Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIY pištola voluharica
#1
Je morda kdo zasledil  kak DIY-projekt za pokalico za voluharje?

Malo so se mi zamerili na parceli, uporabljajo jo brez mojega soglasja,
pa bi jim rad vrnil milo za žajfo. :flak:
Odgovori
#2
Evo, zagotovo deluje...

https://www.youtube.com/watch?v=T7fhBm1ouSU
Odgovori
#3
Delovalo zagotovo bi, je pa malo pretežka reč,
paecela je namreč  na pobočju., pa hrvaška meja je v dometu...
Odgovori
#4
(26-10-2016, 21:17)tastar Napisal: Je morda kdo zasledil  kak DIY-projekt za pokalico za voluharje?

Malo so se mi zamerili na parceli, uporabljajo jo brez mojega soglasja,
pa bi jim rad vrnil milo za žajfo. :flak:

Kmetiske zadruge mal obišči tam dobiš....
Odgovori
#5
Najdi rov, fleksibilno cev na auspuh, drugi konec v rov, pa gas. :-D
Odgovori
#6
Imel sem podoben problem in se jih lotil s pištolo. Odprl sem rov, prinesel stol in se s pištolo v rokah in naslonjeno na kolena usedel predenj. Trajalo je kakih 10 min, da je prišel rov zapret. Ko sem ga zagledal, sem ga samo pokril in stisnil.
Odgovori
#7
(27-10-2016, 05:28)jgm Napisal: Imel sem podoben problem in se jih lotil s pištolo. Odprl sem rov, prinesel stol in se s pištolo v rokah in naslonjeno na kolena usedel predenj. Trajalo je kakih 10 min, da je prišel rov zapret. Ko sem ga zagledal, sem ga samo pokril in stisnil.

Hm hm poznam jagra, ki je isto počel samo da z dvocevko v 12/12 verjamem da je to učinkovito...se pa tu pojavi en drug problem verjetno je skori vsakemu jasno kaj mislim, ponavadi so vrtovi ob hišah hiše pa v naselju ne na strelišču zato se tudi prodajajo namenske voluharice...
Nedolgo nazaj smo na našem strelišču ob nalivu streljali lužo, seveda je blo vse varno in kot se gre ampak baje je bilo to početje neprimirno, če bi pa pred lužo postavili tarče bi blo pa ok...določeni osebki so koj iskali elemente ki bi zakon kršili, tako da je bil posnetek umaknen...
Kako je pa v tem primiru... Question
Odgovori
#8
Tudi poznam nekoga, ki je z 12 pokal po voluharjih. JRM je dobil, ne vem pa, kako je bilo z orozjem. V glavnem, to v naselju ni pametno delat, niso vsi sosedje dobri sosedje.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#9
Vzameš zeleno petardo, vžgeš, potisneš v luknjo, pokriješ z debelejšo desko in še stopiš gor, da ves pritisk ob eksploziji usmeriš v rov. Pok navzven ne bo slišen, kar pa je živega v rovu, pa uniči udarni val in dim, ki se širi po rovih... Stestirano 1000x.
Odgovori
#10
(27-10-2016, 12:22)Orien Napisal: Vzameš zeleno petardo, vžgeš, potisneš v luknjo, pokriješ z debelejšo desko in še stopiš gor, da ves pritisk ob eksploziji usmeriš v rov. Pok navzven ne bo slišen, kar pa je živega v rovu, pa uniči udarni val in dim, ki se širi po rovih... Stestirano 1000x.

Tule je en manjši problem, namreč da petard (pirotehnični izdelek, katerega glavni ali edini učinek je pok), v Slovenistanu ni mogoče legalno kupiti.   Sem pa opazil,  da ko je veseli december, v blokovskem naselju pod našo ulico ni opaznih učinkov tega zakonskega določila   Doh
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#11
(27-10-2016, 13:06)Robert91922 Napisal:
(27-10-2016, 12:22)Orien Napisal: Vzameš zeleno petardo, vžgeš, potisneš v luknjo, pokriješ z debelejšo desko in še stopiš gor, da ves pritisk ob eksploziji usmeriš v rov. Pok navzven ne bo slišen, kar pa je živega v rovu, pa uniči udarni val in dim, ki se širi po rovih... Stestirano 1000x.

Tule je en manjši problem, namreč da petard (pirotehnični izdelek, katerega glavni ali edini učinek je pok), v Slovenistanu ni mogoče legalno kupiti.   Sem pa opazil,  da ko je veseli december, v blokovskem naselju pod našo ulico ni opaznih učinkov tega zakonskega določila   Doh

A pol v vašem blokovskem naselju samo v veselem decembru uničujejo voluharje? :-D
Odgovori
#12
Da še napišem, kako sem rešil problem z voluharji na naši njivi. Rešitve so dve oz. najboljša je kombinacija obeh.
Predvsem pa ne rabiš orožja, eksploziva, kmetijskih strupov, niti strupenih plinov, niti čakat jih ne rabiš.

1. Vodne pasti

Rabiš 5L plastične kantice, navrhu jih odrežeš toliko, da je zgornji rob še rahlo zapognjen navznoter.  Na strateška mesta jih zakoplješ v zemljo, toliko da iz zemlje gledajo 2 do največ 3 cm.  Od 1/2 do največ 2/3 jih napolniš z vodo.  Voluharji se neverjetno dobro lovijo v te vodne pasti (v suši in v deževnem), preverjeno tudi s strani mojih kolegov. Redno (vsaj vsak 3.dan) jih pobiraš ven in daješ na rob parcele, tako da privabiš še kakšne kanje in lisice, oboji so pridni lovci tudi na žive voluharje in miši.
Skrbiš, da imajo te pasti tudi v suši dovolj vode, če je kakšen hud naliv jih pa delno sprazniš. To metodo je uspešno uporabilo tudi nekaj mojih kolegov.  Na njivi 100x50m sem postavil 5 do 6 teh kantic, na sezono se je ujelo 30 do 40 voluharjev, mogoče tudi kakšen več, ker so jih že utopljene pobirale iz kantic tudi lisice.
V te pasti se ujamejo tudi bramorji, ki so na krompirjevih njivah vedno prisotni. Po enem letu rata plastika krhka in preperela, treba je postavit nove kantice.
Če je teren zelo strm, te kantice ne pridejo v poštev.

2. Postavitev "Kanjodroma"

Na parceli postaviš 3 do 5 metrov visoko postajališče za ptice roparice. Zgleda kot črka T.  Uporabil sem še kolikor toliko zdrav steber iz smrekove sušice, ki je bil včasih steber lovske preže. Spodnji konec sem odžagal pol metra, da sem prišel do čisto zdravega lesa, potem sem oba konca (predvsem spodnjega) dobro impregniral z Ibitolom (redek katran).   Na vrhu pritrdiš 3 do 4 cm debelo okroglico dolgo 50 do 70cm, da bo ravno prav debela za kanje in tudi za nočno izmeno (sove). 
Odkar sem vodne pasti dopolnil s kanjodromom, se je v kantice ujelo samo še 5 do 10 voluharjev letno, krompir pa sploh ni bil več obžrt.  Skoraj vsako jutro in dopoldne gor štanta kanja, včasih tudi vrana.  Ponoči sem na štangi 1x z baterijo obsvetil veliko sovo, ki je takoj pobegnila, potem je nisem več vznemirjal.
Še nekaj tehničnih detajlov:  luknjo v zemljo izvrtaš s svedrom za postavljat vinogradniške stebre, jaz imam ročnega, še boljši je na motorček.  Fajn je, če je ob straneh še 3cm prostora, ki ga zapolniš z drobnim šudrom, da voda lepše odteka, šudra naj bo tudi na dnu 5 cm ali več, zaradi odtekanja vode.  

Uspešen lov želim!   ;) 

P.S.:  Ne izključujem možnosti, da se v vodne pasti ne vmeša kakšno društvo za zaščito živali oz. takoimenovane "jadranke". V te vodne pasti sicer razen voluharjev in bramorjev nisem dosedaj ujel ničesar drugega.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#13
Tele vodne pasti bi znale biti res učinkovite.
Jaz sem s pištolo počil le dva na vrtu pred hišo (na zunanjem robu vasi). Streljal sem z MK, tako da kakega hudega grmenja ni bilo; vprašanje, če je sploh kdo opazil.
Odgovori
#14
Dobiš enega voluhara živega in ga namlatiš, te pove ostalim kaj ih čaka in vsi se preselijo sosedom na njivo. Ti pa źiviš zmagovito do konca dni .
Odgovori
#15
Natanko tako je bilo!
Sosed jim je začel težiti na vse načine in so se z njegovega vrta preselili na mojega. Potem sem jim težil jaz in so se spet preselili nazaj.
Odgovori
#16
Naravovarstveniki gor ali dol, če bi prišli k meni, bi jih polovil z golimi rokami in žive zakopal!!
Odgovori
#17
(27-10-2016, 13:35)Robert91922 Napisal: Da še napišem, kako sem rešil problem z voluharji na naši njivi. Rešitve so dve oz. najboljša je kombinacija obeh.
Predvsem pa ne rabiš orožja, eksploziva, kmetijskih strupov, niti strupenih plinov, niti čakat jih ne rabiš.

1. Vodne pasti

Rabiš 5L plastične kantice, navrhu jih odrežeš toliko, da je zgornji rob še rahlo zapognjen navznoter.  Na strateška mesta jih zakoplješ v zemljo, toliko da iz zemlje gledajo 2 do največ 3 cm.  Od 1/2 do največ 2/3 jih napolniš z vodo.  Voluharji se neverjetno dobro lovijo v te vodne pasti (v suši in v deževnem), preverjeno tudi s strani mojih kolegov. Redno (vsaj vsak 3.dan) jih pobiraš ven in daješ na rob parcele, tako da privabiš še kakšne kanje in lisice, oboji so pridni lovci tudi na žive voluharje in miši.
Skrbiš, da imajo te pasti tudi v suši dovolj vode, če je kakšen hud naliv jih pa delno sprazniš. To metodo je uspešno uporabilo tudi nekaj mojih kolegov.  Na njivi 100x50m sem postavil 5 do 6 teh kantic, na sezono se je ujelo 30 do 40 voluharjev, mogoče tudi kakšen več, ker so jih že utopljene pobirale iz kantic tudi lisice.
V te pasti se ujamejo tudi bramorji, ki so na krompirjevih njivah vedno prisotni. Po enem letu rata plastika krhka in preperela, treba je postavit nove kantice.
Če je teren zelo strm, te kantice ne pridejo v poštev.

2. Postavitev "Kanjodroma"

Na parceli postaviš 3 do 5 metrov visoko postajališče za ptice roparice. Zgleda kot črka T.  Uporabil sem še kolikor toliko zdrav steber iz smrekove sušice, ki je bil včasih steber lovske preže. Spodnji konec sem odžagal pol metra, da sem prišel do čisto zdravega lesa, potem sem oba konca (predvsem spodnjega) dobro impregniral z Ibitolom (redek katran).   Na vrhu pritrdiš 3 do 4 cm debelo okroglico dolgo 50 do 70cm, da bo ravno prav debela za kanje in tudi za nočno izmeno (sove). 
Odkar sem vodne pasti dopolnil s kanjodromom, se je v kantice ujelo samo še 5 do 10 voluharjev letno, krompir pa sploh ni bil več obžrt.  Skoraj vsako jutro in dopoldne gor štanta kanja, včasih tudi vrana.  Ponoči sem na štangi 1x z baterijo obsvetil veliko sovo, ki je takoj pobegnila, potem je nisem več vznemirjal.
Še nekaj tehničnih detajlov:  luknjo v zemljo izvrtaš s svedrom za postavljat vinogradniške stebre, jaz imam ročnega, še boljši je na motorček.  Fajn je, če je ob straneh še 3cm prostora, ki ga zapolniš z drobnim šudrom, da voda lepše odteka, šudra naj bo tudi na dnu 5 cm ali več, zaradi odtekanja vode.  

Uspešen lov želim!   ;) 

P.S.:  Ne izključujem možnosti, da se v vodne pasti ne vmeša kakšno društvo za zaščito živali oz. takoimenovane "jadranke". V te vodne pasti sicer razen voluharjev in bramorjev nisem dosedaj ujel ničesar drugega.
Cel hudič s temi voluharji.

Še moj recept proti neljubim gostom:
Vzameš skodelico - cca 2,5 dl in naliješ sveže mleko. Ker so sosedove mačke bolj slabo hranjene, se veselo preselijo na tvoje dvorišče in vrt, njivo ali kar pač imaš.
Tako sem pridobil  štiri mačje prijatelje in skoraj ni več voluharjev, krtov ipd.....Pa še malo dela je s tem, nizki stroški in tudi eko bio babe so zadovoljne.
Odgovori
#18
Hvala vsem za nasvete in prispevke.
Eni so bolj praktični, drugi manj,
eni zabavni, drugi hecni :)),
vse sem z veseljem prebiral.


Včeraj sem postavil 4 vodne pasti po navodilu Roberta,
bomo jutri videli, če bo ta dan tudi pri voluharjih vreden svojega nekdanjega imena. Mrgreen

Še ena izboljšava vodnih pasti (od sodelavca): v plastenko izvrtaš zgoraj par luknjic,
tako, da deževnica ne zapolni posode do vrha.
Odgovori
#19
....par luknjic.... Not

Stene morajo iti gladke. Luknjice pa bodo kot pripomočki v plezalni steni. Voluhar, ki se bo enkrat rešil iz kantice, vanjo verjetno ne bo več padel.
Razen v primeru samomora.  ;)
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#20
Ce se rabis mi pis na zs
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)