Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ADC 9 MM LUGER
#1
Počasi spravljam tole puško [je nova] v delujoče stanje...zakaj, zato ker je nova na prvem preiskusu streljala rafale narediti se ni dalo nič iz fabrike mi je poslal kompleteno novo ORIGINAL proženje. Mojster ADC je zadevo mal preveč napilu in vse skupi naredu na avtomatsko delovanje očitno brez preiskusa sicer ne bi tako dobil...OK sedaj tole dela toda glej ga zlomka na 382 strelu puška umovkne hm hm ja zlomljena udarna igla ugrajena neka kao naj naj  čudo od materijala...v svoji 20 letni strelski karijeri je to prva zlomljena igla... super. Posredujemo v fabriko ja bo poslal novo gratis eno še kupim [35e] na mojo izrecno željo najbolj navadno kar obstaja...ker vem da bo to trajalo dva meseca in tudi je hitro postružim iglo iz imbus vijaka z njo naredim trening dva pa v Tržiču tekmo igla ma 500 strelov pa se noče zlomit...puška dela, zastoja ni postaja mi sprejemljiva... no umes na treningu pri menjavi okvirja potegnem iz puške okvir in uložek ki sprejme okvirje za 9luger, me nič ne preseneti samo vijak je popustu ker ni bil varovan z loctite 243...skratka ferari traktor bi reku.
Drugače ma puška odličen balans, 30cm cev dodal sem komp in bog ne daj ugrajevat v njo kake specijalne dele mi je poslal neke custom fedre za proženje ma jih le gledam.
ADC puške drugače v 223 uporabljajo vrhunski tekmovalci ipsc ja in so tam kar zakon no verjamem da pa so dodelane kot se šika saj delajo vrhunsko odsun je pa tudi reduciran na mk...

https://www.youtube.com/watch?v=5wZMFk70mVs


Priponke Male slike
                   
Odgovori
#2
Sem dvakrat prebral, pa si še nisem na jasnem. A potem jo priporočaš ali nas svariš pred temi italijanskimi jajci? :-D Whistle

Če že 9 mm AR15 potem mogoče raje JRC?
Odgovori
#3
Po moje vse prej kot priporoča. Sej italjani niso do sedaj, razen makaronov, neč dobrega naredil.
Odgovori
#4
Jrc je super puska. Najraje streljam z njo.
MK je nekako prevec -hm- igracasta, velikimkalibri bolj rukajo....9x19 pa je ravnoprav.
Odgovori
#5
(25-12-2015, 16:40)JRC Napisal: Jrc je super puska. Najraje streljam z njo.
MK je nekako prevec -hm- igracasta, velikimkalibri bolj rukajo....9x19 pa je ravnoprav.

9x19 polnjen po pravilih se pravi na faktor 155 ma sila neprijeten odsun [druga zgodba so fabriški naboji ki tega ne dosegajo] ki ga ne odpraviš zadovoljivo z nobenim kompom...223 je v primerjavi z devetko glede odsuna v prednosti kot sta noč in dan se tudi vidi na posnetku od Rintale...kot bi streljal z slepimi naboji, puško bom uporabljal in videl kaj se bo še dogajalo...vsekakor jo priporočam z čist navadnimi deli... mislim da se jim je samo malo preveč mudilo pri sestavljanju taljani pač Doh
Odgovori
#6
Imam premalo izkusenj z 223, ampak jrc pa res nima prakticno nobenega odsuna.
(Glede kompenzatorja ti pisem pa zasebno sporocilo)
Odgovori
#7
To je zato, ker uporabljaš švoh strelivo. Če hočeš zadovoljit IPSC faktor 155 potem ima tudi JRC kar dosti odsuna. :)
Odgovori
#8
Prvi partizan, FMJ... gramov pa ne vem na pamet  Whistle
Odgovori
#9
Danes po dolgem času prnesu malo na plano bi se reklo in ustrelu neki pripravljenih nabojev [dokler nam ne poberejo he he] spotoma kontrola zadetkov na 50 m z prednjim naslonom in seveda kronograf...z vsem več kot zadovoljen  :))

Hitrosti za 123 RN los kroglo do 1300 fps ali 392 m/s, kar da ipsc faktor do 160...
naj negdo še jule izračuna,[izgubu tabelo za unos podatkov] me zanima primerjava z 7,62 tt nabojem kdo zmaga v julih...


Priponke Male slike
       
Odgovori
#10
... probaj takole (pa ne boš rabil nobenih tablic)

E = (m*v*v)/2

m - masa v kg               (1 grain = 0,064799 gram)
v - hitrost v m/s

... ni za kaj ...  Thumbup

lp upor500
Odgovori
#11
Nadaljevanje napak se nadaljuje,tokrat je popustila cev na kateri je kopito ali v kateri je povratna uzmet...seveda popoldan dan pred sobotno tekmo kako bi drugače he he
Zjutraj pred tekmo uskoči Martin z rezervno cevjo ki je 1cm dalša namontirava in grem na prvi stage kar za res odstrelit, zadeva dela odstrelim tekmo in vrnem cev...čakam pa novo Doh


Priponke Male slike
       
Odgovori
#12
Se dogaja... sedaj je poču okvir na vrhu tako da ne drži več nabojev, uporabljen minimalno se sreča da se dobijo kovinski od uzija ki pa nimajo možnosti zaustavitve zaklepa po zadnjem strelu, drgač pa je sila masiven in dela seveda mu je potrebno naredit novo zarezo da se sploh zaskoči v puško.


Priponke Male slike
       
Odgovori
#13
Tine, to se dogaja vsem plastičnim okvirjem, tudi Magpulu ki je kao "top shit" zadeva.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)