Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mladi strelec... ...16 let
#1
Da zdaj ne gledam zakonov, pravilnikov in podobnega.

Moj sin je bil dolgo časa član strelskega kluba, streljali so z zračno puško. To mu je bilo neskončno všeč.

Pa 4-5 letih je nehal, ker sicer streljanje mu je bilo zelo všeč, a bilo bi potrebno kupiti mu pošteno opremo in puško.

Klub je sicer imel nekaj te opreme a to je bilo vse malo, predvsem pa moj sin ni prišel zraven k ničemer.

Da zdaj ta uvod ni predolg, skratka, tiso ni bilo nič od nič, predvsem klub je bil šibek, če bi pa jaz (ali moja firma) dala kaj denarja, pa bi to šlo za vse kaj drugega, kot za mojega sina.

Enkrat so se v klubu zgražali, ker je mama od njegovega sošolca napisala dopis, da bi ena banka sponzorirala klub, če njen sin dobi opremo to in to. To so smatrali kot nefer do ostalih.

Zdaj je star 16 let, on bi streljal, če bi lahko, tako z malokalibrsko, kot s pištolo.

Če se jaz spravim čistit kakšen kos, je neskončno radoveden.

Zdaj do 18. leta ne more biti lastnik recimo orožja, ampak kaj recimo tekme? Je dovoljeno da recimo tekmuje s 16. leti? Kako bi bilo potem s prenosom orožja? Sicer do 18. leta je 'prizemljen' glede avta, a starejši recimo že ima izpit.

Kaj torej menite, kako bi zrihtal mlajšega, da bi on to streljal? Stroške bi mu kril jaz.
Odgovori
#2
sem na tekmah videl tudi mlajše...

Se mi zdi da ga bo vsako društvo veselo.

Twisted Kako bi se ti sedaj počutil, če bi jaz začel nakladat, kako mali še ni zrel, je premlad ...
Odgovori
#3
(06-06-2016, 06:54)šimek Napisal: sem na tekmah videl tudi mlajše...

Se mi zdi da ga bo vsako društvo veselo.

Twisted Kako bi se ti sedaj počutil, če bi jaz začel nakladat, kako mali še ni zrel, je premlad ...

Majstore, brez zamere...

Lahko poveš, kar češ in kar misliš. Imam jaz debelo kožo.
Odgovori
#4
Pri 16, celo z VK orožjem, v spremstvu mentorja z orožno listino.
Odgovori
#5
No, pa dajva, ko imam ravno 15 min časa za smeh. :)


Parodija na ....
Si ziher, da ga ne daje puberteta? Piz.., mlad je človek.

Naj gre f šolo (to verjetno že je), ter naj se gre z mivko na nek peskovnik igrat. Moja starša bi mu rekla, naj zaboga že enkrat kakšno punco pogleda.

Mar ni zadosti eden čuden z orožjem v tej družini

Veš, glede na to, kaj se je v Sloveniji zgodilo (že večkrat), da so starši naredili napako.

Če bo ta mulc (pomotoma) koga obstrelil, ga bodo dali pod elektronski mikroskop, te mu vse mane našteli. Lastnika, ki mu je dal orožje, pa na en križ zabili.

Pozabi, ne bodo doktorji tvegali česa takega,in mu izdali potrdilo za orožje pa četudi zgleda ko oni stari olimpijonik Štukelj, ko je naredil stojo na eni roki tam pred kamerami pri ne vem, 80tih ali 90tih. 

Poleg tega moraš razumeti, da psihofizične sposobnosti človeka začnejo rasti nekje po 13 letu, bi si upal trditi, da pa po25 rapidno. Četudi mulo zgleda kot dedc (kar dvomim), kdo si mu upa dati orožje, kaj pa bo, ko bo mal popil? Vsak razsoden oče si tega ne upa narediti.
Odgovori
#6
(05-06-2016, 23:21)bbbbbb2011 Napisal: Enkrat so se v klubu zgražali, ker je mama od njegovega sošolca napisala dopis, da bi ena banka sponzorirala klub, če njen sin dobi opremo to in to. To so smatrali kot nefer do ostalih.

samo okoli tega: odjebi vse egalitarne slovenčeke in daj dnar klubu naj kupi sinu in samo sinu najboljšo opremo, ostali pa naj samo gledajo in se slinijo...
če pa imaš ti okoli tega slabo vest se pa malo zamisli...
Odgovori
#7
Zoro ne določa (16) let, ampak govori o polnoletnih in mladoletnih osebah.
Mladoletni člani društva lahko streljajo pod nadzorom inštruktorjev, trenerjev ali odgovornih oseb strelišča (56.člen)

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?u...evilka=777
Odgovori
#8
(06-06-2016, 08:47)Marks Napisal:
(05-06-2016, 23:21)bbbbbb2011 Napisal: Enkrat so se v klubu zgražali, ker je mama od njegovega sošolca napisala dopis, da bi ena banka sponzorirala klub, če njen sin dobi opremo to in to. To so smatrali kot nefer do ostalih.

samo okoli tega: odjebi vse egalitarne slovenčeke in daj dnar klubu naj kupi sinu in samo sinu najboljšo opremo, ostali pa naj samo gledajo in se slinijo...
če pa imaš ti okoli tega slabo vest se pa malo zamisli...

Ne gre za egalitarne slovenčke, ampak je smisel kluba okolje, kjer se obravnava vse enako in napreduješ po vzvodu truda, želje in ne zaradi denarja. Tako dobiš tudi prave kolege in prijatelje. Že prevečkrat sem videl primere, ko so mulcu vtaknili v rit vse, potem pa tega ni znal ceniti in mu je celo ubilo stimulacijo.
Odgovori
#9
(06-06-2016, 16:47)Barbapapa Napisal: Že prevečkrat sem videl primere, ko so mulcu vtaknili v rit vse, potem pa tega ni znal ceniti in mu je celo ubilo stimulacijo.
Malo krog sebe poglej. Takih je polno.
Cele dneve smo tarče menjali, da smo na koncu lahko par strelov oddali z MK. Če je zagnan, bo tudi rezultat. V klubu že vedo komu dati boljšo opremo. Sama oprema pa ne da rezultata ampak le pripomore k boljšemu.
Odgovori
#10
Evo moja izkušnja :-)

Do osemnajstega leta sam lahko samo čistil armijskega TT-jevca, jasno pod budnim nadzorom starešine :-) ....sem pa pridobil spoštovanje do orožja in iz današnjega zornega kota smatram kot zelo pravilno.

Dejstvo pa je, da je "sposobnost" odvisna od posameznika oz njegovega pogleda na orožje. Nekdo pri 40 ali 50-ih jemlje orožje kot igračo, nekdo pa ima pri 18-ih razčiščene pojme.
Odgovori
#11
(06-06-2016, 16:47)Barbapapa Napisal:
(06-06-2016, 08:47)Marks Napisal:
(05-06-2016, 23:21)bbbbbb2011 Napisal: Enkrat so se v klubu zgražali, ker je mama od njegovega sošolca napisala dopis, da bi ena banka sponzorirala klub, če njen sin dobi opremo to in to. To so smatrali kot nefer do ostalih.

samo okoli tega: odjebi vse egalitarne slovenčeke in daj dnar klubu naj kupi sinu in samo sinu najboljšo opremo, ostali pa naj samo gledajo in se slinijo...
če pa imaš ti okoli tega slabo vest se pa malo zamisli...

Ne gre za egalitarne slovenčke, ampak je smisel kluba okolje, kjer se obravnava vse enako in napreduješ po vzvodu truda, želje in ne zaradi denarja. Tako dobiš tudi prave kolege in prijatelje. Že prevečkrat sem videl primere, ko so mulcu vtaknili v rit vse, potem pa tega ni znal ceniti in mu je celo ubilo stimulacijo.

seveda seveda, v sloveniji ni favšije in nasilne egalitarnosti... Doh

Že prevečkrat sem videl primere, ko so mulcu vtaknili v rit vse, potem pa tega ni znal ceniti...
teh primerov ti nisi videl ker si si narobe razlagal kaj si videl, pač pa si videl prepotentne starše ki forsirajo otroke zaradi lastne bebavosti tako daleč, da se otrokom vse zagabi. tipični primeri v sloveniji so nogomet, smučanje in tenis.
Odgovori
#12
(06-06-2016, 08:47)Marks Napisal:
(05-06-2016, 23:21)bbbbbb2011 Napisal: Enkrat so se v klubu zgražali, ker je mama od njegovega sošolca napisala dopis, da bi ena banka sponzorirala klub, če njen sin dobi opremo to in to. To so smatrali kot nefer do ostalih.

samo okoli tega: odjebi vse egalitarne slovenčeke in daj dnar klubu naj kupi sinu in samo sinu najboljšo opremo, ostali pa naj samo gledajo in se slinijo...
če pa imaš ti okoli tega slabo vest se pa malo zamisli...

Pa glej Marks....

Zdaj kluba ne bom omenjal konkretno imena, ampak stvar je bila taka, da je bila oprema za 3-4 junce, stare 20+ let. Oni so hodili na klubska tekmovanja, s kombijem, imeli puške in kar je šlo zraven.

Potem je bila 'druga liga', sine od predsednika, sine od sekretarja, pa par takih, ki so imeli eni puško, eni kos obleke, pa tako naprej.

Ta druga liga ne vem če je streljala kaj boljše od tretje lige.

V tretji ligi pa je bilo cca 20 pionirjev, da tako rečem, kjer smo starši plačevali članarino, prodajali koledarje pa še kaj bi se našlo. Da je prva liga imela za tank.

Kar se mene tiče, smo tretjo ligo trpeli 3-4 leta, potem pa smo dejansko samo postali plačniki za prvo ligo. Ker na tekmovanja smo starši vozili otroke, pa če je bilo treba štartnino plačati, smo jo tudi plačali.

Osebno menim, da to ni pravi pristop, ker sem sčasoma ugotovil, da pač klub obljublja, pa pač ne uresniči. Članarino pa se je vedno moralo plačati. Poleg tega je klub dobil občinski denar, češ, koliko članov imajo. V realnosti so ga porabili junci za svojo ligo.

Da bi ena banka direktno podprla nekoga iz tretje lige, juncem ni pasalo, prezidenteju pa tudi ne.

Moje osebno mnenje je, da so se zbali, da se bo tretja liga začela buniti (in nehati plačevati), ker kako to da je eden dobil vse, ostali pa nič.

Zato je pač moj sin izstopil iz tega ligarjenja.

Pač glej, da rečemo ne, je vedno moja (ali sinova) pravica.

Ostali pa naj delajo kar hočejo.
Odgovori
#13
bbbbbb2011: Če je bila situacija taka, kot jo opisuješ bi tudi jaz izstopil dotičnega kluba. Še dolgo ste zdržali.
Marks: videl sem kar sem videl. Otroke, ki so bili zdolgočaseni in prepolni vsega in njihove starše, ki so jim ustregli v vsem, kar so želeli. To je slaba popotnica.
Obstaja pa seveda tudi tvoja varianta.
Odgovori
#14
Če gremo od začetka tega posta.
Tudi jaz imam hčerko, ki je začela streljati, ko je bila stara 15 let. Najprej liga DumDum, pa liga BumBum, potem pa Prim liga, nekajkrat tudi liga PR. Streljala je VK pištolo, VK revolver in MK pištolo.
Sigurno ne moreš samo financirat in prepustit otroka samega sebi, niti da ga na tekme vozi starejši. Najlaže je, da ga vzameš s seboj na strelišče, mu razložiš vse v zvezi s streljanjem in ga počasi uvajaš v strelstvo z vsem kar spada zraven (čiščenje orožja, razstavljanje, sestavljanje, varna smer, prst na sprožilcu, itd....).
Logično je, da na začetku strelja s tvojim orožjem, ki ga imaš ti vpisanega v svojo listino in strelja v tvoji navzočnosti in pod tvojo kontrolo. Na prvih tekmah prav tako organiziraš, da strelja poleg tebe, da imaš lahko vse pod kontrolo, čeprav ti to zbije koncentracijo in tako trpijo tvoji rezultati.
Kmalu prideš do tega, da te "mulc" nese v kakšni disciplini. Požreš slino in streljaš dalje.
Glede na to, da jaz ko streljam gledam z obema očesoma, ona pa gleda samo z vodilnim očesom, je bila pri nama grupa popolnoma na drugem delu tarče. Prideš do sklepa, da mora imeti otrok svoje orožje, da ni brezveznega klikanja po merkih. In kmalu ima otrok svojo VK pištolo, pa svoj VK revolver in svojo MK pištolo, fotr pa v OL vpisanih cel kup kosov in dodatnih cel kup stroškov.
Ko je bila stara 18 let je opravila izpit za varno rokovanje z orožjem in oddala vlogo za OL in fotr je velikodušno prepisal 3 kose nanjo.
Skratka, začela je pod mojo kontrolo, z mojim orožjem in z mojimi stroški. Tedensko postrelja 200 kosov streliva. Stroškov je pa kar nekaj, sem pa vesel, da ni v slabi družbi in po lokalih, pa tudi tista dva dneva v tednu, ko greva na trening na strelišče sta veliko vredna, saj ima mularija le malokrat čas, da si vzame čas za tastare.
Skratka, omogoči "mulcu", obenem pa bodi pri tem soudeležen.
Druga opcija je pa klub, ampak za VK jih je bolj malo, kjer se ukvarjajo s podmladkom.
Je pa fino, če sam filaš municijo, je precej cenejše, pa za otroka moraš na tekmi povsod plačat polno štartnino!
Odgovori
#15
Turist:  Clap
Odgovori
#16
Ali morda obstaja kakšna spodnja starostna meja, pri kateri lahko (v spremstvu odrasle, usposobljene osebe) pride otrok streljat na strelišče?
Odgovori
#17
(07-06-2016, 21:15)Bacekjon Napisal: Ali morda obstaja kakšna spodnja starostna meja, pri kateri lahko (v spremstvu odrasle, usposobljene osebe) pride otrok streljat na strelišče?

na komercialno (npr. Dolenjka) je meja 18let. Na klubskih pa vsaj kolikor vem ni spodnje meje...
Odgovori
#18
Zgoraj sem citiral zakon, ki ne razlikuje med klubskimi in komercialnimi strelisci.
Odgovori
#19
(07-06-2016, 21:34)Kristian Napisal:
(07-06-2016, 21:15)Bacekjon Napisal: Ali morda obstaja kakšna spodnja starostna meja, pri kateri lahko (v spremstvu odrasle, usposobljene osebe) pride otrok streljat na strelišče?

na komercialno (npr. Dolenjka) je meja 18let. Na klubskih pa vsaj kolikor vem ni spodnje meje...
To pa gotovo ne bo res. Moja hči strelja na Dolenjki (ima letno karto) 2 leti, stara pa je 18 in pol.

Poslano z mojega SM-T705 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#20
Hja, kolegova hcerka je bila 17 pa ko sem jih peljal streljat njej niso dovolili da bi streljala. Kao pod 18 ne sme...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)