Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero strelivo 308win
#1
Zanima me keteri strelivo bi bilo najboljše za natančno streljanje kaliber 308win? Imam pa puško tikka t3x super varmint. Streljal bi večina do 300m.

Lp
Odgovori
#2
Najboljši so doma narejeni patroni serijski pa RWS target, lapua, remington match, . . .  http://slogun.si/index.php?route=product...uct_id=268  ali podobno
Odgovori
#3
Od serijskih je na Tikki meni krasno delala Norma Diamond Line. Pa tudi Remington match ki ga ima Rebec je zelo dobro streljal.
Odgovori
#4
Kje pa se dobi norma?
Odgovori
#5
Koptex
Odgovori
#6
Norma DL
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#7
Lepo zna delat tudi Norma golden target ki je se nekoliko cenejsa.
Ima mogoce kdo izkusnje z PPU match 168 ali 175g.
Odgovori
#8
Imam Sako Stainless Varmint v 308win, kolega mi je enkrat na strelišču dal 3 patrone Norma DL, grupa je bla skor 4cm/100m. Je tak raztros bil zarad moly-ja?
Odgovori
#9
Ppu je bolj jajc kot ne. Drugace pa Federal Gold Match nenavadno dobro dela v Tikka /Sako cevi z 1:11 twistom...
Odgovori
#10
Kristian ne telebajskaj, PPU je čist OK patron odvisno katerega kupiš, je pa tudi cenovno dostopen.dkamen2, če hočeš tekmovati v tej disciplini imaš pred sabo težko nalogo, predno boš postal dober ostrostrelec..samo z dobro voljo potrebuješ.lp
Odgovori
#11
Če je grupa okoli 3cm na 100m zadovoljiva, potem je PPU čist vredu, za razmislek.
Odgovori
#12
3cm na 100m je preveč ker potem je na 300m preveč raztrosa
Odgovori
#13
tu bo še težka debata...  Dumb

(btw, v sloveniji se da sigurno dobiti vsaj 10 različnih škatel 'match' streliva za 308, tko da dela za test je vrh glave :sniper:)
Odgovori
#14
Probal bom normo dl pa da vidimo :) kakšna pa je kaj cena?
Odgovori
#15
Cene so različne 2€ lahko pa tudi več, odvisno kje jo boš nabavil mislim, da je za Normo najbolj ugoden Koptex.LP
Odgovori
#16
ah ja... Sako TRG22 ima dobro cev in je skoraj vsako strelivo streljalo OK, razen seveda PPU Match ki ni šel pod 3cm na 100m. Strela je mogoče lahko nad tem navdušen ampak v resnici je to jajc.
Federal Gold Match pri Rebcu stane 1.5€/kos, ima 168grain SierraMatchKing kroglo in v teh ceveh dela zelo dobro. V TRG je delal grupo tam okoli 15mm (0,5moa). Ostalo strelivo je bistveno dražje, tudi boljše a ne toliko boljše ker s serijsko Tikko in bipodom ne boš konsistentno streljal bistveno bolje kot 0,5moa. To so realni podatki, seveda pa ti nihče ne brani da poslušaš strelo in njegove modrosti.

Če želiš resno streljat, pa ni druge kot lastno polnenje streliva. Kvaliteten reload te bo stal okoli 0,5€ kvaliteten naboj pa med 1,5 - 2,5€ pa si izračunaj kako hitro se ti nabere razlika za opremo.
Odgovori
#17
Sam filat naboje je itak idealno ampak trenutno finance ne dopuščajo ker sem ravnokar kupil tikko ter optiko
Odgovori
#18
Zakaj je za preciznjaka bolje polnit lastno strelivo, kot kupovat "match" strelivo:

1. ker je to finančno veliko bolj ugodno - pri 100 nabojih boš prišparal cca 100-150€ (odvisno kaj kupuješ od tovarniškega). Pa verjetno boš letno ustrelil kaj več kot 100 strelov. Investicija se ti povrne najkasneje v 2 letih, zelo verjetno pa že prvo leto
2. ker bo domače strelivo bolj natančno, saj boš z nekaj truda našel kombinacijo, ki ustreza tvoji puški
3. ker je polnjenje streliva za lastno uporabo poseben užitek, samo dokler sam ne probaš, ne moreš vedet

Zbiraj tulce, slej ko prej boš še sam ugotovil, kar sem napisal.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#19
Prištej ceno kompleta opreme za reloading , izpit in čas pa hitro ugotoviš ,da se marsikomu ne splača reloadat.

Reloading je v prvi vrsti zato da optimiziraš naboj za večjo natančnost orožja  , to glede cene vsaj tistim ki ne reloadajo prav veliko ni nujno da je kaj prihranka.

Poleg tega niso vsi strelci z žilico sam svoj mojster.
Odgovori
#20
Fantje mene pa zanima koliko vas stane naboj 308win (domacica).Namrec pred casom so mi jih napolnali v Rimskih ampak odkar hoce za 200nabojev imeti 1.10eur po kosu brez krogle se mi zdi oderusko.
Saj se da za ta denar dobiti ze kaj tovarniskega.....
Po vase koliko je ta meja v nabojih letno da se splaca ali pac ne.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)