Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premična tarča
#1
Včeraj smo naredili field test prototipa nosilca premičnih tarč. To je mr.T-jeva ideja, ki smo jo z našim elektronskim gurujem Juretom pomagali realizirati. V tej obliki je "proof of concept" s 3d printanim ohišjem, kolesi in jermenicami, elektronika je iz mulčevega long boarda, motor a iz quadkopterja. Ampak.... stvar dela in šiba po štriku ko blesava. Ideja je da se na to obesi tarča, zadeva razpne na 50 ali 100m razpona ... kolikor bomo pač lahko, čim več tem bolje ... in postavi na radalje od 300 do 500m za trening streljanja na premično tarčo.

Video testa:
https://www.youtube.com/watch?v=FJpuINyO...e=youtu.be

Par slik:
   
   
Odgovori
#2
super za jagre!

koliko pa je cena od oka, rang?
Odgovori
#3
Podobno rec so na IWA prodajali za 2000e.
Tale je razvojni projekt, ki nima cene.
Odgovori
#4
potem pa me zanima če lahko zaupaš, koliko so komponente ranga, če bi sploh razmišljal o čem takem za naš ld v tej smeri...
Odgovori
#5
Zanimivo. Sedaj naštudirajte kako bi nastavljali določene hitrosti pomika.
Odgovori
#6
Od kar obstaja Hobby King so komponente ranga po 100e, edino malo je smotano, ker se nabere. Kot tista v merkatorju, ko kupiš vse po 5€ pa je na koncu račun za 100...
Stvar ima mikroprocesor in elektronski kontroler tako da ve kam se premika in kako hitro se. Ti mu lahko vnaprej programiras brzine npr. 5, 10, 20, 30 kmh in potem samo poženeš program 1, 2, 3... pa bo sam šibal od točke a do b z določeno hitrostjo

Realno te bodo komponente prisle ziher ne manj kot 5oo in verjetno ne več kot 1000e. Od kabla, napenjalcev, vozicka, komponent do sistema za vodenje. Je pa to komplet, ki lahko stane precej manj če recikliraš robo iz drugih projektov...
Odgovori
#7
Potem je zastavljeno kot je treba. Na slikah je videt samo regulator motorja in akumulator.
Odgovori
#8
med 500 in 1000 je pa res mal bosa.
ce jih za 500 prodajas mas vsaj 100% profita po kosu   Papers
Odgovori
#9
Ta projekt je čisto za lasno rabo brez abicij za komercialo ,če bi štel ure razvoja pa je itak dražji od 2000Eur.

Za razliko od komercialnega, ki tovori železni gong smo za tega razvili sistem propoznave zadetkov z uporabo posebne večslojne tarče.

Zdaj ko je koncept razvit pa se začne izdelave delovne verzije ki je precej boj robustna. Kovinska šasija št.1

[Image: 13423900_1140138919385578_73472679808208...e=5873EB78]

[Image: 994988_1083839738348830_4635635118475176...e=583AB0C6]
Odgovori
#10
Komercialna Norveška ,ki je sicer še v razvoju , vozi naokoli do 6kg gong. Začne pri 2k eur navzgor pa ni omejitve.



Začetni koncept, ki sem ga imel je bil sicer za na tračnice, ki so prisotne na vojaških streliščih a ker so tračnice na streliščih zelo različnih standardov predvem pa razen Blok diagonalno na strelisce  in ponekod zelo globoko vkopane smo končali pri viseči tarči.
Odgovori
#11
Ali bo zadeva zaščitena pred streli?

Ali ste izračunali koliko se vam bo zadeva povesila, če bo razpon 100m pa 6kg gong gor?
Odgovori
#12
Naša ne vozi gonga ker imamo sistem zaznavanja zadetkov , tako da je tarča zelo lahka.

Nič ni zaščitena pred zadetki .Ker ne uporablja gonga je nevarnost fragmentov od krogl minimalna.

Poves je kombinacija teže, tenzije in raztegljivosti vrvi. Razpon ki ga lahko postavimo je odvisen od konfiguracije strelišča.
Odgovori
#13
(23-09-2016, 13:31)red_mamba Napisal: med 500 in 1000 je pa res mal bosa.
ce jih za 500 prodajas mas vsaj 100% profita po kosu   Papers

kot prvo, če bi jih prodajal, jih ne bi šel delat samo za 100% profita; moj čas je pa že več vreden kot to. Kot drugo pa lahko malo vključiš možgan in malo višje prebereš, da ta nima cene, torej se ne prodaja ampak bo namenjen za lasten trening.
Seveda pa lahko ti sestaviš podobno in jo ponudiš ostalim za 250€, če te tako žene nek socialen čut.
Je pa tako, da 50m Dyneeme stane 150€, Electronic Speed Controller 110€ (tak ki ustreza našem namenu), motor še dodatnih 100e, potem pa pridemo na baterije, sprejemnike  Arduino mikrokontroler, daljinsko upravljanje, pa smo že daleč čez 500€. Pa se nismo še niti dotaknili izdelave vozička, koles in ostale mehanike, ki sede nanj...

Tko da ja, na pamet budalit je superlahko...
Odgovori
#14
Super projekt :)

Ali bi se dalo dobit stl datoteke za 3d printer. Bi si sam tudi nekaj podobnega naredil
Odgovori
#15
(23-09-2016, 19:03)Kristian Napisal:
(23-09-2016, 13:31)red_mamba Napisal: med 500 in 1000 je pa res mal bosa.
ce jih za 500 prodajas mas vsaj 100% profita po kosu   Papers

kot prvo, če bi jih prodajal, jih ne bi šel delat samo za 100% profita; moj čas je pa že več vreden kot to. Kot drugo pa lahko malo vključiš možgan in malo višje prebereš, da ta nima cene, torej se ne prodaja ampak bo namenjen za lasten trening.
Seveda pa lahko ti sestaviš podobno in jo ponudiš ostalim za 250€, če te tako žene nek socialen čut.
Je pa tako, da 50m Dyneeme stane 150€, Electronic Speed Controller 110€ (tak ki ustreza našem namenu), motor še dodatnih 100e, potem pa pridemo na baterije, sprejemnike  Arduino mikrokontroler, daljinsko upravljanje, pa smo že daleč čez 500€. Pa se nismo še niti dotaknili izdelave vozička, koles in ostale mehanike, ki sede nanj...

Tko da ja, na pamet budalit je superlahko...

sem verjetno vec stromarskih projektov skozi dal kot ti, tako da ne jst nic ne budalim na pamet  Mrgreen
Odgovori
#16
(24-09-2016, 15:06)red_mamba Napisal:
(23-09-2016, 19:03)Kristian Napisal:
(23-09-2016, 13:31)red_mamba Napisal: med 500 in 1000 je pa res mal bosa.
ce jih za 500 prodajas mas vsaj 100% profita po kosu   Papers

kot prvo, če bi jih prodajal, jih ne bi šel delat samo za 100% profita; moj čas je pa že več vreden kot to. Kot drugo pa lahko malo vključiš možgan in malo višje prebereš, da ta nima cene, torej se ne prodaja ampak bo namenjen za lasten trening.
Seveda pa lahko ti sestaviš podobno in jo ponudiš ostalim za 250€, če te tako žene nek socialen čut.
Je pa tako, da 50m Dyneeme stane 150€, Electronic Speed Controller 110€ (tak ki ustreza našem namenu), motor še dodatnih 100e, potem pa pridemo na baterije, sprejemnike  Arduino mikrokontroler, daljinsko upravljanje, pa smo že daleč čez 500€. Pa se nismo še niti dotaknili izdelave vozička, koles in ostale mehanike, ki sede nanj...

Tko da ja, na pamet budalit je superlahko...

sem verjetno vec stromarskih projektov skozi dal kot ti, tako da ne jst nic ne budalim na pamet  Mrgreen

Čisto možno a vseno so ocene bolj tako od dalec nehvaležne . Pri projektih, ki so za domačo rabo je pogosto toliko ur ,da bi jih težko ovrednotil a to še ne pomeni , da bi jih lahko za tak denar prodajal oz, da bi se sploh spuščal v izdelavo večih.
Odgovori
#17
(24-09-2016, 15:06)red_mamba Napisal: sem verjetno vec stromarskih projektov skozi dal kot ti, tako da ne jst nic ne budalim na pamet  Mrgreen

seveda govoriš na pamet in počez... za premikat tako težo, tako hitro so samo elektronske komponente več kot 250€. Ob to dodaj vodenje, vso mehaniko, kabel z napenjalci, pa si tam kjer si.
Odgovori
#18
(24-09-2016, 18:00)Kristian Napisal:
(24-09-2016, 15:06)red_mamba Napisal: sem verjetno vec stromarskih projektov skozi dal kot ti, tako da ne jst nic ne budalim na pamet  Mrgreen

seveda govoriš na pamet in počez... za premikat tako težo, tako hitro so samo elektronske komponente več kot 250€. Ob to dodaj vodenje, vso mehaniko, kabel z napenjalci, pa si tam kjer si.

you win, da bos lahk spal Mrgreen
Odgovori
#19
Škoda, lahko bi razložil kako narediti za 250 eur ker mam tud jaz zelo podoben projekt v planu (ne za streljanje ampak princip je isti).
Odgovori
#20
Malce off topic but, ali ima kdo kakšno idejo še bolj cenebo za max 50 m. Razmišljal sem o vodenem avtomobilčku, gumi na klančini, ki jo aktivjraš  s prvim strelom Itd.
Celo na vrv in preko klina, pa da poganja cenena delovna sila.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)