Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kako pogosto cistite orozje?
#61
Ko mislis, da si koncal s filcem ali krpico, bakrena scetka se vedno najde svinjarijo.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#62
Hočes reči, sama pusti svinjarijo Whistle
Odgovori
#63
Zanima me nekaj glede vlečenja paličice s krpico/čepkom proti zadnjemu delu med čiščenjem - je bistveno le, da se je ne potegne nazaj čez krono ali tudi v notranjosti cevi ne smem vleči nasprotno od poti krogle? Skratka, ali lahko cev čistim z žagajočimi naprej-nazaj gibi, če krpica ne pogleda ven skozi ustje?
Odgovori
#64
Jaz sicer drgnem po čisto vsaki uporabi, ne glede na število izstreljenih nabojev, nekateri pač ne:
10.000 strelov brez čiščenja
Odgovori
#65
(17-09-2018, 20:49)Sherman Napisal: Zanima me nekaj glede vlečenja paličice s krpico/čepkom proti zadnjemu delu med čiščenjem - je bistveno le, da se je ne potegne nazaj čez krono ali tudi v notranjosti cevi ne smem vleči nasprotno od poti krogle? Skratka, ali lahko cev čistim z žagajočimi naprej-nazaj gibi, če krpica ne pogleda ven skozi ustje?

Ah neke škode ne bo če boš žagal po cevi ampak prav je tako da porineš skozi ne vlečeš...saj krogla se isto porine ne.
Čez krono ne vleči NIČ Snooty
Odgovori
#66
Vsa umetnost vlečenja, porivanja, drgnenja v obvezno smer, se obrne na glavo, ko se lotimo čiščenja revolverja... ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#67
No, če potisnem v smeri krogle, moram potegniti v nasprotno smer. To sem imel v mislih. Vprašal pa sem zato, ker mi je nekdo svetoval, da potisnem krpico/ščetko od ležišča skozi ustje, odvijem glavo s paličice, slednjo izvlečem in ponovim vajo. Da pač ne bi izvlekel celotnega setupa nazaj ven skozi cev. Kar se mi zdi rahlo čudno, ampak kaj pa jaz vem, sem še nov in raje vprašam več ljudi.
Odgovori
#68
Nekak zlobno sarkastično bi ti pripomnil, da gre pri orožju več ali manj vedno za besedno zvezo naprej ven, ker nazaj ven zna pomenit dogodek povezan s urgenco ali grobarjem.

Ameri zato včasih napišejo na cev "Front towards enemy"...

Lahko tud nazaj vlečeš skozi vendar pri krtačah (ne medeninastih - Admin prid mal z borescopom čekirat cev ::))  poskrbi da gredo povsem ven. Je pa tko da se morda čist preveč pozornosti posveča načinu čiščenja ker v dosti primerih je više manje vseen, ker ljudje brez resno namenskih sredstev o katerih je bilo že dosti govora samo trošijo energijo spucajo pa bolj malo. Tud poškodbe od samega čiščenja so drobiž v primerjavi s tem kaj naredi 1000 strelov površini cevi...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#69
par pravil, ki se jih držim:
- s krtačami kokr se da malo.
- krtačo nikoli ne zamenjaj smeri vlečenja v cevi. Vedno ven, če se le da, zunaj odvij krtačo in ponovi. Krona cevi je nekaj kar se hitro zjebe in potem bo spet municija kriva da ne nese. Če imaš priložnost poglej krono cevi pod borescope in vidiš da je običajno rob požrt. To zelo vpliva na natančnost cevi.
- VFG filci so boljši kot cunje. Imajo grdo navado da jih zmanjka lih ko si se spravil pucat.
- Cunje se rade kajlajo v cevi, ker so redko prav velike. Običajno imamo samo dve velikosti, preveliko in premajhno.
- Vedno pucaj z boreguide vložkom v zaklepu, kr ti drži palico kokrtoliko v centru.
- Če se da pusti kemiji da dela svoje, namesto da mehansko odstranjuješ obloge. Tako bo manj poškodb; večina puškarjev ti bo potrdila da je več škode od (slabega) pucanja kot od streljanja.

P.S. za svoje potrebe sem si zrezal cunje tako da se mi ne prepogibajo in kajlajo v cev (odrezal material, ki se guba). Tako lepo pobriše in paše v cev od .263 do .30 cal.
https://www.youtube.com/watch?v=KTxCawRZu9w
Odgovori
#70
(18-09-2018, 06:44)357 Napisal: Vsa umetnost vlečenja, porivanja, drgnenja v obvezno smer, se obrne na glavo, ko se lotimo čiščenja revolverja... ;)

Odvisno kako se lotiš...ni nujno.

(18-09-2018, 09:11)Kristian Napisal: par pravil, ki se jih držim:
- s krtačami kokr se da malo.
- krtačo nikoli ne zamenjaj smeri vlečenja v cevi. Vedno ven, če se le da, zunaj odvij krtačo in ponovi. Krona cevi je nekaj kar se hitro zjebe in potem bo spet municija kriva da ne nese. Če imaš priložnost poglej krono cevi pod borescope in vidiš da je običajno rob požrt. To zelo vpliva na natančnost cevi.
- VFG filci so boljši kot cunje. Imajo grdo navado da jih zmanjka lih ko si se spravil pucat.
- Cunje se rade kajlajo v cevi, ker so redko prav velike. Običajno imamo samo dve velikosti, preveliko in premajhno.
- Vedno pucaj z boreguide vložkom v zaklepu, kr ti drži palico kokrtoliko v centru.
- Če se da pusti kemiji da dela svoje, namesto da mehansko odstranjuješ obloge. Tako bo manj poškodb; večina puškarjev ti bo potrdila da je več škode od (slabega) pucanja kot od streljanja.

P.S. za svoje potrebe sem si zrezal cunje tako da se mi ne prepogibajo in kajlajo v cev (odrezal material, ki se guba). Tako lepo pobriše in paše v cev od .263 do .30 cal.
https://www.youtube.com/watch?v=KTxCawRZu9w

Evo upoštevajte in ne komplicirat  Clap
Odgovori
#71
Namesto "gat" uporabljam sanitetno vato. Ja, tudi revolver se da čistit v "obvezno smer", a za 1x nisem videl še nikogar, ki bi to počel. Jaz pa ga čistim na skrivaj... :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#72
Pozdrav,
s svojo CZ shadow 2 sem ustrelil cca. 100 nabojev.. kdaj/kako/s čim čistiti orožje? nekateri strelci mi rečejo manj bolje je... katero olje uporabljate za vodila pištole? po uporabi sem pištolo razstavil obrisal s krpo in je to to...
Odgovori
#73
(09-03-2019, 11:25)denis099 Napisal: Pozdrav,
s svojo CZ shadow 2 sem ustrelil cca. 100 nabojev.. kdaj/kako/s čim čistiti orožje? nekateri strelci mi rečejo manj bolje je... katero olje uporabljate za vodila pištole? po uporabi sem pištolo razstavil obrisal s krpo in je to to...

Še enkrat si dobro preberi temo in če boš po temeljitem branju še imel vprašanja, potem pa le pogumno naprej... :)
Odgovori
#74
(09-03-2019, 11:25)denis099 Napisal: Pozdrav,
s svojo CZ shadow 2 sem ustrelil cca. 100 nabojev.. kdaj/kako/s čim čistiti orožje? nekateri strelci mi rečejo manj bolje je... katero olje uporabljate za vodila pištole? po uporabi sem pištolo razstavil obrisal s krpo in je to to...

https://youtu.be/Ou5JejE-_yY

Drugace pa Hoppe’s 9 dela cudeze v cevi.

Manj pucat, vec strelat ;)
Odgovori
#75
(09-03-2019, 16:39)MarkB Napisal:
(09-03-2019, 11:25)denis099 Napisal: Pozdrav,
s svojo CZ shadow 2 sem ustrelil cca. 100 nabojev.. kdaj/kako/s čim čistiti orožje? nekateri strelci mi rečejo manj bolje je... katero olje uporabljate za vodila pištole? po uporabi sem pištolo razstavil obrisal s krpo in je to to...

https://youtu.be/Ou5JejE-_yY

Drugace pa Hoppe’s 9 dela cudeze v cevi.

Manj pucat, vec strelat ;)
ta je torej sploh ne čisti samo naolji in je to to : )
Odgovori
#76
(17-09-2018, 19:46)markojelen Napisal: Ko mislis, da si koncal s filcem ali krpico, bakrena scetka se vedno najde svinjarijo.

Bronasta? Baker je kot svinec, mehak ko puter.
Odgovori
#77
(18-09-2018, 08:21)Mato Napisal: Nekak zlobno sarkastično bi ti pripomnil, da gre pri orožju več ali manj vedno za besedno zvezo naprej ven, ker nazaj ven zna pomenit dogodek povezan s urgenco ali grobarjem.

Ameri zato včasih napišejo na cev "Front towards enemy"...

Lahko tud nazaj vlečeš skozi vendar pri krtačah (ne medeninastih - Admin prid mal z borescopom čekirat cev ::))  poskrbi da gredo povsem ven. Je pa tko da se morda čist preveč pozornosti posveča načinu čiščenja ker v dosti primerih je više manje vseen, ker ljudje brez resno namenskih sredstev o katerih je bilo že dosti govora samo trošijo energijo spucajo pa bolj malo. Tud poškodbe od samega čiščenja so drobiž v primerjavi s tem kaj naredi 1000 strelov površini cevi...

Amerikanci so dejansko na Claymore direkcionalno mino to res napisali:
https://en.wikipedia.org/wiki/M18_Claymore_mine

Od tod ta napis.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)