Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
na temo zavarovanj in orožja, malo mešano na žaru
#1
Zelo redka omara, vau. Ce m tole 860 kil, sm pa palcek smuk. Jaz imam dve 120x60x60/40, pa nista cez 120.

Pri varovanju so moje izkusnje take, da se splaca investirat v eno mal boljso omaro in v zavarovanje. Ce bo kdo s fleksarco okol skakal, me ne skrbi vec, ker bom pac dobil povrnjeno skodo za stvari, ki jih bodo odnesli in jih imam seveda slikane.
Odgovori
#2
(29-08-2016, 06:14)romunov Napisal: Zelo redka omara, vau. Ce m tole 860 kil, sm pa palcek smuk. Jaz imam dve 120x60x60/40, pa nista cez 120.

Pri varovanju so moje izkusnje take, da se splaca investirat v eno mal boljso omaro in v zavarovanje. Ce bo kdo s fleksarco okol skakal, me ne skrbi vec, ker bom pac dobil povrnjeno skodo za stvari, ki jih bodo odnesli in jih imam seveda slikane.

Teška bo vidim da nimaš izkušenj z zavarovalnicami Doh
Odgovori
#3
Zavarovalnica povrne 5000€ za stvari iz trezorja, ce se ne motim, tudi zavarovanje za vecje vrednosti ni mozno.
Odgovori
#4
Pri največji slovenski zavarovalnici krije paketno zavarovanje nepremičnin vlomsko tatvino orožja ali uničenje v primeru npr. požara do 60.000 eur ne glede na izbrani paket. Krito je vse orožje za katerega obstaja orožna listina, pri starinah pa se izplača vrednost enakovrednega novega orožja (antična vrednost kosa ni predmet zavarovanja). Pri vlomu je seveda obvezna prijava policiji, v primeru požara pa je potrebno obvestiti gasilce.
Odgovori
#5
(29-08-2016, 10:03)milans Napisal: Zavarovalnica povrne 5000€ za stvari iz trezorja, ce se ne motim, tudi zavarovanje za vecje vrednosti ni mozno.

A ti je že da si tak optimist...a sploh veš kaj vse se bodo spomnili, ko se bo to res zgodilo dobil boš če boš drobiž po neštetih mukah in pravdanju z njimi... Doh

(29-08-2016, 12:16)bob78 Napisal: Pri največji slovenski zavarovalnici krije paketno zavarovanje nepremičnin vlomsko tatvino orožja ali uničenje v primeru npr. požara do 60.000 eur ne glede na izbrani paket. Krito je vse orožje za katerega obstaja orožna listina, pri starinah pa se izplača vrednost enakovrednega novega orožja (antična vrednost kosa ni predmet zavarovanja). Pri vlomu je seveda obvezna prijava policiji, v primeru požara pa je potrebno obvestiti gasilce.

mlad in neiskušen... Rofl
Odgovori
#6
(29-08-2016, 13:11)jabolko Napisal:
(29-08-2016, 10:03)milans Napisal: Zavarovalnica povrne 5000€ za stvari iz trezorja, ce se ne motim, tudi zavarovanje za vecje vrednosti ni mozno.

A ti je že da si tak optimist...a sploh veš kaj vse se bodo spomnili, ko se bo to res zgodilo dobil boš če boš drobiž po neštetih mukah in pravdanju z njimi... Doh

(29-08-2016, 12:16)bob78 Napisal: Pri največji slovenski zavarovalnici krije paketno zavarovanje nepremičnin vlomsko tatvino orožja ali uničenje v primeru npr. požara do 60.000 eur ne glede na izbrani paket. Krito je vse orožje za katerega obstaja orožna listina, pri starinah pa se izplača vrednost enakovrednega novega orožja (antična vrednost kosa ni predmet zavarovanja). Pri vlomu je seveda obvezna prijava policiji, v primeru požara pa je potrebno obvestiti gasilce.

mlad in neiskušen... Rofl

Jaz govorim iz prve roke, ti pa na pamet.
Odgovori
#7
Ja ni cisto tako....prvo se gleda na stopnjo zascite varnostne omare (vsaka stopnja ima limit v eur).Potem pa se kako bos dokazal koliko je orozje vredno ce nisi prvi lastnik in nimas racunov.Recimo crvena zastava je lahko letni 1970 ali pa 2016.
Ni to ker tako kot zavarovalni agent nabluzi da imas do 70jurjev vse krito ni da ni....
Odgovori
#8
(29-08-2016, 13:22)Shooter Napisal: Ja ni cisto tako....prvo se gleda na stopnjo zascite varnostne omare (vsaka stopnja ima limit v eur).Potem pa se kako bos dokazal koliko je orozje vredno ce nisi prvi lastnik in nimas racunov.Recimo crvena zastava je lahko letni 1970 ali pa 2016.
Ni to ker tako kot zavarovalni agent nabluzi da imas do 70jurjev vse krito ni da ni....
Izplačilo ni odvisno od nobene stopnje zaščite omare. Vrednost pa določi cenilec na podlagi podatkov trgovcev, z malimi oglasi, obstoječimi računi ipd.
Odgovori
#9
Itak izpolniš zahtevek, kjer navedeš vrednost in priložiš račune, če jih imaš. vsekakor pa preverijo kako je s ceno danes preden izplačajo karkoli.
Odgovori
#10
A res ne bluzi.....in kako bos dokazal z malimi oglasi ce imas edini v Sloveniji oz.je samo nekaj primerkov ki se ne prodajajo.....Recimo plunejo ti Steyr ssg08 z optiko vreden 7jurjev.Kako bi ti dokazal da si prvi lastnik da je bila puska letnik 2016 da si postrelil samo 15 nabojev in da je optika vredna 3jurje (kako bi sploh dokazal da si imel gor) brez racuna si bolj mrzel........
Recimo glede stevilk puske ti Remington da podatke o letniku izdelave s tem da na optiko pozabi.Brez racuna je globoki minus......
No se stopnja zascite konkretno omare za orozje si bo pa vsak sam poiskal....
http://www.nolimal.si/NOLIMAL,,izdelki,t...topnje.htm
Odgovori
#11
Povedal sem podatke za eno izmed zavarovalnic, ker je to pač moje stroka in sem morda komu s tem kaj pomagal. Glede dokazovanja vrednosti pa je tako, da če meni osebno nekaj ukradejo, mi bo zelo v interesu dokazati neko vrednost in bom to že kako tudi naredil. Nenazadnje pa je vseeno bolje za 3000 eur vreden kos dobiti 2000 eur, kot nič. Navedene varnostne stopnje pa z izplačilom te zavarovalnice nimajo nič. Morda jih uporablja kakšna druga.
Odgovori
#12
Sej ni sam stopnja omare je se stopnja kljucavnice in ali je bila pritrjena ali ne.....
Je pa tako ce poznas dolocene osebe dobis vse izplacano ce ne pa se pac obrises pod nosom....
Sej se vidi da obvladas teorijo (agenti obvladate teorijo k pride do prakse je pa vse kontra....).A se sploh zavedas ce si kaksen kos kupil leta 1995 pri xxx prodajalcu ce le ta se sploh obstaja in dobiti od njega racun.......mislim da misija nemogoce.
Tudi moja zena dela pri zavarovalnistvu in poznam te fore.....ko je treba dati eur je vse ni da ni ko bi pa oni men mogli kaj dati pa ziva jeba....?
Odgovori
#13
Še enkrat in zadnjič: nobena stopnja varovanja se ne gleda. Ne sefa, ne ključavnice, ne nič. Zaklenjeno mora biti, ker drugače ni vlom temveč tatvina, ki ni krita. Za izplačilo ni potreben račun, če obstaja pa je zgolj v pomoč. To, kako obvladam teorijo in kako prakse vem le sam in ne nekdo, ki me niti ne pozna. Navedel sem podatke, ki so preverljivi, "...ko bi oni men mogli kaj dati pa ziva jeba..." pa tudi ni zelo strokoven protiargument. Sploh pa nihče nikogar ne sili imeti zavarovano, mar ne?
Odgovori
#14
Osebno se mi zdi narobe, da bi se nekdo včlanil v strelsko športno društvo le z namenom, da bi si lahko legalno kupil orožje, ki bi ga potem doma uporabljal dejansko za lastno varnost in ne primarno za šport. To se mi zdi nekakšna zloraba.
Odgovori
#15
mah, takšne in podobne zlorabe so kar stalnica v življenju. Ženo si tudi poiščeš ker misliš da boš primarno imel reden seks, pa jo boš potem uporabljal za vse kaj drugega...
Odgovori
#16
(29-08-2016, 15:23)topostrelec Napisal: Osebno se mi zdi narobe, da bi se nekdo včlanil v strelsko športno društvo le z namenom, da bi si lahko legalno kupil orožje, ki bi ga potem doma uporabljal dejansko za lastno varnost in ne primarno za šport. To se mi zdi nekakšna zloraba.

To je pac najbolj enostavna resitev.
Narobe je to, da za razlog ni mogoce navesti, rad bi imel doma kos orozja. Ce so vsi ostali pogoji izpolnjeni seveda.
Odgovori
#17
Bob nasledno leto bajto zavarujem pri tebi in molim da mi vsa krepela pokradejo....Ce mi nato kompliciras te za j.....obesim sredi tromostovja.Seveda pricakujem realno vrednost z opitko vred vse tisto kar imam in tisto kar sem imel nekoc in mam racune :-).
A sva zmenjena
Odgovori
#18
Jp, dejansko bi moralo biti omogočeno, da ima orožje vsak, ki izpolnjuje pogoje in to želi, brez navedbe razloga. Si zamislite, da bi moral ob nakupu avta pojasnjevati zakaj ga boš uporabljal?
Odgovori
#19
Se strinjam... dajte predlog na MNZ da se naslednje leto ob spremembi ZORO to upošteva. Zakaj bi moral imeti udeležbo na tekmah nekdo ki želi imeti orožje iz tehničnega vidika, da brklja po njemu in sam polni strelivo, ker ga to zanima...
Odgovori
#20
(29-08-2016, 12:16)bob78 Napisal: Pri največji slovenski zavarovalnici krije paketno zavarovanje nepremičnin vlomsko tatvino orožja ali uničenje v primeru npr. požara do 60.000 eur ne glede na izbrani paket. Krito je vse orožje za katerega obstaja orožna listina, pri starinah pa se izplača vrednost enakovrednega novega orožja (antična vrednost kosa ni predmet zavarovanja). Pri vlomu je seveda obvezna prijava policiji, v primeru požara pa je potrebno obvestiti gasilce.

Predlagam ti, da ne delaš reklame za največjo slovensko zavarovalnico.

Preprosto zato, ker so nehali izplačevati kot se šika in cenilec samo išče izgovore, zakaj nekaj ni.

Ne bom zdaj primere navajal, da ne bi bilo preveč off-topic.

Osebno sem vsa zavarovanja znižal na biološki minimum (zakonski, bančni minimum), ter znižal premije do daske.

V Sloveniji je tako (ta trenutek), da imajo vse zavarovalnice, z največjo na čelu, dobičke zato, ker dejansko ne izplačujejo škod, kot bi jih morale.

V UK (Veliki Britaniji) je regulator oglobil banko (ki je prodajala naložbena zavarovanja) na nekaj sto mio funtov, plus so morali vsem povrniti vplačana zavarovanja, ker so ljudem prodajali NAPAČNA in NEPRIMERNA zavarovanja.

Slovenija še rabi 50 let, da bo na tem nivoju.

Do takrat: "Uzdaj se use i u svoje kljuse".

(29-08-2016, 17:21)Shooter Napisal: Bob nasledno leto bajto zavarujem pri tebi in molim da mi vsa krepela pokradejo....Ce mi nato kompliciras te za j.....obesim sredi tromostovja.Seveda pricakujem realno vrednost z opitko vred vse tisto kar imam in tisto kar sem imel nekoc in mam racune :-).
A sva zmenjena

Shooter... Pa prevelik optimist si.

Ko se boš ti pojavil s tožbenim zahtevkom za j.... bo oni šel v osebni stečaj ali se bo pa v bolnico zaprl in bo ven kukal.

Če ga boš pa peglal, ker ti niso škode izplačali, pa ti bo rekel, da so za to "drugi" ljudje, da je on naredil vse v skladu s ponudbo (beri: pobral denar).
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)