Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
imetniki orožja, združite se
Pretiravas.
Si kaj doprinesel k razvoju racunalnistva? Uporabljas pa, kajne?
(Ne vem, mogoce pa si....ampak gre za primerjavo, ki jo ti zagovarjas, ker naj bi samo tisti, ki so neposredno kaj naredili, potem lahko to tudi imeli, uporabljali...)
S kopanjem luknje sem hotel povedati to, da ni ravno smiselno, da "grozis", kaj bos zlobiral v novi ZORO, da bos kaznoval "rekreativce", "kavcarje"....

Drugace pa: enkrat pravite organizatorjem tekem inkasanti, po drugi strani pa naj bi bili vsi prisiljeni hoditi na tekme, ce zelijo obdrzati OL. To ni ravno konsistentno, a ne?
Odgovori
Nič ne grozim samo pravim kako je in kako bi lahko na to stvar gledal kot predsednik društva in zveze, ki podpišem xy potrdil o sodelovanju na tekmah, da seveda o pogledu kakega uradnika na to stvar ne govorim.

Ne jaz zagovarjam, da tisti, ki je tega vreden naj to tudi ima/uporablja, če že hočemo biti natančni...

Morda ti praviš organizatorjem tekem inkasanti jaz sem s tem označil izključno dva organizatorja tekem in glede na moje osebne izkušnje in izkušnje ostalih bo to povsem točna oznaka...
Odgovori
A ne bi raje izbrali bolj birokratski pristop. Vsako leto bi MNZ priredilo preverjanje usposabljanja. Prijave preko telefona, ko ma teta tam čas, na licu mesta podpisat tri obrazce in plačat upravno takso. Naredimo še eno knjižico za ročno spremljanje rezultatov, katera izdelava tudi stane. In če ne pokažeš napredovanja v rezultatih (ker pač ne treniraš) se ti vzame orožje in ga da v plavž.
Odgovori
Sem vedel da zdruzenje ne bo potrebno po slovenski navadi bodo strelci strelcem omejili in odvzeli orozje... Jbg solanje je bilo izgleda vseeno uspesno!
Odgovori
Še par prispevkov, pa bom proti. Ljudi je treba pripraviti, da hočejo, ne morajo. Sam sem raznih prostovoljnih prispevkov, ki jih moram plačevati že malo sit, verjetno nisem edini. Nekateri klubi imajo že pristojbine takšne da te vrže. Sami precej prispevate, da je število strelcev takšno, kot je. So športi, ki so precej cenejši, razen, če hočete, da bodo imeli orožje samo "podjetniki".
Odgovori
(08-05-2016, 07:13):clap:dani_79 Napisal: Sem vedel da zdruzenje ne bo potrebno po slovenski navadi bodo strelci strelcem omejili in odvzeli orozje... Jbg solanje je bilo izgleda vseeno uspesno!

Clap Dobro si to udel
Odgovori
Sem vedel, da vam ta "kot" ne bo všeč ampak kot rečeno definitivno je del problema v neaktivnem članstvu, ki jemlje stvari preveč z levo roko...
Odgovori
Ne gre za angle, ampak kaj bi želel, približat strelstvo ljudem ali pa ga elitizirat. Kot bi recimo jaz hotel prisilit vse kavboje ki streljajo s kalibrom večjim od 22 lr prisilit, da si nabavijo recimo TOZ35 in jim pobral vse ostalo. Ljudem orožje pomeni različno in temu primerno se tudi vedejo. Vsak kavčar, ki nekaj da nase, ti bo pištolo prej gladko prodal kot pa šel na tekmo.Če dodaš še (pretirane) stroške, še toliko prej.
Odgovori
Jaz pa ti pravim, da brez OSEBNEGA angažmaja vsaj 20k ljudi (v neki fazi v bližnji prihodnosti) ne bo nikakršnega približevanja ljudem ampak bo omejevanje in povratek v elitizem. Eden od argumentov (in ne najslabši) IRSZN zakaj je prišlo (po njihovo seveda) do potrebe po spreminjanju zakonodaje je velik porast "strelišč za domačo rabo, ki niso ustrezno varovana oz. je trak edino sredstvo "zaustavljanja" izstrelkov". Zdej stvari so logično pod vprašajem saj po našem mnenju niso bile ustrezno kvantificirane in konkretizirane ampak uradniki pač nastopajo z pozicije moči in imajo za sabo še ostale kolege, ki ljubijo rešitve kot jih je omenil Romunov in imaš golaž tu.
Odgovori
Organizacija kot taka bo morala biti PRIVLAČNA za včlanitev VSAKE sorte strelcem. To je vso bistvo. Če bo imela mehanizme, da svojim članom nudi npr. brezplačno pravno pomoč pri težavah z birokrati bo to nek plus, ki bo vsakega strelca neglede na nivo prepričal da prispeva tistih 50 EUR za delovanje in članstvo.

Jaz sem hvaležen vsakemu ki se nesebično angažira za strelstvo. Če pa nekdo meni, da so ostali, ki se ne angažirajo toliko kot bi po njihovem mnenju bilo potrebno, itak lenuhi, brezveznjakoviči, tepci, itd...naj ustanovi svoje društvo, vzame med člane sebi enake, napiše statut, ki bo idealen, zaposli pravnika in lobista, nabije članarino in se ima fino. Ampak to ni krovna organizacija vseh strelcev.
Odgovori
Mato: nikoli nisem rekel organizatorju tekme inkasant. Niti enemu, ker pac vem, da zastonj prakticno ni nicesar.  Do sedaj sem se udelezil tekem stirih organizatorjev, vse startnine so bile enake in ne vem, kaksni so kriteriji, ki jih uvrsca med inkasante. Tudi po objavah za druge tekme vidim, da so startnine enake. Ok, slutim lahko, da je po prepricanju nekaterih forumasev en od inkasantov Strela, ampak na njegovi tekmi se nisem bil.

In kaksna so po tvojem merila, da nekdo postane "vreden" in lahko uporablja? In kdo naj bi to dolocal in o tem odlocal? 
Na prejsnji strani si sicer drugace napisal, ampak potemtakem ravno ti predlagas omejevanje?
Napisal namrec si, da nekatri uzivajo sadove necesa, k cemur niso nic doprinesli...itd, kar poglej se enkrat.

Jaz sem do sedaj mislil, da si zelimo doseci vec pravic in manj birokracije in elitizma.
Posedovanje orozja bi morala biti pravica in ne privilegij. In seveda se zavedam, da s pravico pride tudi odgovornost.

Romunov: kaj sledi potem? Ce ne napredujes, si ob orozje? Torej, ce ne prides do 100, adijo?
Ali kje je meja? 90,80,....? Za izpit moras odstreliti najmanj 30, kar je - roko na srce - zelo majhen pogoj.
Sicer sem mislil,da je to resna diskusija, ampak to, kar si ti predlagal pa upam, da je le zajebancija.

Dani79: zal imas prav.

Mm38: clanstvo v zdruzenju bi vsekakor moralo biti prostovoljno. Se nobena prisila dolgorocno ne daje rezultatov.
Sam vidim zdruzenje kot organizacijo, ki bi presegla stare spore in zamere, ampak ocitno je, da je slovenski sindrom premocan.

Barbapapa: se podpisem v celoti.
Odgovori
(08-05-2016, 08:53)Barbapapa Napisal: Organizacija kot taka bo morala biti PRIVLAČNA za včlanitev VSAKE sorte strelcem. To je vso bistvo. Če bo imela mehanizme, da svojim članom nudi npr. brezplačno pravno pomoč pri težavah z birokrati bo to nek plus, ki bo vsakega strelca neglede na nivo prepričal da prispeva tistih 50 EUR za delovanje in članstvo.

Jaz sem hvaležen vsakemu ki se nesebično angažira za strelstvo. Če pa nekdo meni, da so ostali, ki se ne angažirajo toliko kot bi po njihovem mnenju bilo potrebno, itak lenuhi, brezveznjakoviči, tepci, itd...naj ustanovi svoje društvo, vzame med člane sebi enake, napiše statut, ki bo idealen, zaposli pravnika in lobista, nabije članarino in se ima fino. Ampak to ni krovna organizacija vseh strelcev.

Se strinjam.
Odgovori
Lovska Zveza Slovenije je dober primer kako funkcionira močna in koherentna (lahko rečemo tudi centralistična, kar roko na srce je tudi edino kar funkcionira) krovna organizacija.
Ko ga lovci biksajo naokoli, jim organizacija nudi pravno pomoč, ko nekdo privleče na plan statiskiko, koliko članov se letno obstreli, je koj zadeva ustavljena z razlogi nacionalnega interesa uravanavanja populacije divjadi. Ko mi jagri lovijo race ob hiši mojih staršev, tako da dedki in vnuki sredi belega dne bežijo v hišo in šibre padajo po strehi, se prijava na policijsko postajo čudežno "založi".
Ko se kot eden od razlogov za "ureditev problematike strelišč" omenja lovska golažijada, na kateri so pobje streljali keramične izolatorje na telegrafnicah, stvari "ni mogoče dokazati". Za konec pa LZS še uspe z lobiranjem doseči, da so najbolj problematične rabote (nastrel sredi gmajne) izvzame iz sprememb, ki jih obetajo na ZOro.

Skratka, da ne nakladam... bolj ko spoznavam delovanje in efekt LZS, bolj občuduje kako učinkovita organizacija so in kakšno zaščito nudijo svojim članom. Devet strani klobasanja o grbih, pa članarinah, pa popustih, pa kajvemkajše je očiten dokaz da rekreativni strelci ne bomo imeli nikakršne krovne organizacije, ki bi se spontano razvila.
Odgovori
Kako imajo pa krovno organizacijo urejeno lovci? Mogoce pa ze imamo kolikor toliko dober model na kaksen nacin bi se morali organizirati.
Odgovori
Ja mislil sem na liberalizacijo zakonodaje od 90ih dalje in možnost, da dokaj enostavno posameznik v Sloveniji poseduje orožje in se z njim udejstvuje, sedaj, ko se pa obetajo spremembe pa vsaj nekateri stvari jemljejo z levo roko, sem upal da bo to jasno, ker sem hkrati še povezoval splošno stanje v Sloveniji in volilno pravico, kjer je povsem ista zgodba pa očitno ni bilo.

Glede volilne pravice je povsem jasno, kdor je neto plačnik v proračun države ima volilno pravico tisti, ki ni je nima, pri orožju bo pa itak zadevo država sama uredila, če ne bo splošnejšega odpora v bližnji prihodnosti po sprejetju nove EU direktive.

Omenjate, da bi morala biti pravica do orožja (s čimer se čisto strinjam) in ne privilegij ampak kaj boste za to storili? Prostovoljne prispevke dali in upali, da bo en drug namesto vas to pravico zagotovil in varoval? Eni ste res mojstri laganja samemu sebi poglejte v ZDA, kjer je ta vaša tako opevana NRA v (de facto so od junija 1934 na udaru in vse kar ob vseh svojih miljonih lahko naredijo je, da upočasnijo dinamiko prepovedovanja) zadnjem času povsem v defenzivi in kjer se z večih koncev nažira ustavno kategorijo precej uspešno pa imajo miljone AKTIVNIH zadaj pri nas pa še 100 aktivnih ne moreš najt...
Odgovori
(08-05-2016, 09:30)Kristian Napisal: Lovska Zveza Slovenije je dober primer kako funkcionira močna in koherentna (lahko rečemo tudi centralistična, kar roko na srce je tudi edino kar funkcionira) krovna organizacija.
Ko ga lovci biksajo naokoli, jim organizacija nudi pravno pomoč, ko nekdo privleče na plan statiskiko, koliko članov se letno obstreli, je koj zadeva ustavljena z razlogi nacionalnega interesa uravanavanja populacije divjadi. Ko mi jagri lovijo race ob hiši mojih staršev, tako da dedki in vnuki sredi belega dne bežijo v hišo in šibre padajo po strehi, se prijava na policijsko postajo čudežno "založi".
Ko se kot eden od razlogov za "ureditev problematike strelišč" omenja lovska golažijada, na kateri so pobje streljali keramične izolatorje na telegrafnicah, stvari "ni mogoče dokazati". Za konec pa LZS še uspe z lobiranjem doseči, da so najbolj problematične rabote (nastrel sredi gmajne) izvzame iz sprememb, ki jih obetajo na ZOro.

Skratka, da ne nakladam... bolj ko spoznavam delovanje in efekt LZS, bolj občuduje kako učinkovita organizacija so in kakšno zaščito nudijo svojim članom. Devet strani klobasanja o grbih, pa članarinah, pa popustih, pa kajvemkajše je očiten dokaz da rekreativni strelci ne bomo imeli nikakršne krovne organizacije, ki bi se spontano razvila.

Je klobasanje ja,  zato bi to temo lahko že zdavnaj odgovorni ZAKLENILI Nod
Odgovori
Fantje, ste isti ko mi Hrvati: rasprava je o amblemu a niste još osnovali organizacijo???
Ne bu niš od toga...
Odgovori
UMato, ne vem koliko poznas delovanje NRA, ampak po mojem je dalec od "pasivnosti"....
Prakticno 3x tedensko dobim newsletter, poziv za taksnoali drugacno peticijo podpisat....obvescajo clane o aktivnostih, ki potekajo na zakonodajnem podrocju (NRA-ILA), enkrat mesecno izdajo ene 3 revije, kjer niso samo informacije o orozju, ampak tudi o aktualnih politicnih zadevah,,ki so v povezavi z orozjem itd....vsaka stevilka ima aktuaeln komentar in govor predsednika in se kaksnega podpredsednika.
Ce te zanima, ti posljem link.

Vprasanja:
- kako si pa ti predstavljas angaziranje 20.000 posameznikov? (Ok, vem,da si ze napisal, da naj svoje klube zagnjavimo, da naj se angazirajo...ampak to je itak stvar klubskih vodstev in jih tudi "mali, kavcarski" clani ne moremo prisiliti)

- kako si predstavljas "splosni odpor" brez krovne organizacije, ce pa je ocitno, da so drustva/zveze na razlicnih staliscih, bregovih?

- pravis, da vas je v Sloveniji manj kot 100 aktivnih...zakaj se potem iz tega ne bi razvilo zdruzenje, ki bi bilo po mojem zagotovo mocnejse kot posamezniki?
Odgovori
Sej se lahk sej pravim da cakam statut pa iban. To kar ti govorim je dan po tem, ko bo ob morebitnem financnem in politicnem uspehu prislo do poplave bivsih kavcarjev ki bodo ali pametovali ali pa se rinili na pozicije. Morda jemlji moje poste bolj kot arhiv kot kakrsen koli moj motiv po spreminjanju mnenja kogarkoli.

Meni je moj angazma povsem ok in bo tako ostalo tudi nadalje, vecino pomembnih stvari pa tako ali tako delamo preko relevantnih zvez (ni mi cist jasno od kje vam da so zveze skregane vse kar je je to da so ene povsem irelevantne za vse razen za tistih par ki se preko potrdil financirajo ostale vkljucno z lovci in szs pa smo dokaj ba istem bregu).
Odgovori
Tema za enkrat še ni nič drugačna od drugih. Glede na to, da sem začetne prispevke potegnil iz druge teme, se klobasanje pač nadaljuje tu. Nekih dodatnih informacij pa žal ni. Posledično tudi samo pošrek preberem, ker moj čas na tej Zemlji je omejen, birokracija pa neskončno počasna.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)