Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prepoved B4 in B7 za lov v Nemčiji
#1
Nemško upravno sodišče je odločilo, da samopolnilne puške, katere lahko sprejmejo nabojnike na več kot 2 naboja, da so za posest lovcem prepovedane.
Do sedaj je v ZRN 40 let veljalo, da posest ni prepovedana, le pri izvajanju lova puška ni smela imeti kapacitete več kot  2+1, tako da imajo več 100.000 tovrstnih pušk.
#2
razprodaja?
#3
(06-04-2016, 21:22)Barbapapa Napisal: razprodaja?

Opa. To bo eGun pel.

To je pa dobro vedeti.
#4
Če je tako odločilo nemško sodišče je samo vprašanje dnevov, kdaj bo tudi pri nas. Naši itaq lužice spuščajo na vse kar je nemško, evropsko, ohinsploh,..
#5
Lužico si spustu že ti, s svojim komentarjem...na živce mi greste vsi taki, ki gledate skoz črna očala!!
#6
Ali obstaja kakšen prispevek objavljen kje? ali je to samo ljudsko izročilo?
#7
(06-04-2016, 22:03)MAUSER SR 96 Napisal: Ali obstaja kakšen prispevek objavljen kje? ali je to samo ljudsko izročilo?

JA...Kimber, objavi vir!
#8
Ivan 22lr, tele črnogledosti me je izučila slovenska država oz. njene vlade.
#9
www.frw.de
#10
(06-04-2016, 22:03)MAUSER SR 96 Napisal: Ali obstaja kakšen prispevek objavljen kje? ali je to samo ljudsko izročilo?

Ni ljudsko izročilo... je očitno kar res (povezava).
#11
(06-04-2016, 22:36)matjaz43 Napisal: Ivan 22lr, tele črnogledosti me je izučila slovenska država oz. njene vlade.

Počasi Matjaž!

Nemci imajo svojo zgodovinsko mantro še od 2. sv. vojne nazaj in oni tak so nagnjeni k raz-oroženju.

V Sloveniji (vseeno) te mantre ni.
#12
Kot prvo, ne na prvo zogo.

Kot drugo, preberte zadevo v celoti.

Na Mazjazevem linku je povzetek SODBE, ki v grobem govori o sporu med lovcem in policijo zaradi besede 2 strela. Se pravi oni ze majo v zakonu, da se ne sme lovit z polavtomatskim orozjem, ki imajo mag za vec kot dva naboja. In to isto stvar imamo tudi mi. S tem, da mamo mi tudi, prepoved lova z B7. 
Vsaj jaz nisem zasledil v zadevi nobene nove prepovedi ali spremembe zakonodaje.


Zdaj pa naj nekdo, ki dobro razume nemsko prebere celo sodbo in pove, ce je kje kak haklc, ker google translate ni ravno blescec prevajalnik v anglescino.
#13
Pri nas lahko lovimo z B4, samo fila se lahko max 2+1, čeprav nabojnik je lohk tudi za 100kom.
#14
Rok, to ni res. Inšpektor je preverjal nabojnike. Lastniki, ki so posedovali nabojnik za več kot 2 naboja so plačali globo.
#15
... kot sem zasledil na nemških forumih, ne bo več možno imeti več kot dva naboja v nabojniku...
#16
Citat:2. člen
(vrsta lovskega orožja)
(1) Lovsko orožje je dolgocevno in kratkocevno strelno orožje kategorij B1, B5, B6, C1, C2, C3 in D1, ki so opredeljene v predpisu, ki ureja orožje.
(2) Ne glede na prvi odstavek tega člena je izjemoma pri lovu dovoljena tudi uporaba orožja iz kategorije B4, vendar se nabojnik ne sme napolniti z več kot dvema nabojema.
(3) Kratkocevno strelno orožje se uporablja kot varnostno orožje pri iskanju ranjene ali obstreljene divjadi in zavarovanih vrst prosto živečih živali ter za usmrtilni strel.

Zgornje je iz pravilnika ampak je 44.člen 12 točka zakona o lovstvu in divjadi, ki izrecno prepoveduje uporabo polavtomatskega orožja s nabojnikom večje kapacitete. In ker velja hierarhija predpisov velja Zakon in ne Pravilnik (ki je v neskladju z zakonom) in posledično je kazen upravičena...
#17
Gre za to, da za lov smeš uporabljati polavtomatsko orožje iz kategorije B4 v katerega sicer lahko vtakneš kakršenkoli nabojnik vendar pa konkretno za lov smeš uporabljati le nabojnik z omejeno kapaciteto na 2 naboja. Varianta, da bi v npr. 30strelni nabojnik filal samo 2 naboja odpade, uporabljati moraš nabojnik, v katerega fizično več kot 2 naboja ne moreš vtaknit. 

Take so nekje razlage predsednika LZS in ostalih razlagalcev zakonodaje.
#18
Ja, tako je tudi na tečaju predavatelj (R.Pučnik) razložil, ko je nekdo vprašal.
(je pa to določilo itak butasto do amena, ampak to je že drug prepir potem  Whistle )
#19
Skratka, na eGun-u ne bo splošni Sonderangebot B4 kosov, ampak bodo razni uradni in manj uradni mojstri imeli veliko  dela z vgradnjo fiksnih omejevalnikov kapacitete nabojnikov.   
Torej: če imam v cevastem nabojniku (v  B4 PAP z gladko cevjo) omejevalnik na 2 naboja,  je to skladno z lovsko zakonodajo.  Ampak, potem to ni več B4 ampak B5 kategorija.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
#20
Bom malo zakompliciral. Če zamenjaš okvir za 2 naboja z drugim, ki sprejme več ne rabiš nobenega orodja. Kako razumete B5 ?
citat:
5. polavtomatsko dolgocevno strelno orožje z nabojnikom in ležiščem naboja za največ tri naboje, pri katerem je nabojnik snemljiv, oziroma ni gotovo, ali je orožje takšne konstrukcije, da ga je mogoče z običajnim orodjem predelati v več kot tristrelno orožje z enim polnjenjem;




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)