Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
trening IPSC streljanja, mala šola
Ne vem, kaj ima društvo s tem, kar jaz tukaj sprašujem?
Ti pa seveda lahko povem na ZS.
Odgovori
No pa daj na ZS. Društvo ima s tem to, da vsako odgovorno društvo organizira treninge ali pa interne tečaje za nove člane, nudi jim tudi podporo pri vpeljevanju na določeno zvrst tekmovanja, v našem primeru je to IPSC...
Odgovori
(08-06-2016, 14:04)poltergist Napisal: Moderna pištola se sproži le takrat ko pritisneš na sprožilec iz istega razloga zato NIMAŠ prsta na sprožilcu če ne misliš sprožit. Torej popolnoma zgrešeno razmišljanje da je varovalka zato da lahko s prstom na sprožilcu pospravljaš pištolo v tok. 

Seveda imaš popolnoma prav, kar se uporabe prsta tiče.
Zadevo sem omenil, ker po netu kroži kar nekaj posnetkov, kako se ljudje obstrelijo, ko rinejo pištolo v tok.
Odgovori
Noob: saj organizirajo. Jaz imam ipsc izpit par tednov, orozni list pol leta; vsaka stvar zahteva pa svoj cas in dan ima samo 24 ur.
In predpostavljal sem, da je forum tudi mesto, kjer se kaj naucim...
Odgovori
(06-06-2016, 12:18)Kristian Napisal: ob torkih zvečer je trening IPSC v Tobačni pri Markotu.

Je kdo, ki lahko opiše kako zgledajo te treningi?
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
Marko (sef strelisca) je na forumu, objavlja rezultate lige, ne vem pa, koliko bere ostale teme.
Od uporabnikov pa ne poznam nikogar, moj sovascan je sicer clan, ampak samo natancno strelja.
Odgovori
(08-06-2016, 09:59)JRC Napisal: Uh, saj res... pozabil sem, da so ločena pravila, čeprav sem jih že prelistaval  Doh

Jabolko: ja res je, hvala za opozorilo. Sem še enkrat prebral in piše, da se takoj po repetiranju aktivira varovalo.

no sej nisem bil siguren a piše al ne iskal pa tud nisem... sedaj vidim kot praviš da ja  :))
Odgovori
Ja, pise....in danes sem pridno vadil (tudi) zaklepanje.
Odgovori
(08-06-2016, 15:32)NooB Napisal: Ja in v naslovu piše tudi trening, kar pomeni, kot si je avtor zamislil, mala šola v smislu streljanja.... ne pa učenje osnovnih pravil.... Kot sem že omenil, mi v društvu poskrbimo, da se imajo začetniki na koga obrnit z osnovnimi vprašanji...  Zato te pa sprašujem v katero društvo si včlanjen...

To pa zdaj velja za vse... Vsi, ki hodijo na tekme bi morali znati pravila, ki se nanašajo neposredno na tekmovalca, njegovo ravnanje ali opremo v nulo! Govorim za vse zveze in zvrsti....

No vidiš Maks pa Boštjan prav zaradi tega ali takih zagovarjam streljanje prog seveda pod budnim nadzorom in po vseh pravilih Nod saj boš začetniku tako najlaže, takoj pokazal in ucepu v glavo, kaj dejansko se na tekmi dogaja in kako se obnašat.

PS... ni treba replicirat ker vem, da se ne strinjata he he Hand
Odgovori
Treninge v Tobačni je lani vodil Slavko Brezovnik, letos jih pa Robert Černigoj.  Običajno se začne s preciznim delom, potem pa skozi posamezne vaje, od potega, kontroliranja orožja, premikov, menjav, itd... Traja cca 2 uri, postreli se pa tam 200 + nabojev

Za nekoga, ki se želi naučiti osnov IPSC in nima dostopa do klubskih znalcev je to zelo dobra opcija. Kot sem tudi sam izkusil je za začetnika IPSC dokaj nadležna stvar, ki te postavi pred veliko izzivov pa malo nagrade (vsaj za prvih 100.000 šusov:)
Odgovori
(08-06-2016, 09:53)IPSC Boštjan Napisal: Glockov nabojnik za 33 je za piknike in "Foteljske specialce"...

Ne bo ravno držalo. Če pogledaš njegov nick boš videl, da bo streljal IPSC puško z JRC, kjer uporablja Glockove nabojnike. :)
Odgovori
(09-06-2016, 13:03)Bobo Napisal:
(08-06-2016, 09:53)IPSC Boštjan Napisal: Glockov nabojnik za 33 je za piknike in "Foteljske specialce"...

Ne bo ravno držalo. Če pogledaš njegov nick boš videl, da bo streljal IPSC puško z JRC, kjer uporablja Glockove nabojnike. :)

To, bomo pa še vidl, če bo res streljal.
Odgovori
Zakaj pa ne bi?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)