Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] 2.tekma PP SZPS 2016 - pištola & revolver
(20-06-2016, 21:49)tastar Napisal:
(20-06-2016, 12:55)jabolko Napisal: Boštjan...na verifaj listi lahko preveriš samo čas in zadetke, divizije in kategorija tam ni označena vsaj sedaj je bilo tako sem preveru... seznam tekmovalcev kam so prijavljeni bi moral biti zraven te liste pa ga ni bilo... 

Ne bo držalo, da ni bilo liste. Lista je bila objavljena, je pa res, da sem na njej ugotovil, da sem uvrščen v produkcijo, čeprav sem se prijavil v standard. Po objavi verify liste sem opozoril ekipo v hiški na to napako in je bila izvršena korekcija.

Škoda, da se je tekma na koncu tako nesrečno zapletla pri obdelavi podatkov in rezultatov.

Veliko dela in prostega časa je bilo vloženega v pripravo tekme, na koncu pa človeku ne ostane niti tista "moralna" nagrada oziroma zadovoljstvo, ko si lahko rečeš: "To pa smo v redu speljali!"

Ostane samo grenak priokus in vprašanja:
Čemu?
Za koga se matram(o)?
Se mi je res bilo treba 4 dni nategovati?

PS:
kdor po tekmi pogreša kakšen nebistveni sestavni del orožja, mi naj, prosim, sporoči, in ga na kratko opiše.
Ga prinesem na naslednjo tekmo.

Saj ne trdim da ni bilo verifaj liste, seveda je bila vendar bi se morala začeti z seznamom tekmovalcev da lahko preveriš divizijo in kategorijo kamor si uvrščen tega pa ni blo,  na verifaj listi nisi mogu preverit drugega kot zadetke in dosežen čas ...zato ni res da si na njej ugotovu da si narobe uvrščen [a tud ti]
te čist razumem super tekma kar se tiče stage in vašega dela samo tekma ni sestavljena samo iz tega dela vidiš da če samo eden ne opravi svojega dela kot se šika se zadeva izrodi kot se je sedaj
škoda je narejena popravljena ne bo ker nihče niti ne ve kaj narediti v takem primiru me pa močno zanima kaj bi na to porekli odgovorni pri svetovni zvezi ipsc ko bi videli uradne rezultate, kjer so samo moji trije tekmovalci uvrščeni v produkciji kamor niso bili prijavljeni u redu priznam njihova krivda po pravilih,  kot ekipa pa v standardu hudiča to pa ni njihova krivda Eek
Odgovori
Tine, tvoji tekmovalci bi morali na podelitvi, zavrniti odličja in bi se mogoče stvar uredila na licu mesta.
Odgovori
(21-06-2016, 11:21)šimek Napisal: Tine, tvoji tekmovalci bi morali na podelitvi, zavrniti odličja in bi se mogoče stvar uredila na licu mesta.
Moji, zakaj pa samo moje omenjaš...in vsi ostali ane no nebi se uredila sigurno ne, sej je blo vse narobe in še je...lej za odličja, kar vem ni ne meni ne mojim mar mora biti fer če bi kdo rad medalje ki mu pripadajo naj pove jih bo dobil brez problema...
je pa zanimivo da je Tadeja uradno zmagovalka produkcije  in sploh ni bila klicana na podelitev...nikamor, tako da nima kaj zavračat...niti vračat Hand
Lej ipsc je zahtevna zadeva tako za postavitev kot pravilno izpeljavo tekme to ni Strelina tekma kjer neki v vrsto postav in napiše strelja se v gibanju... upam da so  iz tega vsi odgovorni videli kaj se zgodi klub vsem pravilom se obdelava rezultatov lahko koj izrodi in imamo zmešnjavo.
Odgovori
(21-06-2016, 11:14)jabolko Napisal: Saj ne trdim da ni bilo verifaj liste, seveda je bila vendar bi se morala začeti z seznamom tekmovalcev da lahko preveriš divizijo in kategorijo kamor si uvrščen tega pa ni blo,  na verifaj listi nisi mogu preverit drugega kot zadetke in dosežen čas ...zato ni res da si na njej ugotovu da si narobe uvrščen [a tud ti]
te čist razumem super tekma kar se tiče stage in vašega dela samo tekma ni sestavljena samo iz tega dela vidiš da če samo eden ne opravi svojega dela kot se šika se zadeva izrodi kot se je sedaj
škoda je narejena popravljena ne bo ker nihče niti ne ve kaj narediti v takem primiru me pa močno zanima kaj bi na to porekli odgovorni pri svetovni zvezi ipsc ko bi videli uradne rezultate, kjer so samo moji trije tekmovalci uvrščeni v produkciji kamor niso bili prijavljeni u redu priznam njihova krivda po pravilih,  kot ekipa pa v standardu hudiča to pa ni njihova krivda Eek

Sicer me na tekmi ni bilo ampak sem dobil informacijo, da je štartna lista bila objavljena. Ti je očitno nisi videl, Željko Povh pa baje da jo je in je opozoril na napako.
Odgovori
Štartna lista je bila objavljena, jaz sem svoje podatke preveril pred tekmo tako kot je dolžan to storiti vsak tekmovalec!!!

Bi še ne rekel če tega ne bi preveril začetnik ampak izkušeni tekmovalciShootme
poka a nič ne zadane...
Odgovori
(21-06-2016, 15:04)Aleks10 Napisal: Štartna lista je bila objavljena, jaz sem svoje podatke preveril pred tekmo tako kot je dolžan to storiti vsak tekmovalec!!!

Bi še ne rekel če tega ne bi preveril začetnik ampak izkušeni tekmovalciShootme

aha pred tekmo ok u redu verjamem,tud sam nisem preverjal tako kot večina glede na zmešnjavo... ampak verifaj lista se pa ni žačela z štartno listo ane ampak z stage 1, to pa sem preverjal 
nima veze pustimo sam bom v bodoče pozoren na čist vse Nod

Bi pa red odgovor kaj mislite narediti glede uradnih rezultatov, ki se jih ne sme popravljat ok pravila razumem, ampak na njih so isti tekmovalci uvrščeni v produkciji in kot ekipa v standardu...a to je ok a tu pa ne veljajo pravila Think
Odgovori
(21-06-2016, 13:08)Bobo Napisal:
(21-06-2016, 11:14)jabolko Napisal: Saj ne trdim da ni bilo verifaj liste, seveda je bila vendar bi se morala začeti z seznamom tekmovalcev da lahko preveriš divizijo in kategorijo kamor si uvrščen tega pa ni blo,  na verifaj listi nisi mogu preverit drugega kot zadetke in dosežen čas ...zato ni res da si na njej ugotovu da si narobe uvrščen [a tud ti]

Sicer me na tekmi ni bilo ampak sem dobil informacijo, da je štartna lista bila objavljena. Ti je očitno nisi videl, Željko Povh pa baje da jo je in je opozoril na napako.

Željko trdi da je napako zaznal po objavi verifaj liste na njej, kar pa seveda ni res... Hand ja sam jo res nisem videl [štartna lista] samo nas je bilo takih glede na stanje po tekmi večina :))
Odgovori
Željko trdi, da je štartna lista bila objavljena, da je  na njej (takoj po zaključku tekme) ugotovil, da je uvrščen v produkcijo....ekipo v hiški je na napako opozoril pozneje, ko so bili rezultati zunaj, da jih ne moti med vnašanjem podatkov.
Odgovori
(21-06-2016, 15:04)Aleks10 Napisal: Štartna lista je bila objavljena, jaz sem svoje podatke preveril pred tekmo tako kot je dolžan to storiti vsak tekmovalec!!!
Prosim za pomoč...kje najdem zapisano, kaj je dolžan storiti vsak tekmovalec pred tekmo, kar se tiče prijav?
Odgovori
Pravilniki, tekmovalni sistem ...

Saj ti tudi nihče ni napisal kje dobiš malico in pivo pa s tem nima nihče težav.  Mrgreen
Odgovori
(22-06-2016, 12:04)Bobo Napisal: Pravilniki, tekmovalni sistem ...

Saj ti tudi nihče ni napisal kje dobiš malico in pivo pa s tem nima nihče težav.  Mrgreen

Bodi toliko prijazen pa prilepi ta pravilnik, da ga preberemo vsi ki smo krivi da podatki niso bili pravilno vnešeni... ti odstopim svojo malico in pivo na naslednji tekmi :D
Odgovori
(22-06-2016, 13:54)Ivan 22Lr Napisal:
(22-06-2016, 12:04)Bobo Napisal: Pravilniki, tekmovalni sistem ...

Bodi toliko prijazen pa prilepi ta pravilnik, da ga preberemo vsi ki smo krivi da podatki niso bili pravilno vnešeni... ti odstopim svojo malico in pivo na naslednji tekmi :D

Ivan, tule je vse: http://www.ipsc.si/SZPS/dokumentacija

Veliko špeha za prebrat...

Bobo lahko dobi malico, jaz pa pivo, haha... ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Ja vem da je špeh, moja prošnja je bila, da nekdo ki vse ve na pamet...kakor je kazalo v prejšnjih postih na to temo, da mi da točno tisti odstavek, v katerem piše da smo mi strelci odgovorni za pravilno razvrstitev po kategorijah. Torej, da bomo vsi grizljali isto rezino špeha in vsi vedeli enako in prav. Kar piše med vrsticami v pravilih, pravilnikih itd, me ne zanima. Pivo pa kadarkoli Tomaž, ni problema :)
Odgovori
Tega ne bo Ivan...
Poglej naprimir... tekmovalni sistem SZPS
Pravilo 1.5 Tekmovalne ekipe
Tekmovalci lahko tvorijo ekipo samo v primiru, da vsi tekmujejo v isti tekmovalni skupini standard ali tovarniška in so člani istega društva...

Naši člani so se pravilno prijavili v standard  prav tako sem pravilno prijavu ekipo izpolnil zahtevan obrazec in plačal prijavnino...
Sedaj pa poglej uradne rezultate... trije člani so se znašli v tovarniški [s tem da so Tadejo kar izgubili in je ni bilo nikjer niti ni bila klicana na podelitev po posredovanju se je pojavila v tovarniški] vsi trije so uporabljali standard pištole v tovarniški skupini...
Kot ekipa smo pa vsi štirje v standardu....tu neki ne štima in namesto da bi zadevo uredili razjasnili se je vodstvo SZPS zavilo v molk, oziroma ulovili so se v svoje neštete pravilnike, ko nihče ne ve kaj narediti čeprav je zadeva čist jasna...tekma je nelegularna.
Odgovori
Ivan,

tule se skriva odgovor;

9.8.1
Each competitor has a responsibility to maintain an accurate record of their scores by verifying the listsposted by the Stats Officer.

9.8.2
After all competitors have completed a match, the provisional stage results must be published and posted in a conspicuous place at the shooting range and, at Level IV or higher matches, at the official match hotel for the purposeof verification by competitors. The time and date the subject results were actually posted (not just printed) at each venue must be clearly stated thereon.

9.8.3
If a competitor detects an error in those results,he must file an appeal with the Stats Officer within 1 hour after the results were actually posted. If the appeal is not filed within the time limit, the posted scores will stand and the appeal will be dismissed.
Odgovori
Ja to je vse res, nikjer pa ne piše, da je tekmovalec dolžan preveriti, če je pravilno razvrščen v skupino, kategorijo in ekipo. To je nenapisana praksa, ki pa ne izhaja iz pravil, sem vse preiskal....
Odgovori
Hvala obema za odgovor, Boštjanu in Maksu, ki sta se potrudila prebrskati ves "špeh" pravil in pravilnikov. Jaz sem prebrskal samo SLO verzije, ker v angleščini nisem ravno bleščeč... 
v glavnem, karkoli se bo še izcimilo iz tega.....še naprej se bom prijavljal v standard, pa naj se zgodi kar hoče!  Hand
Odgovori
(22-06-2016, 13:54)Ivan 22Lr Napisal: Bodi toliko prijazen pa prilepi ta pravilnik, da ga preberemo vsi ki smo krivi da podatki niso bili pravilno vnešeni... ti odstopim svojo malico in pivo na naslednji tekmi :D

Hej nihče ni rekel, da si sam kriv za napačno vnešene podatke. Za to se ve kdo je odgovoren. Kriv si, ker nisi preveril, to pa ni isto. Zaradi napake drugega si pa oškodovan ti.
Odgovori
Ni dolžnost tekmovalca da preveri, kje je zaveden.

Je pa pravica, da tekmovalec preveri, kje je zaveden.

Če tekmovalec opazi napako, le-to posreduje - obvesti za to pristojno uradno osebo.

Na podlagi tega posredovanja -  seznanitve, obstaja dolžnost pristojne uradne osebe, da upošteva opaženo napako ter se o njej izreče.

.
.
.
.
.
.
.
.
.

....vsaj mislim, da bi moralo biti tako....ni pa nujno...lahko se motim
Odgovori
Ja Bobo, mislim da res nisem kriv, če vpišem na prijavi preko spleta in potem še na kontrolni list v kateri kategoriji bom tekmoval, potem pa nekdo narobe vnese podatke. Vendar če si prebral to debato od začetka do konca, pa če bi bil na tekmi...dobil sem občutek da smo najbolj zajeb.... tisti, ki nismo vseh živih objavljenih ali neobjavljenih seznamov preverili. 

Žal mi je da na tekmi na državnem nivoju pride do tega, pa upam da se ne bo več ponovilo in bomo še naprej vesela druščina. Ker IPSC je res kralj strelstva! Brez heca!
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)