Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organiziranost tekme VP- M48
(10-05-2018, 14:36)Mato Napisal: Kakor sem uspel zaslediti po odzivih prisotnih jih je velika večina povsem srečnih in zadovoljnih in je zadeva popoln uspeh. Jamrajo večinoma tisti, ki ali tekmujejo na golaž ligah ali pa občasno na kakšnih zastonjkarskih tekmah in jim je jamranje ali folklora ali pa način soočanja z realnostjo (beri grdo sliko v špeglu).

Ne vem kje ti vidiš jamranje, če letijo konstruktivne pripombe glede minimalnih izboljšav. Japčk je napisal čisto enostavno.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(10-05-2018, 15:16)micko Napisal: (.... izmed kateri večina niti ne pozna tega foruma ).

A je sploh možno, da živijo strelci, ki tega foruma me poznajo Eek Question  Ne morem verjet, da kaj takega sploh obstaja.Mrgreen
Odgovori
(10-05-2018, 16:31)tastar Napisal: A je sploh možno, da živijo strelci, ki tega foruma me poznajo Eek  Question  Ne morem verjet, da kaj takega sploh obstaja.Mrgreen

Tudi jaz ne morem verjet.... Mrgreen ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
https://media.gettyimages.com/photos/hun...d550247391
Odgovori
Je že kdo pomislil, da bi se dalo izvesti to "tekmo"* brez enega spektiva na liniji?
Jaz sem. Kako se to lahko izvede?
Tako:
- omisli se večje tarče ( 100x100 cm ali pa vsaj tarčo, ki jo je naš kolega "strela" uvedel za disciplino 100 m in tam boljši tekmovalci dosegajo 200/200 krogov.
- strelja se lahko 15 zaporednih strelov
- oceni se velikost skupine zadetkov v cm in ne njihovo vrednost
- ....

* orožne vaje, ki sem jih že ocenil kot pozitivne, a imajo mnogo napak - moje mnenje.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(10-05-2018, 20:39)357 Napisal: Je že kdo pomislil, da bi se dalo izvesti to "tekmo"* brez enega spektiva na liniji?

- oceni se velikost skupine zadetkov v cm in ne njihovo vrednost

To je sigurno dober način (pa ne samo za tole tekmo/prireditev) ko se strelja z orožjem, ki ni nastreljeno (Itak pa tudi nastreljene merke vidi vsak malce drugače in si orožje praviloma nastrelimo ZASE, če gre bolj zares). Tako da bravo 357, dobro si tole pogruntal! Clap
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
in če so samo 3 v tarči? ali pa 14?
Odgovori
(10-05-2018, 21:05)Barbapapa Napisal:  ....dobro si tole pogruntal! Clap

Hvala, se trudim. :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Izmerila naj bi se skupina desetih ( boljših ) zadetkov.
V primeru, da jih je v tarči manj kot deset, se za vsakega manjkajočega doda deset cm...
Po "domače": pri le treh zadetkih v tarči, ki recimo tvorijo skupino v petih centimetrih, se doda 70 cm (7X10) in pridemo do rezultata 75 cm. Sprejemljivo?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(10-05-2018, 20:39)357 Napisal: Je že kdo pomislil, da bi se dalo izvesti to "tekmo"* brez enega spektiva na liniji?
Jaz sem. Kako se to lahko izvede?
Tako:
- omisli se večje tarče ( 100x100 cm ali pa vsaj tarčo, ki jo je naš kolega "strela" uvedel za disciplino 100 m in tam boljši tekmovalci dosegajo 200/200 krogov.
- strelja se lahko 15 zaporednih strelov
- oceni se velikost skupine zadetkov v cm in ne njihovo vrednost
- ....

* orožne vaje, ki sem jih že ocenil kot pozitivne, a imajo mnogo napak - moje mnenje.

Samo eno vprašanje,namreč,kakšno tarčo je to pogruntal kolega "strela"? Praviš,da bi dal tarčo R100,vojska pa ima R50,a je še kakšna VMES? :-D
Odgovori
Je neka vmesna, ki sem jo videl le na sliki in zato lahko ugibam - R70?
Več o njej bi lahko napisali tisti, ki se udeležujejo Borisovih tekem.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Če bi se merila grupa potem se ne rabi klasične tarče ampak bel papir denimo Idea

Mislim da je čar tekmovanja ali streljanja v tarčo to, da se dejansko strelja v pravo tarčo z krogi ki se nato ocenijo seštejejo Nod

Seveda moraš imeti spektiv, [pa saj ni obvezen samo dovoljen in kdor bo resno pristopu k stvari ga bo imel ostali bodo ustrelili tko mal za občutek da vidijo kako to gre]  da vsak strel sproti beležiš, opazuješ, korigiraš, pa saj je povsod na vsakem tekmovanju tako da se streli spremljajo no sploh ne vem od kje ideja organizatorju da ne dovoli spektivov.

Zakaj bi bilo tu drugače...ZATO KER JE ORGANIZATOR ZA SVETOM IN IMA DOVOLJ OVC ZA NA PAŠO...preprosto :))

Vsekakor se mi moj predlog pa najmanj zato ker je moj, dovoljeni spektivi 15 strelov najboljših 10 se oceni tarče se vrnejo strelcu [število strelov določi organizator] zdi sprejemljivejši kot merjenje grupe...point je v tem da se poiskusni in za oceno streljajo brez prekinitve in kazanja zadetkov saj jih opazuješ sam in posledično gre vse hitreje.

Tako je zadeva bolj podobno resnemu tekmovanju kjer spremljaš zadevo, korigiraš se trudiš popravit ko vsaj vidiš kam, ne pa neko streljanje na slepo to je kar neki ki nima smisla in bi se moral tu uprašat kaj se dogaja odgovornim po podstrešju ko pridejo z tako idejo na plano.
Odgovori
jubčk: tarčo rabiš zato, da meriš v referenčno točko. Na belem papirju pa je to malce težko.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(11-05-2018, 09:59)Barbapapa Napisal: jubčk: tarčo rabiš zato, da meriš v referenčno točko. Na belem papirju pa je to malce težko.
 
Ja vem...sam grupo lahko narediš vseeno, ok naj bodo prave tarče če imajo denar za njih saj veš Slo vojska pa sredstva...saj zato se strelja z naboji namenjenimi na uničenje Hand
Odgovori
Morda še to,sem šel gledat za nazaj in je število tistih ,ki niso zadeli nič drastično upadlo.Sedaj ne vem,ali zaradi boljše nastrelitve pušk ali pa zato,ker se ne prijavlja več  čisto vsak začetnik,oziroma prej malo povadi,pa magari z zračko.Ker poznam nekaj dobrih strelcev,ki prej niso imeli nič v tarči gre verjetno za boljšo nastrelitev.
Odgovori
@ jabolko
Glede belega papirja si ustrelil zelo mimo, kar ti je že eden od predhodnikov napisal...Res pa je, da se trenira proženje in morebitno skupino zadetkov na bianko tarčo ( program zračno orožje ).
Za predavanje o strelskem tekmovanju, ki to ni, je škoda časa. Če si bil pri vojakih (JLA) in še prej na predvojaškem "usposabljanju", si verjetno tudi imel spektiv za gledanje zadetkov?...Spektiv je "težaven", če ga ne obvladaš in traja kar nekaj časa, da ga pravilno usmeriš in nato še več, da v njem iščeš zadetke. Dvomim, da bi si kdo kupil spektiv le za eno furo.  :)
Garantiram, da se za merjenje velikosti skupine zadetkov porabi mnogo manj časa, kot pa za ocenjevanje zadetkov, še posebno takrat, ko so razmetani po celi tarči. Uvrstitve pa se ne bi ali pa bi se le malo spremenile.
Organizator tega strelskega dogodka bi porabil tudi manj časa za "nastreljevanje" orožja.  ;)

Seveda, vsak ima svoje mišljenje in je kar prav, da ga tudi napiše, po možnosti brez žalitev živalskih vrst.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Morda bi bilo bolj prav, da se kdo prvo udeleži tekme, da bo vedel o čem govori in ne nabijal na pamet.

Zadeva je čisto fer in dobro zastavljena. Pravila so jasna in taka, da ima vsak ki se ZASTONJ udeleži tekme karseda izenačene možnosti ne glede na opremo. Ali bi se dalo bolje? Sigurno. Ali je potrebno? Debatable. Ali je zadeva glede na vložek za vojsko smiselna? Bi rekel, da ja, ker so ljudje resnično veseli in zadovoljni.

Ja nastrelitev določenih pušk je problematična in se dogaja, da prideš na puško, ki pač nese izven centra, na Mlakah konkretno je bilo najslabše nekje na rob črnega seveda je to bilo težko oceniti, ker kakor sem videl je bilo recimo ene 10 takih, da je imelo sploh grupo in ne shotgun pattern po celi tarči.

Skratka:

-djabe prideš
- dobiš 15 šusov
-5 za probo in vidiš tarčo
-10 za oceno in po koncu vidiš tarčo

Povsem fair in bolj enako ne gre. Šepa pač pri nastrelitvi in občasnih okvarah (korodirana municija, tehnične okvare na puškah) ampak težko si predstavljam, da bi za širšo publiko lahko naredil zadevo bolj pošteno - pa da raznorazni bivši "profesionalci" ne bi prišli neizživetih mokrih sanj izvajat (beri ISSF plavutkarji v strelskih skafandrih z video droni za navođenje hitaca).

Na Mlakah je bilo konkretno nekaj drobnih deklet in dva fanta sem si zapomnil, ki sta pomoje ob svoji konstituciji (drobna pobčka) verjetno povsem happy da nista z izpahnjeno ramo na urgenci končala (pa nista slabo streljala sploh)   ::)    in zdej si predstavljajte, da v isti konkurenci strelja reciva 357 v polni bojni opremi in stoletnimi izkušnjami in spektivom - bolj pošteno, bolj odgovarja ciljem SV??? 


Lahko pa vrteči gobci organizirate kaj podobnega ali pač?
Odgovori
Bravo Mato, lepo povedano ! Tukaj se lahko debata zaključi
Odgovori
(11-05-2018, 11:52)Ronzi83 Napisal: ...Tukaj se lahko debata zaključi

Se ti ne da več čitat ali pisat? ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
mogoče je ostal brez argumentov. O vrtečih gobcih pa raje ne bi, ker nekateri niso sposobni normalne debate in ne ločijo pljuvanja in jamranja od skromnih predlogov za izboljšavo čisto korektne pote SV. Če kdo zasledi tukaj mokre sanje in ambicije zmagovati na teh dogodkih, so to pač blodnje, ki se dogajajo v nekaterih glavah.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)