Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 FS
#1
Od kolega imam namen kupiti dobro ohranjeno Beretto 92 FS v 9 mm kalibru.

Ker nimam izkusenj s to pistolo mi prosim povejte mnenja, tezave s to pistolo, natancnost...

Pokam na tarco na 25 m. 

Hvala
Milan
Odgovori
#2
Milan_r, malo je treba pobrskat, ne Papers ...

Evo, samo za tebe:
http://www.strelec.si/forum/thread-15580.html
ali malo starejša:
http://www.strelec.si/forum/thread-3200-...a#pid27894

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#3
Mejdun Milan_r, ti se pa dolgo odločaš, če si že decembra spraševal po bereti  Whistle
Odgovori
#4
JRC res je. Sem takrat kupil Glock 17, super zadeva, mogoce me malo moti odsun in pa ene parkrat me je ugriznila zaradi previsokega drzanja. Splosni vtis pa je super.

Ampak ne morem mimo betke im sedaj jo kolega prodaja, ampak ne bi se rad naplahtal...saj sem poskusil s par susi, ampak to ni ravno nek kazalec.

Mogoce ima kdo izkusnje v primerjavi z Glock 17.
Odgovori
#5
kupit takole je kot seksat z grdo babo, v projekt greš z entuziazmom, pa če ne rata kot si si predstavljal, ti je še zmeraj lahko potem žal ;)
Odgovori
#6
Moje izkušnje z Beretto 92, ki je bil celo moj prvi kos:


Plusi:
- všečna oblika
- dobra zanesljivost

Minusi:
- za moje roke predebel ročaj
- za precizno strelstvo nenatančna
Odgovori
#7
Milan_r, sicer se me ne tiče, a vendar me zanima, zakaj pa rabiš dve delovni pištoli?
Odgovori
#8
Saj ne rabim  :)

Glocka sem kupil zaradi cenovne sprejemljivosti in zelel sem novi kos.

Beretto pa sedaj prodaja kolega in bi za 500 e dobil odlicno ohranjeno.

Vem da so pistole tipa cz sport2 odlicne zadeve, ampak za mene predrage. Rabljene pa ne bi vzel.
Odgovori
#9
Citat:Mogoce ima kdo izkusnje v primerjavi z Glock 17.


Iz vsega napisanega ti je 92FS preprosto všeč. Kupi si jo! Isto, kot avto; vsakič, ko boš prijel za kljuko in se vsedel v njega, ti bo žal, da nisi kupil tistega, ki ti je bil bolj všeč, pa si ga nisi mogel, smel,... (prostornost, stroški vzdrževanja, denar, žena, otroci, barva, oprema,...). Včasih so kompromisi sila neprijetna zadeva.

Sicer je pa Beretta 92FS - celostno gledano - prevelika, s premajhno kapaciteto (glede na velikost), ima predebel ročaj, nima serijske možnosti menjave prednjega merka, izjemno občutljiva za zaklepanje (vklop varovalke) ob repetiranju, posledično nevarna za službeno rabo, pretežka, nerodna,...

Je pa zanesljiva, za nekatere celo lepa na pogled, sorazmerno nezahtevna za vzdrževanje, za tiste z ogromnimi (ne "velikimi") rokami se lepo drži,....

Za streljanje ali morebitno tekmovanje na 25m je povsem neprimerna, saj je veliko pištol, ki so namensko izdelane za tovrstna tekmovanja. Kot skoraj vsaka pištola, je pa tudi ta odlična za občasno streljanje.

In ker ti je všeč, bo najbolje, da si jo kupiš.

Glock 17? Ogromno napisanega... Večen, kot Thorovo kladivo! Težko ga uničiš, težko pokvariš, težko ti bo zarjavel (tudi železni deli), ni ravno blesteče precizen (za to so druge pištole), je pa izjemno zanesljiv, nezahteven za vzdrževanje, poceni nabojniki, rezervni deli, tudi ni najbolj estetskega izgleda (kakor za koga), nekatere moti kot ročaja, nima zunanjih varovalk (razen na prožilcu), proženje je svojevrstno (Safe Action), strojelomno zelo trpežen,...

Lahko bi ga primerjal s CZ 858; ko si nekdo kupi naslednji kos (ki je skoraj vedno dražji), CZ 858 "ne gre od hiše"! Isto je z Glockom.

Ampak, ker ti je 92FS všeč, si jo kupi...
Odgovori
#10
Ja Boštjan, zato je moj 17L pač v omari, ker ... ker je zanesljiv, nezahteven, neuničljiv itd.... ampak streljam pa s Tanfoglio pištolama, ker se ne mučim tako, kot z Glockom.  Mrgreen A kljub temu, bo po vsej verjetnosti prišel v omaro prišel še G19  Whistle
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)