Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bluzenje v Rečici pri Laškem
#41
(07-10-2016, 14:09)JRC Napisal: Tekmovanje je pogoj za OL.
Članstvo v društvu/klubu zadošča samo za DP.
(In smo spet pri izvirnem grehu  Papers )

Točno o tem govorim cel čas. Hočeš, nočeš smo popredalčkani ampak s strani zakonodaje. In ker je zakonodajalec opazil, da je število tekmovalcev nizko glede na število ljudi, ki imajo OL na šport hočejo nekaj ukreniti tudi na tem področju.

Vi se pa kar lepo kregajte med sabo...
#42
Lej, jaz se nikoli ne kregam.
In v bistvu trdim isto, kot ti, če še enkrat pogledaš na prejšnjo stran.
V kolikor bo zakonodajalec zaostril pogoje za OL, se bodo netekmovalni športni strelci pač morali prilagoditi novi zakonodaji.
#43
Moj zadnji stavek ni letel nate. :)

In zakonodajalec bo hotel spremeniti zakonodajo. Če mu bo uspelo bomo še videli ampak dovolj je da "pihnejo" še ene dva zdravnika pa mogoče enga polcaja in bo konec dialoga. Potem bodo samo spremenili in smo pečeni. Zaenkrat je javnost še dokaj enakomerno razdeljena za in proti. Če se kaj takega zgodi bodo mediji hitro to obrnili nam v škodo...

Odločitev je pa na nas. Ali se bomo kregali ali pa skupaj stopili.
#44
(07-10-2016, 12:33)Bobo Napisal:
(07-10-2016, 09:54)JRC Napisal: Moje stališče sicer je, da bi moral imeti orožni list vsak, ki opravi tečaj in izpit za varno rokovanje z orožjem (in psihofizični pregled). Potem pa naj z orožjem počne karkoli že mu je ljubo... seveda skladno z zakonodajo in ne za delat pizdarije.

Se strinjam ampak, če nekomu v vseh zabeležkah piše kot razlog šport, po tem ko je orožje dobil pa ne obstaja nikakršna sled (uradni rezultati ...), sigurno meče slabo luč na tiste, ki se redno udeležujejo tekem. 
Mi je vseeno koliko kdo strelja. Seveda nimajo vsi ambicij tekmovat, ampak če ti ni bil problem udeležiti se treh tekmovanj, da si dobil potrdilo, da si športnik oz. bom raje uporabil izraz tekmovalec!, potem ti ne bi smel biti problem udeležiti se vsaj ene tekme na leto, da vzdržuješ ta status.

Slovenija je zelo znana po tem, da se visok % prebivalstva ukvarja s športom. Takim ali drugačnim, vrhunskim ali rekreativnim. Sploh nima veze, vsi so športniki, vendar pa je za našo zakonodajo Športnik = tekmovalec, zato torej ni enako ali kdo hodi na tekme ali pa plinkaš konzerve pa naj bo to zračka ali pa 9mm.

Problem pri nas nastaja, da tisti, ki se redno udeležujejo tekmovanj ne bodo imeli kje streljat niti ne trenirat, ker to počnejo na streliščih, ki so znana vsem. Tisti, ki pa plinkajo pa to počnejo na lokacijah, ki javnosti (beri inšpektorjem) niso znane in ker imata oba OL na šport smo seveda vsi v istem košu.

Ko bo padla sprememba zakona in posledično prepoved streljanja vsepovsod bo prvi primoran voziti se na treninge v Avstrijo ali na Hrvaško, drugi pa bo še vedno plinkal za hišo na vikendu, ker nihče razen soseda ne ve da to počne, ta ga pa ne bo prijavil, ker plinka skupaj z njim, kasneje pa še kak čevap obrneta ob pivu.

Torej ne bodite užaljeni ko vam nekdo reče, da niste športniki, ker obstaja razlika. Tudi če pade totalna prepoved, boste pač tisti, ki samo plinkate prodali železje in našli drugo zadevo s katero se boste kratkočasili na vikendu. Tisti pa, ki leta in leta vlagajo svoj čas in denar (ne enega ne drugega ni malo!) bodo pa ostali brez vsega. Nobenemu ni lahko, ko ugotovi da je v to kar je za nekoga samo kratkočasenje zmetal dober avto ali celo manjše stanovanje, zdaj pa bo lahko ostal brez tega. Predvidevam, da je tudi to eden od razlogov, da je nekdo označil nekoga za škodljivega (točno bo vedel samo avtor). :)

Si je pa treba naliti čistega vina in javno povedati, da marsikdo ki strelja na vikendu, dejansko je škodljiv, ker je velikokrat kraj kjer to počne slabo ali pa sploh ne zavarovan ipd.

Okej- sicer imam več stvari, ki pašejo v različne kategorije, ampak največ pa streljam na 50 m z toz35. Ne hodim pa na tekmovanja, ker se mi (upravičeno) dozdeva, da tam (še) nimam kaj iskat. Učim se pa streljat, vsaj enkrat, sicer navadno po dvakrat na teden na Dolenjki. Koliko in komu škodujem? Mimogrede nisem agresivno tekmovalen tip, kar se streljanja tiče, ker imam tega že v službi (tekmovalnosti- ne streljanja) dovolj. Streljanje mi pa pomaga pri doslednosti in koncentraciji nasploh, orožje pa čeprav se mi zdi zanimivo, še posebej kar se zgodovine tiče, nisem ravno nagnjen k božanju le tega. Kam torej pašem, naj vse skupaj prodam in se grem šah?
#45
No osebno misli, da je še veliko prezgodaj da bi karkoli prodajali. 

Zato sem si letos kupil novo šibro in dve pištoli.  Mrgreen
#46
Lahko bi malo pomigali pa če ne drugega klubske tekme in rezultate objavljali tu na strelcu , nihče se ne bo pritoževal zaradi tega bo pa vidt nekaj več akcije že tako se par lig dogaja izven vse te naše scene in ko to ogleduje folk iz takih ali drugačnih organov kar počnejo redno ni veliko vidt
#47
Dejstvo je, da američanom, švicarjem, fincem ..., ne bodo nikoli mogli onemogočiti strelstva (beri, zaostrovati zakonodaje do absurda), ker imajo kritično maso strelcev (beri, lastnikov orožja), ki skupaj z družinskimi člani predstavlja nepremostljivo oviro za tiste, ki bi radi vse po vrsti razorožili.

Mi pa imamo med samimi strelci precej ljudi, ki radi predalčkali na prave in manj prave.

Edino dolgoročno rešitev vidim, da si pri nas dovolj veliko več ljudi, kot vnas je sedajljudi (zakonito!) pridobi orožje, pa bodo vsi strahovi odveč.

Ampak nekateri bi pa spet redčili vrste in lahko, da spet pridemo do malo bolj "naših" in "njihovih".
#48
(07-10-2016, 15:29)mr.T Napisal: Lahko bi malo pomigali pa če ne drugega klubske tekme in rezultate objavljali tu na strelcu , nihče se ne bo pritoževal zaradi tega bo pa vidt nekaj več akcije že tako se par lig dogaja izven vse te naše scene in ko to ogleduje folk iz takih ali drugačnih organov kar počnejo redno ni veliko vidt

Jaz tole podpiram in v bistvu ne razumem, da takega foruma mnogi ne koristijo za objavo datumov tekem in rezultatov. Ne vem ali so "glavni" v teh stvareh starejši, ki neta ne razumejo ali so vsi med sabo skregani (tipično za nas)?
#49
Saj je kar precej tekem tukaj objavljenih:- na hitro in na pamet:
- sd kanela redno objavlja vabila in rezultate IASC
- IPSC
- alpe adria
- Liga bum-bum
- Streline tekme (liga rex zero).
- povsem sveza liga firme Tarca d.o.o.
- pa benchrest tekme

Od meni znanih samo Rajko ne objavlja vec vabil na forumu. Najbrz posledica kaksnih zamer/prepirov/ocitkov....?
#50
(07-10-2016, 15:37)Gargamel36 Napisal:
(07-10-2016, 15:29)mr.T Napisal: Lahko bi malo pomigali pa če ne drugega klubske tekme in rezultate objavljali tu na strelcu , nihče se ne bo pritoževal zaradi tega bo pa vidt nekaj več akcije že tako se par lig dogaja izven vse te naše scene in ko to ogleduje folk iz takih ali drugačnih organov kar počnejo redno ni veliko vidt

Jaz tole podpiram in v bistvu ne razumem, da takega foruma mnogi ne koristijo za objavo datumov tekem in rezultatov. Ne vem ali so "glavni" v teh stvareh starejši, ki neta ne razumejo ali so vsi med sabo skregani (tipično za nas)?

Zato ker se organizatorjem ne da prenašat podjebavanja iz strani nasprotnih klanov tukaj na forumu. Tudi na ta način se im ne dvigne udeležba na tekmi. Zaradi samega tona komentiranja je stvar prišla "do sem" da se na tekme vabijo samo ljudi iz "seznama" za katere velja da so dovolj "primerni".
#51
Dovolj primerni za dat 25-30€ in nic ne reci ko organizator spreminja pravila kakor mu pase?
#52
Tako je to, če imaš visok plot in ne vidiš preko. Sej ne morš vedit kaj sosed meče na žar. Lahk si sam misliš.T
#53
(06-10-2016, 22:17)mr.T Napisal: A se je res tako tezko kdaj primajat na bilo kako tekmo obstajajo praktično za vsak okus in disciplino?

Na sestankih z 'represivnim aparatom', ki predlaga novo zakonodajo je pogosto omenjeno to, da športnih strelcev praktično ni oz ,da je med nami samo kup folka, ki je izkoristilo po njihovo luknje v zakonodaji ,da so prišli do OL ,namesto maksimalno posestnega lista.Pri novem vrjetno precej manj cajta veljavnem OL ,ki se bo uvedel na podbudo EU bodo prav tako hoteli zakrpat to 'luknjo' enkrat na tekmo in OL ,to bi jim prišlo prav tudi pri zapiranju strelišč.

Fantje ne javkat in jamrat, če ste sami poponoma neaktivni .

Mah fantje... Odličen članek. Odličen pet. Mah kaj pet... čista desetka.

Mogoče bi kazalo podebatirati o uvedbi kakšne posebne strelske discipline, streljanje na gibljive tarče z mašinengeverom, limit je redenik s 150 naboji.

Skratka, da se razumemo...

Briga mene, s kakšno motivacijo se ljudje spravljajo k streljanju, samo da se spravljajo. Tudi če ima kdo v blagajni orožje je to veliko bolje, kot če orožja nima, ker v tem primeru je pot do orožja še dolga. In kaj je boljše od pištole v blagajni? Jasno, dve pištoli v blagajni.
Pač jebiga množica pisana. 

Kaj  pisana... ...ekselentna.

Pa poglejte ono gospico Zupanovo. Seksi, namazana, oprema by the book, strelka. Multi talent. Glasbenica in strelka. Pa tega še v ameriki nimajo.

Pa kdo lahko potegne takega jokerja iz rokava? Bikerji, golfisti, tenisači, jagri, ribiči?

Nope.

Strelci pa zlahka.

Skratka, da se razumemo, strelci imamo najlepše bejbe in največ reklame. Kaj bi radi več?
#54
(07-10-2016, 12:33)Bobo Napisal: Se strinjam ampak, če nekomu v vseh zabeležkah piše kot razlog šport, po tem ko je orožje dobil pa ne obstaja nikakršna sled (uradni rezultati ...), sigurno meče slabo luč na tiste, ki se redno udeležujejo tekem. 
Mi je vseeno koliko kdo strelja. Seveda nimajo vsi ambicij tekmovat, ampak če ti ni bil problem udeležiti se treh tekmovanj, da si dobil potrdilo, da si športnik oz. bom raje uporabil izraz tekmovalec!, potem ti ne bi smel biti problem udeležiti se vsaj ene tekme na leto, da vzdržuješ ta status.

Tale, tale je pa močna. Sej včasih kar težko verjamem kaj preberem tukaj na forumu.

Zakaj bi moral po tvoje tekmovati? Potem lahko gremo na vseh področjih tako. Kdor ima avto se mora udeležit vsaj ene gorsko hitrostne tekme, da lahko vozi avto?
Dajmo včasih vklopit malo logike.
#55
Ce imas DP potem ti ni treba tekmovati.
Ce imas OL ZA SPORT potem je druga pesem, saj moraš prinesti rezultate s tekem. Zato nam MNZ zaradi takih posameznikov ocita izkoriscanje pravil.
Tle ni nobene velike filozofije, samo trenutna dejstva.
#56
skalar, mat kurja ga biksaš. Če ne tekmuješ imaš posesno listino in ti ni treba dirkat u hribe.
#57
Tudi jaz, ki imam DP moram kot razlog nabave orožja navesti šport. In tako sem tretran kot "športni strelec".
Da pa mi, ki imamo DP mečemo slabo luč na strelce, ki tekmujejo. Taka izjava se mi ne zdi primerna.
#58
kaj pa če še enrat prečitaš kaj je kamerat napisau
#59
Ok. Mislim, da razumem, kaj je hotel povedati. 
Se opravičujem.
A sem še vedno mnenja, da ne " mečejo slabo luč" na tekmovalce tisti, ki ne tekmujejo redno.
Prej bi rekel, da slabo luč na strelstvo mečejo ljudje, ki zlorabljajo orežje v druge namene, kot je strelstvo.
Z OL je pač nabava streliva lažja in cenejša kot z DP, zato se nekateri pač udeležijo zakonsko določenih tekem, da dobijo OL.
Ampak imam tudi jaz z DP pravico do enake količine ali več (pogoj denar) kot oseba z OL. Le da jaz moram oddati vlogo za nabavo streliva. To je malo smešno.
En butast primer je tale: Sam imam polavtomatsko pištolo .22 lr in RP .22 lr. Za pištolo sem naredil posebni del izpita za nabavo streliva. Za RP ne. Kaj sedaj to pomeni? Da za PA pištolo lahko kupim in streljam, z RP ne smem? Smešno, ne!?
#60
In namesto, da bi prihodnje leto, ko se kakor odpre Zakon o orožju, vsa strelska srenja pritisnila in (argumentirano) zavrgla administrativno razliko med orožnim listom in dovoljenjem za posest, se bodo določeni osebki še kako potrudili, da obe listini ostaneta, kakor sta; in ne samo to - z velikim apetitom in užitkom bodo birokratom predlagali še bolj rigorozen sistem, kjer bo imetnik orožnega lista moral 1x na leto "spoštovanim" referentom na UE nositi potrdila (ki jih bodo po novem organizatorji zaračunavali, če se ne boš udeležil vsaj 8 od 9-tih tekem...), da se je udeležil najmanj treh tekem na leto. 

Od zadaj pa je računica (kot vedno...), kako se bo zaradi tega povečal obisk tekem in s tem priliv štartnin in ostalih takšnih in drugačnih taks (brez skrbi, ko je treba nekoga odreti, je naenkrat inovativnosti toliko, da bi jo lahko izvažali...). V isti sapi pa bodo seveda isti osebki brezsramno še naprej razlagali, filozofirali in gobcali, kaj da je to pravi šport. In se seveda še naprej pizdili nad strelsko zvezo Slovenije, kjer da so sami paraziti...

Torej, še enkrat bistveno: zakaj (!) bi moral nekdo z dovoljenjem za posest za vsako nabavo streliva plačati 17 EUR upravne takse? In izgubljati čas in delati gužvo na UE? Zakaj? A morda zato, ker se je nekemu zafrustrirancu sprdnilo, da bo tako "kaznoval" tiste, ki bi radi imeli pištole in pokajo na svojih vikendih?




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)