Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walther PPQ
#1
Pozdrav vsem

Za drugi kos orožja se odločam med Walter PPQ in REX1.... 
Pregledal sem 10 strani tega foruma pa nisem našel  nič o PPQ...... 
Aja zakaj PPQ... Imam že Walter PP,,, pa bi mogoče ostal pri Walterju....
Odgovori
#2
Sam si si odgovoril na vprašanje. Kupi PPQ.
Odgovori
#3
sem lastnik walther-ja PPQ model navy :-D   To je Waltherjev odgovor na glock-a samo z boljšo ergonomijo ( oprijem je eden najboljših od vseh plastikanerjev ) in z ZELO dobrim sprožilcem že iz škatle! če boš pogledal mal po forumih boš nađel samo pohvale . Edino za precizno streljanje mogoče ni glih najboljši saj ima zadnji merek dokaj širok "izrez" tako,da je lahko to pri poravnavi merkov malo moteče - se pa ta širok izrez obrestuje pri hitrem streljanju saj hitreje "ujameš" prednji merek.

je pa tako,kot je bilo že neštetokrat napisano na forumu - če se le da sprobaj in se nato odloči!


prvič na strelišču :
slika 1 - razdalja 15 m  - precizno
slika 2 - razdalja 10 m  2 x 10 strelov - hitro ( polepljeni zadetki so od drugega strelca )

ni ne vem kaj ampak za prvič zelo dobri vtisi Clap

kupljen v Proarmis v MB ( mal reklame ) !


Priponke Male slike
       
Odgovori
#4
Možen je tudi preizkus v Mb.


lp Bojan
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#5
Sam imam med drugim tudi PPQ-ja mk1.

Nekdo je prej je govoril o preciznosti, ampak saj je jasno da je to v osnovi službeno orožje in ne "športna specijalka".

Iz mojega vidika dobi + pri:
1. Ergonomija 
2. Trigger reset
3. Proženje je serijsko mehkejše kot pri Glock-u

Zopet iz mojega vidika - :
1. Pri mk1 se je potrebno privaditi na gumb za izmet nabojnika
Odgovori
#6
Morda kaj pomaga: revija Guns & Ammo je v decemberski številki izbrala PPQ m2 za pištolo leta 2015. Res je, da so ocenjevali verzijo v kalibru .45, a vseeno.
Odgovori
#7
ja res je - za tekmo v "preciznjaku" ta model ni namenjen ( čeprav nekateri so sposobni tudi z glockom nastrelit super grupo ) - to je predvsem službena ali obrambna pištola !

mene je predvsem pritegnila :

- boljša ergonomija kot pri glocku ( da se ga izboljšat še z nalepkami Talon,ki so samolepljive in dajo bolj gumijast občutek ),
- že tovarniško eden najboljših sprožilcev pri "plastikanerih",
- o kvaliteti pištol znamke Walther pa ne rabmo razpravljat ( pri vsaki firmi se pa najde "limona" )

ima pa vsak svoj pogled kaj mu ustreza.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)