Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trening natančnega streljanja, mala šola
Jaz imam palec leve roke pod palcem desne, ker ta počiva na varovalu, ki je (pri tanfoglio xtreme) ravno prav "zlomljen", da gre palec gor.
Če bi hotel dati palec leve roke nad palec desne, bi ga morali pošteno stegniti in s tem levo zapestje delno dvigniti... uh, težko razložim.

Ja, vsak mora najti svoj "prijem"  Mrgreen
Odgovori
Tisto vprašanje s čem streljaš sem namenil JRC-ju ker me zanima zakaj ima takšne probleme. Ali je proženje tako trdo ali kaj ?? Sedaj vem Tanfoglio xtreme.
      Drugače pa fantje kapo dol za tako poučne nasvete, koristijo meni in vsem mladim strelcem, ki se učimo. Clap Clap
Streljati že znaš, poskusi še zadeti . Ruger GP- 100 6", Hammerli X-Esse Sport , STI- Spartan , ZKR- 551, CZ-Sport-2. 
Odgovori
Tanfoglio Gold Match Xtreme in Limited Custom Xtreme. Proženje je pri obeh super, nimam problemov zaradi pištol, ampak predvsem s prstom.
Težko razložim, ampak enostavno ne morem ga imeti "po predpisih" na polovici/sredini blazince prvega členka. 

Tole pa je po mojem zelo dober tekst, kdorkoli ga je že spisal in tudi prva tabela je zelo poučna.

Sem konvertiral v PDF in spremenil kompresijo, tako da je sedaj celoten dokument v enem kosu, velikosti dobrih 600KB
(posamične datoteke pa je preneslo 70+ uporabnikov, kar pomeni, da je kar nekaj zanimanja...)

Priponke
.pdf   1pdf.pdf (Velikost: 632,41 KB / Prenosi: 370)
Odgovori
edit: dupli post, my bad
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
(03-06-2016, 12:04)JRC Napisal: Mater si zapel na te stopinje  Doh
Osebno dvomim, da je kje popoln začetnik, ki bi meril 4metre nad tarčo.

Bobo je lepo opisal. Pa ne mislit da so to samo začetniki :)
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
Turist: Glede okulista, ki si mi ga svetoval.
Bom pojasnil, zakaj merim v center in ne pod crni krog.
Uporabljam ocala "za na blizu" in potem izostrim na prednji merek.
Tarca v ozadju je povsem meglena in lazje potem pozicioniram/vidim merek v srediscu crnega kroga, kot pa, da bi iskal kontrast med crnim-belim spodaj med 5in6, kot je po solsko.

Kot sem ze rekel, na tak nacin pridem cez80 in to je zame cista zmaga, vcasih tudi 90, ce je dobra serija in takrat skacem od veselja.
Odgovori
Rajmond uporablja usluge Alcoma, toda tam so bolj izdelovalci leč in si težko vzamejo čas za posameznega strelca. Je pa na Golniku optika Kukovič, katere lastnik je bil tudi sam strelec in tja prideš s pištolo, poveš kaj želiš, ti potem to izmerijo {tako da fokusiraš muho} in ti po tvojih željah izdelajo očala ali lečo za v strelska očala z blendo, če jih uporabljaš.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Hvala za informacijo, nisem vedel, da je to mozno. To bom pa poklical in se zmenil za meritve.
Odgovori
JRC. Moj nasvet bi bil takšen. Kupi si strelska očala  z iris blendo ( za pištolo je premer leče 37 mm. ) Dam primer: če nosiš očala z dioptrijo +1, potem rabiš za strelska očala še + 0.5 kar znese leča z dioptrijo + 1.5. to se vgradi v nosilček na strelskih očalih, tako boš videl muho lepo in bistro. Pred lečo iz zunanje strani pa pride iris blenda. To teorijo sem slišal od strelca ki to uporablja. Sama IRIS BLENDA pa ti izostri tarčo ( poveča ti globinsko ostrino vida ) Tako boš videl vse tri točke enako ostre.
       jaz uporabljam samo iris blendo in je super. Ko pa bojo roke prekratke pa bom montiral še lečo.
       Razmisli o nakupu strelskih očal . Spet strošek Whistle
Streljati že znaš, poskusi še zadeti . Ruger GP- 100 6", Hammerli X-Esse Sport , STI- Spartan , ZKR- 551, CZ-Sport-2. 
Odgovori
Ne razumi narobe: meni to ne potegne, ker mi ni življenjsko.... čeprav mi je jasno, da ne bi potem samo bolje videl, ampak tudi bolje streljal. 

Gugl najde o Iris blendi tole:
http://www.strelec.si/forum/thread-9331.html
Odgovori
ja to je to. Ni problem glavno da si na pravi poti in da veš kako si pomagat , ko boš rabil.
Odgovori
Iris blendo lahko kupiš na ebayu ali egunu. Koštala te bo cca 40 evrčkov in potem jo s priloženim seskom napopaš na očala (jaz imam taka brez dioptrije, kupljene so na ebayu). Brez tega si jaz ne znam predstavljati treninga ali tekme. EMŠO.. :)

še link:
http://www.egun.de/market/item.php?id=5986100
Odgovori
Še moje vprašanje glede očal. Imam Champion strelska očala z iris blendo. V kompletu sem dobil temno sivo zaslonko in svetlo (transparentno ) da si pokriješ nestrelno oko. V praksi vidim da jih večina uporablja temno sivo . Zanima me če je to odvisno od sonca svetlobe, močna svetloba imaš temno, če pa je oblačno ali slaba luč pa uporabiš svetlo. Zanimivo, imaš obe očesi odprte pri streljanju ali mežiš na eno oko??  ( ali stvar navade ) Kaj je pravilno?? jaz sem se navado da gledam z obema očesoma tako si manj utrudiš očesne mišice.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)