Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rexov test vzdržljivosti - 1000 nabojev neprekinjeno - 25.11.2016
(27-11-2016, 23:32)NooB Napisal: Tudi jaz imam eno pripombo glede dogodka.... Pogrešali smo Kristjana s platojem piva....

Tudi Kristjan ima pripombo na dogodek... avto + paleto piva + jaz smo na žalost obviseli pri mehaniku do poznih večernih ur. Gume+olje +poglej kaj škripa tam zadaj se je izrodilo v večjo nadlogo, zato je avto danes še zmeraj pri mehaniku. Paleto piva še vedno dostavim na lokacijo po želji.

#karsemrekusemreku
Odgovori
(28-11-2016, 10:20)Kristian Napisal:
(27-11-2016, 23:32)NooB Napisal: Tudi jaz imam eno pripombo glede dogodka.... Pogrešali smo Kristjana s platojem piva....

Tudi Kristjan ima pripombo na dogodek... avto + paleto piva + jaz smo na žalost obviseli pri mehaniku do poznih večernih ur. Gume+olje +poglej kaj škripa tam zadaj se je izrodilo v večjo nadlogo, zato je avto danes še zmeraj pri mehaniku. Paleto piva še vedno dostavim na lokacijo po želji.

#karsemrekusemreku

Kristjan...tale izgovor mi je sumljiv, kot tudi vsi ostali ki omenjate službo in podobno...dejstvo je da se je za datum vedlo mesec prej pa si lahko komot organiziral prosto...in vsak ki bi hotu ali bi res bil zainteresiran bi lahko prišel tu izgovora ni Hand
Odgovori
(28-11-2016, 09:54)mjkl Napisal: Clap
škoda mi je samo da je Rex prevelik za moje roke. Drugače bi bil že v zbirki.

Kompakt ima manjši ročaj...
Odgovori
(28-11-2016, 12:35)NooB Napisal:
(28-11-2016, 09:54)mjkl Napisal: Clap
škoda mi je samo da je Rex prevelik za moje roke. Drugače bi bil že v zbirki.

Kompakt ima manjši ročaj...

Kdaj pa bo compact v trgovinah??
Odgovori
1000 kosov pa ja ni neka številka. Že ko so delali test za HS-a, ki so ga testirali v Ameriki, so skozi njega spustili 20000 kom brez zastoja.Test je bil objavljen v reviji Obramba.
  http://www.hs-produkt.si/resources/hs_pr...bramba.pdf
Odgovori
(26-11-2016, 16:28)goran hunter Napisal: kje se je video zataknil,da ga še ni

Zmontirat video na žalost ni tako trivialno. Sej bo.
Odgovori
No, tule je prvi video testiranja... :)


Posneto in zmontirano je amatersko, zato brez pritožb prosim. ;) Tam nekje okrog 10. minute je dvakrat prekinjen video za cca 2 sekundi zaradi tehničnih težav, sicer pa je v enem kosu neprekinjen. 



Čakamo še na filmček Polenarjevega tima, ki bo zagotovo boljši... ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Pogledal  - pohvalno - ideja in izvedba Clap Thumbup
Odgovori
Bravo Rex.
Bravo Tine in Maks.
Bravo polnilci  Mrgreen ... in seveda Admin, ki je prvi objavil filmček  Clap
(Žal sem bil v tujini, sicer bi prišel gledat tudi sam)
Odgovori
In zdej naj Tinček reče da Rex ni dober...
Na vse pretege se je mučil s prstom in mislim da bi prej strelcem prsti odpadli kot zastoj pri Rex-u..
Bravooo Rex zero 1
Pohvalno fantje za tak test...
Odgovori
Pohvalno prej bi roke zastekale od bolečine kot pa pištola
Odgovori
Ne vem če je kdo opazil, ampak so bile tudi zanimive face med gledalci... ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
Skratka Rex se je izkazal na polni črti...
Tudi v moji zbirki bo..
Odgovori
(30-11-2016, 17:40)goran hunter Napisal: Pohvalno prej bi roke zastekale od bolečine kot pa pištola

Roke ni problem, prst te pa res ne uboga, bi stiskal pa ne gre Hand
Odgovori
Takole izgleda pa test 10.000 AR-15 (in primerjava različnih vrst tulcev):
http://www.luckygunner.com/labs/brass-vs...ased-ammo/
Odgovori
ve mogoče kdo kako se razdere zaklep pri rexu?(kako priti do udarne igle)
Odgovori
(16-12-2016, 11:43)JRC Napisal: Takole izgleda pa test 10.000 AR-15 (in primerjava različnih vrst tulcev):
http://www.luckygunner.com/labs/brass-vs...ased-ammo/

Bral sem to že večkrat.

Saj AR platforma ni ravno neki tehnološki biser. Problem je, da je kaliber majhen, ter predvsem vročina smodniških plinov (ob visoki hitrosti krogle) ob dejstvu, da nimajo bata, kar bi nekako povzročilo, da se cela cev ne segreje toliko.

Nemci so že za časa II. sv. vojne ob razvoju StG-44 ugotovili, da je izraba cevi problem. Oni so to rešili salamonsko, ker je bil kaliber 8x33 (kar je spet imelo drug negativen efekt - padec krogle na razdaljo), ker za razliko od MG-42 cevi ni bilo mogoče menjati enostavno.

Eni pravijo, da je Nemcem itak pasalo, da sta bila kalibra Kar-98 in StG44 enaka, da je to poenostavilo izdelavo cevi, da to nima nič s premislekom, da kaliber avtomatov ne sme biti premajhen, ker je erozija cevi prevelika.
Odgovori
(07-01-2017, 14:25)kraken Napisal: ve mogoče kdo kako se razdere zaklep pri rexu?(kako priti do udarne igle)

Poglej s streni zaklep, je en malo proti vrhu pin, ki ga zbiješ, da pade igla ven. Samo pazi, da ne izgubiš blokade igle, ki pade tudi ven, ko odstraniš iglo.
Odgovori
(07-01-2017, 16:44)NooB Napisal:
(07-01-2017, 14:25)kraken Napisal: ve mogoče kdo kako se razdere zaklep pri rexu?(kako priti do udarne igle)

Poglej s streni zaklep, je en malo proti vrhu pin, ki ga zbiješ, da pade igla ven. Samo pazi, da ne izgubiš blokade igle, ki pade tudi ven, ko odstraniš iglo.

aha sm opazu bom poskusu pa bom vidu če bo šlo. hvala za inf.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)