Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastava M76
#21
(21-04-2016, 16:43)milans Napisal: M76 v prvem planu, kasneje pa izgleda, da je patronov dovolj...

https://www.youtube.com/watch?v=bCh_YEzv7II

Ali jim je na 6:02 uspelo posneti zastoj?
Odgovori
#22
(21-04-2016, 21:28)sandiruger Napisal: No Kristian ti že veš..BTW,Slavko ima M76 in K98 pa ga sam vprašaj s čim te bo nabutal na tekmi..

Fanta, jaz vama prodam obe krepeli,pol se pa butajta po tekmah. :-D
Odgovori
#23
Kako pa je z vijolicami, kje se jih pa kupi?
Odgovori
#24
Mislim da jih je vse manj...
Odgovori
#25
Pozdravljeni,
Sem pred nakupom M76. Mi lahko svetujete na kaj naj bom pozoren? Glede na to, da je to moje prvo dolgocecno orozje, na kaj moram biti najbolj pozoren? Hvala za odgovore?
Odgovori
#26
Kdo rabi vijolice? Zdaj, ko nismo prvaki jih lahko razprodamo. Na ZS.
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#27
Predvsem na okolico in nase..puška z velikim dometom, če zgrešiš cilj...to orožje potrebuje po končanem streljanju, da jo temeljito očistiš in naoljiš predno jo shraniš v omaro pa večkrat jo poglej skozi cev...dobro očisti cev in batni cilinder, to sta dve šibki točki, tega ne smeš zanemarit pa bo ok.Če pa potrebuješ stransko montažo za drugo optiko pokliči na 031/611-666. lp
Odgovori
#28
Kot že povedano. zaradi velike variabilnosti od primerka do primerka puške M76 brez preizkusa natančnosti na strelišču ne bi kupil.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#29
Strela hvala za dobronameren nasvet. Mislil sem bolj v smislu na kaj moram biti pozoren pri puški sami. So kakšni deli ki so problematični?
Odgovori
#30
jaz bi dobro pogledal ohranjenost cevi in preveril, ali je ravna. Skrivljenost je mogoče opaziti ob pazljivem opazovanju odsevov pri gledanju skozi ustje cevi proti izviru svetlobe. 

Pri eni od pušk M76, ki jih je SV posodila za streljanje na strelišču, je bila cev sicer ravna, a vidno krivo nasajena na zaklepišče. Ko pred streljanjem to opazili, smo jo izločili in z njo nismo streljali. Naslednjič se je ista puška pojavila med posojenimi, vendar tega nismo in smo streljali z njo. Bila je daleč najbolj natančna od vseh. Bili smo šokirani, ko smo ugotovili, da je to prav tista puška s krivo nasajeno cevjo, ki smo jo prvič izločili. 

Pogledati je treba tudi stanje plinskega bata in stanje ležišča naboja. Vzemi s sabo par šolskih nabojev, napolni okvir in parkart repetiraj, da boš videl, ali naboj pravilno sede v ležišlče, ali proženje deluje in ali ekstraktor zagrabi naboj in ga izvrže. Če nimaš izkušenj in puške ne moreš preizkusiti, se splača dogovoriti s puškarjem, da gre s tabo in puško pregleda. 

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#31
Information 
(24-04-2016, 06:41)tomygun Napisal: [Image: wink.png]Mislim da jih je vse manj...

Glede na to, kaj počnemo z njimi, to niti ni preveč čudno[Image: smile.gif].
 Dve vprašanji,
 - je bila Juga edina, ki je uporabljala tovrstno strelivo po vojni,
- ima smisel predelat puško na recimo 308 win?
Odgovori
#32
Hvala Marko. To sem iskal.
Odgovori
#33
(20-05-2016, 09:02)Rombon Napisal: jaz bi dobro pogledal ohranjenost cevi in preveril, ali je ravna. Skrivljenost je mogoče opaziti ob pazljivem opazovanju odsevov pri gledanju skozi ustje cevi proti izviru svetlobe. 

Pri eni od pušk M76, ki jih je SV posodila za streljanje na strelišču, je bila cev sicer ravna, a vidno krivo nasajena na zaklepišče. Ko pred streljanjem to opazili, smo jo izločili in z njo nismo streljali. Naslednjič se je ista puška pojavila med posojenimi, vendar tega nismo in smo streljali z njo. Bila je daleč najbolj natančna od vseh. Bili smo šokirani, ko smo ugotovili, da je to prav tista puška s krivo nasajeno cevjo, ki smo jo prvič izločili. 

Pogledati je treba tudi stanje plinskega bata in stanje ležišča naboja. Vzemi s sabo par šolskih nabojev, napolni okvir in parkart repetiraj, da boš videl, ali naboj pravilno sede v ležišlče, ali proženje deluje in ali ekstraktor zagrabi naboj in ga izvrže. Če nimaš izkušenj in puške ne moreš preizkusiti, se splača dogovoriti s puškarjem, da gre s tabo in puško pregleda. 

Lep pozdrav, Marko

no to si pa lepo povedal...ampak po drugi strani to dokazuje kvazi mojstrstvo... tudi to tvoje opazovanje odsevov svetlobe ,bi se komot pridružlo Davorjevemu ugotavljanju zračnosti vodil z tresenjem ali Sandijevemu komentarju hs a, sem eno enkrat vidu in jo nočem nikoli več v roko uzet  Doh
Odgovori
#34
Tle si ga pa ti Jabček mal mim pihnu :)


https://www.nps.gov/spar/learn/historycu...chines.htm

Citat:Another way, is to get a good view of the bore, either by removing the nipple or the breech plug, and looking thru the bore at a vertical, dark, straight line on a white background. The line will cast it's image on the bottom, top, or both surfaces, of the full length of the bore. If the line you see, on the surface(s) of the bore, is straight & unbroken, the bore is straight. If the line is separated, forming 2 or more off-set lines, the off-sets are where the bends are. You can rotate, & angle the bore, while looking thru it, for different effects.

Nekateri to počnejo (če je že ležišče) da dajo tulec brez netilke v ležišče in potem proti svetlobi gledajo (seveda od ustja cevi noter  ne skozi tulec ::)...
Odgovori
#35
V sovjetskih pravilih za remont njihovega pehotnega orožja je vsakokrat celo podpoglavje namenjeno vizuelnemu ogotavljanju morebitne ukrivljenosti cevi in so podane risbe, ki kažejo popačenost odseva pri gledanju proti svetlobi pri različnih nepravilnosti cevi, tako da je metoda nedvomno preizkušena in uporabna, le tisti, ki jo izvaja, mora imeti nekaj izkušenj. Če je cev pošteno skrivljena, je to pri pazljivem gledanju odseva opazno tudi laiku.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#36
Ali je bila Juga edina, ki je uporabljala tovrstno strelivo po vojni?

Ne, glede na količino zaplenjnega nemškega orožja in streliva v tem kalibru po kapitulaciji Tretjega rajha so si v marsikateri evropski vojski, ki se je po vojni na novo postavljala na noge, pomagali z nemškim trofejnim orožjem v kalibru 8x57IS, predvsem z K98k in mitraljezi MG 33 in MG 42 (Avstrija, Nemčija, Francija, Belgija, Italija ...). Potem pa je prišel NATO in standardizacija na 7.62x51 NATO in konec petdesetih let v Nemčiji MG 3 v NATO kalibru in v šestdesetih letih je bilo več ali manj konec s tem kalibrom povsod, razen v Jugoslaviji. Ponekod so obdržali nemško orožje v rezervi, odtod tudi rumunski kovinski surplus, ki je bil naprodaj tudi pri nas, a ga je očitno zmanjkalo. Pri nas so v prometu še zadnji ostanki jugoslovanskega streliva, ki pa bo verjetno tudi kmalu pošlo in bo pokanje v tem kalibru žal vedno dražje.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#37
Ima smisel predelat puško na recimo 308 win?

Predelava mavzerice M48 na 308win je možna in nezahtevna, naprodaj je cev Walther Lothar v tem kalibru prav za mavzerico. M76 bi se verjetno tudi dalo predelati, a bi bila zadeva tako zahtevna in draga, da bi se izgubila vsa ekonomika in s tem tudi smisel. Poleg tega ima M76 smisel kot zgodovinsko orožje nekega obdobja in ji kaže ohraniti integriteto, če pa potrebuješ orožje v kalibru .308win pa za isti denar dobiš kaj bistveno boljšega. 

Lep pozdrav, Marko 
Odgovori
#38
Če bi jaz še enkrat kupoval staro vojaško orožje, bi ga obvezno prej nesel do puškarja ( na svoje stroške ) in nato bi šel še na strelišče, kjer bi preizkusil puško s strelivom prodajalca ( na svoje stroške ). Ker če zadeva ne špila, bo po prvih občutkih, kjer je važno da poka, sledilo razočaranje. Če se boš odločil za nakup te puške, ti za čas, ki si ga porabil za branje tega prispevka, podarim 5 vijolic:-D .
Odgovori
#39
Imam problem? Moja nese po zamenjavi cevi 8 cm levo in 8cm višje. Če na naklikam za en klik desno je razmerje optike takšno ,da mi nese vse 8cm desno in 8 cm višje. Grupa 10 kom na 100m je 5 cm. Kaj storiti?
Odgovori
#40
(20-05-2016, 10:02)Mato Napisal: Tle si ga pa ti Jabček mal mim pihnu :)


https://www.nps.gov/spar/learn/historycu...chines.htm

Citat:Another way, is to get a good view of the bore, either by removing the nipple or the breech plug, and looking thru the bore at a vertical, dark, straight line on a white background. The line will cast it's image on the bottom, top, or both surfaces, of the full length of the bore. If the line you see, on the surface(s) of the bore, is straight & unbroken, the bore is straight. If the line is separated, forming 2 or more off-set lines, the off-sets are where the bends are. You can rotate, & angle the bore, while looking thru it, for different effects.

Nekateri to počnejo (če je že ležišče) da dajo tulec brez netilke v ležišče in potem proti svetlobi gledajo (seveda od ustja cevi noter  ne skozi tulec ::)...

Ah lej ni problema vsak ga kdaj jaz vsaj priznam...čeprav je ta tvoj prispevek z letnico 1850... sam eno je gledat cev samo, drugo pa montirano pa tud če je ornk kriva se to koj vidli brez odseva...tu se koj postavi uprašanje zakaj bi to počel ko pa današnje cevi gredo skozi bogve kake kontrole ki so nedvomno učinkovitejše od odseva...narejene puške pa prav tako, dobro se pa strinjam da za te rabljene zastave vizuelni pregled ni odveč saj so bogve kaj lahko dale skozi....
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)