Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strelivo STV-preizkus
#21
Danes sem drugič napolnil 9 mm tulce STV. Po dveh strelih (originalno polnjenje in moje švohotno polnjenje za preczno streljanje) se je ležišče netilke toliko razširilo, da je netilka Fiocchi po vtisnjenju komaj ostala v ležišču. Kaže, da tulci STV streliva niso najboljši za večkratno polnjeje.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#22
Še meritve: širina ležišča netilke pri STV 9x19 tulcu je po enem streljanju (tovarniška polnitev) med 4.35 in 4.38 mm, po dveh streljanjih (tovarniška polnitev prvič in 4.1 graina Lovex D032 s kroglo LOS HP 123 grainov, dolžina naboja 27.50 mm, streljano s CZ75 SP01 Shadow) pa 4.40 do 4.43, kar je preveč. Dvakrat streljane tulce sem zato zabrisal med odpadno medenino, enkrat streljane bom še napolnil in se jih nato znebil, potem pa s STV medenino ne bom več izgubljal časa.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#23
Zdravo, ali je kdo testiral kako grupira STV v primerjavi z rinfuzo S&B 124gr (sta pač podoben cenovni razred)? Sam sem naredil pribljižni test in streljal 6 serij po deset izmenično STV / S&B (skupaj torej 30 šusov enega in drugega). Pištolska tarča za precizno streljanje, 25 m, pištola CZ 75. Značilo in konsistentno so bile skupine manjše pri STV. Pri STV v povprečju 10 cm in pri S&B v povprečju 15 cm premera. LPLB
Odgovori
#24
Tudi jaz sem imel opazno boljše rezultate z STV v primerjavi z S&B rinfuzo. Grup nisem meril, ampak bi rekel takole na oko, da so bili rezultati vsaj 20% boljši, še posebej v bolj mrzlem vremenu.
Odgovori
#25
No tole pa še nisem doživel, 2 primerka iz istega kartona (različne škatle) ....zbogom STV
LOT 05/16 28-11-2016

You Had One Job!
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#26
(12-02-2017, 21:05)poltergist Napisal: No tole pa še nisem doživel, 2 primerka iz istega kartona (različne škatle) ....zbogom STV
LOT 05/16 28-11-2016

You Had One Job!

Kaj se je s tem drugim na desni zgodilo? Nekdo je že rekel, da je ležišče netilke nekoliko širše.
Odgovori
#27
pri obeh nabojih sploh ni luknje v ležišču za netillko (flash hole manjka)....smodnik nima šanse da se vžge...netilko je v enem primeru vrglo ven iz ležišča v drugem pa napol...v obeh primerih se je pištola (USP expert) zaklenila..treba je bilo resno udarjat po ročaju da smo naboj sploh dobil ven.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#28
(13-02-2017, 01:44)poltergist Napisal: pri obeh nabojih sploh ni luknje v ležišču za netillko (flash hole manjka)....smodnik nima šanse da se vžge...netilko je v enem primeru vrglo ven iz ležišča v drugem pa napol...v obeh primerih se je pištola (USP expert) zaklenila..treba je bilo resno udarjat po ročaju da smo naboj sploh dobil ven.

Ja, to je pa problem. Ne vem, kako tulce delajo. Po moje se jim je v eni fazi orodje za luknjanje tulca zlomilo, ter očitno nimajo quality assurance, da se stroj ustavi, če se naleti na tulec brez flashhole.
Samo kaj pa vem, jaz sem  imel Fiocchi, kar nekaj lotov, to mi je nekdo prodal, ker mi je kasneje priznal, da je naletel na krogle, ki so bile malenkost bolj v tulcu. Jaz sicer vedno preverjam vizualno vsak naboj ki ga dam v okvir. Meni je ta Fiocchi delal b.p.

Pač eni pravijo, da "domačica" je najbolj ziher. Nimam pojma. Tulec gre najmanj enkrat skozi stres strela. Ali se lahko pojavi razpoka? Po moje se.
Meni je nova municija vedno delala b.p.
Odgovori
#29
Pozdravljeni sem imel isti problem, da mi je pri STV netilko vžgalo ter zaklenilo zaklep in sem ga le s težavo odprl. Kar se tiče same natančnosti naredim z strelivom lepšo grupo kot z s&b refuzo ( samo osebno mnenje ker sem totalni amater). Ali je komu ta naboj že vžgal z zakasnitvijo?

Lp Andrej
Odgovori
#30
Dobro bi bilo, da tudi drugi, ki ste imeli neprijetne izkušnje z STV strelivom, objavite številko lota / datum proizvodnje streliva, da vidimo, ali gre za enkraten kiks ali za ponavljajoč problem.
Odgovori
#31
(13-03-2017, 22:09)tastar Napisal: Dobro bi bilo, da tudi drugi, ki ste imeli neprijetne izkušnje z STV strelivom, objavite številko lota / datum proizvodnje streliva, da vidimo, ali gre za enkraten kiks ali za ponavljajoč problem.

Kupil to strelivo v dveh rundah, prva 750 kosov, datum proizvodnje na škatli 5.12. 2016, vse b.p.
Druga runda 400 kom, datum 13.12.2016: na vsako škatlo 2 zastoja, vedno enako, zablokiran zaklep po strelu, tulec ostal v cevi, cela jeb.... odpravit težavo.
Odgovori
#32
Na mojih piše 6.12.2016. Spokal samo cca 150 kom do danes, ampak zaenkrat brez zastoja. Pištola Glock 19.
Odgovori
#33
jaz sem tudi imel pri dveh nabojih neko nenavadno dogajanje... Na 50 nabojev
z zakasnitvijo ali... čisto me je presenetilo
Odgovori
#34
(28-10-2016, 20:19)burt Napisal: Član foruma je v sosednji temi (Rex Zero 1) pisal o Kaboom-u Rexa zaradi STV streliva.

Ima še morda kdo drug kakšne slabe izkušnje s tem strelivom?

Sem kupil 1.000 kosov oktobra 2016. Nekaj zastojev (4 ali 5) in 2 defektna. Sem kupil drugih 1.000 kosov decembra 2016. Odstreljil cca 600 kosov nato je naboj eksplodiral predno se je zaklep zaprl. Kugla je šla skozi cev. Pol tulca se je zablokitalo v cevi. Drugo polovico, dno, je raztreščilo. Koščki so me popraskali po obrazu. So zagozdili pol odprt zaklep. Eksplozija je odnesla ekstraktor in napihnila nabojnik ter zagnala njega dno in vsebino ob tla. Deloma je odprlo lička. Strokovnjak je popravil in preveril CZ Shadow ter ugotovil, da ni utrpela poškodb ter da je krivo streljivo. Poleg prask po obrazu in udarca v dlan na srečo ni bilo hujših posledic. Zelo neprijetna izkušnja.
Odgovori
#35
jap to dela, meni je odlomilo kompenzator
Odgovori
#36
(14-03-2017, 22:04)Pero75 Napisal: jap to dela, meni je odlomilo kompenzator


Ali lahko razložiš?

Odgovori
#37
(14-03-2017, 22:58)šimek Napisal:
(14-03-2017, 22:04)Pero75 Napisal: jap to dela, meni je odlomilo kompenzator


Ali lahko razložiš?

Jaz bi rekel, da gre za komentar predhodne objave.
Odgovori
#38
A ni kompenzator na koncu cevi, našraufan na navoj cevi, v kolikor imaš pištolo, ki tak navoj ima? Kaj ima to veze z nabojem, ki eksplodira pred zaprtjem zaklepa?
Odgovori
#39
ne znam ti razložit drugače kot da je pri enem takem defektnem naboju zadevo preprosto utrgalo
Odgovori
#40
(15-03-2017, 07:15)Pero75 Napisal: ne znam ti razložit drugače kot da je pri enem takem defektnem naboju zadevo preprosto utrgalo

Fake news.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)