to pokanje je dost Doh

Moje mnenje...dovoljena uporaba spektivov...15 strelov v tarčo oceni se najbolših 10, tarče se po ocenitvi vrnejo strelcem.


Pika. Odpade ostali lari fari, zadeva poteče hitreje.
Odgovori
Je jasno zakaj spektivi ,daljnogledi etc niso dovoljeni ,ker folk ,ki ni pripravljen v to vložit nič razen tega ,da tja pride stoka kako ni fer  ker se kdo malce bolj potrudi kot oni. Pa tu ni nobenih resnih izdatkov saj za 100M VK je uporaben mariskateri kos 'glažune'  gre samo za voljo se vsaj malenkost pripravit in organizirat.

Konec dneva je vrjetno ,da ta del nastopajočih na 'popularizaciji strelstva' , privlači predvsem zastonjkarski -'brez kur*a na svadbo' aspekt vsega skupaj.
Odgovori
Kakor sem uspel zaslediti po odzivih prisotnih jih je velika večina povsem srečnih in zadovoljnih in je zadeva popoln uspeh. Jamrajo večinoma tisti, ki ali tekmujejo na golaž ligah ali pa občasno na kakšnih zastonjkarskih tekmah in jim je jamranje ali folklora ali pa način soočanja z realnostjo (beri grdo sliko v špeglu).
Odgovori
Če bom izvoljen, bodo v l. 2019 spektivi dovoljeni. Za ostalo se bomo pa že dogovorili. Se hecam. Tisti, ki je bil kdaj zdraven pri izpeljavi teh tekem, bi hitro videl, da je ta zadeva definitivno dobro sprejeta med večino udeležencev ( izmed kateri večina niti ne pozna tega foruma ).
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)